Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.11.2020 19:58

piekara114 napisał(a):Te ostatnie plaże to na nogach odwiedzaliście czy wypożyczonym autem?



Na nogach. Na Donoussie nie można wypożyczyć samochodu. Od czerwca do września jeździ autobus, a poza tym przez cały rok jest jedna taksówka.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.11.2020 13:48

13 Październik

Niestety nadszedł dzień pożegnania z Donoussą. Rano nasz zaradny Gospodarz przewozi nam taczką :) walizki przez plażę do portu, skąd promem Blue Star płyniemy na Naxos.

Żegnamy Donoussę, może tylko do wiosny.

Obrazek
Obrazek



Pierwotnie mieliśmy zostać na Donoussie jeszcze jedną noc, ale z powodu epidemii zmienił się rozkład lotów Sky Express z Naxos do Aten. Nie było sposobu żebyśmy nazajutrz, 14 października zdążyli z Donoussy na samolot. Na szczęście dowiedzieliśmy się o tym z odpowiednim wyprzedzeniem, chyba z miesiąc przed wyjazdem. Wiązało się to z tym, że musieliśmy zaplanować sobie jeden nocleg na Naxos. Chcieliśmy zakończyć ten wyjazd jakimś fajnym akcentem, więc „szarpnęliśmy się” na kwaterę o nieco wyższym standardzie.

Z portu zabierają nas właściciele miejsca, gdzie spędzimy ostatnią noc naszego wyjazdu. Jedziemy do Agkidii, jakieś 3,5 kilometra od portu.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wstępne oględziny wypadają bardzo pozytywnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Widok z balkonu na piętrze też niczego sobie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wypada tylko korzystać, zresztą nie mieliśmy żadnych planów na resztę dnia.

Obrazek
CDN
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.11.2020 14:16

13 Październik c.d.

Nie wiadomo, kiedy zleciał nam prawie cały dzień. Mieliśmy się nigdzie nie ruszać, ale wieczorem zaczęło nas trochę „nosić”. Przez telefon zamawiamy taksówkę i jedziemy „na miasto”.

Obrazek


Choć na Naxos w porcie byliśmy już kilka razy, to jeszcze nigdy nie zagłębiliśmy się w uliczki Chory. Była więc ku temu okazja. W labiryncie uliczek można się wręcz pogubić. Fajne miejsce, tylko sklepów mogło by być trochę mniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Kupujemy kilka pamiątek, prowiant na drogę powrotną do domu, a spacer po Chorze kończymy w tawernie Kozi, blisko portu.

Obrazek


Z powrotem do wynajętego domu jedziemy z tym samym taksówkarzem, który zawiózł na do portu.

Obrazek


Siedzimy jeszcze trochę. Wielka szkoda, że to już ostatni wieczór wakacji :cry:.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.11.2020 09:32

Świetna kwatera, szkoda, że na jedną noc... może jeszcze tam wrócicie? :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15660
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2020 10:12

Zawsze mnie zastanawia:
Jak Ty wynajdujesz takie kwatery?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.11.2020 12:01

Piękne są te wieczorne zdjęcia uliczek Chory. :-)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 27.11.2020 14:45

Magda O. napisał(a):Świetna kwatera, szkoda, że na jedną noc... może jeszcze tam wrócicie? :wink:


Szkoda, tylko, że szczerze mówiąc, raczej na więcej by nas nie było stać :). Myśleliśmy nawet żeby jeszcze kiedyś tam się zatrzymać, ale na pewno nie sami. Tam są trzy sypialnie, także można jechać w więcej osób. Cena rozłożona chociażby na dwie pary byłaby bardziej do zaakceptowania.



piekara114 napisał(a):Zawsze mnie zastanawia:
Jak Ty wynajdujesz takie kwatery?


W tym przypadku, zależało mi żeby na ostatnią noc znaleźć coś fajnego. No i Żonce zrobiłem niespodziankę. Trochę czasu szukałem w Internecie, w końcu to miejsce wpadło mi w oko. Czasem uda się coś ciekawego wyszukać. Dużo popsuły, moim zdaniem, popularne portale rezerwacyjne. Staram się ich unikać jak mogę, bez sensu płacić komuś nie wiadomo za co. Ceny bezpośrednio u właściciela różnią się często od tych oferowanych przez pośrednika bardzo. Obawiam się jednak, że już niedługo ciężko będzie poza tymi portalami coś znaleźć. Ich powstanie rozleniwiło poszukujących noclegów, ale też jest wygodne dla wynajmujących, na przykład nie muszą mieś strony internetowej obiektu. Przez ostatnie lata, kilka razy miałem problem żeby znaleźć bezpośredni kontakt do wynajmującego kwaterę, która mi się spodobała, poza jakimś pośrednikiem.



Mikromir napisał(a):Piękne są te wieczorne zdjęcia uliczek Chory. :-)



Fajny klimacik, prawdziwy labirynt, na prawdę można się tam zgubić. Kiedyś może będzie okazja pochodzić uliczkami Chory dłużej w dzień.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.11.2020 18:39

Donoussa jak zwykle urocza, a nocne Naxos śliczne. W dzień zresztą też, bardzo miło spędziliśmy tam kilka godzin w ubiegłym roku. Zupełnie nie żałowałam, że mieliśmy przymusową kilkugodzinną przerwę na przesiadkę promów wracając z Koufonissi. Miłych kilka dni spędziłam tam dzięki Twojej relacji, zauroczyła mnie już wtedy, gdy pokazałeś ją jako pierwszy na cropli. Mam nadzieję, że na Donoussę też kiedyś dotrę.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.11.2020 09:42

dangol napisał(a):Donoussa jak zwykle urocza, a nocne Naxos śliczne. W dzień zresztą też, bardzo miło spędziliśmy tam kilka godzin w ubiegłym roku. Zupełnie nie żałowałam, że mieliśmy przymusową kilkugodzinną przerwę na przesiadkę promów wracając z Koufonissi. Miłych kilka dni spędziłam tam dzięki Twojej relacji, zauroczyła mnie już wtedy, gdy pokazałeś ją jako pierwszy na cropli. Mam nadzieję, że na Donoussę też kiedyś dotrę.



Cieszę się, że relacja do czegoś się przydała. Donoussę polecam, myślę że, w przyszłym roku jeszcze raz na nią pojedziemy. Choć muszę przyznać, że trochę się już tam zmieniło od naszej pierwszej wizyty.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.11.2020 09:43

14 Październik

Ciężko jest się zbierać do wyjazdu, kiedy zaraz po przebudzeniu widzi się takie widoki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tu widok na pas startowy lotniska na Naxos, za niedługo tam pojedziemy.

Obrazek



O umówionej porze właściciele domu zawożą nas na lotnisko. Sporo ludzi jak na jego bardzo niewielkie rozmiary. Startują zaraz po sobie dwa samoloty, Aegan i Sky Express, my lecimy tym drugim.

Obrazek



Ze względu na epidemie samolotów jest mniej także te, które lecą są wypełnione do ostatniego miejsca.

No to lecimy.

Obrazek
Obrazek



Mieliśmy bardzo dużo czasu do następnego lotu. Zastanawialiśmy się nad zostawieniem bagaży w przechowalni i pojechaniem metrem do Aten. Ale w drodze powrotnej wielkiej chęci na zwiedzanie nie ma. Ostatecznie zaszyliśmy się gdzieś tam w zaułku pustego w sumie lotniska i do wieczora odrabialiśmy serialowe zaległości na laptopie. Na Naxos Żonka zrobiła kanapki, woda na lotnisku w Atenach (w przeciwieństwie do Warszawy) jest w miarę tania. Koło ławki było gniazdko, gdzie mogliśmy podłączyć komputer, także pełen wypas.

W końcu doczekaliśmy się samolotu WizzAir, którym wróciliśmy do Wiednia. Tam voucherem płacimy za taksówkę, która zawozi nas na parking z naszym samochodem. Cztery godziny jazdy i około 4 rano jesteśmy w domu. Tak kończą się Greckie Wakacje 2020. Można napisać, byle do wiosny. Może już będzie normalniej.

KONIEC
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.11.2020 20:11

Dzięki za relację :idea: , i tyle pięknych zdjęć, mogliśmy choć trochę poczuć tę atmosferę późno letniej (czy może bardziej wczesno jesiennej) Grecji.
Fajnie że chociaż Wam się udało tam być :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18313
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.11.2020 21:46

Na koniec mocny akord ( mam na myśli kwaterę ) , ale nawet gdybym miał spać na plaży , chętnie bym się tam przeniósł w tej chwili . . .
Dziękuję za relację i czekam na przyszły rok z nadzieją


Pozdrawiam
Piotr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.12.2020 14:08

kulka53 napisał(a):Fajnie że chociaż Wam się udało tam być :) .



piotrf napisał(a):Dziękuję za relację i czekam na przyszły rok z nadzieją



Patrząc na to co się dzieje, to rzeczywiście, udało się. My też czekamy z nadzieją na przyszły rok. Byle do wiosny, może też się uda, a może w ogóle będzie już spokojniej, oby.

Pozdrawiam
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 522
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 02.12.2020 14:57

Dzięki za kolejne świetne relacje (Hiszpania, Albania, Grecja), które przez ostatnie dni były dla mnie miłą odskocznią od zimna i ponurej, jesiennej aury. Chciałabym móc się teraz teleportować na Donoussę albo inną piękną grecką wyspę. :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.12.2020 14:54

Epepa napisał(a):Dzięki za kolejne świetne relacje (Hiszpania, Albania, Grecja), które przez ostatnie dni były dla mnie miłą odskocznią od zimna i ponurej, jesiennej aury. Chciałabym móc się teraz teleportować na Donoussę albo inną piękną grecką wyspę. :)



Dzięki, fajnie, że się podobały. Ja też bardzo chciałbym znaleźć się teraz z powrotem na Donoussie albo jakiejś innej wyspie. Mieliśmy w planie zimową powtórkę wyjazdu do Hiszpanii, ale z wiadomych względów musieliśmy zrezygnować. Z nadzieją czekamy więc na wiosnę.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 148
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone