Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja południowa (od Gradaca na południe)

Tutaj można umieszczać informacje polecające sprawdzone noclegi.
Informacja dla chcących dokonać wpisu w tym dziale: Wszelkie posty w tym dziale wymagają akceptacji moderatorów. Wpisy dokonane przez użytkowników o stażu na forum krótszym niż rok lub mało udzielających się w innych wątkach zostaną automatycznie odrzucone. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do nieakceptowania postów bez podania przyczyn. Więcej szczegółów w regulaminie.
Regulamin działu
Przeczytaj, zanim napiszesz post!

1. W temacie mogą pisać Użytkownicy forum posiadający status Cromaniak lub zarejestrowani na forum minimum 1 rok i mający w profilu podany adres e-mali do korespondencji.

2. Dopuszczalne jest umieszczenie namiarów na kwaterę - adresu, telefonu, adresu e-mail lub strony www. Nie mogą być to jednak adresy pośredników.

3. Wszystkie posty dotyczące kwater polecanych lub odradzanych wymagają akceptacji moderatora w celu wyeliminowania w treści reklam.

4. Post polecający musi zawierać:

    A. Dokładny opis w czytelnej formie (polskie znaki itp.) polecanej kwatery: położenie apartamentu, odległość od plaży i jej charakter (piasek/ skały/ żwir), jakie dojście (stromo/ płasko/ schody), odległość od sklepu, knajpy itp. atrakcji.

    B. Wyposażenie apartamentu: czy jest lodówka/zamrażarka, klimatyzacja, wyposażenie kuchni, dostępny grill, taras, ogród jaki widok ogólny.

    C. Okres w jakim spędziliśmy urlop w danym apartamencie. Dla ile osób jest apartament i cena za dobę lub okres w którym tam przebywaliśmy.

    D. Mile widziane zdjęcia lub filmy z samego apartamentu jak i najbliższych okolic.

    E. Zwierzęta: TAK/NIE

Posty nie spełniające powyższych nie zostaną zaakceptowane przez moderatorów do których należy wyłączna decyzja i nie podlega ona dyskusji. Pytania do osób polecających w temacie są niedopuszczalne i nie będą akceptowane przez moderatorów.

Po napisaniu postu proszę o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na jego akceptację. W przypadkach budzących wątpliwość decyzje będą podejmowane kolektywnie lub w oparciu o dodatkowe informacje uzyskane drogą mailową od piszącego.
stary admin
Cromaniak
Posty: 2963
Dołączył(a): 26.01.2002
Dalmacja południowa (od Gradaca na południe)

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary admin » 15.01.2013 22:25

W tym temacie opisujemy polecane kwatery, na zasadach określonych w regulaminie, regionu Dalmacji południowej, czyli od Gradaca na południe.

dalmacjapd.png
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.02.2013 18:54

Rezerwacja.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15536
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.02.2013 18:20

Miejsce: Mlini, a właściwie na samej granicy z Srebreno (gdyby nie zdjęcia i opis kolegi wojana (pozdrawiam) i marcina_es mogłabym mieć problem z trafieniem)
Apartament: Erminia, mocno polecany na forum i stąd miałam namiar
Wielkość obiektu: 2 budynki (starszy i nowszy)+ wolnostojący, w nowszym-7 apartamentów na 3 kondygnacjach
Wyposażenie: apartament na 2 parterze nr 7: duża łazienka, pokój z łóżkiem małżeńskim i tapczanem z wyjściem na balkon - widok na morze i zatoczkę, wi-fi (w cenie), kuchnia ze stołem w pełni wyposażona, wszystko nowe i czyste, po 7 dniach sprzątane i wymiana ręczników (nic na ten temat nie było mówione i ustalane) – w 100% z opisem i zdjęciami na www, grill na dworze, podobno po ogródku chodziły żółwie, ale ja ich nie widziałam
Widok z balkonu
Obrazek
Okres: lipiec 2012, rezerwacja przez email w marcu
Cena: 47eur (nic nie negocjowałam, idealnie nam spasowało), 2+1 (9 lat)
Zwierzęta: nie wiem, temat mnie nie interesował
Właściciel: Vlaho, mieszka w głównym /starszym domu, nie przeszkadza i nie wtrąca się, ale bardzo pomocny, wszystko ma na oku
Parking: nowy pod starszym budynkiem, drugi pod apartamentowcem – trudny wjazd, nasze kombi focus ostatni zakręt brał na 2 razy, zjazd – dla mnie masakra – auto wisiało nad drogą między barierkami zabezpieczającymi (jedna z poprzeczek wyjęta) – ja schodziłam na nóżkach i stałam tyłem do drogi póki Pan M nie zjechał i wtedy wsiadałam – to nie było na moje nerwy, już widziałam jak spadam na Jardankę
Sklep/zaopatrzenie: mały sklepik + piekara, Merkator w pobliskim Srebreno (na nóżkach do 10 min)lub kompleks sklepów przed Dubrovnikiem (6 km)
Plaża:
Ok. 5 min na nóżkach, trzeba przejść przez Jardankę – brak przejścia dla pieszych, przejście przez park/lasek i po chyba 231 schodach (powrót brany na 2 razy, brak kondycji) (można też zejść drogą asfaltową i jest się przy plaży nr 2) i tu 3 możliwości
1. Na końcu schodów (z mapy wynika, że to plażą w Srebreno): drobne kamyki, po wejściu do morza piasek, bezpiecznie dla dzieci, brak jeżowców. Plaża mocno oblegana. Przy plaży lodziarnia, jakieś 3,4 knajpki (raczej barowe)
2. Na końcu schodów w lewo, za placem zabaw (tu osobny budynek z toaletami): ładne otoczaki, plaża ogrodzona na bokach skałkami, woda krystaliczna, ale więcej tu kamieni niż na 1. Plaża mniej ludna, z prysznicem
3. Na końcu schodów w prawo i idziemy do zatoki umarłych hoteli, czyli do Kupari - spacer 10 min.: trochę chodnikiem, potem po ścieżce - z wózkiem zwłaszcza ciężkim i głębokim może być ciężko. Plaża: kamyki, spokój, zejście do wody: lekko opadające, małe dzieci trzeba już pilnować. Na plaży knajpka, leżaki, prysznic. Popołudniu sporo młodzieży chorwackiej, ale spokój. Możliwość penetracji hoteli, ładny, ale zniszczony park z palmami przy Grand Hotelu.
4. Na końcu schodów w lewo, mijamy nr 2 i plaże w centrum Mlini, mniejsze

Plaża 1
Obrazek

Plaża 2
Obrazek

Plaża 3
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15536
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.10.2014 22:44

Miejsce: Orebic
Apartament: Apartmani Ostojić, Kvaternikova 21, villa posiada swoją stronę www,
Obrazek

Wielkość obiektu: 1 budynek, na parterze 4 apartamenty, 2 większe od strony parkingu posiadają własne taras (jeden przedzielony ścianką)-wejście po kilku schodkach, dwa mniejsze apartamenty znajdują się z drugiej strony budynku – wejście z poziomu ziemi.
Zajmowaliśmy app. Aco – na parterze o pow. 40m. App. znajduje się od strony parkingu z prawej strony. Z tarasu wchodzi się do salono-kuchni. Do gotowania jest wszystko, co trzeba. Tu jest klimatyzator. Jest tu rozkładana sofa dla 2 osób. Sypialnia: łóżko małżeńskie i tapczan. Łazienka – niestety z wanną. Styl app.: prosty, nie najnowszy, ale b.czysto. Apartament zgodny z opisem i zdjęciami ze strony internetowej. Przy wjeździe na parking duży kamienny grill.
W opisie nie ma informacji o wi-fi, ale od razu po przyjechaniu, Aco sam z siebie dał kod d Internetu. Minusem jest mała liczba kontaktów (ładowanie telefonu, laptopa czy baterii do aparatu).

Parking i taras
Obrazek

Obrazek

Salono-kuchnia
Obrazek

Obrazek

Sypialnia
Obrazek

Łazienka
Obrazek

Okres: lipiec 2014, rezerwacja przez email w styczniu
Cena: 36eur/dobę (nic nie negocjowałam, bardziej niż idealnie nam spasowało), 2+1 (11 lat). Cena całkowita, z klimą, wi-fi itp.
Zwierzęta: nie wiem, temat mnie nie interesował
Właściciel: Aco Ostojić, właściciele (młodzi ok. 35 lat) zajmują piętro i poddasze. Formalnościami zajmuje się Aco (na co dzień pracuje), żona stale na miejscu- pomoże, ale nie wtrąca się. Oboje mówią po angielsku. Mają syna w wieku 8 lat (jeśli dobrze pamiętam)
Parking: na 4 auta dla wynajmujących. Auta stoją pod naturalnym zadaszeniem z winogron.
Sklep/zaopatrzenie: blisko do głównej ulicy, samochodem minuta od dużego Konzuma-największy sklep w okolicy.
Plaża: Ok. 3-5 min na nóżkach z tobołkami i jest się na słynnej Trstenicy. Osobiście plaża nam nie spasowała i ani razu na niej nie plażowaliśmy. Konieczność przejścia przez ulicę przelotową przez Orebic.

Widok z miejsca wjazdu na posesję kierunku gór
Obrazek

Widok z miejsca wjazdu na posesję kierunku morza
Obrazek
grzymar
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzymar » 14.02.2015 11:54

Polecam Amartamenty Solic w Podstranie k/ Splitu. Widoki extra, ok 100m od morza, parking, grill. Niedaleko duży sklep, Pizzeria, przystanek autobusowy.
Co ważne, codziennie pod dom przywożone jest pieczywo i nabiał.
Możliwe wycieczki w góry, lub leniuchowanie na plaży :D Niedaleko Split i starówka, Trogir. My byliśmy też na wycieczce na pobliską wyspę Brac.
Byliśmy tam 2 razy i byliśmy zadowoleni :)
Kontakt do właścicieli i wszystkie informacje na e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl (angielski lub niemiecki)
DSC03923.JPG

DSC03627.JPG

DSC03625.JPG

DSC03623.JPG

DSC03617.JPG

DSC03614.JPG

DSC03611.JPG

DSC03586.JPG
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 15.09.2015 19:31

Miejsce: Trpanj, Put Vila 77. e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl tel.+385 91 3895 101
Apartament mieści się na I piętrze i składa się z trzech sypialni każda z wyjściem na balkon, pokoju do wypoczynku, kuchni, łazienki, WC, tarasu. Położony jest ok. 1km od centrum, do plaży ok. 20m, niestety trochę stromo (ok. 70 schodów). Plaża z drobnych kamieni, bardzo przyjazna dla dzieci (łagodne wejście do wody). Bardzo rzadko przebywali na plaży inni turyści, przeważnie byliśmy tam sami.
Na parterze mieszkają przesympatyczni, bardzo dyskretni gospodarze.

Wejście do apartamentu
Obrazek
Sypialnie
Obrazek
Obrazek
Plaża
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widok z balkonu
Obrazek
kasia10285
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia10285 » 19.09.2016 09:53

Miejsce : wyspa Brać, Postira. Apartmani Banić http://apartmani-banic.com/hr/
Byliśmy w drugiej połowie sierpnia, przez część pobytu w apartamencie nr 4, część w apartamencie nr 2 (przedłużyliśmy pobyt).
Gospodarze bardzo mili, pomocni, serdeczni, mieszkają na pierwszym poziomie domu, z osobnym wejściem. Nie było z nimi żadnych problemów, częstowali pysznymi rybami z grilla, domowym winem. Wejście do aparatamentów jest bezpośrednio z bocznej, wąskiej uliczki, na klatkę schodową, z której są wejścia do poszczególnych apartamentów. Apartament nr 4, na samej górze, wchodzi się od razu na taras, a z niego do pokoju dziennego z kuchnią, do którego przylega tez łazienka, dalej do sypialni. Apartament fajny, bardzo wygodne łóżka, czysto, super widok z tarasu. Jest klima (nie korzystaliśmy ani raz, są grube mury, małe okna z okinnicami, nie było potrzeby), jest wi-fi. Z minusów : łazienka bardzo malutka. Apartament nr 2, wejście od razu do pokoju z rozkładaną kanapą ( jest nowa, ale krótka i średnio wygodna, niestety), następnie do dużej kuchni (meble już sterane życiem troszkę) z przylegającą łazienką i do dużej sypialni z dużym bardzo wygodnym łóżkiem i rozkładanym fotelem. Sypialnia ma dwudrzwiowe wyjście na taras, bardzo przyjemny, z widokiem na morze.
Ogólnie kwaterę bardzo polecam, plus za położenie, w starej części miasteczka, bliskość do portu, do małej, uroczej plażyczki ( z 20 metrów), był klimat. Minusem był dla nas dojazd w pierwszym dniu ( stromą, bardzo wąską uliczką), radzę wcześniej sprawdzić dokładnie, bo my jechaliśmy trochę na ślepo i nie mogliśmy trafić, oraz parking. Parking był, nad samym morzem, na nabrzeżu (żadnych zabezpieczeń, oczywiście :), blisko kwatery, ale był to parking publiczny, zawsze było ryzyko, że nie będzie miejsca, jak wrócimy z wycieczki, wprawdzie gospodarz rezerwował nam miejsce swoim autem, niemniej jednak było to nieco uciążliwe.

Powrót do Bank kwater



cron
Dalmacja południowa (od Gradaca na południe)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone