Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.09.2019 14:58

Poczytałem sobie z nudów dziś ten wątek. Jeden z ciekawszych wpisów zamieścił kolega @Habanero. Połączenie "słoikowania" i "konobowania"
Habanero napisał(a):Jak miło i codziennie spędzić wieczór w konobie razem z dziećmi :?:
Sprzedam Wam mój patent, który sprawdził się w zeszłym roku na Pagu.
Podstawą są dzieci. :idea: U mnie jest jedna 8-latka, która codziennie wyczekiwała z utęsknieniem wieczoru i wyjścia do knajpki.
W Pagu wchodziła w grę tylko jedna konoba (Golja), dlaczego ? Bo sąsiaduje z placem zabaw. Tylko tam młoda chciała się stołować :wink: Co zrobić, żeby nie pójść z torbami :roll: U nas wyszło to bardzo naturalnie, bo dostaliśmy w prezencie, od naszych gospodarzy tutejszy paski ser. Codziennie z żoną, po powrocie z plażowania, zasiadaliśmy na tarasie, a że jesteśmy wielbicielami piwka, spożywaliśmy dwa browarki zagryzając paskim :wink: Koło 19tej dziatwa zaczynała dopominać się paszy , no i oczywiście w Golji :D Proszę bardzo, kolacyjka dla młodej schabowy 60 kun, dla starszej kalmary 60 kun, dla nas pizza , której po kilku trójkątach sera, nie byliśmy wstanie skończyć. Kolacyjka 3x60 = 180 kun plus napoje ( cola, sok, 2 browarki :wink: ). Z knajpki nigdy nie mogliśmy wyjść normalnie, bo młoda posiłek dzieliła z zabawą na placu zabaw. Trochę nam schodziło :wink:
Potem w miasto, na wesoło, z pełnymi brzuchami :P
Polecam, przed wyjściem do konoby, ser i browarek :wink: To naprawdę działa na głód. Jeść się nie chce, no może symbolicznie :oczko_usmiech: :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.09.2019 15:11

wikol napisał(a):Poczytałem sobie z nudów dziś ten wątek. Jeden z ciekawszych wpisów zamieścił kolega @Habanero. Połączenie "słoikowania" i "konobowania"
Habanero napisał(a):Jak miło i codziennie spędzić wieczór w konobie razem z dziećmi :?:
Sprzedam Wam mój patent ...


Czy Ty rozumiesz w czym "problem"?

Tu nie chodzi o konoby, słoiki, patenty i inne

Tu chodzi o Twoje wpisy gdzie najpierw coś krytykujesz, a chwilę później wychwalasz ...

Osobowość z Ciebie, taka "osobowość mnoga"
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2019 15:31

wikol napisał(a):Poczytałem sobie z nudów dziś ten wątek. Jeden z ciekawszych wpisów zamieścił kolega @Habanero. Połączenie "słoikowania" i "konobowania"


Gościu, Ty jesteś jak Dr Jekyll i Mr Hyde - raz mówisz tak, po czym nagle zawracasz i zmieniasz kierunek myślenia. I serio, ja na ten przykład to uważam, że nas solidnie wkręcasz - bo nie bardzo wierzę w to, że tak bardzo "potłuczony" jesteś, że nie pamiętasz, co wcześniej lubiłeś a potem ganiłeś. 8O :?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.09.2019 15:32

pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):Poczytałem sobie z nudów dziś ten wątek. Jeden z ciekawszych wpisów zamieścił kolega @Habanero. Połączenie "słoikowania" i "konobowania"


Gościu, Ty jesteś jak Dr Jekyll i Mr Hyde - raz mówisz tak, po czym nagle zawracasz i zmieniasz kierunek myślenia. I serio, ja na ten przykład to uważam, że nas solidnie wkręcasz - bo nie bardzo wierzę w to, że tak bardzo "potłuczony" jesteś, że nie pamiętasz, co wcześniej lubiłeś a potem ganiłeś. 8O :?


Tym bardziej ze go cytowaliśmy

A moze to za zgodą moderacji jakiś nabijacz postów zeby forum nie umarło 8O :oczko_usmiech:

Janusz, Anakin potwierdzicie ? :oczko_usmiech:
KonserwaTurystyczna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonserwaTurystyczna » 13.09.2019 15:48

Chorwacja Czarnogóra. Pula(3)->kanion zrmanja-> Makarska(2)->Hvar(2)->Bo(1)l->{Wodospady kravica->Mostar}(1)->Kotor(3)->Budva(2)-> Durmitor(3)(Jezioro Carne, Rafting, ostatni dzień wspinaczka na Kuk).

W nawiasach liczba dni w danym miejscu

3,5k zł od osoby.(paliwo, noclegi, atrakcje, jedzenie)

Jedzenie w knajpach+rakija/Piwko+od czasu do czasu lody + rafting na Tarze+ rejs na Bol z Hvaru+Zip linka+Koloseum. Poza tym dużo 'podróżowania'.

Nie wchodziliśmy do kościołów etc. dużo bardziej lubimy naturę. Jednak co nieco udało nam się zwiedzić za darmo np Cerkwie w Kotorze.

Ogólnie tegoroczne wakacje wyglądały tak, że przemieszczaliśmy się z miejsca na miejsce, plaża. Kolejne dni w danym miejscu to intensywne zwiedzanie czy to miast, czy też przyrody(skupiając się na przyrodzie.) Jedynie w Budvie przeleżeliśmy całe 2 dni. Taki typowy Januszowy odpoczynek z Piwkiem i "Snurkowaniem".

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Belgrad.

Ogólnie jak na ilość miejsc które udało nam się odwiedzić uważam, że 3,5k złotych to dobry wynik, zakładając, że niczego sobie nie żałowaliśmy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.09.2019 16:24

sito_zabrze napisał(a):A moze to za zgodą moderacji jakiś nabijacz postów zeby forum nie umarło 8O :oczko_usmiech:

Janusz, Anakin potwierdzicie ? :oczko_usmiech:

Ja nie potwierdzam.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.09.2019 01:43

sito_zabrze napisał(a):
... zeby forum nie umarło 8O :oczko_usmiech:


Zima idzie, forum powoli będzie zamierać. :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.09.2019 11:12

2019 Grecja
2018 Portugalia
...wyjazdy zdecydowanie droższe niż wiele poprzednich chorwackich, nie wdaję się w szczegóły, bo choćby wątek ten pokazuje, że nie warto;
poziom zadowolenia z urlopu ten sam co po Chorwacji mimo, że teraz za wiele większe pieniądze.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.09.2019 12:50

te kiero napisał(a):2019 Grecja
...
...wyjazdy zdecydowanie droższe niż wiele poprzednich chorwackich ....


Rozumiem, że dłuższa droga była ale czemu DROŻSZE ??

Kwatery chyba w podobnych cenach tu i tu ?
Jedzenie w tawernach chyba tansze jak w konobach ??
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.09.2019 13:35

ogorek napisał(a):
te kiero napisał(a):2019 Grecja
...
...wyjazdy zdecydowanie droższe niż wiele poprzednich chorwackich ....


Rozumiem, że dłuższa droga była ale czemu DROŻSZE ??

Kwatery chyba w podobnych cenach tu i tu ?
Jedzenie w tawernach chyba tansze jak w konobach ??


jak zasugerowałem chcę uniknąć zagłębiania się w szczegóły, bo prowadzi to donikąd, ale np. większe odległości do ciekawych miejsc, co za tym idzie więcej droższego paliwa (GR 95 7,3zł/L); w Cro mniejsze odległości paliwo ~1,65zł/L tańsze
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.09.2019 08:10

KonserwaTurystyczna napisał(a): ... 3,5k zł od osoby.(paliwo, noclegi, atrakcje, jedzenie) ...

Aby wpis reprezentował jakąś wartość, dopisz na jaką ilość osób, była dzielona kwota
ToysBox
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ToysBox » 18.09.2019 08:37

W maju loty z krk, airbnb całe mieszkanie i jedzenie standardowo w mieszkaniu, autobusy, wycieczka do splitu, szybenika, ninu, wszystko razem jakies 1600 zł na 8noclegów nas kosztowało :)
ToysBox
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ToysBox » 18.09.2019 08:38

ToysBox napisał(a):W maju loty z krk, airbnb całe mieszkanie i jedzenie standardowo w mieszkaniu, autobusy, wycieczka do splitu, szybenika, ninu, wszystko razem jakies 1600 zł na 8noclegów nas kosztowało :)

na osobę oczywiście :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 18.09.2019 22:37

Tak generalnie to urlop dokładnie tyle kosztuje ile na niego wydasz. Na jego koszt składają się wszystkie decyzje jakie podejmiesz; przed wyjazdem; w jego trakcie i w trakcie powrotu. Nad czy tu deliberować? Lepiej pytać o generalia na czym można oszczędzić będąc w CRO, dostrzec pewne reguły i zasady. Nie wyobrażam sobie wakacji, gdzie jako wyznacznik udanego pobytu przyjmę tropienie najtańszej opcji; wyżywienia, parkowania, plażowania. Czy warte jest zachodu i czasu ściganie się na minimalizację kosztów w wymiarze 1 grosza na jeden dzień pobytu?
Od siebie powiem tak; jeśli jestem w CRO 14 dni i wydane; standard 8 000-10 000, to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł. Ma zaś znaczenie w satysfakcji dzieciaków i rodziców. :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.09.2019 23:37

pavlo napisał(a):Tak generalnie to urlop dokładnie tyle kosztuje ile na niego wydasz. Na jego koszt składają się wszystkie decyzje jakie podejmiesz; przed wyjazdem; w jego trakcie i w trakcie powrotu. Nad czy tu deliberować? Lepiej pytać o generalia na czym można oszczędzić będąc w CRO, dostrzec pewne reguły i zasady. Nie wyobrażam sobie wakacji, gdzie jako wyznacznik udanego pobytu przyjmę tropienie najtańszej opcji; wyżywienia, parkowania, plażowania. Czy warte jest zachodu i czasu ściganie się na minimalizację kosztów w wymiarze 1 grosza na jeden dzień pobytu?
Od siebie powiem tak; jeśli jestem w CRO 14 dni i wydane; standard 8 000-10 000, to +/- 500 zł. to nie ma dla mnie znaczenia w finansach Te 500 zł. Ma zaś znaczenie w satysfakcji dzieciaków i rodziców. :)


Na kwaterze :idea: W moim przypadku, rezygnując w szczycie sezonu z pierwszej linii , przez 3 tyg.oszczędzam 1000 euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 756
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone