Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.10.2017 12:01

20 Maj

Niestety już powrót. Wynajętym Golfem jedziemy na lotnisko w Atenach gdzie pod halą odlotów czeka na nas pracownik wypożyczalni samochodów. Oddajemy samochód, formalności z tym związane załatwiamy błyskawicznie. Możemy iść już do odprawy przed lotem. Powrót trochę kombinowany, najpierw lecimy do Mediolanu, a właściwie do Bergamo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Most na Peloponez Rio-Andirio.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Widok Na Lefkadę.

Obrazek
Obrazek

Bergamo

Obrazek


Na lotnisku Mediolan-Bergamo trochę nerwów. Omyłkowo na tablicy pojawiła się informacja, że nasz lot do Krakowa jest odwołany, na szczęście nie trwało to długo i już po kilku minutach naprawiono błąd.
Z Karkowa do Gliwic dojeżdżamy busem, na który bilety kupiłem wcześniej za pośrednictwem strony Leo Express. Potem taksówka do domu i tak około godziny 2 w nocy, jeśli dobrze pamiętam, kończą się nasze kolejne greckie (i nie tylko) wakacje.

KONIEC
Ostatnio edytowano 17.08.2019 04:12 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 09.10.2017 12:08

KOL napisał(a):KONIEC


... jak zwykle pełna organizacyjna profeska ... 8) ... dzięki, że mogłem pozwiedzać z Wami tyle ciekawych miejsc ... :) ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 10.10.2017 08:27

kmichal napisał(a):... jak zwykle pełna organizacyjna profeska ... 8) ... dzięki, że mogłem pozwiedzać z Wami tyle ciekawych
miejsc ... :) ...


Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podpisać pod postem Michała....Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.10.2017 16:19

kmichal napisał(a):
... jak zwykle pełna organizacyjna profeska ... 8) ... dzięki, że mogłem pozwiedzać z Wami tyle ciekawych miejsc ... :) ...
Pozdrawiam.


Dzięki
Ja z kolei czekam co też wybierzesz na zimową porę. Te Twoje wyjazdy o tej porze roku kuszą. Mi to się udało dwukrotnie (Ohrid i Madera), ale już kilka dobrych lat minęło. Gdyby nie ta forsa... :(.

Pozdrawiam

ajdadi napisał(a):Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podpisać pod postem Michała....Pozdrawiam


Dziękuję
Fajny to był wyjazd, dosyć mocno urozmaicony :D. Szkoda, że to już tylko wspomnienie.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.10.2017 18:56

I ja dziękuję za relację :idea:
Organizacyjny majstersztyk, kolejny...
Dubaj, inny świat którego nigdy nie poznam, bardzo ciekawie było popatrzeć u Ciebie.
A część grecka... no cóż...jednak była to w pewnej mierze inspiracja dla mnie na ten rok :wink: .
Ciekawe co wymyślisz następnym razem 8O , i kiedy.
No i mam nadzieję, że nie zabraknie w kolejnej podróży miejsca dla jakiejś greckiej wysepki :)

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.10.2017 09:17

KOL napisał(a):Ja z kolei czekam co też wybierzesz na zimową porę.


... na placu boju pozostały dwie destynacje ... :wink: ... znajomi z którymi ostatnio podróżujemy zimową porą chcą trochę zaszaleć, a my aż tacy szaleni nie jesteśmy, więc zapewne sami pojedziemy - sądzę, że sprawa rozstrzygnie się na dniach ... 8) ...

KOL napisał(a):Mi to się udało dwukrotnie (Ohrid i Madera)


... Ohrid wspominam bardzo ciepło, a Madera to chyba moje największe marzenie ( z takich mających realne szanse na powodzenie ) ... :mrgreen: ...

KOL napisał(a):Gdyby nie ta forsa... .


... właśnie - gdyby nie musiało się liczyć każdej złotówki ... :roll: ...
Pozdrawiam.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.10.2017 16:04

kulka53 napisał(a):I ja dziękuję za relację :idea:
Organizacyjny majstersztyk, kolejny...
Dubaj, inny świat którego nigdy nie poznam, bardzo ciekawie było popatrzeć u Ciebie.
A część grecka... no cóż...jednak była to w pewnej mierze inspiracja dla mnie na ten rok :wink: .
Ciekawe co wymyślisz następnym razem 8O , i kiedy.
No i mam nadzieję, że nie zabraknie w kolejnej podróży miejsca dla jakiejś greckiej wysepki :)

Pozdrawiam


Dzięki

Fajnie, że choć w jakimś stopniu Cię zainspirowałem :). W końcu m.in po to są te relacje. Co do następnego razu, to egzotyki już żadnej raczej nie przewiduje. Dubaj to chyba najdalsze miejsce, na które z naszym budżetem mogliśmy sobie pozwolić. Jeśli coś w przyszłym roku wypali to już w szerzej pojętym rodzinnym gronie (dzieci już nas samych nie puszczą :)) i raczej na pewno skupimy się na jakiejś greckiej wysepce lub wysepkach :). Coś już zresztą "chodzi" mi po głowie, no ale zobaczymy.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.10.2017 16:11

kmichal napisał(a):... a Madera to chyba moje największe marzenie ( z takich mających realne szanse na powodzenie ) ...


Ta Madera teraz jest stosunkowo łatwo dostępna. Pamiętam że loty w dwie strony via Londyn wyszły nam stosunkowo tanio. Gorzej z noclegami, no ale szarpnęliśmy się na dosyć "wypasione" no i okres świąteczno-noworoczny, kiedy tam byliśmy, jest na Maderze najdroższy. Za to Sylwester coś pięknego, sztuczne ognie nad Funchal. 21 stopni w noc sylwestrową było. Dużo jest do wspominania, może jeszcze kiedyś właśnie w tym okresie tam pojedziemy.

Pozdrawiam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.10.2017 18:58

Nic nowego nie napiszę - logistyczny majstersztyk , jak zwykle w Waszych podróżach . . .
Dubaj - zdanie mamy takie samo ( trochę mniej jest to widoczne w Katarze , ale ) . . . za to reszta . . . bardzo grecka ;)
Dziękuję za kolejną pouczającą i ciekawą relację

Pozdrawiam
Piotr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.10.2017 13:52

piotrf napisał(a):Nic nowego nie napiszę - logistyczny majstersztyk , jak zwykle w Waszych podróżach . . .
Dubaj - zdanie mamy takie samo ( trochę mniej jest to widoczne w Katarze , ale ) . . . za to reszta . . . bardzo grecka ;)
Dziękuję za kolejną pouczającą i ciekawą relację

Pozdrawiam
Piotr


Dzięki

Co do logistyki to, jak widzisz, nawet długie i dokładne planowanie przegrywa czasem ze zdarzeniami takimi jak strajki, które ostatnio coś nas prześladują, szczególnie kiedy jesteśmy akurat na Donoussie :(. Z drugiej strony to znów jest pretekst do powrotu :).

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 12.10.2017 16:43 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2017 16:28

Bardzo fajna wycieczka. Życzę kolejnych podróży :papa:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.10.2017 16:46

piekara114 napisał(a):Bardzo fajna wycieczka. Życzę kolejnych podróży :papa:


Fajna, nawet bardzo fajna :)! O kolejnych myślimy, ale jak będzie, czas pokaże.

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 12.10.2017 21:11

Mi też ten Dubaj utkwił w pamięci :roll: . Dziękuję :) .
pzdr. :wink:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-16. Via Dubai '17!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 13.10.2017 12:04

tiwa napisał(a):Mi też ten Dubaj utkwił w pamięci :roll: . Dziękuję :) .
pzdr. :wink:


Proszę Bardzo :)
Dubaj w pamięci utkwił najbardziej mojej Żonce. Te niedrogie, niedostępne u nas perfumy :D. Kto wie, może jeszcze kiedyś będę po prostu zmuszony tam pojechać :).

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-18.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 16.04.2018 11:55

Ponad tydzień temu zrobiliśmy sobie krótki, raptem na dwa dni, wypad do Tirany. Okazją, czy pretekstem były okrągłe urodziny mojej Żonki. Dlaczego akurat Tirana? Na pewno duży sentyment do Albanii, który to już raz tam byliśmy? Dodatkowo stosunkowo łatwo i tanio można się tam teraz dostać (Wizzair), no i przede wszystkim, chciałem zabrać Żonkę na urodzinową kolację w jakieś spektakularne miejsce, a Dajti Tower Belvedere Hotel wraz z restauracją Ballkoni Dajtit i swoimi widokami, położenie ma z pewnością spektakularne. Byliśmy już tam kiedyś, więc był to też taki sentymentalny powrót. No i dodatkowo można spędzić tam czas za stosunkowo niewielkie pieniądze.

2 Kwiecień

Początek naszej podróży, Pendolino do Warszawy.
Obrazek

Niestety z Polski nie ma bezpośredniego połączenia, trzeba się przesiąść w Budapeszcie, a że samolot z Warszawy do Budapesztu jest wcześnie rano, postanowiliśmy spędzić jedną noc w Hotelu Airport niedaleko lotniska Chopina. Przyjechaliśmy pociągiem na lotnisko, telefon do recepcji i już za kilka minut jedziemy busem pod hotel. Pokój trzeba przyznać niczego sobie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszą romantyczną kolację we dwoje zjedliśmy w Restauracji Polskiej, która mieści się w Hotelu Airport. Nie zabawiliśmy tam jednak zbyt długo, ponieważ raniutko trzeba było wstawać.


3 Kwiecień

Na lotnisko znów jedziemy hotelowym busem. Na szczęście mogliśmy darować sobie odprawę, bo zaopatrzenie tylko w bagaże podręczne, odprawiliśmy się już online z domu.
W Budapeszcie mamy kilka godzin, nie ma sensu siedzieć na lotnisku, zostawiamy bagaże w przechowalni i autobusem E200, który jeździ co chwilę spod lotniska, udajemy się na kawę i śniadanie do niedalekiego centrum handlowego Koki Terminal. Znajduje się tam też pierwsza stacja metra linii M3 Kőbánya-Kispest i jest to jedna z najlepszych możliwości dostania się do centrum Budapesztu. No ale my akurat o tym nie myśleliśmy. Dodam jeszcze, że bilety na autobus kupiliśmy w automacie na przystanku.
Centrum handlowe, jak centrum, generalnie nie lubię takich miejsc, ale czas jakoś nam zleciał. Znowu autobusem E200 pojechaliśmy z powrotem na lotnisko.
Na lotnisku chwila strachu bo nasz samolot jest opóźniony, na szczęście okazuje się, że tylko o godzinę. Lot trwa niecałą godzinę, niezłe porównanie z jazdą samochodem.

Trochę widoków na góry Czarnogóry i Albanii z samolotu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Półwysep Rodonit.
Obrazek

Durres
Obrazek

I już okolice Tirany.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę obawiałem się czy kierowca z firmy Merr Taxi Tirana będzie na nas czekał, w końcu byliśmy spóźnieni, ale na szczęście zaraz po wejściu do hali przylotów zobaczyłem kartkę z moim nazwiskiem.
Firmę taksówkarską poleciła mi Pani menadżer Dajti Tower, za kurs pod dolną stację kolei linowej Dajti Express, który trwał około godziny, zapłaciliśmy 15 euro, podobno za inne taksówki płaci się 20.

Normalnie we wtorki, a 3 kwietnia i urodziny mojej Żony wypadały akurat we wtorek, kolej linowa i restauracja Ballkoni Dajtit są nieczynne, jednak miałem obiecane, od wspomnianej Pani menadżer, że specjalnie dla nas zostaną otwarte. Jednak kiedy przyjechaliśmy pod nieczynną stację kolei, ogarnęły mnie wątpliwości. Niepotrzebnie, zaraz po naszym wyjściu z taksówki pojawił się pan z krótkofalówką, zaprowadził nas do wagonika i po chwili jechaliśmy do góry. Zdjęć z wagonika takich, które można pokazać nie mam. Na szklanych ścianach wagoników jest pełno wyrytych napisów i raczej fajne zdjęcie ciężko jest zrobić. Niestety największy napis jaki widzieliśmy, był w języku polskim….

Fotka zrobiona po wjeździe.
Obrazek

Obrazek

W recepcji już czeka na nas pracownik hotelu i prowadzi nas do pokoju, a tam niespodzianka, może nie zupełnie dla mnie, ale dla mojej Żony szok :!: :!: :!: Postarali się :!: :D
Obrazek

Obrazek

Łazienka wyglądała podobnie.

Pan, który przyszedł z nami do pokoju pyta się o której chcemy kolację, ponieważ do zamkniętej dzisiaj restauracji kelner i kucharz przyjechali specjalnie dla nas :!:

Nie ociągamy się za bardzo i po niedługim czasie jesteśmy już w restauracji, następne zaskoczenie, pomimo, że jesteśmy sami, wszystkie potrawy z karty są dostępne.
Żona w szoku, kolej linowa, restauracja, hotel, wszystko tylko dla nas!!! Zmęczenie podróżą minęło momentalnie. Dodam jeszcze, że nie wiązały się z tym żadne dodatkowe opłaty, płaciliśmy ceny normalne z karty, a kolej dla mieszkańców hotelu za darmo. Czy gdziekolwiek indziej byłoby to możliwe? Wątpię.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamawiamy dosyć sporo potraw i „napojów”, jedzenie jak to w Albanii, bardzo dobre, ceny też jakieś specjalnie wysokie nie są. Kilka przykładów. Polecam Qofte Korce.
Obrazek

Obrazek

Atmosfera super, Żona szczęśliwa, czego chcieć więcej!?
Nie chcieliśmy jednak trzymać obsługi w pracy tylko dla nas w nieskończoność. To co pozostało nam w jednej z karafek, zabieramy ze sobą, zostawiamy dosyć sowity napiwek(należało się :!:) i jeszcze jakiś czas siedzimy sobie na ławce obserwując światła Tirany. Super Wieczór :!: :D
Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 23.06.2019 05:37 przez KOL, łącznie edytowano 8 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 119
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone