Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 08:02

pavlo napisał(a):... jeśli jestem w CRO 14 dni i wydane; standard 8 000-10 000, to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł. Ma zaś znaczenie w satysfakcji dzieciaków i rodziców. :)


500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami. My tu rozmawiamy o znacznie większych różnicach niż 5%
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.09.2019 08:04

Dla mnie 5 stówek mieć a nie mieć to spora różnica

Jakieś 5 baków gazu do pełna :oczko_usmiech: :mrgreen:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.09.2019 08:08

500zł muszę wyskrobać na dwa noclegi na Węgrzech. Chyba że zaoszczędzę 500zł i pojadę w dwie strony 1450km na raz.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 08:11

sito_zabrze napisał(a):Dla mnie 5 stówek mieć a nie mieć to spora różnica

Jakieś 5 baków gazu do pełna :oczko_usmiech: :mrgreen:


A my np. saunowy weekend w niedrogim 4* hotelu na południu PL (nawet ze śniadaniem i obiadem) :)

Dla każdego 5 stów ma inne znaczenie, ale to cały czas 5 stów

Wczoraj zamówiłem córce nowe biurko i stoliczek nocny koło łóżka - 4 stów starczyło. Zapytam się jej jak wróci ze szkoły czy by wolała w cro 2x pójść na obiad do knajpy czy te nowe meble. Dam znać co powiedziała :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 19.09.2019 08:12

piotrulex napisał(a):
pavlo napisał(a):... jeśli jestem w CRO 14 dni i wydane; standard 8 000-10 000, to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł. Ma zaś znaczenie w satysfakcji dzieciaków i rodziców. :)


500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami. My tu rozmawiamy o znacznie większych różnicach niż 5%

Czy przeciętne to zależy od liczebności rodziny :lol: Oczywiście, nie jestem zwolennikiem rozrzutności, ale centusiem też nie jestem :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 08:35

pavlo napisał(a):
piotrulex napisał(a):
pavlo napisał(a):... jeśli jestem w CRO 14 dni i wydane; standard 8 000-10 000, to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł. Ma zaś znaczenie w satysfakcji dzieciaków i rodziców. :)


500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami. My tu rozmawiamy o znacznie większych różnicach niż 5%

Czy przeciętne to zależy od liczebności rodziny :lol: Oczywiście, nie jestem zwolennikiem rozrzutności, ale centusiem też nie jestem :)


Jasna sprawa. W PL średnio to chyba nieco mniej niż 2-ka dzieci w rodzinie więc o tej 2-ce pomyślałem (2+2). To będzie ponad 400kn na jeden obiad i za tę kwotę to już można komfortowo zjeść i wypić. Moim zdaniem oczywiście.

Jednak co do początku dyskusji. CZy ktoś wyda 10000 czy może 9500 czy 10500 to naprawdę nie ma większego znaczenia. O tak niewielkich różnicach ciężko nawet dyskutować i doszukiwać się czemu 500 zł mniej czy więcej :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.09.2019 08:42

pavlo napisał(a): to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł.

dokładnie jakbym słyszał argument zarządu, kiedy rozmawiamy na forum firmy o podwyżkach :roll: identyko;
dla takich ludzi nie ma znaczenia, bo nie muszą kontrolować stanu konta od do;
najważniejsze jednak w tej wypowiedzi jest to pogrubione
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.09.2019 08:42

Habanero napisał(a):Na kwaterze :idea: W moim przypadku, rezygnując w szczycie sezonu z pierwszej linii , przez 3 tyg.oszczędzam 1000 euro.
Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.09.2019 08:45

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):Na kwaterze :idea: W moim przypadku, rezygnując w szczycie sezonu z pierwszej linii , przez 3 tyg.oszczędzam 1000 euro.
Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.


Identycznie kalkuluję 8) :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.09.2019 09:13

piotrulex napisał(a):500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami
piotrulex napisał(a):To będzie ponad 400kn na jeden obiad i za tę kwotę to już można komfortowo zjeść i wypić.
W moich oczach komfort z przeciętnością "się gryzą", ale mam deczko skrzywione spojrzenie na świat.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.09.2019 09:22

boboo napisał(a):
piotrulex napisał(a):500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami
piotrulex napisał(a):To będzie ponad 400kn na jeden obiad i za tę kwotę to już można komfortowo zjeść i wypić.
W moich oczach komfort z przeciętnością "się gryzą", ale mam deczko skrzywione spojrzenie na świat.

Spojrzenie na świat zmienia się wraz z zawartością portfela niestety ale tak jest.
Chodziło pewnie o komfort finansowy gdyż dla 4 osób można zamówić przeciętny obiad mając do dyspozycji te 400kn.
Załączniki:
lewy.jpg
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 09:47

boboo napisał(a):
piotrulex napisał(a):500zł to 2 przeciętne obiady w konobie dla rodziny z dzieciakami
piotrulex napisał(a):To będzie ponad 400kn na jeden obiad i za tę kwotę to już można komfortowo zjeść i wypić.
W moich oczach komfort z przeciętnością "się gryzą", ale mam deczko skrzywione spojrzenie na świat.


Poniekąd masz rację

500zł, hmmm, pomyślałem niewiele jak na 4 osoby i 2 obiady w konobie. Potem z tego zrobiłem ponad 400kn na jedną wizytę i mając na uwadze nasze, konobowe rachunki, wydało mi się sporo

Tak więc z "przeciętnego" obiadu zrobił mi się "komfortowy", bez zapychania się pizzą, frytkami i najtańszą wodą :)

Zdaje sobie sobie sprawę, ze dla jednego 250zł za obiad dla 4-sobowej rodziny to mało, dla innego przeciętnie, a dla kolejnego dużo

Cały czas jest jednak mowa o tych samych 250zł gdzie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.09.2019 09:51

piekara114 napisał(a):Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.

majkik75 napisał(a):Identycznie kalkuluję 8) :mrgreen:

Podziwiam Was, że potraficie naddatek spożytkować na następny wyjazd. Ja to mam zawsze inne zobowiązania, muszę przykładowo opłacić ubezpieczenie samochodu albo kupić ubrania sobie czy dzieciom ;).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.09.2019 09:55

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.

majkik75 napisał(a):Identycznie kalkuluję 8) :mrgreen:

Podziwiam Was, że potraficie naddatek spożytkować na następny wyjazd. Ja to mam zawsze inne zobowiązania, muszę przykładowo opłacić ubezpieczenie samochodu albo kupić ubrania sobie czy dzieciom ;).


Każdy na jakieś zobowiązania. My też płacimy ubezpieczenia i kupujemy ciuchy jak i 99% forumowiczów :)

Jednak kasę, którą dość łatwo się zaoszczędza, np. na wakacjach, dużo milej nam się wydaje na inne przyjemności

Do przyjemności nie zaliczamy np. wspomnianych ubezpieczeń :)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.09.2019 10:03

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie to akurat kwota na pozasezonowy tydzień samolotem gdzieś gdzie jest ciepło. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyść dużo większa.

majkik75 napisał(a):Identycznie kalkuluję 8) :mrgreen:

Podziwiam Was, że potraficie naddatek spożytkować na następny wyjazd. Ja to mam zawsze inne zobowiązania, muszę przykładowo opłacić ubezpieczenie samochodu albo kupić ubrania sobie czy dzieciom ;).


Każdy robi jak mu pasuje ;)
Ja robię tak, że co miesiąc odkładam jakąś kwotę na osobne subkonto "wyjazdowe" i tam mam określony budżet na podróże. Mogę sobie pozwolić na "zamrożenie" tych pieniędzy i nie używanie ich na inne cele.
Jak gdzieś kołderkę poluzuję, to gdzieś indziej mogę ją naciągnąć :lol:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 757
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone