Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania - Calella + Barcelona + Montserrat

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.10.2009 19:48

A ja naiwny myślałem , że miałem kolekcję kaktusów :( :? :wink:
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 05.10.2009 20:22

Dopiero tu trafiłam a tu takie wspaniałosci :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.10.2009 09:56

piotrf napisał(a):A ja naiwny myślałem , że miałem kolekcję kaktusów :( :? :wink:

Pozdrawiam Krosno, rodzinę od strony mamy tam mam i bywam :)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.10.2009 13:18

...Jak za oknem, tak i dzisiaj w zdjęciach ;)

Nie będzie żadnego ładu, składu.
Ot, po prostu wybrałam kilka i chcę Wam pokazać..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zwykły dzień...
Obrazek
Ptaszyna... ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Najładniejsze drzwi w całym mieście!
Obrazek

Pozdrówki! :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.03.2010 11:53

mutiaq napisał(a):...Jak za oknem, tak i dzisiaj w zdjęciach ;)

To prawie jak dzisiaj. Ale musiałaś mieć doła :(

Ta "ptaszyna" to chyba raczej Bazyliszek?

Tak pięknie i słonecznie zaczęłaś, a tak ponuro skończyłaś. :wink:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 14.05.2010 21:20

:D Witam cieplusio dziś tu trafiłam i z przyjemnością zasiadam i czytam;)
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 28.05.2010 00:22

mutiaq napisał(a):Już myślałam, że tu nikt nie zagląda ;) 8)



A tu proszę. :)

mutiaq a ja tylko wybiórczo (w sensie mojej wypowiedzi i oceny ostatnich Twoich zdjęć, żebyś nie pomyślała, że relację czytam też tylko wybiórczo, bo cała relacja jest spoko, czasem wiadomo komentuje się wycinek zachwytu) :) odnośnie pewnych czarno białych zdjęć.
Do tej pory zamykałem się w kolorach, ale przyznam się, po Twoich ostatnich fotkach, że czasem tylko dwa kolory, to bardzo wiele i klimat miejsc i detali lepiej wyrażony.

A kołatka do drzwi od razu przywołała mi pewne znajome (odwiedzone) miejsce (aczkolwiek bliźniacza w wyglądzie, zdobiąca pewien dom w odległym zakątku).

Kiedyś odejdę od barw i postaram się się wykonać chociaż parę fotek czarno białych (w oryginale), ale dzisiaj przyznaję Tobie się udało ładnie to pokazać.
I zwróciłem na to uwagę. :)

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 28.05.2010 19:24 przez nomad, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.05.2010 05:12

mutiaq napisał(a):Pozdrawiam Krosno, rodzinę od strony mamy tam mam i bywam :)


W takim razie do miłego spotkania , przy kolejnej wizycie albo kiedyś :D

Równie gorąco pozdrawiam

A co do ostatnio wybranych zdjęć - zwyczajnie Ci zazdroszczę :oops: :)
i żeby nie było :wink: - zazdrość nie dotyczy klimatu ( nastroju ) :wink:
Zgadzam się z tym , co napisał weldon - to był chyba jakiś dołek . . .

To jednak minęło ( mam nadzieję :) ) i z tym związana jest moja prośba o kolejną porcję , czyli tzw. dalszy ciąg :D


Pozdrawiam
Piotr
Alexaa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 04.06.2010 14:52

Przeczytałam całą relację po prostu rewelacja!!! razem z mężem 19 wybieramy się do Calelli i jeszcze bardziej chce tam jechać!!
Chcemy na własną rękę zwiedzić Barcelone ale niestety kiepsko znamy angielski i boimy się, że możemy nie dać rady:/ Nawet nie wiem jak sobie zaplanować ten wyjazd gdzie się kupuje te bilety no i jak zwiedzać, żeby się niezgubić czy Ty miałaś jakąś mape przewodnik?? w co warto się zaopatrzyć??
Bardzo chcemy zobaczyć fontany czy do Calelli jeździ tak późno pociąg??
Bedę wdzięczna za wszystkie wskazówki i informację!!
Pozdrawiam
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 04.06.2010 15:49

Witaj Alexaa,gdzie macie noclegi tzn. w jakim hotelu , pensjonacie czy na kwaterach prywatnych.Jezeli nie chcesz odpowiadac na forum to napisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl,prawdopodobnie będę Wam mogł dać wskazówki na osoby ktore pomogą w organizacji zwiedzania.
Alexaa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 04.06.2010 16:04

wczasy mam od 19-30 czerwca dokładnie w Calelli w hotelu President :)
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 04.06.2010 17:14

Alexaa byłem w tym hotelu w 2008 roku w tym samym okresie,napisz więc na podany adres to odpowiem na nurtujące Cię pytania szkoda meczyć ludzi na forum
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 04.06.2010 17:53

Przyłączyłem się do czytelni, super foto relacja, piękne zdjęcia P.s. czekam na dalszy jej ciąg i oczywiście na więcej zdjęć.
:wink: :wink: :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 04.06.2010 19:48

Alexaa napisał(a):Przeczytałam całą relację po prostu rewelacja!!! razem z mężem 19 wybieramy się do Calelli i jeszcze bardziej chce tam jechać!!
Chcemy na własną rękę zwiedzić Barcelone ale niestety kiepsko znamy angielski i boimy się, że możemy nie dać rady:/ Nawet nie wiem jak sobie zaplanować ten wyjazd gdzie się kupuje te bilety no i jak zwiedzać, żeby się niezgubić czy Ty miałaś jakąś mape przewodnik?? w co warto się zaopatrzyć??
Bardzo chcemy zobaczyć fontany czy do Calelli jeździ tak późno pociąg??
Bedę wdzięczna za wszystkie wskazówki i informację!!
Pozdrawiam

Alexaa u mnie z angielskim też kiepsko, ale siędogadałam.
Bilety na pociąg do Barcy kupowałyśmy na dworcu w Calelli, odrazu w tą i spowrotem, bo taniej,a nie masz wyznaczonych godzin powrotnych, poprostu idziesz na pociąg o której Ci pasuje, akursują co chwilę.
Jeżeli chodzi o fontanny,. niestety nie zostałyśmy, bo jakoś ostatni pociąg odjeżdżał w takich godzinach, że bałyśmy się, że nie zdążymy.
Ja miałam mapkę metra i mniej więcej rozpisane co i jak (ceny wstępów, na jakim przystanku wysiąść, żeby było blisko do interesującego nas zabytku/punktu.
Jak masz więcej pytań, to zadawaj w tym wątku.
Pozdrawiam ciepło! :)
Acha, co do zdjęć, to może jeszcze coś wrzucę, chociaż reszta to już takie, które się powtarzają raczej...
Pozdrówki!
Ostatnio edytowano 04.06.2010 20:34 przez mutiaq, łącznie edytowano 2 razy
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 04.06.2010 20:29

Widok na Barcelonę :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
poniżej bezpośrednie linki do rozkładów jazdy pociągu Calella-Barcelona-Calella. (duże pliki!)
W Barcelonie najlepiej wysiąść na pl.Catalunia
Calella - BCN
http://img13.imageshack.us/img13/3079/p7160030.jpg

BCN - Calella
http://img263.imageshack.us/img263/3645/p7160031.jpg
Rozkład z 2009r.
Pociągi - RENFE
Bilet w tą i spowrotem - 6,80euro.
Bilet całodniowy na metro w Barcelonie - "T-dia, 1 zona" (strefa) 5,80euro - tylko taki sie opłaca na zwiedzanie!

Jeśeli chodzi o powrót "po fontannach", to jak widzisz, jest pociąg, ale my nie ryzykowałyśmy zostania na noc w BCN ;)
Fontanny nie uciekną, planuję do Barcelony kiedyś polecieć na przedłużony weekend ;)
Pozdrawiam!

Acha, jeżeli chodzi o przewodnik, to miałam ten z "Podróże Marzeń" z Wyborczej - tutaj
I jeszcze jakąś broszurkę z głównymi miejscami do zwiedzania, chyba z jakiegoś biura podróży, akurat weszłam i mieli.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania - Calella + Barcelona + Montserrat - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone