Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 27.10.2020 11:59

piekara114 napisał(a):Czytam, że w dwójkę, więc chłopaki znowu Was samych puścili w trasę :mrgreen:


Puścili nas w maju, a że wyjazd nie doszedł do skutku, zgodzili się na październik :). No i pojechaliśmy wszyscy na nieplanowany wyjazd do Albanii. Dobrze też, że lubią zostawać z Babcią.


kulka53 napisał(a):Jednak się udało :idea: , właśnie wczoraj o tym myślałem i miałem zapytać :cool:
Czyli Paros... wydaje mi się że już tam byliście, choć bardziej pamiętam najwyższy szczyt i południowy kraniec Antiparos.
Czekam na szczegóły :D


Zgadza się na Paros już byliśmy. Teraz to był tylko jeden nocleg. Pasowało nam to logistycznie, a przy okazji wykorzystaliśmy voucher z maja.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.10.2020 12:10

KOL napisał(a): Teraz to był tylko jeden nocleg.

:D , aha, bo myślałem że cały pobyt na Paros i trochę mnie to zdziwiło. No to tym bardziej czekam na szczegóły :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 27.10.2020 14:56

4 Październik

Poranek na Paros z hotelowego balkonu.

Obrazek
Obrazek

Lokalizacja hotelu Oasis jest niewątpliwie jego główną zaletą, szczególnie jeśli, jak my, spędza się na wyspie jedynie nocleg tranzytowy. Kilka kroków i już jesteśmy w porcie.

Tymczasem zbliża się Artemis, którym popłyniemy w dalszą drogę.

Obrazek
Obrazek


Jeśli chodzi o bilety, to znacznym ułatwieniem jest teraz możliwość ich zakupu w formie elektronicznej. Także nie trzeba ich posiadać w formie papierowej, wystarczy pokazać kod na telefonie. Taki bilet można sobie ściągnąć 48 godzin przed odpłynięciem. Nie w każdej firmie jest taka możliwość, ale te większe, jak Blue Star, Hellenic (teraz to w zasadzie jedna firma) czy SeaJets, oferują taką możliwość. Żeby jednak nie było tak różowo, to teraz w dobie pandemii, coś wydrukować jednak trzeba. Przy wejściu do każdego promu zbierane są formularze, na których wpisuje się swoje dane osobowe, a także czy miało się jakiś kontakt z COVID-em i czy w ostatnich 14 dniach miało się robiony test. Formularz można pobrać ze strony niemal każdego przewoźnika.

Obrazek
Obrazek


Żegnaj Paros!

Obrazek
Obrazek


Pierwszy przystanek, Serifos, byliśmy tam ponad rok temu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następny, Sifnos, tam też byliśmy na poprzednich wakacjach, a dokładnie w widocznym poniżej Heronissos.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Prassa Kimolos, to na tej wyspie zatrzymamy się na następne dwie noce.

Obrazek
Obrazek


Z wypożyczalni Rac zlokalizowanej w samym porcie odbieramy małego Hyundaia, którym jedziemy do Meltemi, miejsca naszych kolejnych dwóch noclegów. Podobnie jak to było z pokojem na Paros, tutaj też nie musieliśmy płacić już nic, wszystko zostało uregulowane przed niedoszłym majowym wyjazdem. Zaliczkowany już na początku roku był też samochód. Cena za auto to 20 euro za dobę, a za studio 45 ze śniadaniem, co jest ceną bardzo niską w porównaniu z innymi cenami na Kimolos, która jest dosyć drogą wyspa. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie przy szukaniu noclegów czy przy płaceniu w tawernie.

Dzisiaj już więcej nigdzie nie pojedziemy. Upał, nie spodziewaliśmy się aż takich temperatur w październiku, dosyć długi rejs, ale też widok z tarasu, kompletnie nas rozleniwiły. Zresztą nie tylko to :D.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Bardzo przyjemne zakończenie dnia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.10.2020 16:47

OOOOOOOOOOOO, Mykonos, Paros, podróż promem i cel Kimolos.

Bardzo stresujący był czas przed wyjazdem, ale udało się.
Wsiadłam sobie po cichutku, nawet maskę mogę założyć, odświeżam własne wspomnienia i zwiedzam z Wami.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.10.2020 17:18

Hmmm, Kimolos :) , ciekawe bardzo jak wrażenia z tej wysepki, my wspominamy ją bardzo dobrze (m.in. tu jedliśmy najlepsze jak dla mnie figi prosto z drzewa ever :cool: ) .
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 28.10.2020 13:04

Lidia K napisał(a):OOOOOOOOOOOO, Mykonos, Paros, podróż promem i cel Kimolos.

Bardzo stresujący był czas przed wyjazdem, ale udało się.
Wsiadłam sobie po cichutku, nawet maskę mogę założyć, odświeżam własne wspomnienia i zwiedzam z Wami.



Tylko pierwsze dni były takie. Prawie tydzień z tego wyjazdu to czysty relaks, stacjonarnie w jednym miejscu. Taki relaks zresztą był nam bardzo potrzebny, dosyć stresujące czasy ostatnio.


kulka53 napisał(a):Hmmm, Kimolos :) , ciekawe bardzo jak wrażenia z tej wysepki, my wspominamy ją bardzo dobrze (m.in. tu jedliśmy najlepsze jak dla mnie figi prosto z drzewa ever :cool: ) .



Od razu mogę Ci napisać, że wrażenia jak najbardziej pozytywne, choć fig nie jedliśmy :).
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.10.2020 14:13

5 Październik


Do kompletu, były zdjęcia z tarasu w dzień, były wieczorem to jeszcze widok o poranku.

Obrazek



Po śniadaniu podjeżdżamy kilkaset metrów, zostawiamy samochód i zagłębiamy się w uliczki Chorio.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Widok na Meltemi, gdzie spaliśmy. Na dole restauracja, a u góry nasz narożny taras.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Choć główne miasto Kimolos nie jest tak spektakularnie położone jak na kilku innych wyspach, ale klimat jest fajny, podoba nam się.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Bardzo przyjemnie spaceruje się po pustych uliczkach Chorio, ale mamy w zasadzie tylko jeden cały dzień na Kimolos, czas więc ruszać dalej. Czas na grzyby :). Jedziemy w kierunku, chyba można tak napisać, symbolu wyspy, Skiadi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.10.2020 14:54

Biało sie zrobiło w relacji, wyspy nie znam., chyba tylko u Kulek ją widziałem?
:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.10.2020 15:21

tony montana napisał(a): chyba tylko u Kulek ją widziałem?

Właśnie po Kulkowej relacji :) planowałam spędzenie kilku dni na Kimolos :idea: przy okazji naszego urlopu na Milos. Niestety, przeszkodziła nam wtedy pogoda :( , nie pływały wówczas malutkie promy z Apolonii na Kimolos.
Fajnie więc znów chociaż popatrzeć na fotki z wysepki :D . Może kiedyś uda się tam dotrzeć?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.10.2020 16:32

Tego Wam życzę :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.10.2020 17:55

tony montana napisał(a):Biało sie zrobiło w relacji, wyspy nie znam., chyba tylko u Kulek ją widziałem?
:papa:


dangol napisał(a): Właśnie po Kulkowej relacji :) planowałam spędzenie kilku dni na Kimolos :idea: przy okazji naszego urlopu na Milos. Niestety, przeszkodziła nam wtedy pogoda :( , nie pływały wówczas malutkie promy z Apolonii na Kimolos.
Fajnie więc znów chociaż popatrzeć na fotki z wysepki :D . Może kiedyś uda się tam dotrzeć?



Kulki, ale też i MCR pokazywali Kimolos w swoich relacjach i w obu przypadkach opinie o wyspie były pozytywne. Nie ukrywam, że pod wpływem obu relacji Kimolos przewijało się w naszych planach już od kilku lat i w końcu się udało.


tony montana napisał(a):Tego Wam życzę :)


I ja też, bo to fajna wyspa :).
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.10.2020 18:45

dangol napisał(a):planowałam spędzenie kilku dni na Kimolos :idea: przy okazji naszego urlopu na Milos

Mieliście sporego wtedy pecha :? , bo nie odwiedzić Kimolos będąc na Milos to grzech :cool:
KOL napisał(a):Bardzo przyjemnie spaceruje się po pustych uliczkach Chorio

Rzeczywiście pustki, pora roku + pandemia zrobiły swoje.
Ważne że pogoda dopisała :)
Z takim Kastro jakie powstało wciąż istnieje w Chorio spotkaliśmy się wtedy po raz pierwszy i pamiętam że zrobiło to na nas wielkie wrażenie.
To już 8 lat minęło od kiedy zwiedzaliśmy Kimolos i chyba chętnie bym tę wysepkę odwiedził znów... dobrze że możemy zobaczyć ją tutaj :idea: :D .
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 30.10.2020 08:50

Obrazek
8O
- policzyłam na zdjęciu i wyszło mi, że jest ich 15 sierściuchów, mam tylko 2 i wystarczy za 10
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.10.2020 13:01

Lidia K napisał(a): - policzyłam na zdjęciu i wyszło mi, że jest ich 15 sierściuchów, mam tylko 2 i wystarczy za 10


Jest co dokarmiać :). Nawiasem mówiąc, Pan widoczny na zdjęciu i jeszcze para starszych mieszkańców Chorio na jednym z tarasów, byli chyba jedynymi ludźmi jakich spotkaliśmy w Kastro i jego okolicach.


kulka53 napisał(a):Ważne że pogoda dopisała :)


Dopisała, to prawda. Ponad połowa wyjazdu powyżej 30 stopni, potem tylko kilka stopni mniej. I pomyśleć, że jeszcze narzekaliśmy, a to że za gorąco, że słońce za nisko, a to że niebo nie takie niebieskie, że mniej kolorów niż w maju :). Bluźnierstwo! Zwłaszcza porównując to do pogody u nas w tym samym czasie. Generalnie udało się nam pod tym względem, bardzo jesteśmy z tego wyjazdu zadowoleni.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-20.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 31.10.2020 13:59

5 Październik c.d.

Dojeżdżamy do końca szutrowej drogi, gdzie zostawiamy samochód. Według oznaczeń na początku szlaku, mamy przed sobą pół godziny spaceru. Idziemy powoli, w tym upale nie chcą nam się zbyt forsować tempa i mniej więcej pół godziny właśnie zajmuje nam dojście do celu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


W oddali widać już cel naszej wycieczki.

Obrazek
Obrazek


Grupa turystów z Francji, dwoje z nich spało obok nas w Meltemi. Siadamy na chwilę, żeby mieć „grzyba” tylko dla siebie.

Obrazek


W końcu zostaliśmy sami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Wracamy do samochodu. Czas na pierwsze plażowanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 145
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone