Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 11.09.2019 12:19

Czasem miałem problem co wybrać.
Spaghetti, sałatkę z ośmiornicą i zimne piwko czy lecieć do pokoju i podgrzewać zawekowane leczo. Za pierwsze trzeba było zapłacić, drugą opcję w pokoju miałem za darmo.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 11.09.2019 12:25

Jeśli chodzi o jakość lodów w Chorwacji to w tym roku jadłem takie za 8kn i były takie se i takie za 12 kn - rzekomo naturalne i te były warte swojej ceny.
P. S. Do głowy mi nie przyszło żeby liczyć ile ile gałek lodów zjedliśmy. To jest smutne...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2019 12:29

wikol napisał(a):drugą opcję w pokoju miałem za darmo.


No, chyba tak nie do końca - produkty kosztowały, logistyka do Cro też... :roll:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.09.2019 12:29

Bravik napisał(a):
wikol napisał(a):Moje dziecko i dzieci znajomych też mają lody, gofry, pizze cały rok. Może nie codziennie ale na pewno rzadziej.


W drugim zdaniu zawarta jest cała "logika" twoich wypowiedzi :mrgreen:

Też się na chwilę zatrzymałam, i musiałam drugi raz przeczytać, żeby skojarzyć, o co w tym zdaniu chodzi :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.09.2019 12:32

elka21 napisał(a):
Bravik napisał(a):
wikol napisał(a):Moje dziecko i dzieci znajomych też mają lody, gofry, pizze cały rok. Może nie codziennie ale na pewno rzadziej.


W drugim zdaniu zawarta jest cała "logika" twoich wypowiedzi :mrgreen:

Też się na chwilę zatrzymałam, i musiałam drugi raz przeczytać, żeby skojarzyć, o co w tym zdaniu chodzi :mrgreen:


To chylę czoła, bo ja się głowię dalej i skojarzyć nie mogę :oczko_usmiech:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 11.09.2019 12:32

kadetdudi napisał(a):P. S. Do głowy mi nie przyszło żeby liczyć ile ile gałek lodów zjedliśmy. To jest smutne...

W wyliczeniach kosztu urlopu autorzy podają ilość: wyjeżdżonego paliwa z dokładnością do jednego litra (!), zakupionych pamiątek co do złotówki, koszt całkowity do dwóch miejsc po przecinku....to jest dobre ?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.09.2019 12:36

pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):drugą opcję w pokoju miałem za darmo.


No, chyba tak nie do końca - produkty kosztowały, logistyka do Cro też... :roll:


Gdzieś tam pisał że leczo dostał - więc wg logiki i matematyki wikola zaoszczędził podwójnie :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.09.2019 12:38

No wiesz,
mieć stówkę, a nie mieć stówki, to 2 stówki różnicy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.09.2019 12:39

wikol napisał(a):
kadetdudi napisał(a):P. S. Do głowy mi nie przyszło żeby liczyć ile ile gałek lodów zjedliśmy. To jest smutne...

W wyliczeniach kosztu urlopu autorzy podają ilość: wyjeżdżonego paliwa z dokładnością do jednego litra (!), zakupionych pamiątek co do złotówki, koszt całkowity do dwóch miejsc po przecinku....to jest dobre ?


O ile koszt sam się liczy o tyle ilość kulek lodów czy liczbę Polaków w knajpie raczej niekoniecznie ;)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.09.2019 12:41

wikol napisał(a):W wyliczeniach kosztu urlopu autorzy podają ilość: wyjeżdżonego paliwa z dokładnością do jednego litra (!)

Z tym, to akurat nie ma problemu. Startujesz zatankowany pod korek, i na koniec lejesz też do pełna. Masz paragony i wiesz ile spaliłeś.
Za lody, paragony w moim przypadku, od razu idą do kosza.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.09.2019 12:44

boboo napisał(a):No wiesz,
mieć stówkę, a nie mieć stówki, to 2 stówki różnicy.


Coś w tym jest :mrgreen: Są rzeczy na tym świecie, które się fizjologom nie śniły :oczko_usmiech:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.09.2019 12:46

elka21 napisał(a):
wikol napisał(a):W wyliczeniach kosztu urlopu autorzy podają ilość: wyjeżdżonego paliwa z dokładnością do jednego litra (!)

Z tym, to akurat nie ma problemu. Startujesz zatankowany pod korek, i na koniec lejesz też do pełna. Masz paragony i wiesz ile spaliłeś.
Za lody, paragony w moim przypadku, od razu idą do kosza.


I tak szczerze powiedziawszy, to nie pamiętam, aby ktoś tu ilość litrów podawał, zwykle jest konkretna kwota co przy płatności kartą i eksporcie wyciągu do excela jest widoczne gołym okiem. Mi aplikacja z Pekao sama kwalifikuje koszty, na dodatek poprawnie pewnie w 90%

np paliwo

Data waluty Szczegóły odbiorcy/nadawcy Rachunek odbiorcy/nadawcy Tytułem Kwota operacji Waluta
2019-07-18 BP-MSZANA POLNOC 299 MSZANA -160,02 PLN
2019-07-19 A - Mureck -106,56 PLN
2019-07-29 CRO - Poreć -57,80 PLN
2019-08-01 A - Wiedeń -105,57 PLN
2019-08-02 BP-ROWIEŃ -100,02 PLN
2019-08-05 BP-TORUŃ -250,00 PLN
-779,97

Ja tu Ci niczego nie liczę, to się samo liczy :) Wystarczy wyjechać z pełnym zbiornikiem a po powrocie do pełna zalać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2019 12:51

Przecież litry to z paragonu ze stacji się podaje :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.09.2019 12:53

Ja podałem ilość spalonego paliwa
I to gazu i benzyny :oczko_usmiech:

No ale to było dla potomności i przestroga dla tych którzy zamierzają kupić Opla w gazie :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.09.2019 12:54

pääkäyttäjä napisał(a):Przecież litry to z paragonu ze stacji się podaje :mrgreen:


Można, tylko akurat to musiałbym liczyć, a to już niekoniecznie mi się chce :)

Niektórych i to może interesować :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 751
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone