Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie zjeść gdzie zaparkować?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014
Gdzie zjeść gdzie zaparkować?

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 09:19

Cześć wszystkim..

Jako, że pierwszy raz za tydzień udajemy się z rodzinką m.in. do Chorwacji to mam kilka pytań..
1. W rejonie Plitvickich Jezior (jako że mam tam nocleg) gdzie zjeść jakiś dobry :) obad.. (orientacyjne ceny?)
2. Trogir, i Brela gdzie najlepiej zaparkować (ceny parkingow?)
3. Mostar i Wodospady Kravica (w jakiej walucie mogę płacić czy Euro też ?? czy tylko ichniejszą)
4. Które przejsćie Chorwackie z Czarnogórą polecacie???

z góry dziękuje za odpowiedź...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.06.2014 09:43

adrianekpiaski napisał(a):1. W rejonie Plitvickich Jezior (jako że mam tam nocleg) gdzie zjeść jakiś dobry :) obad.. (orientacyjne ceny?)

A gdzie będziesz i o której? Bardzo fajnie jest zatrzymać się i zjeść coś w Slunj, w Rastoke.
W Rakovicy pamiętam, że zjedliśmy smaczny obiad i nie za drogo, ale najtaniej wyszło nas w Bośni, gdy skoczyliśmy do Bihaca - za obiad z dwóch dań, napoje i jakieś piwo dla dziecka zapłaciłem chyba 7 czy 8 euro.
Mz jak znajdziesz lokum to się po prostu rozejrzyj w pobliżu jakie masz konoby.

Licka Luka w Plitvicach jest dość droga, natomiast jeśli to ma być obiad w czasie spaceru to koło przystani masz wielki kompleks gastronomiczny.

adrianekpiaski napisał(a):2. Trogir, i Brela gdzie najlepiej zaparkować (ceny parkingow?)

W Trogirze są parkingi po obu stronach wjazdu na most. Mz najlepiej parkować koło Apteki od strony Kasteli, bo masz wtedy blisko do mostu pieszego. Niektórzy parkują na parkingu przed Konzumem, za darmo, ale obawiam się, że albo Chorwaci to ukrócą, albo nie znajdziesz tam miejsca, bo chętnych będzie wielu.
Cen nie pamiętam - przystępne.
Brela to kłopot z samochodem. Większość miejsc parkingowych to miejsca przy pensjonatach i mało jest miejsc przy ulicy. Jest parking przy hotelach, przed kaplicą, dość kosztowny jeśli się nie jest gościem hotelu. Można próbować stawać wyżej, gdzieś przy Jadrance lub na Frankopanskiej, w stronę Baski, ale trzeba uważać na znaki.

adrianekpiaski napisał(a):3. Mostar i Wodospady Kravica (w jakiej walucie mogę płacić czy Euro też ?? czy tylko ichniejszą)

Biorą wszystko, łącznie z kunami.
adrianekpiaski napisał(a):4. Które przejsćie Chorwackie z Czarnogórą polecacie???

A ile ich masz do wyboru?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 08.06.2014 10:05

adrianekpiaski napisał(a):2. Trogir, i Brela gdzie najlepiej zaparkować (ceny parkingow?)
.


Z parkowniem w Trogirze (jak i w całej Chorwacji) naprawdę trzeba uważać. Chwila nieuwagi i Twój samochód przechodzi szybki (i bardzo drogi) kurs lewitacji:

Obrazek
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 12:06

w Plitvicach mam już nocleg Poljanak 8, Plitvička Jezera, postaram się być ok godz. 6 rano odpocznę do ok. 10 i ruszam na Jeziora, potem obiad nocleg etc. następnego dnia na spokojnie chce dostać się do Dubrowvinika, gdzie również mam nocleg 10 minut od starówki:) więc będę jechać magistralą z małym postojem w Trogirze, Breli i Stonie ...
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 12:07

sneer napisał(a):
adrianekpiaski napisał(a):2. Trogir, i Brela gdzie najlepiej zaparkować (ceny parkingow?)
.


Z parkowniem w Trogirze (jak i w całej Chorwacji) naprawdę trzeba uważać. Chwila nieuwagi i Twój samochód przechodzi szybki (i bardzo drogi) kurs lewitacji:

Obrazek


na zdjęciu gosciu stanął na kopercie więc się niedziwie lawecie:)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 12:08

z przejściami granicznymi z Czarnogórą gdzieś ktoś mi doradził że są dwa:)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 12:39

nasunęło mi się jeszcze pytanko na jakich stacjach tankować diesla...???
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 08.06.2014 13:08

Tankować w CRO najlepiej na markowych stacjach INA Tifon Petrol, ceny nieznacznie wyższe na autostradzie niż na drogach lokalnych, w Austrii na autostradzie drożej o jakieś 0,25 Euro niż na drogach lokalnych
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.06.2014 13:20

Wydaje mi się, że OMV robi się coraz bardziej popularne.

W Ploce tankowałem w Petrolu, tak samo zresztą w Mostarze i wówczas miałem wrażenie, że silnik lepiej pracował, niż na Inie.

adrianekpiaski napisał(a):z przejściami granicznymi z Czarnogórą gdzieś ktoś mi doradził że są dwa:)

Może i jest jeszcze jakieś lokalne, ale jedziesz przez Karasovici. Chyba, że masz na myśli przejazd do Montenegro bezpośrednio z Mostaru, przez Trebinje i dalej do Czarnogóry, to masz wybór przejścia, ale one nie leżą na granicy z Chorwacją, tylko z BiH.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 13:40

adrianekpiaski napisał(a):z przejściami granicznymi z Czarnogórą gdzieś ktoś mi doradził że są dwa:)


Zacytuję siebie, bo chodzi ci zapewne o to przejście "

"Dzięki. Zastanawiam się jeszcze czy jest sens w tym terminie omijać przejście graniczne Debeli Brijeg przez /chyba/ Kobila?"

Ogólnie dobre opinie odszukałem na temat tego alternatywnego przejścia.

W Breli jest duży parking ponad plażą Punta Rata, ale wjazd w ubiegłym roku to jeśli dobrze pamiętam 50 zł.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.06.2014 13:49

adrianekpiaski napisał(a):z przejściami granicznymi z Czarnogórą gdzieś ktoś mi doradził że są dwa:)



To drugie, przez Kobila, to jest małe lokalne przejście, do którego trzeba nadrobić trochę drogi, bo znajduje się na końcu półwyspu.

O ile w Karasovići nie ma jakiegoś mega-korka, to nie warto szukać niczego innego!
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 08.06.2014 14:11

Czy ktoś wie kiedy przejście w Karasovići najbardziej sie korkuje (dni lub godziny)? Będę w Cro na przełomie lipiec/sierpień i chciałbym odwiedzić Kotor a wracając popołudniu zahaczyć o Dubrownik, więc zależy mi na sprawnym przemieszczaniu się.
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 16:17

piekarz napisał(a):Tankować w CRO najlepiej na markowych stacjach INA Tifon Petrol, ceny nieznacznie wyższe na autostradzie niż na drogach lokalnych, w Austrii na autostradzie drożej o jakieś 0,25 Euro niż na drogach lokalnych

jest coś w okolicach Mureck? bo bede mijał Słowenięi dalej lokalnymi przez CRO, na 55 l powinienem 800km zrobić więc gdzieś miedzy Mureck - Karlovac chciałbym do pełna zatankować, nastepne tankowanie okolice Dubrovnika lub Herceg Novi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 17:47

piekarz napisał(a):Tankować w CRO najlepiej na markowych stacjach INA Tifon Petrol

INA to dziadostwo ale pozostałe są ok...Tifon, Petrol, OMV...
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 08.06.2014 18:03

Ciekawe dlaczego tak uważasz skoro na OMV i INA jest to samo paliwo (ten sam dostawca)
czy ktoś z Was miał problemy tankując na INA bo ja nigdy, może czegoś nie wiem to chętnie się dowiem ale tankowałem w INA co roku od 2007 roku.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie zjeść gdzie zaparkować?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone