Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 12.09.2019 12:54

Ja gdyby mnie bylo stać to bym brał hybryde
Gazik do tego i powstaje miła kombinacja

Niepsujące sie auto spalające max 7 litrów gazu :hearts: :devil: :sm:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.09.2019 13:05

sito_zabrze napisał(a):Ja gdyby mnie bylo stać to bym brał hybryde
Gazik do tego i powstaje miła kombinacja

Niepsujące sie auto spalające max 7 litrów gazu :hearts: :devil: :sm:


I jeszcze po zaparkowaniu prąd byś mógł sprzedawać do sieci :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2019 14:07

Nie ma to jak dobra benzyna.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.09.2019 16:48

wikol napisał(a):Jeśli tak wszyscy się chwalą ile to NIE WYDALI w CRO może rzucą przykładami co jedli na śniadanie, obiad, kolację że starczyła im stówka na dzień. Ile kg żarcia przywieźli ze sobą...
Jakie mieli atrakcje przez dwa tygodnie itd.
Zobaczmy jakie wspaniałe menu serwują sobie, rodzinie, bliskim. Ciekaw jestem.
Może poradnik jak przeżyć za stówkę dziennie.


Z rozbawieniem Cię czytam :) Na początku byłem zniesmaczony ale mi mi przeszło :)
Czy wiesz, że można mieć z premedytacją inne atrakcje niż chodzenie po konobach i kupowanie lodów ?
Przykładowo: wstanie o 5 rano i pływanie wzdłuż wybrzeża przy nieruchomej tafli wody, później śniadanko i jedzenie tego co lubię chlebuś z masełkiem i pomidorem/ogórkiem, plasterek suszonej kiełbasy, twarożek.
Następnie leżenie w cieniu i czytanie książki od czasu do czasu popatrując na Jadran, chłodne piwo. Drzemka w ciszy. Obiad, słoikowy oczywiście bo jem znów to co lubię jakieś bitki z ziemniaczkami i świeżą sałatką lub byleczo czy też bigos. Do tego zimne wino :)
Kolacja też pyszne kanapeczki. Następnie wieczorny wyjazd na kilkudziesięcio kilometrową wycieczkę rowerową powrót np. o pierwszej w nocy.
Tak się dobraliśmy z małżonką, że nie przepadamy za lodami, wizytami w konobach i tłumami ludzi. By nie było, kosztowaliśmy chyba większość typowych dla Cro potraw i napoi i po prostu nam nie smakują (poza Proskiem ). Ile wydaliśmy ? nie wiem tzn. może paliwo i pobyt na kempingu jakoś bym podliczył bo reszty, nie. Jak potrzebuję coś to kupuję (chleb, bułki, owoce ) ale by specjalnie się włóczyć po sklepach to nie :) szkoda czasu.
Oczywiście też zwiedzamy ale używając wyłącznie rowerów co ciekawe można dzięki nim znaleźć niesamowite miejsca, do których trudno z miejsca zamieszkania dojść lub dojechać samochodem :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.09.2019 17:09

bluesman napisał(a):
wikol napisał(a):Jeśli tak wszyscy się chwalą ile to NIE WYDALI w CRO może rzucą przykładami co jedli na śniadanie, obiad, kolację że starczyła im stówka na dzień. Ile kg żarcia przywieźli ze sobą...
Jakie mieli atrakcje przez dwa tygodnie itd.
Zobaczmy jakie wspaniałe menu serwują sobie, rodzinie, bliskim. Ciekaw jestem.
Może poradnik jak przeżyć za stówkę dziennie.


Z rozbawieniem Cię czytam :) Na początku byłem zniesmaczony ale mi mi przeszło :)
.....

Ok. Niech będzie. Niech każdy sobie spędza czas jak chce. Ale ta stówka z dziećmi dziennie to jakby nie było mistrzostwo. Pozdrawiam.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.09.2019 17:25

wikol napisał(a):
bluesman napisał(a):
wikol napisał(a):Jeśli tak wszyscy się chwalą ile to NIE WYDALI w CRO może rzucą przykładami co jedli na śniadanie, obiad, kolację że starczyła im stówka na dzień. Ile kg żarcia przywieźli ze sobą...
Jakie mieli atrakcje przez dwa tygodnie itd.
Zobaczmy jakie wspaniałe menu serwują sobie, rodzinie, bliskim. Ciekaw jestem.
Może poradnik jak przeżyć za stówkę dziennie.


Z rozbawieniem Cię czytam :) Na początku byłem zniesmaczony ale mi mi przeszło :)
.....

Ok. Niech będzie. Niech każdy sobie spędza czas jak chce. Ale ta stówka z dziećmi dziennie to jakby nie było mistrzostwo. Pozdrawiam.


Wikol, to opisz atrakcje swoich wakacji. Dawaj z nawet krótką fotorelacją. Czekamy :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.09.2019 18:10

Bravik napisał(a):Wikol, to opisz atrakcje swoich wakacji. Dawaj z nawet krótką fotorelacją. Czekamy :papa:

Zabiorę się w wolnym czasie. Trochę tego będzie.
Dubrownik, Mostar, Medjugorie, wodospady Kravica, Hvar, Brać itd. W sumie BiH dwa razy. Mostar fajne miasteczko.
Budapeszt, Balaton, Bratysława...
:papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.09.2019 19:31

Chyba ten wątek jest najbardziej aktywny ostatnio, dajcie wikolowi już spokój, bo to nie ładnie tak wszyscy na jednego. Prawda jest taka, że takich dusigroszy jest tutaj dużo więcej, tylko w życiu się do tego nie przyznają... będą pisać, że kochają gotować, że taką mają ideologię życiową i wiele wiele innych... a pewnie zbierają zaskórniaki do dzbanuszka co by mieć czym trumnę wypchać bo dzieciom też nie dadzą bo to ich i oni zarobili :). Jest to dosyć popularna u nas Polaków cecha :). Każdy robi jak chce, wydaje ile chce i nie ma co się podniecać, tylko proszę nie wmawiajmy innym, że jest to mniamniuśne i robimy to bo nas to kręci - sknerstwo nie jest najgorszą cechą :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.09.2019 20:06

yzedef napisał(a):Chyba ten wątek jest najbardziej aktywny ostatnio, dajcie wikolowi już spokój, bo to nie ładnie tak wszyscy na jednego. Prawda jest taka, że takich dusigroszy jest tutaj dużo więcej, tylko w życiu się do tego nie przyznają... będą pisać, że kochają gotować, że taką mają ideologię życiową i wiele wiele innych... a pewnie zbierają zaskórniaki do dzbanuszka co by mieć czym trumnę wypchać bo dzieciom też nie dadzą bo to ich i oni zarobili :). Jest to dosyć popularna u nas Polaków cecha :). Każdy robi jak chce, wydaje ile chce i nie ma co się podniecać, tylko proszę nie wmawiajmy innym, że jest to mniamniuśne i robimy to bo nas to kręci - sknerstwo nie jest najgorszą cechą :)


Szczerze ? troszkę pieprzysz :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2019 20:10

bluesman napisał(a):
yzedef napisał(a):Chyba ten wątek jest najbardziej aktywny ostatnio, dajcie wikolowi już spokój, bo to nie ładnie tak wszyscy na jednego. Prawda jest taka, że takich dusigroszy jest tutaj dużo więcej, tylko w życiu się do tego nie przyznają... będą pisać, że kochają gotować, że taką mają ideologię życiową i wiele wiele innych... a pewnie zbierają zaskórniaki do dzbanuszka co by mieć czym trumnę wypchać bo dzieciom też nie dadzą bo to ich i oni zarobili :). Jest to dosyć popularna u nas Polaków cecha :). Każdy robi jak chce, wydaje ile chce i nie ma co się podniecać, tylko proszę nie wmawiajmy innym, że jest to mniamniuśne i robimy to bo nas to kręci - sknerstwo nie jest najgorszą cechą :)


Szczerze ? troszkę pieprzysz :mrgreen:

blues, chyba dziś nie zrobiłeś kilometrów na rowerze...:)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.09.2019 20:12

a dlaczemu ? jednak 40 km
w niezłym tempie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2019 20:13

bluesman napisał(a):a dlaczemu ? jednak 40 km
w niezłym tempie :)

To skąd ta frustracja ?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 12.09.2019 20:33

A mnie bardzo smakowała obiadokolacja w ostatni dzien w BV - pyszna pieczeń ( mój mężuś mówi, że nikt tak nie gotuje- podobno hanyski dobrze gotują...bez urazy dla innych pięknych Pań) ugotowana wczesniej w Polsce do tego ryż z warzywami , pomidorki z cebulką i jogurcikiem kupiona w Konzumie....oj ten smak....a zapach...
Teraz jesteśmy w Crikvenicy..sniadania i obiadokolacja bufet....mnóstwo różnorodnego jedzenia...i co?
Jednak moja pieczeń z pomidorkami najlepsza...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.09.2019 20:40

W ostatni wieczór w BV zjedliśmy kolację w knajpie przy samej plaży. Co tam sobie będę żałował. Ostatni wieczór wakacji trzeba zaszaleć. Do tego winko i piwko.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.09.2019 20:43

yzedef napisał(a): dajcie wikolowi już spokój, bo to nie ładnie tak wszyscy na jednego. :)

Jakie wy, pisałem już, że gość ma sporo racji. Przeciez nie jestesmy slepi, wiemy przecież jak ludzie lubią spedzać czas i wydawać pieniadze na wakacjach, np chodząc coś zjeść po knajpach. No chyba, że dobierają się wspaniale w pary tak, że pospolite wakacyjne przyjemności nie są im w ogóle potrzebne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 754
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone