Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie zjechać z autostrady jadąc na Kvarner (obrazek mapy)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubatychy
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 29.03.2012
Gdzie zjechać z autostrady jadąc na Kvarner (obrazek mapy)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatychy » 11.06.2012 09:39

Witam, proszę o pomoc. Jadę za miesiąc do Novi Vinodolskiego. Poniżej zamieszczam fragment mapy z prośbą o pomóc gdzie zjechać z autostrady. Google domyślnie wybiera wariant nr 1, boje sie jednak że ta droga moze byc niebezpieczna... Jest to pierwszy wyjazd do Chorwacji. Czy nie lepiej zjechac tam gdzie zaznaczyłem jako wariant 2? 20 km wiecej nie ma dla mnie znaczenia a boje sie że moge sie wpakowac w waska dróżkę wiodaca szczytami gór, z setkami serpentyn i bez barierek :lol: Z góry dziekuje za rady :)

http://imageshack.us/f/207/drogaz.jpg/

PS: Może nawet jechać autostradą do końca (Bakar na mapie) i tam dalej jechać drogą wzdłuż wybrzeża??
Ostatnio edytowano 11.06.2012 09:54 przez kubatychy, łącznie edytowano 2 razy
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 11.06.2012 09:51

Wariant pierwszy jest zdecydowanie bardziej "hardkorowy", ale trudno nazwać go niebezpiecznym. Jeśli jedziesz pierwszy raz, masz małe doświadczenie, jedź na Rijekę a potem wzdłuż wybrzeża.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 11.06.2012 10:35

Wariantem 2 jeździłem na wyspę Krk, trasa bez emocji, trochę serpentyn, ostrych zjazdów. Ale "dwójką" sporo nadrabiasz, ja bym wybrał wariant 1. Pzdr.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 11.06.2012 21:27

Napiszcie coś więcej o tych drogach?Dobrej jakości są?
Strome?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.06.2012 21:50

A dlaczego nie przez Słowenię, przejście w Rupa i Rijekę? Chyba najmniej stresowa droga.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 11.06.2012 21:54

Ale ma być "stresowo", wybieram sie z rowerem do CRO i obczajam trasy....
A i to bedę jechal przez węgry.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.06.2012 22:00

RafałSC napisał(a):Ale ma być "stresowo", wybieram sie z rowerem do CRO i obczajam trasy....
A i to bedę jechal przez węgry.


A, jeśli przez Węgry, to Słowenia odpada. :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie zjechać z autostrady jadąc na Kvarner (obrazek mapy)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone