Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.08.2012 17:55

no_fear napisał(a):...Stąd zależy mi na płaskiej, szerokiej i nie zbyt zatłoczonej plaży...

Prócz tego co powyżej - pisałeś wcześniej o możliwości spacerów i żeby nie było daleko.
Poniżej Zadaru są małe miejscowości - Sv.Filip i Jakov (ta bardziej ludna) i Turanj. Kryteria które wymieniłeś w miarę spełniają. Nie jest tam tak malowniczo jak na południu czy na wyspach. Ale coś za coś.
romeron
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) romeron » 24.08.2012 18:16

Witam:

Ja wyruszam 31,08 do Tucepi z 1,5 roczną córką i 5-cio letnim synem Jak dla mnie i moich dzieci to tylko plaża z kamykami i łagodnym zejściem do wody i oczywiście wrzesień i tylko wrzesień - to jest podstawa.

ps.Plaże piaszczystą przerabiałem na majówce w Władysławowie , syn wdepnął w zakopany kapsel po piwie a córka wkładając rączkę do buzi zawsze miała ją oczywiście oblepioną piachem , efekt ..... płacz i zgrzytanie ząbkami.
mikrus
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus » 24.08.2012 21:23

Sv Filip też jest na mojej shortliście.. romuald22 - możesz coś więcej napisać o tej mieścinie?
Drugi typ to właśnie Tucepi..
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.08.2012 21:57

mikrus napisał(a):Sv Filip też jest na mojej shortliście.. romuald22 - możesz coś więcej napisać o tej mieścinie?
Drugi typ to właśnie Tucepi..

Byłem w obydwu. Tucepi malowniczne u stóp gór. Plaża drobnokamyczkowa - naturalna, ludzi masa - hotele.
Sv.Filip - mniej malowniczy. Plaże płaskie, wszystko co do życia potrzeba jest - sklepy, stragany, bankomaty i inne atrakcje. Ludzi mniej co nie znaczy, że nie ma.
Nie wiem czego oczekujesz bo upodobania ludzi są różne. Pewne masz ciepło powietrza i Jadrana. Czy to w Tucepi czy w Sv.Filipie. Ten pewnik to coś co powoduje, że wiele osób z tego forum tam jeździ.
mikrus
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus » 24.08.2012 22:14

No przede wszystkim sporej i przyjaznej bobasowi plaży kamienistej, promenady na spacery i zaplecze sklepowo-gastronomiczne. I apartamentów blisko plaży :)
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.08.2012 22:25

mikrus napisał(a):No przede wszystkim sporej i przyjaznej bobasowi plaży kamienistej, promenady na spacery i zaplecze sklepowo-gastronomiczne. I apartamentów blisko plaży :)

Apartamentu Ci nie zapewnię. Resztę masz.
Inverti
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inverti » 13.09.2012 18:06

Obie miejscowości mam przetestowane we wrześniu z dzieckiem najpierw 6 miesięcy (Lopar), potem 1 rok i 5 miesięcy (Baska). Lopar jest wtedy wręcz wymarły więc jeśli nie lubicie tłumów to będziecie zadowoleni. W Basce dużo ludzi, ale spokojnie można się rozłożyć na plaży i pobawić.

Można śmiało jechać w ciemno, ale jeśli nie chcecie to w Lopar polecam kwatery Marinella (zaraz koło morza, ogrodzony ogród, na parterze zupełnie bez schodów).
Szymuś
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 13.09.2012 22:06

@mikrus. Sporej plaży w Sv. Filipie i Jakovie/Turnju nie ma, ale jest kamienista. Za to jest z niej fajny widok na znajdujące się na przeciw wyspy, m.in. Pasman. Promenada, no cóż, jest to długi chodnik szerokości ok 1,2 metra łączący obie miejscowości. Sklepów i obiektów gastronomicznych jest sporo, super lodów też nie brakuje.

Byłem tam dwa razy i namiar na apartament 5 metrów od plaży mogę Ci dostarczyć. Pod apartmanami jest knajpa, gdzie była super żarełko. Tydzień temu jak przemieszczałem się z okolic Trogiru na Pag zatrzymałem się w tam by wspomnieć sobie to miejsce sprzed paru lat. Zabrałem wizytówkę apartmanu, w którym byłem.

PS. Turanj jest na moim avatarze akurat :D
KrzychuZiom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 16.09.2012 10:17

Tak jak napisał Inverti - Rab (Lopar) jest idealny dla rodziców z maluszkami :) piasek i płyyyyyyyytko :)
poti
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 16.09.2012 17:16

Szukam miejscowości w Chorwacji na wakacje z dzieckiem . Nie może być za stromo, tak żeby dało się do plaży i na spacer wybrać z wózkiem. Czy ktoś z Forumowiczów może coś polecić?
Ostatnio edytowano 04.07.2013 19:01 przez poti, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.09.2012 07:18

Była kiedyś taka relacja - może się przyda.

Zobacz też tu.

Pozdrawiam
poti
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 17.09.2012 11:14

Dzięki wielkie
no_fear
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 20.09.2012 08:51

Moje przemyślenia :wink:

Z małym dzieckiem - plaże z małymi kamykami są znaczenia lepsze niż piasek.

Baśka na Krk - bardzo bardzo fajnie ! Polecam !
Lopar - niestety nie polecam. Nam się zdecydowanie nie podobało jak synek na "rajskiej" plaży zbierał "kiepy" i inne syfki. Kompletnie nie ma gdzie jeździć wózkiem. Ogólnie po 4 noclegach ucieczka i spontaniczne poszukiwanie szybkiej alternatywy na pozostałe 6 noclegów.
Trafiło na Rabac - bo blisko drogi powrotnej (jechaliśmy przez Słowenię), bo blisko do Puli i Rovinj.
Też bardzo sympatycznie choć z wózkiem trochę dużo schodów :wink:
Generalnie również nam się podobało 8)

Wybraliśmy północne zakątki CRO ze względu na możliwie szybki dojazd bez noclegu.
Synek zaskoczył nas bardzo pozytywnie i spokojnie mogliśmy pojechać bardziej na południe - co na pewno uczynimy w przyszłym roku :)
k.wroblewski
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.wroblewski » 09.02.2015 15:32

Inverti napisał(a):Obie miejscowości mam przetestowane we wrześniu z dzieckiem najpierw 6 miesięcy (Lopar), potem 1 rok i 5 miesięcy (Baska). Lopar jest wtedy wręcz wymarły więc jeśli nie lubicie tłumów to będziecie zadowoleni. W Basce dużo ludzi, ale spokojnie można się rozłożyć na plaży i pobawić.

Można śmiało jechać w ciemno, ale jeśli nie chcecie to w Lopar polecam kwatery Marinella (zaraz koło morza, ogrodzony ogród, na parterze zupełnie bez schodów).

Mam wielką Prośbę do Inverti, lub kogoś kto kożystał z kwater Marinella o parę szczegółów i opinie na temat tego miejsca, Wybieramy się we wrześniu z trójką dzieci 7, 4, 1,5.
pierredelarose
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierredelarose » 14.10.2015 11:22

cyt. :

Mam wielką Prośbę do Inverti, lub kogoś kto kożystał z kwater Marinella o parę szczegółów i opinie na temat tego miejsca, Wybieramy się we wrześniu z trójką dzieci 7, 4, 1,5.
Koniec cyt.

Witam.

Czy byłaś faktycznie w tych apartamentach Marinella w Loparze w tym roku?
My chcemy się do nich wybrać w 2016r.
Mogę prosić o więcej szczegółów na ich temat - ceny, wady i zalety, jaka faktycznie plaża, morze, dno w wodzie, punkty gastronomiczne nieopodal, jakie pokoje i udogodnienia, no i ceny za nocleg i jedzenie.

Może też jakieś zdjęcia :)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam, Piotrek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019