Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie zjeść gdzie zaparkować?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:13

slapol napisał(a):
alechandro napisał(a):Dokładnej to zeskanowali mi kartę w Sibeniku przy Centrum Handlowym...dobrze, że bank wykazał się czujnością i skontaktował się ze mną...20 minut wcześniej transakcja na Shell w B-cu a nagle próba w Sibeniku...coś tutaj nie grało !!!

Z racji tego, że moim ulubionym miejscem jest region Sibenika, często tam bywam na zakupach ale na tej stacji byłem tylko raz...i po raz ostatni, jak w ogóle na INA, które jak trafnie zauważyłeś nawet wyglądem odstraszają...


Sibenik południe - wylot w kierunku Primosten przy centrum handlowym - goście rżną przyjezdnych jak się da od kilku lat (było już na forum). Niestety sam kilka lat temu zapłaciłem tam za nie swoje tankowanie (podłożony paragon na wyższą kwotę).
Zorientowałem się późno, a że się dałem zrobić :?: ...cóż było to w czasach zupełnego zaufania do obsługi gości wakacyjnych :?
Demonizowanie :?: :?: Raczej nie, teraz oczywiście bardziej uważam i tyle. Prawdą jest, że przez ładnych kilka lat wyjazdów do CRO próby wałków przy tankowaniu zdarzyły sie wyłącznie na stacjach INA - niestety :(
Zatem w postrzeganiu firmy podzielam zdanie Alechandro - w ichniejszej mentalności w wielu miejscach to jeszcze dawny nasz CPN


Na całym świecie obcokrajowiec, dodatkowo nie mówiący w tubylczym języku jest wystawiony na niebezpieczeństwo oszustwa. Pisałem już kiedyś na forum, że na pierwszej stacji benzynowej w HR jadąc od autostrady węgierskiej próbowano nam "sprzedać" paliwo za 5x więcej niż zatankowaliśmy.
Denerwujące jest, że niektórzy na tym forum będą wmawiać, że w Chorwacji to jest nie możliwe.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.06.2014 20:13

slapol napisał(a):
Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):na stacjach INA -

Na stacjach czy na stacji? Tej konkretnej?

Niestety STACJACH, dodatkowo chcieli nas wyciąć w tamtym roku w okolicy Plitwickich, kiedyś w okolicach Omisza i w drodze powrotnej przy autostradzie - chyba rejony Splitu (2 lata temu).

No mnie sie jakoś nie zdarzyło :) Tyle razy tankowałem na INA przy skręcie na Półwysep i było ok. A jeszcze raz fajna laska szyby mi umyła w aucie :)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 20:13

ołowiany napisał(a):Słoweńską autostradę można ew. ominąć, ale pchanie się starą drogą przez Chorwację przedłuży Twoją podróż o wieele godzin.

w teorii tak ale mam 2 między lądowania i już źle to tak wyglądać nie będzie.. powinienem w 6 h być w Mureck, objazd Słowenii to ok 1h. i od granicy do Plitvickich Jezior mam ok 3 h starą drogą...w drodze powrotnej będę jechał przez Bosnię Blagaj, Mostar i na Wodospady Kravica, nocą "popstykać" fotek w Zadarze i jak policzyłem na 6 rano będę w Balatofured gdzie mam 2 noclegi, a z Balatonu to tylko dobić pochodzić po Wiedniu i autostradą do Katowic
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 20:18

weldon napisał(a):
slapol napisał(a):Demonizowanie :?: :?: Raczej nie, teraz oczywiście bardziej uważam i tyle.

Ale ja też nie lubię INy :D

Po prostu, nie wiem czemu, nie wzbudziła mojej sympatii. Jeśli miałem taką możliwość, to jednak wolałem tankować gdzie indziej, ale skoro nie zawsze tak się dało, to była INA i jakoś dojechałem :)

adrianekpiaski napisał(a):widzicie temat z paliwem dla mnie ważny bo mam "nowego" diesla i wolałbym bez wpadek:)

No właśnie chyba powinieneś tankować tego droższego diesla, ale teraz nie pamiętam jakie on ma oznaczenie :?

Pamięta ktoś może czym one się różnią i jak nazywają?


jak narazaie zatankowałem dzisiaj pod korek Werwy (i auto do garażu - bo ładna pogoda pojeżdżę do pracy rowerem, a żonka ma lpg:) - trezeba oszczędzać przed wczasami) w teorii powinienem z między tankowaniem w Austrii zatankować w Czarnogórze ale są wakacje po co ryzykować a 850 km na 55l zrobię spokojnie..
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 20:23

slapol napisał(a):
ołowiany napisał(a):Słoweńską autostradę można ew. ominąć, ale pchanie się starą drogą przez Chorwację przedłuży Twoją podróż o wieele godzin.

Też tak uważam, jazda na południe HR dzisiaj poza autostradami nie jest optymalna...chyba, że ma się dużo czasu...

są wakacje po co się przesadnie spieszyć:) w tamtym roku w Bibione we Włoszech byłem w 8h :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:24

Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):.....A jeszcze raz fajna laska szyby mi umyła w aucie :)

Cyckami :?: :lol: :lol: ..he,he...żarcik :lol:
Powtórzę się, INA się zmienia od lat i obserwuję to. Niestety kiedyś zdarzyły się takie przypadki i nie zamierzam wybielać firmy, że niby wszystko zawsze było OK. Jeśli mam możliwość tankuję na innych stacjach i zwyczajnie wszędzie uważam. Rąbanie wakcjowiczów zmęczonych długą jazdą może się zdarzyć w całej Europie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:26

slapol napisał(a):Niestety STACJACH.

Dokładnie...jednostka ma wpływ na postrzeganie ogółu...
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 08.06.2014 20:27

Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):
Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):na stacjach INA -

Na stacjach czy na stacji? Tej konkretnej?

Niestety STACJACH, dodatkowo chcieli nas wyciąć w tamtym roku w okolicy Plitwickich, kiedyś w okolicach Omisza i w drodze powrotnej przy autostradzie - chyba rejony Splitu (2 lata temu).

No mnie sie jakoś nie zdarzyło :) Tyle razy tankowałem na INA przy skręcie na Półwysep i było ok. A jeszcze raz fajna laska szyby mi umyła w aucie :)


Też tam co roku tankuje i było wszystko OK ale w tym roku zapłacę gotówką :)
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 08.06.2014 20:27

To bedziesz dwa tygodnie rowerem dralowal...?
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 20:30

areq napisał(a):To bedziesz dwa tygodnie rowerem dralowal...?

dokładnie 3 dni:) bo od czwartku mam urlop do końca czerwca:)
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie zjeść gdzie zaparkować?o, w porządku i nie życzę C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2014 20:32

Na szczęście wybór jest taki, że nie muszę na INA tankować...
bocian - nie mam za złe, że negujesz wszystko co napiszę bo do tego przywykłem...Tobie się nie zdarzyło, w porządku i nie życzę Ci tego ale mnie tylko raz się coś takiego zdarzyło - niestety w Chorwacji i na INA a tyle już samochodem zjeździłem...mam Petrol, OMV, Tifon...nawet wyglądem zachęcają w przeciwieństwie do INA...
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.06.2014 20:33

weldon napisał(a):
slapol napisał(a):Demonizowanie :?: :?: Raczej nie, teraz oczywiście bardziej uważam i tyle.

Ale ja też nie lubię INy :D

Po prostu, nie wiem czemu, nie wzbudziła mojej sympatii. Jeśli miałem taką możliwość, to jednak wolałem tankować gdzie indziej, ale skoro nie zawsze tak się dało, to była INA i jakoś dojechałem :)

adrianekpiaski napisał(a):widzicie temat z paliwem dla mnie ważny bo mam "nowego" diesla i wolałbym bez wpadek:)

No właśnie chyba powinieneś tankować tego droższego diesla, ale teraz nie pamiętam jakie on ma oznaczenie :?

Pamięta ktoś może czym one się różnią i jak nazywają?


Pytasz i masz. :D

I N A RODZAJE OLEJU NAPĘDOWEGO

EURODIZEL BS (zwykły diesel)
Olej napędowy wolny od siarki, tj. produktu wyrównany przez wszystkich wymagań jakościowych i wniosku do UE normy EN 590, przeznaczone przede wszystkim dla pojazdów z systemami o wysokiej wydajności - konwertery katalityczne redukujące szkodliwe elementy w spalinach. Takie pojazdy muszą spełniać wymagania normy Euro V w homologacji w Europie. Całkowita ilość siarki do 10 mg / kg, podczas gdy dodatki silniki gwarantują wystarczającego smarowania. Najniższa możliwa liczba cetanowa jest 51.
Paliwo jest przeznaczone dla wszystkich pojazdów z silnikiem diesla, spełniające wszelkie wymogi zgodnie z normą EN 590 i może zawierać estry do 7% objętości metylowych kwasów tłuszczowych (FAME).

EURODIZEL BS CLASS (nasze premium lub ultimate)
Jest to paliwo wysokiej jakości, który opiera się na już wprowadzane do obrotu paliwa Euro V z suplementu dodatków. To lowsulphur (mniej niż 10 mg / kg siarki), oleju napędowego lub produktu ze wszystkimi wymaganiami jakości i właściwości aplikacji odpowiadających Obecne normy europejskie EN 590 i jest przeznaczony przede wszystkim dla pojazdów z wysoko wydajnych systemów - katalizatory do redukcji szkodliwych składników w spalinach.
Dodatki do oleju napędowego zawiera składniki, które umożliwiają:
• Zmniejszone zużycie
• Większa elastyczność silnikiem
• Optymalne rozproszenie paliwa w komorze spalania
• Zmniejszenie tarcia
• Redukcja szumów
Paliwo jest przeznaczone dla wszystkich pojazdów z silnikiem diesla, spełniające wszelkie wymogi zgodnie z normą EN 590 i może zawierać estry do 7% objętości metylowych kwasów tłuszczowych (FAME).

EURODIZEL BS NIEBIESKI
Diesel-niebieski jest niebieski olej napędowy malowane zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wykonania ustawy w sprawie podatku akcyzowego w odniesieniu do oleju napędowego malowane niebieski do stosowania w rolnictwie, rybołówstwie i akwakulturze.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.06.2014 20:36

slapol napisał(a):Cyckami :?: :lol: :lol: ..he,he...żarcik :lol:

W tym temacie Sławciu to wiesz... Brak konkurencji ;)
slapol napisał(a):Powtórzę się, INA się zmienia od lat i obserwuję to. Niestety kiedyś zdarzyły się takie przypadki i nie zamierzam wybielać firmy, że niby wszystko zawsze było OK. Jeśli mam możliwość tankuję na innych stacjach i zwyczajnie wszędzie uważam. Rąbanie wakcjowiczów zmęczonych długą jazdą może się zdarzyć w całej Europie.

Moim zdaniem można być oszukanym wszędzie, szczególnie nie na swoim terenie. Należy uważać i sprawdzać co i jak. Tak na stacjach jak i na bramkach, w konobach.
Dokładnie...jednostka ma wpływ na postrzeganie ogółu...

To dobre :) No więc powiedzmy, że na przykład jeden włoski piłkarz dokona wyjścia z szafy, mamy prawo podejrzewać, że reszta też jest kochającymi inaczej?? :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie zjeść gdzie zaparkować?o, w porządku i nie życzę C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.06.2014 20:38

alechandro napisał(a):bocian - nie mam za złe, że negujesz wszystko co napiszę bo do tego przywykłem...

Neguje wszystko? Nie odnosiłem sie do twoich słów już nie pamietam od kiedy :)
Mnie nikt na INA nie oszukał a generalizowanie jest zbyteczne :)
Ostatnio edytowano 08.06.2014 20:45 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 08.06.2014 20:40

tematu z paliwem by nie było gdyby konstruktor pomyślał zrobić zbiornik większy niż 55l :) .. a na objeździe w Słowenii mamy jakąś zdatną stację po drodze?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie zjeść gdzie zaparkować? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone