Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 05.09.2012 19:04

Potter napisał(a):"Przeleciałam" cały temat na jednym oddechu ...
Potem spojrzałam na leżącą obok mnie kupkę "papierów" do obrobienia i ... prawie się rozpłakałam :( .
Pozostaje mi żyć nadzieją, że kiedyś starczy mi odwagi i umiejętności (i pieniędzy :P ) żeby powtórzyć chociaż kawałek z Waszych wypraw. Tym bardziej, że opisane są REWELACYJNIE :!: Praktycznie można by "deptać" po Waszych śladach ... 8)
Podobnie jak inni niecierpliwie czekam na kolejna relację ... :lol:


Bardzo Dziękuję, a do następnej relacji trzeba będzie trochę poczekać, jak wszystko dobrze pójdzie to jakieś osiem miesięcy.

Pozdrawiam
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 07.09.2012 21:27

Bardzo dziękuję za tę relację!!!Przesyłam pozdrowienia z apartamentów w Ohrydzie!Gospodarz nie mógł się nacieszyć, że internet ma takie możliwości ;) Zabrał nas na przejażdżkę łódką, żeby pokazać nam Jego Ohrydę- bajka!A teraz jesteśmy w Gjirokastrze.Oczywiście w Kotoni b&b:)
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 07.09.2012 22:06

Bardzo dziękuję za tę relację!!!Przesyłam pozdrowienia z apartamentów w Ohrydzie!Gospodarz nie mógł się nacieszyć, że internet ma takie możliwości ;) Zabrał nas na przejażdżkę łódką, żeby pokazać nam Jego Ohrydę- bajka!A teraz jesteśmy w Gjirokastrze.Oczywiście w Kotoni b&b:)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 08.09.2012 13:45

anazaw napisał(a):Bardzo dziękuję za tę relację!!!Przesyłam pozdrowienia z apartamentów w Ohrydzie!Gospodarz nie mógł się nacieszyć, że internet ma takie możliwości ;) Zabrał nas na przejażdżkę łódką, żeby pokazać nam Jego Ohrydę- bajka!A teraz jesteśmy w Gjirokastrze.Oczywiście w Kotoni b&b:)


Cieszę się, że relacja pomogła Wam w organizacji wakacji. Ohrid, Gijrokaster, aż Wam zazdroszczę. Jakie wrażenia z Kotoni i z Gijrokaster?
Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 13.09.2012 17:07

Witaj KOL,

Wracając jeszcze do Albanii, tak czysto informacyjnie, jest już w sprzedaży przewodnik Albania wydawnictwa Bradt wydanie 4 z maja 2012 oraz mapa Albania wydawnictwa Freytag & Berndt z lipca 2012.
Mapa jest wreszcie w skali 1: 2oo ooo a nie 1 : 400 000 jak do tej pory. Odzwierciedla aktualny układ dróg. Mam nadzieję, iż ktoś wyda całość kraju w mniejszej skali, ostatnie dokładne mapy całej Albanii sięgają wydania dla potrzeb Układu Warszawskiego. Wracam do lektury.

Pozdrawiam:

Melkart
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 13.09.2012 18:50

Dzięki za informację, mapę zaraz sobie kupię, co do przewodnika to się jeszcze zastanowię, ale znając życie to też pewnie wyląduje na mojej półce.

Pozdrawiam
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 30.09.2012 19:10

KOL napisał(a):
anazaw napisał(a):Bardzo dziękuję za tę relację!!!Przesyłam pozdrowienia z apartamentów w Ohrydzie!Gospodarz nie mógł się nacieszyć, że internet ma takie możliwości ;) Zabrał nas na przejażdżkę łódką, żeby pokazać nam Jego Ohrydę- bajka!A teraz jesteśmy w Gjirokastrze.Oczywiście w Kotoni b&b:)


Cieszę się, że relacja pomogła Wam w organizacji wakacji. Ohrid, Gijrokaster, aż Wam zazdroszczę. Jakie wrażenia z Kotoni i z Gijrokaster?
Pozdrawiam

Wszędzie tam jeszcze wrócę- takie wrażenia!Na "achy" i "ochy" miejsca by zabrakło...Wróciłam kilka dni temu i powoli porządkuję tę szaloną przygodę (tworząc nowy wątek na tym forum) nadal będąc ogromnie wdzięczna za ten tabun informacji!To lepsze niż przewodnik;) DZIĘKUJĘ!!!
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 02.10.2012 16:25

Witaj,

Ponieważ lubisz oryginalne miejsca noclegowe, to w północnej Albanii na wybrzeżu Tale powstaje projekt noclegów w bunkrach. Dawne bunkry przekształcają w pokoje hotelowe. Foty w poniższym linku.

http://www.gazetatema.net/web/2012/09/15/foto-reportazh-projekti-unik-i-turizmit-ne-shqiperi-bunkeret-behen-hotel/

Planowany koszt noclegu w takim hotelu to 8 EUR od osoby za noc, niektóre mogą pomieścić maksymalnie 8 osób w bunkrze. Oknami są otwory strzelnicze a śpi się na pewnej głębokości. Klimatycznie.

Pozdrwiam:

Melkart
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.10.2012 18:23

Melkart napisał(a):Witaj,

Ponieważ lubisz oryginalne miejsca noclegowe, to w północnej Albanii na wybrzeżu Tale powstaje projekt noclegów w bunkrach. Dawne bunkry przekształcają w pokoje hotelowe. Foty w poniższym linku.

http://www.gazetatema.net/web/2012/09/15/foto-reportazh-projekti-unik-i-turizmit-ne-shqiperi-bunkeret-behen-hotel/

Planowany koszt noclegu w takim hotelu to 8 EUR od osoby za noc, niektóre mogą pomieścić maksymalnie 8 osób w bunkrze. Oknami są otwory strzelnicze a śpi się na pewnej głębokości. Klimatycznie.

Pozdrwiam:

Melkart


Wielkie Dzięki za linka. Oczywiście miejsce to od razu mnie zainteresowało, trzeba będzie śledzić temat.

Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 03.10.2012 17:03

Witaj,

Cieszę się, bo także lubimy i takowe miejsca i klimaty.

Od połowy zeszłego roku ruszył portal Autentyczna Albania, gdzie można określając własne upodobania wyszukać miejsca zakwaterowania , którym nadawany jest tzw. Albański Znak Autentycznej Jakości innymi słowy złota, srebrna, brązowa nagroda znaku jakości. Abstrahując od technikaliów, promowane są obiekty, w których właściciele hoteli, nawet tych z dala od szlaków szczególnie dbają o gościnność oraz oferują typowe dla kraju wino i jedzenie, czyli z klimatem.

http://www.authenticalbania.com/

Pozdrawiam:

Melkart
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.10.2012 20:20

Melkart napisał(a):Witaj,

Cieszę się, bo także lubimy i takowe miejsca i klimaty.

Od połowy zeszłego roku ruszył portal Autentyczna Albania, gdzie można określając własne upodobania wyszukać miejsca zakwaterowania , którym nadawany jest tzw. Albański Znak Autentycznej Jakości innymi słowy złota, srebrna, brązowa nagroda znaku jakości. Abstrahując od technikaliów, promowane są obiekty, w których właściciele hoteli, nawet tych z dala od szlaków szczególnie dbają o gościnność oraz oferują typowe dla kraju wino i jedzenie, czyli z klimatem.

http://www.authenticalbania.com/

Pozdrawiam:

Melkart


Jeszcze jeden bardzo przydatny link. Widzę, że mają tam w bazie danych hotel "Tradita" w Shkoder, w którym spaliśmy rok temu.
Dziękuję i Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 04.10.2012 16:47

Witaj,
Bardzo proszę. Hotel Tradita jest naszym zdaniem idealnie klimatycznym obiektem, zarówno hotel jak i restauracja, jak również mimo, że nowoczesny Dajti Tower Belvedere Hotel. To właśnie preferujemy.
Jeszcze powrócę do naszej krótkiej wymiany zdań o dokładności map na przykładzie Theth. Jak słusznie zauważyłeś skala 1: 50 000 na takowe okolice to wciąż mało, na piesze wędrówki po górskich mostkach i wodospadach czyli teren.
Pod poniższym linkiem znajdziesz do nabycia topograficzne mapy wybranej części z całej Albanii, skromne 362 arkusze a każdy w możliwej już skali 1: 25 000.
Otworzyłem filtr przykładowo na owym Theth.
http://www.geospatial.com/dock.aspx?rgn=ALBANIA&sml=ALB&nav=browse#
Oczywiście po datach wydania arkuszy można łatwo skonstatować, iż są to mapy militarne wydane na potrzeby dawnego bloku socjalistycznego, sprzedawane obecnie przez Amerykanów. W przypadku miejsc jeszcze słabo ucywilizowanych powinny wystarczyć. Na dokładniejsze, my miłośnicy map musimy jeszcze poczekać.
Pozdrawiam:
Melkart
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.10.2012 17:48

Jeśli jeździsz do Albanii trochę przed sezonem, to w maju 2013 roku ma zostać otwarta część autostrady z Tirany do Elbasan co skróci podróż na tym odcinku o blisko godzinę, zwłaszcza dla jadących z lub do Ohrid. Najciekawszym elementem odcinka jest ok. cztero kilometrowy tunel Kerrabe zwany Krraba, Korabu, dzięki czemu można będzie ominąć dość krętą i o dużych przewyższniach drogę na przełęczy o tej samej nazwie, szosę, którą wybudowały jeszcze wojska austro – węgierskie podczas pierwszej wojny światowej.
Bieżące zmiany w budowanych autostradach i drogach Albanii, Kosova m.in. wokół Prisztiny, BiH, można śledzić na Wiki-Mapie Świata.
http://www.openstreetmap.org/?lat=41.2872&lon=19.8864&zoom=13&layers=M
Pozdrawiam:
Melkart
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.10.2012 18:55

Melkart napisał(a):Jeśli jeździsz do Albanii trochę przed sezonem, to w maju 2013 roku ma zostać otwarta część autostrady z Tirany do Elbasan co skróci podróż na tym odcinku o blisko godzinę, zwłaszcza dla jadących z lub do Ohrid. Najciekawszym elementem odcinka jest ok. cztero kilometrowy tunel Kerrabe zwany Krraba, Korabu, dzięki czemu można będzie ominąć dość krętą i o dużych przewyższniach drogę na przełęczy o tej samej nazwie, szosę, którą wybudowały jeszcze wojska austro – węgierskie podczas pierwszej wojny światowej.
Bieżące zmiany w budowanych autostradach i drogach Albanii, Kosova m.in. wokół Prisztiny, BiH, można śledzić na Wiki-Mapie Świata.
http://www.openstreetmap.org/?lat=41.2872&lon=19.8864&zoom=13&layers=M
Pozdrawiam:
Melkart


Dzięki za kolejne praktyczne informacje. Zawsze jeździmy do Albanii przed sezonem w maju i nie inaczej ma być w przyszłym roku. Co prawda nie mam w planie akurat tej trasy ale kto wie, plany mają to do siebie, że się zmieniają. Szkoda, że nie otworzą tej trasy jeszcze w tym roku, bo szykuje nam się krótka zimowa wizyta w Albanii pod koniec tego roku.

Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Grecja przez Albanię, i nie tylko, raz jeszcze 2011 i 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 26.10.2012 09:57

Nasze dziecko jest w wieku szkolnym co uniemożliwia takie elastyczne rozwiązanie. Zastanaawiąjace jest jak Wam się udaje przekonać do tego nauczycieli?
Planujesz w grudniu tydzień na nartach w Albanii z dojazdem samochodem?
Na targach turystycznych Albania promowała sporty zimowe i się nawet nad tymi miejscami w folderach pochyliłem ale zastanawiam się jak z odśnieżaniem dróg?
Atrakcje zimowe w Kosovie i Czarnogórze już funkcjonują. Napisz o pomysle wydaje się arcyciekawy i pionierski.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone