Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Globetrotterzy przez "duże G"

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.02.2011 17:49

środa, 02 lutego 2011 15:07

"Stan wody bardzo niski. Przy łodzi trochę powyżej kostek. Ale przybliżył się Olek. Jest od nas w linii prostej dokładnie 2km. Widzimy, że wychodzi z kajaka, może ćwiczy mięśnie, może ciągnie kajak po płyciźnie. Słońce bardzo piecze. Maniana!"

info ze strony aleksanderdoba.pl
Ostatnio edytowano 03.02.2011 13:00 przez longtom, łącznie edytowano 1 raz
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 03.02.2011 07:43

longtom napisał(a):Już prawie na miejscu, zostały ostatnie mile.


Dopłynął szczęśliwie
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 04.03.2011 21:58

A ja własnie przeczytałam artykuło pewnym rowerzyście Sylwestrze Czerwińskim :D

Chyba pasuje do tematu :wink:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 05.03.2011 00:58

Ja bym nominował spokojnie naszego znajomego Wojtka Franza.
Wydaje mi się, że spokojnie zasłużył ...
Może w prasie o nim nie piszą ale takie wielkie podróżniki jak Cejrowskie nawet nie mają pojęcia gdzie był.

A i taka tez nasza podróżniczka U-la wraz z koleżanką (wstyd że nie pamiętam nicka - ale wiem że cudowne foty robi) chyba też zasługują na to miano. Jak stoją tak jadą (lecą) w różne zakątki świata.

Tak ja pojmuję słowo Globetrotter.
Nie kajakarzy którzy zrobią jakiś odcinek - tylko ludzi którzy idą śmiało w inne kontynenty - wg obranej marszruty. Troski i strach na bok.
Chociaż tych z wiosłami wcale nie przekreślam - po prostu nazwa wg mnie nie ta. To bardziej współcześni odkrywcy.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 05.03.2011 01:43



jest jeszcze jeden aspekt dla nominowanych przez Crayfisha...

owi nominowani nie korzystają z sponsoringu jak poniektórzy "wioślarze"...

i to jest dla mnie imponujące...

:wink: :wink: :wink:

longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.03.2011 12:20

Tymona napisał(a):A ja własnie przeczytałam artykuło pewnym rowerzyście Sylwestrze Czerwińskim :D

Chyba pasuje do tematu :wink:


Jedni na rowerze inni pod żaglem.

Ja chciałbym przypomnieć nieżyjącego już

Ludka Mączkę

Obrazek

Prawdziwy Globetrotter, przez bardzo duże "G" :!:

Obrazek

Prawie wszystkie te podróże przepłynął na własnym jachcie Maria.
Był wzorem skromności i wielkim fanem yerby i czosnku. :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.03.2011 12:33

Ja się całkowicie podpisuję pod opinią Cryfisha - Ula, Wiola i Wojtek to dla mnie własnie tacy Globtroterzy, o których powinno się głośno mówić - co prywatnie często robię i opowiadam jakie dzielne Koleżanki mam (Babeczki górą :!: ), i jakiego konsekwentnie realizującego swoją pasję Kolegę, od których uczyć się trzeba i za wzór stawiać :D :D :D

Ale :wink:

Założeniem Longtoma było (przynajmniej ja tak odczytałam :D) stworzenie wątku o Innych, którzy tak jak nasi forumowi Globtroterzy :hearts: przy użyciu swoich środków finansowych, na własną rękę realizują podróżnicze przygody :D Dlatego dałam przykład rowerzysty, który sam zarabia na podróże życia :D


pozdrawiam
:D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.03.2011 12:41

Tymona napisał(a):Ja się całkowicie podpisuję pod opinią Cryfisha - Ula, Wiola i Wojtek to dla mnie własnie tacy Globtroterzy, o których powinno się głośno mówić - co prywatnie często robię i opowiadam jakie dzielne Koleżanki mam (Babeczki górą :!: ), i jakiego konsekwentnie realizującego swoją pasję Kolegę, od których uczyć się trzeba i za wzór stawiać :D :D :D

Ale :wink:

Założeniem Longtoma było (przynajmniej ja tak odczytałam :D) stworzenie wątku o Innych, którzy tak jak nasi forumowi Globtroterzy :hearts: przy użyciu swoich środków finansowych, na własną rękę realizują podróżnicze przygody :D Dlatego dałam przykład rowerzysty, który sam zarabia na podróże życia :D


pozdrawiam
:D


Po prostu dobrze jest wiedzieć, że tacy zapaleńcy są (byli) wśród nas.
:wink:
pozdrowienia
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.03.2011 15:05

Już wcześniej w tym wątku padła pewna aluzja, ale się Piotrek jasno i bezpośrednio nie wyraził, więc mogłem tego nie brać do siebie. Teraz już muszę zareagować. :lol:

Dziękuję wszystkim, którzy w kontekście tego wątku pomyśleli i o mnie. Jest mi bardzo miło. Niemniej, w żaden sposób nie kwalifikuję się do takiej półki. Żadne nominacje, żadne rekordy, żadna rywalizacja - nie interesują mnie.
Robię tylko to, co lubię. Nic, czego inni nie mogliby również zrobić.
Każdy realizuje swoje pasje w miarę swoich chęci i możliwości - czy to jest taniec, czy łowienie ryb, czy balansowanie na stalowej linie. Ja akurat jestem leń i do tego wygodnicki, więc de facto robię mniej, niż bym mógł.

Poza tym - mam kilka bliskich osób i nie mogę ani nie chcę zostawiać ich przez dłuższy czas. Już po dwóch tygodniach nieobecności mam wyrzuty sumienia. Prawdopodobnie, gdybym był zupełnie sam, wypuszczałbym się na kilkumiesięczne wyprawy. Ale nie jestem. A żeby takie przedsięwzięcia realizować, trzeba pasję, żądzę przygód mieć większe niż przywiązanie do bliskich sobie osób.

Podsumowując - absolutnie się nie kwalifikuję do tej kategorii. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 05.03.2011 16:40

Franz napisał(a):Robię tylko to, co lubię. Nic, czego inni nie mogliby również zrobić.
Każdy realizuje swoje pasje w miarę swoich chęci i możliwości - czy to jest taniec, czy łowienie ryb, czy balansowanie na stalowej linie. Ja akurat jestem leń i do tego wygodnicki, więc de facto robię mniej, niż bym mógł.

Poza tym - mam kilka bliskich osób i nie mogę ani nie chcę zostawiać ich przez dłuższy czas. Już po dwóch tygodniach nieobecności mam wyrzuty sumienia. Prawdopodobnie, gdybym był zupełnie sam, wypuszczałbym się na kilkumiesięczne wyprawy. Ale nie jestem. A żeby takie przedsięwzięcia realizować, trzeba pasję, żądzę przygód mieć większe niż przywiązanie do bliskich sobie osób.

Wojtku, wielki szacun!!! 8) :D
Twoje podejście do tematu jest takie... ludzkie, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Pełne szacunku, ciepła i troski o innych. I to na mnie zawsze robi największe wrażenie. :D

Serdecznie pozdrawiam
Jola
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.03.2011 16:47

Jolanta M napisał(a):Twoje podejście do tematu jest takie... ludzkie, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Pełne szacunku, ciepła i troski o innych. I to na mnie zawsze robi największe wrażenie. :D

Serdecznie pozdrawiam
Jola


Jolanto ... lepiej nie można było powiedzieć.
Jak pozwolisz to podpiszę się tu dwoma .....
... a myślę, że nie będę jedyny.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.03.2011 18:33

Takie słowa i opinie (abstrahuję tutaj - czy zasłużone, czy na wyrost) są dla mnie ważniejsze od nominacji i rankingów. :D Nie chcę już nadużywać słowa "dziękuję", natomiast zachowam w pamięci tę chwilę. :P

Zakładam, ze ten poboczny wątek w tym momencie zamykamy i pozwalamy tematowi wrócić do Globtroterów. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 05.03.2011 21:22

Właśnie dlatego uważam że Wojtek jest przez wielkie "G".
Ale wiem, że też nie lubi takich przymiotów.
Spoglądam czasami na jego stronę "cba" - SZACUN.
Uszanujmy jego zdanie ...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 07.03.2011 18:58

longtom napisał(a):Ja chciałbym przypomnieć nieżyjącego już

Ludka Mączkę



Jak Ludek to i Wojtek Jacobson

Dwaj przyjaciele z...
przystani AZS

Obrazek

Obrazek

Wysłałem raz do niego list na Wyspę Wielkanocną. List dotarł do celu za późno, adresat już odpłynął.
Po powrocie do Polski mówi mi:
-nie martw się, w przyszłym roku znów tam będę to sobie odbiorę.
:!: :wink:
wojciiech
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciiech » 13.04.2011 00:24

http://www.bayangol.pl

Strona Klubu Wędkujących Globtrotterów. Jako wędkarz - uwielbiam czytać kolejne relacje z podróży, zamieszczane przez członków klubu.

Mongolia, Syberia, Patagonia. Tajmienie, pstrągi, łososie. Podróż konno bądź pontonem, na kolacje świstaki i mięso jaka.

Taka wyprawa to moje największe marzenie :wink: Polecam wszystkim lekturę, okraszoną rewelacyjnymi zdjęciami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Globetrotterzy przez "duże G" - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone