Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.01.2020 09:07

kaeres napisał(a):
piotrulex napisał(a):O "takich luksusach" autor nie wspomina. Pisze o klimatyzacji i nowoczesnym wykończeniu, a na foto widać basenik

Jak na "nasze, forumowe" warunki no bo wybacz ale 10m od plaży, 3 osobne sypialnie, z osobnymi kuchniami i osobnymi klimami...z osobnymi wyjściami na basen...to jednak luksusy + nowoczesne wykończenie.
Nasze forumowe warunki do 80€ to w sumie wczesny gierek, 1 klima na cały apartman.
Nie twierdzę, że źle - mnie tam super odpowiada ale to co powyżej to jednak powyżej standardu do którego jeździmy i o którym większość z nas opisuje na forum.
I jak zauważono wyżej. To jest cena sprzed szczytu sezonowego więc dlatego sensownie :)


W sumie racja. Jeśli porównać to o czym pisze autor, do tego o czym pisze większość bywalców "apartamentów", to faktycznie mówimy tu o luksusie. Dla mnie najistotniejsza jest urokliwa plaża. Foto jest tak zrobione, że niestety jej nie widać. Wyłaniają się jedynie betonowe pomosty do cumowania łódek ...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.01.2020 12:57

grab56 napisał(a):Krystian, sądząc po basenie, apartament musi być fajny, ale coś mi się wydaje, że do Polski wrócili trochę głodni i spragnieni, bo nie ukrywajmy, że 1500 zł na tydzień dla 6 osób to bardzo mało. No chyba, że jak część osób na tym forum, nie wliczyli do kosztów wałówki zabranej z kraju.

Jeżeli nie lubią chodzić do knajp, wzięli ze sobą naście sztuk weków, kilogramy wędlin, a nawet jak niektórzy kilka kostek masła to kwota jest bardzo realna.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 09.01.2020 14:52

wikol napisał(a):Jeżeli nie lubią chodzić do knajp, wzięli ze sobą naście sztuk weków, kilogramy wędlin, a nawet jak niektórzy kilka kostek masła to kwota jest bardzo realna.

Osobiście nie mam nic przeciwko zabieraniu produktów spożywczych z Polski. Ba! Trafiłeś w 10 z tym masłem, bo właśnie między innymi je zabieram. Skoro i tak biorę lodówkę turystyczną, to dlaczego mam ją zawieźć pustą, skoro w Polsce masło kupię 3 razy taniej? :lol:
Problem jest w tym, że gdy nie podajesz informacji o tym, jak duże zakupy zrobiłeś w Polsce, to wtedy traci sens podana informacja o wydatkach na jedzenie. Może to być bardzo mylące zwłaszcza dla jadących po raz pierwszy do Chorwacji.
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 11.01.2020 00:36

Podsumuję wyjazd 2019 dopóki jeszcze coś pamiętam.
Okolice Warszawy - Tribunj: 1400 km, ludność: 3+2, diesel, dość oszczędny.
Paliwo 900 zł
Noclegi Słowacja 2 x 80 euro (680 zł)
Noclegi Chorwacja 13 dni 3680 zł (57 zł/os./dzień)
Winiety Słowacja Węgry 130 zł
Autostrady Chorwacja 400 zł
Powyższe wydatki sztywne to kwota 5800 zł.
Na jedzonko i skromne zwiedzanko poszło max 3000 zł
Jak na 5 osób chyba nie wygląda to najgorzej
:papa:
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 11.01.2020 14:42

Rok wcześniej, w 2018, dość podobnie.
Trasa na Vir. 1300 km. Stan 2+3, starszy diesel.
Paliwo 1200 zł.
Noclegi Czechy 500 zł
Noclegi Chorwacja 11 dni 3667 zł (66 zł/os./dzień)
Winiety Czechy, Austria, Słowenia 280 zł
Autostrady Chorwacja 250 zł
W sumie na sztywno 5900 zł.
Jedzenie, mandat, drobna awaria to już osobna bajka i budżet :lol:
nao22
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 25.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) nao22 » 12.01.2020 13:31

Nie wiem czy mogę podać link do oferty nie łamiąc zasad forum, ale kwatera łatwo dostępna w internecie :)


dorato1
z tego co widzę, jest jeszcze termin we wrześniu,
np:
5-12.09.2020
koszt : 4042 PLN (za cały domek)

kaeres

koszt auto to koszt wypożyczenia busa 9 osobowego Ford Transit Custom.
Pewnie zadasz sobie pytanie dlaczego właśnie takie ? ponieważ w odróżnieniu od np Opla Vivaro ma on osobne demontowane siedzenia, oraz mocniejszy silnik co bardzo wpływa na komfort jazdy.

piotrulex
Foto plaży (na wprost basenu), jeśli chodzi o drogę to ślepa droga, dojazd do posesji
Obrazek


Aki
Niestety masz rację, jednak ja korzystałem z tego samego biura(pośrednika) już 4 razy i za każdym razem było wszystko ok. Niestety a może stety nie był to Airbnb wiec nie mogę nic powiedzieć, w tym roku ryzykuję i jadę przez booking
..hmm

co do kosztów to jasne, ze rosną w miesiącach bardziej obleganych, z tego co widzę jest jeszcze termin np:
4-11.07.2020

koszt : 7549 PLN wydaje się ze to nie dużo jak na ten miesiąc.


grab56
Oczywiście, braliśmy jakieś produkty z Polski, chodziło głownie o to aby nie trza było codziennie wyruszać autem do restauracji/ sklepu. Jednak zaliczyliśmy kilka wycieczek np Ston, Kocula, Orebić :)
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 13.01.2020 19:15

chyba nie umiem szukać niskich cen...
100 € lipiec przy plaży. dużo przepłacam? :|
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2020 19:59

nao22 napisał(a):Nie wiem czy mogę podać link do oferty nie łamiąc zasad forum, ale kwatera łatwo dostępna w internecie :)
Foto plaży (na wprost basenu), jeśli chodzi o drogę to ślepa droga, dojazd do posesji
Obrazek

Spokojnie daj linka do oferty lub dokładnie adres...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2020 20:01

kor_nick napisał(a):100 € lipiec przy plaży. dużo przepłacam? :|
W zależności od standardu, wielkości app i ilości osób.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2020 20:31

nao22 napisał(a):Nie wiem czy mogę podać link do oferty nie łamiąc zasad forum, ale kwatera łatwo dostępna w internecie :)


Możesz polecić apartament w Luka Dubrava :wink: zgodnie z zasadami w Banku Kwater
>>> dalmacja-poludniowa-od-gradaca-na-poludnie-t39976.html
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 14.01.2020 00:14

piekara114 napisał(a):
kor_nick napisał(a):100 € lipiec przy plaży. dużo przepłacam? :|
W zależności od standardu, wielkości app i ilości osób.


no tak...
Ivan Dolac, Dunja, 4 osoby+ pies. 2 sypialnie. Dom ten pierwszy od wody.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.01.2020 08:36

kor_nick napisał(a):
piekara114 napisał(a):
kor_nick napisał(a):100 € lipiec przy plaży. dużo przepłacam? :|
W zależności od standardu, wielkości app i ilości osób.


no tak...
Ivan Dolac, Dunja, 4 osoby+ pies. 2 sypialnie. Dom ten pierwszy od wody.


100E to sporo.
Na jesieni dostalismy oferty z 3 sasiednich (w tym ze Slavinki - 75E), dwie pozostale za 2+2 (2 sypialnie, 55-80 m2) za 80-85E.
Moze po nowym roku cos sie zmienilo i tam, tego juz nie wiem.

pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.01.2020 10:15

nao22 napisał(a):
piotrulex Foto plaży (na wprost basenu), jeśli chodzi o drogę to ślepa droga, dojazd do posesji


Jest w miarę, myślałem, że będzie gorzej
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 16.01.2020 10:09

piotrulex napisał(a):
nao22 napisał(a):
piotrulex Foto plaży (na wprost basenu), jeśli chodzi o drogę to ślepa droga, dojazd do posesji


Jest w miarę, myślałem, że będzie gorzej


Powiedziałbym że jeżeli ma się jeszcze jakieś pływadło to jest super... pytanie tylko gdzie to jest dokładnie, jaka miejscowość ?. Wygląda na konkretną wiochę :D, ważne aby jakaś konoba była w pobliżu a reszta to do ogarnięcia...
Nao napisz tak z ciekawości co to za miejsce. Dzięki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2020 10:48

yzedef napisał(a):Nao napisz tak z ciekawości co to za miejsce. Dzięki.


Luka Dubrava
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 763
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone