Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 22.03.2013 23:53

mirass napisał(a):Mam pytanie a mianowicie wracając z Theth przez Boge -Koplik-Vupalaj drogą E 762 w stronę przejścia granicznego z Czarnogórą- czy w ogóle jest tam przejście graniczne?-pozdrawiam


Pewnie chodzi Ci o Hani i Hotit, jasne, że jest, jedź śmiało.
Pozdrawiam
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 23.03.2013 00:43

Dzięki za odpowiedź :papa:
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 23.03.2013 07:26

Ciekawe jak wygląda bo ja jechałem w Czarnogórze ichniejsza krajówka z Podgoricy na Niksić a potem na Sarajewo przez Hum i myślałem że pobłądziłem, szczególnie od Hum w kierunku Sarajewa kilkanaście kilometrów nad brzegiem urwiska-rzeki szerokość w maksie na 2 osobówki, jak się mijałem z ciężarówką to już byłem na tej szerszej części, ale i tak obydwoje musieliśmy się zatrzymać
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.03.2013 13:16

marwyk napisał(a):Ciekawe jak wygląda bo ja jechałem w Czarnogórze ichniejsza krajówka z Podgoricy na Niksić a potem na Sarajewo przez Hum i myślałem że pobłądziłem, szczególnie od Hum w kierunku Sarajewa kilkanaście kilometrów nad brzegiem urwiska-rzeki szerokość w maksie na 2 osobówki, jak się mijałem z ciężarówką to już byłem na tej szerszej części, ale i tak obydwoje musieliśmy się zatrzymać


Droga ze Szkodry do Hani i Hotit jest wyremontowana. Kiedy jechaliśmy nią w maju ubiegłego roku właśnie kończyli remont. Poniżej zdjęcia sprzed roku, a tu wątek na temat tej drogi na SkyscraperCity.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 24.03.2013 00:38 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 23.03.2013 19:43

Nooo to droga super niczym autostrada a spodziewałem się gorszej.
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 29.03.2013 16:20

Za szybko chyba się ta Albania zmienia, żałuje teraz, że tegoroczny nasz pobyt w tym kraju będzie trwał tak krótko.


Wspominałeś jak Albania się szybko zmienia. Na południu kraju ostała się tradycyjna albańska wioska zwaną Gruszką (Dardha), z kamiennymi domami, brukowanymi drogami, pijalnią leczniczej wody. Jest ona ukryta w Górach Gramoz na wysokości 1 344 m n.p.m.
http://flickrhivemind.net/Tags/dardha/Interesting
jest gdzie zjeść
http://members.virtualtourist.com/m/p/m/210fb7/
i gdzie spać
http://www.hoteldardha.com/
Aha, i znajduje się ona w odległości ok. 4 km w linii prostej od granicy z Grecją czyli chyba Twoje klimaty?

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.03.2013 15:35

Miejsce i hotel znam, niestety tylko z internetu i tak, przynajmniej na razie, pozostanie. W rejon Korce w tym roku już się nie wybieramy, ale dzięki za przypomnienie, będzie na kiedyś tam.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.03.2013 17:14

Udało mi się dzisiaj kupić bilety na kilka promów za pośrednictwem pewnego biura. Nie biorą żadnej prowizji, a za przysłanie biletów do domu płaci się tylko 5 euro. Bilety mam dostać około 10 kwietnia. Jeśli wszystko dobrze pójdzie i dotrą do mnie bilety, podam namiary na to biuro.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 01.04.2013 13:41

Jeszcze jedna dobra informacja odnośnie remontów dróg w Albanii. W końcu wzięli się za remont odcinka Fier - Levan, skąd jest już nowa droga do Vlory. Najwyższy czas, bo te kilka kilometrów było w opłakanym stanie. Ciekawe jak to będzie wyglądało za miesiąc, kiedy mamy tamtędy zamiar jechać. Tutaj filmik.
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 02.04.2013 17:23

Tematem nowego sezonu. Po zjechaniu z autostrady i jadąc dalej na południe w kierunku Riwiery można (nie zbaczając zbytnio z głównej drogi) zwiedzić jedną z najlepszych prywatnych winnic w Albanii.
Kantina Bardha w dolinie Marikaj, 35 km od Tirany.

http://kantinabardha.al/

Białe wino shesh jest z unikalnego szczepu o tej samej nazwie. Receptury włoskie, beczki są produkowane przez albańskich bednarzy, jest też pewien wątek polski. Przed wejściem do kantyny rosną 800 letnie drzewa oliwne.

Osobiście, jak pisałem wolę szlak birra ale winnice mają chyba też swój urok?

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 08.04.2013 14:30

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem biletów promowych, przed chwilą przyniósł mi je listonosz. Teraz już mogę polecić biuro turystyczne z wyspy Naxos. Nie biorą prowizji za pośrednictwo, a przesyłka listem poleconym do Polski kosztuje tylko 5 euro, przy czym opłata za przesyłkę nie ulega oczywiście zwielokrotnieniu przy zakupie biletów na kilka tras (ja kupiłem u Nich bilety na cztery rejsy). Teraz już bez zatrzymywania prościutko na prom.
Ostatnio edytowano 23.05.2018 16:33 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 17.04.2013 17:41

Witaj,
Chyba niedługo wyruszasz i zdaje się, jeśli dobrze pamiętam planowałeś przepłynąć promem tym razem w uproszczeniu od kosovskiej strony do morza, to pierwsza oficjalna wzmianka na sezon 2013 jest takowa (niestety).
http://www.visitkukesregion.org/tourism ... Koman-Lake
Jestem mailowo w kontakcie z Tiraną, jakby miało się coś zmienić – jedziemy na dwa auta.
Na fejsowej stronie promu cisza, za to jest nawet jedno zapytanie z kraju, jak mniemam może być od …? :D

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.04.2013 14:04

Melkart napisał(a):Witaj,
Chyba niedługo wyruszasz i zdaje się, jeśli dobrze pamiętam planowałeś przepłynąć promem tym razem w uproszczeniu od kosovskiej strony do morza, to pierwsza oficjalna wzmianka na sezon 2013 jest takowa (niestety).
http://www.visitkukesregion.org/tourism ... Koman-Lake
Jestem mailowo w kontakcie z Tiraną, jakby miało się coś zmienić – jedziemy na dwa auta.
Na fejsowej stronie promu cisza, za to jest nawet jedno zapytanie z kraju, jak mniemam może być od …? :D

Pozdrawiam


Witam

Zgadza się, wyruszamy już w czwartek 25.04. Promem miałem zamiar płynąć rok temu, ale niestety informacja na podanej przez Ciebie stronie wyglądała identycznie jak w tym roku. Gdyby teraz prom znowu zaczął kursować to zapewne byśmy z niego skorzystali ale nie nastawiałem się zbytnio na to, zwłaszcza, że w prywatnej wiadomości, którą otrzymałem z konta Trageti ''SAHHILBA'' na facebooku (nie pomyliłeś się :D), poinformowano mnie, że prawdopodobnie to już definitywny koniec regularnego kursowania promu samochodowego Koman - Fierze. Aż trudno w to uwierzyć, pozbyć się takiej atrakcji turystycznej!!! Rejs małą łodzią, która dalej kursuje też jest z pewnością atrakcyjny, ale logistycznie to chyba jednak gorsze rozwiązanie. Mieliśmy szczęście, że udało nam się popłynąć tym promem dwa lata temu.

Wracając jeszcze do biletów na greckie promy, to dzisiaj dostałem ich drugą, ostatnią transzę, znowu z wspomnianego już wyżej biura. Na bilety czekałem równo tydzień, opłata za list polecony jak poprzednio, 5 euro. Wydaje mi się, że w przyszłości jeszcze skorzystam z ich usług.

Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 19.04.2013 15:14

Witaj,

Wróciłem dziś z otwarcia targów turystycznych i wystawiały się Cyklady, zdjęcie Twego synka z biletami dałbym na plakat ich stoiska jak powinien wyglądać naturalny entuzjazm, bo generalnie branża ma miny nie tęgie w tym sezonie.

Zgadzam się z tym promem to brak biznesowego wyczucia, my popłyniemy małą flotą, masz rację, logistycznie nie było łatwo to poustawiać ale się udało, napiszę o tym w relacji po powrocie.

Myślę, że jeszcze zdążysz przed wyjazdem kupić nowość z ostatnich dosłownie chwil (ja przewodnik odbieram w poniedziałek), wydanie drugie, zaktualizowane

http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dan ... osza=alb13

Pozdrawiam
marek1973
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2012+zima Ohrid 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek1973 » 19.05.2013 14:08

Witaj KOL,

Kiedy relacja z kwietniowo- majowego wyjazdu:-)
Czekamy z niecierpliwością.

Pozdrawiam,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone