Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.04.2018 13:06

Ale fajne urodziny. Też tak chcę! A zdj. w domu pooglądam...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 16.04.2018 13:24

KOL napisał(a):Żona w szoku, kolej linowa, restauracja, hotel, wszystko tylko dla nas!!!

No fakt, ja też jestem w szoku.
Czyli strzał w dziesiątkę.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 16.04.2018 13:36

piekara114 napisał(a):Ale fajne urodziny. Też tak chcę! A zdj. w domu pooglądam...


Fajne, udały się :). Tych zdjęć to za dużo nie mamy no i robione tylko telefonami, ale nie było to wyjazd taki jak zwykle i nie przywiązywaliśmy do tego zbytniej wagi. Jednak coś tam jeszcze wkleję. Już niedługo będzie ich zdecydowanie więcej, Grecja już za kilka dni :D.

Pozdrawiam

Lidia K napisał(a):
KOL napisał(a):Żona w szoku, kolej linowa, restauracja, hotel, wszystko tylko dla nas!!!

No fakt, ja też jestem w szoku.
Czyli strzał w dziesiątkę.


Tak, chyba tak, przynajmniej tak mówi Żona. Miałem trochę obaw, no bo już tam byliśmy, czyli co to za niespodzianka, no ale po przyjeździe kamień spadł mi z serca :D.

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.04.2018 14:06

To gdzie w tym roku jedziecie? Duża ekipa czy tylko rodzinnie?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.04.2018 17:11

Ekstra prezent urodzinowy 8) !!!

KOL napisał(a): Grecja już za kilka dni :D.


Ciekawe, czym tym razem nas zaskoczysz :wink: :?:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.04.2018 18:51

Fajnie że znów nadajesz :cool:
Pomysł na urodziny - no, no, gratuluję :hut:
I masz rację... to chyba tylko w Albanii było możliwe.

Ciekawe co tym razem będzie w połączeniu z GR :wink: :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.04.2018 16:46

piekara114 napisał(a):To gdzie w tym roku jedziecie? Duża ekipa czy tylko rodzinnie?


dangol napisał(a):Ciekawe, czym tym razem nas zaskoczysz :wink: :?:


kulka53 napisał(a):Ciekawe co tym razem będzie w połączeniu z GR :wink: :)


Duża ekipa rodzinna :). Trzy pokolenia :).
Nie zaskoczę raczej niczym, tym razem tylko, albo aż :), Grecja, wyspy oczywiście. Ostatnimi czasy udawało nam się wyrwać tylko we dwoje z Żonką, no a teraz ludzi więcej i o bardzo dużej rozpiętości wiekowej, więc z logistyką zdecydowanie trudniej. Pomimo, że jedziemy "tylko" na wyspy, to trochę czasu poskładanie wszystkiego dla sześciu osób zajęło. Jednak wydaje mi się, że udało się to jakoś fajnie zaplanować, ja w każdym razie nie mogę się już doczekać :). Co do miejsc, to główny cel to Tilos, o czym już pisałem w wątku Kulek. Tam też będziemy najdłużej. Będzie też tradycyjny, można już napisać, powrót no i jeszcze coś dla nas nowego, choć obecnego już na tym forum. Także zaskoczeń raczej brak. Nie chcę za dużo pisać o szczegółach i zapeszać bo w ostatnich dwóch latach trochę nam strajki psuły plany. Okaże się w "praniu". Ta cała Tirana była bardzo fajną przygrywką przed dłuższym wyjazdem.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 23.06.2019 06:54 przez KOL, łącznie edytowano 11 razy
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.04.2018 17:18

4 Kwiecień

Tak prawdę mówiąc nie za bardzo chciało nam się ruszać gdzieś z okolic hotelu, dodatkowo występowało pewne „zmęczenie” urodzinową kolacją. Ja wstałem wcześniej od Żonki i popstrykałem trochę zdjęć telefonem z okna naszego pokoju.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejka linowa od 9 rano już regularnie kursowała, pojawiło się nawet kilkoro turystów. Wyszedłem na kilka minut przed hotel. Nie mam tego na zdjęciach ale zmieniło się tam od naszej ostatniej wizyty. Większy plac zabaw dla dzieci, lodowisko obok hotelu, jest nawet w pobliżu park linowy. Jest też trochę szlaków, którymi można pochodzić po Parku Narodowym Dajti. Wszystko to razem wzięte, czyni okolice bardzo fajnym miejscem na spędzenie weekendu. Pojawił się nawet dmuchany zamek dla dzieci, także dla każdego coś miłego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę bunkrów.
Obrazek

Obrazek

No nic, trzeba budzić Żonkę na śniadanie. Ostatnio, kiedy tu byliśmy podawano je w restauracji w hotelu, teraz w restauracji Ballkoni Dajtit, gdzie jedliśmy kolację, to dosłownie kilka kroków. Widoki niezmiennie bardzo ładne, a samym śniadaniem można się najeść do syta.
Obrazek

Obrazek

Po śniadaniu stwierdzamy, że trochę głupio by było zostać cały dzień na górze. Choć już byliśmy w Tiranie, to wypada coś jednak zobaczyć. Zbieramy się i jedziemy kolejką na dół, którą, powtórzę, mieszkańcy hotelu mogą jeździć do woli za darmo. Przejazd w jedną stronę to jakieś piętnaście minut.
CDN
Ostatnio edytowano 23.05.2018 11:24 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 18.04.2018 12:50

Nie wiedziałem, ze aż tak z Was romantyczna para :) . Z pierwszej wizyty Twojej pamiętam dobrze jedno - kufel piwa w dłoni z widokiem w tle, chyba w obrotowej restauracji pstryknięte, też pięknie było 8)

Miejsce nam znane i lubiane :) Jedliśmy, piliśmy i podziwialiśmy panoramę, udało się nawet uchwycić zachód słońca lecz u nas bez harcy w łożu :smo: , znaczy nie spaliśmy tam :oczko_usmiech:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.04.2018 14:21

Melkart napisał(a):Nie wiedziałem, ze aż tak z Was romantyczna para :)


Witaj :)

Sam tego nie wiedziałem :D .

Melkart napisał(a): Z pierwszej wizyty Twojej pamiętam dobrze jedno - kufel piwa w dłoni z widokiem w tle, chyba w obrotowej restauracji pstryknięte, też pięknie było 8)


Kufel piwa, podczas tej wizyty, też zagościł w mojej dłoni :)

Melkart napisał(a):
...lecz u nas bez harcy w łożu :smo: , znaczy nie spaliśmy tam :oczko_usmiech:


No my harcowaliśmy, to znaczy spaliśmy przy okazji każdej z wizyt :smo: :D.

Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 18.04.2018 16:29

No to jak cię znam, po takiej sielance musi nastąpić zwrot akcji, być może wizyta w schronie przeciwatomowym k. Tirany :smo: ?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.04.2018 22:23

Piękne powitanie w hotelu :)
Krótki wyjazd, ale dobrze się zapowiada , no i ZACNA okazja :)

:boss:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.04.2018 14:45

Melkart napisał(a):No to jak cię znam, po takiej sielance musi nastąpić zwrot akcji, być może wizyta w schronie przeciwatomowym k. Tirany :smo: ?


Widać, że dobrze mnie znasz :D .


tony montana napisał(a):Piękne powitanie w hotelu :)
Krótki wyjazd, ale dobrze się zapowiada , no i ZACNA okazja :)

:boss:


Piękne, masz rację. Żonka będzie urodzinki długo wspominać :D.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.04.2018 14:45

4 Kwiecień c.d

Niedaleko dolnej stacji Dajti Express , dosłownie chwila spaceru, znajduje się wejście do Bunk’art, udostępnionego do zwiedzania kilka temu schronu przeciwatomowego, największego z podobno ponad 750 tys. Albańskich bunkrów powstałych w czasach dyktatury Envera Hodży.
Obrazek

Obrazek

Najpierw trzeba pokonać 200-metrowy tunel, co już robi wrażenie.
Obrazek

Z tunelu wychodzi się na plac, który zresztą widać z kolejki linowej, stoi tam budka gdzie kupuje się bilety. Ceny nie pamiętam, ale drogo nie jest. Z placu do wejścia do schronu jest jakieś kilkaset metrów.

Po drodze w stróżówce wita nas taki oto osobnik.
Obrazek

Tędy wyjdziemy.
Obrazek

No to wchodzimy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tajny schron ponad 100 pomieszczeń na kilku poziomach, został wybudowany w 1970 roku. Oprócz funkcji obronnej miał umożliwiać też wydawanie z niego strategicznych decyzji.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W niektórych miejscach, na ścianach wyświetlane są filmy z minionej epoki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę historii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak niepozornie tutaj Hodża wygląda. "Dobry chłopak był i mało pił...".
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomieszczenie na zdjęciach poniżej jest poświęcone skutkom działania broni chemicznej. Można obejrzeć film jak sarin działa na zwierzęta. Wstrząsające!
Obrazek

Obrazek

Po przyciśnięciu przycisku przy wejściu pomieszczenie wypełnia się dymem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W podziemiach znajduje się też sklepik-bufet. Można kupić sobie na przykład na koszulkę na pamiątkę, ale także napić się czegoś mocniejszego…
Obrazek

Jest też sala koncertowa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś dla ciała.
Obrazek

Czas wychodzić.
Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 23.05.2018 11:48 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.04.2018 19:13

Właśnie dowiedziałem się, że fmix.pl 7 maja kończy swoją działalność. Zdjęć nie da się odzyskać. Niestety mam tam zdjęcia z relacji chyba z pięciu lat. Szlag człowieka może trafić, ale to chyba niestety pożegnanie z tym wątkiem. Szkoda gadać :( .
Ostatnio edytowano 23.06.2019 07:36 przez KOL, łącznie edytowano 15 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone