Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 08:02

pavlo napisał(a):... jeśli jestem w CRO 14 dni i wydane; standard 8 000-10 000, to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł. Ma zaś znaczenie w satysfakcji dzieciaków i rodziców. :)

500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami. My tu rozmawiamy o znacznie większych różnicach niż 5%
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.09.2019 08:04

Dla mnie 5 stówek mieć a nie mieć to spora różnica

Jakieś 5 baków gazu do pełna :oczko_usmiech: :mrgreen:
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.09.2019 08:08

500zł muszę wyskrobać na dwa noclegi na Węgrzech. Chyba że zaoszczędzę 500zł i pojadę w dwie strony 1450km na raz.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 08:11

sito_zabrze napisał(a):Dla mnie 5 stówek mieć a nie mieć to spora różnica

Jakieś 5 baków gazu do pełna :oczko_usmiech: :mrgreen:

A my np. saunowy weekend w niedrogim 4* hotelu na południu PL (nawet ze śniadaniem i obiadem) :)

Dla każdego 5 stów ma inne znaczenie, ale to cały czas 5 stów

Wczoraj zamówiłem córce nowe biurko i stoliczek nocny koło łóżka - 4 stów starczyło. Zapytam się jej jak wróci ze szkoły czy by wolała w cro 2x pójść na obiad do knajpy czy te nowe meble. Dam znać co powiedziała :)
pavlo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 19.09.2019 08:12

piotrulex napisał(a):
pavlo napisał(a):... jeśli jestem w CRO 14 dni i wydane; standard 8 000-10 000, to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł. Ma zaś znaczenie w satysfakcji dzieciaków i rodziców. :)

500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami. My tu rozmawiamy o znacznie większych różnicach niż 5%

Czy przeciętne to zależy od liczebności rodziny :lol: Oczywiście, nie jestem zwolennikiem rozrzutności, ale centusiem też nie jestem :)
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 08:35

pavlo napisał(a):
piotrulex napisał(a):

Czy przeciętne to zależy od liczebności rodziny :lol: Oczywiście, nie jestem zwolennikiem rozrzutności, ale centusiem też nie jestem :)

Jasna sprawa. W PL średnio to chyba nieco mniej niż 2-ka dzieci w rodzinie więc o tej 2-ce pomyślałem (2+2). To będzie ponad 400kn na jeden obiad i za tę kwotę to już można komfortowo zjeść i wypić. Moim zdaniem oczywiście.

Jednak co do początku dyskusji. CZy ktoś wyda 10000 czy może 9500 czy 10500 to naprawdę nie ma większego znaczenia. O tak niewielkich różnicach ciężko nawet dyskutować i doszukiwać się czemu 500 zł mniej czy więcej :)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.09.2019 08:42

pavlo napisał(a): to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł.

dokładnie jakbym słyszał argument zarządu, kiedy rozmawiamy na forum firmy o podwyżkach :roll: identyko;
dla takich ludzi nie ma znaczenia, bo nie muszą kontrolować stanu konta od do;
najważniejsze jednak w tej wypowiedzi jest to pogrubione
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.09.2019 08:42

Habanero napisał(a):Na kwaterze :idea: W moim przypadku, rezygnując w szczycie sezonu z pierwszej linii , przez 3 tyg.oszczędzam 1000 euro.
Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.
majkik75
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.09.2019 08:45

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):Na kwaterze :idea: W moim przypadku, rezygnując w szczycie sezonu z pierwszej linii , przez 3 tyg.oszczędzam 1000 euro.
Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.

Identycznie kalkuluję 8) :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.09.2019 09:13

piotrulex napisał(a):500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami
piotrulex napisał(a):To będzie ponad 400kn na jeden obiad i za tę kwotę to już można komfortowo zjeść i wypić.
W moich oczach komfort z przeciętnością "się gryzą", ale mam deczko skrzywione spojrzenie na świat.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.09.2019 09:22

boboo napisał(a):
piotrulex napisał(a):500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami
piotrulex napisał(a):To będzie ponad 400kn na jeden obiad i za tę kwotę to już można komfortowo zjeść i wypić.
W moich oczach komfort z przeciętnością "się gryzą", ale mam deczko skrzywione spojrzenie na świat.

Spojrzenie na świat zmienia się wraz z zawartością portfela niestety ale tak jest.
Chodziło pewnie o komfort finansowy gdyż dla 4 osób można zamówić przeciętny obiad mając do dyspozycji te 400kn.
Załączniki:
lewy.jpg
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 09:47

boboo napisał(a):

Poniekąd masz rację

500zł, hmmm, pomyślałem niewiele jak na 4 osoby i 2 obiady w konobie. Potem z tego zrobiłem ponad 400kn na jedną wizytę i mając na uwadze nasze, konobowe rachunki, wydało mi się sporo

Tak więc z "przeciętnego" obiadu zrobił mi się "komfortowy", bez zapychania się pizzą, frytkami i najtańszą wodą :)

Zdaje sobie sobie sprawę, ze dla jednego 250zł za obiad dla 4-sobowej rodziny to mało, dla innego przeciętnie, a dla kolejnego dużo

Cały czas jest jednak mowa o tych samych 250zł gdzie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
Trajgul
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.09.2019 09:51

piekara114 napisał(a):Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.

majkik75 napisał(a):Identycznie kalkuluję 8) :mrgreen:

Podziwiam Was, że potraficie naddatek spożytkować na następny wyjazd. Ja to mam zawsze inne zobowiązania, muszę przykładowo opłacić ubezpieczenie samochodu albo kupić ubrania sobie czy dzieciom ;).
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 09:55

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.

Podziwiam Was, że potraficie naddatek spożytkować na następny wyjazd. Ja to mam zawsze inne zobowiązania, muszę przykładowo opłacić ubezpieczenie samochodu albo kupić ubrania sobie czy dzieciom ;).

Każdy na jakieś zobowiązania. My też płacimy ubezpieczenia i kupujemy ciuchy jak i 99% forumowiczów :)

Jednak kasę, którą dość łatwo się zaoszczędza, np. na wakacjach, dużo milej nam się wydaje na inne przyjemności

Do przyjemności nie zaliczamy np. wspomnianych ubezpieczeń :)
majkik75
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.09.2019 10:03

Trajgul napisał(a):

Każdy robi jak mu pasuje ;)
Ja robię tak, że co miesiąc odkładam jakąś kwotę na osobne subkonto "wyjazdowe" i tam mam określony budżet na podróże. Mogę sobie pozwolić na "zamrożenie" tych pieniędzy i nie używanie ich na inne cele.
Jak gdzieś kołderkę poluzuję, to gdzieś indziej mogę ją naciągnąć :lol:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 757
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019