Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyjazd do chorwacji ?? kilka pytań??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
wyjazd do chorwacji ?? kilka pytań??

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 09.06.2010 16:25

Wybieramy sie w tym roku na chorwacje i w związku z tym w naszych głowach roi sie kilka pytań pomożecie nam odpowiadając:

1. Czy na 4 dorosłe osoby na powiedzmy 8-9 dni wystarczy nam 6tys zł ?
2. Jedna z osób porusza się na wózku (bardzo sprawnie i samodzielnie) czy macie jakieś sprawdzone kwatery ulokowane na parterze z grubsza dostosowane do osób niepełnosprawnych??
3. W który region Cro polecacie jechać i co zwiedzić ?
4. Czy jest szansa że jeśli wyjedziemy w ciemno pod koniec sierpnia znajdziemy jakiś w miare komfortowy apartament/ pokoje??

Z góry dziekuje za wasze cenne odpowiedzi
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 16:47

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze, uważam że tak starczy wam 6 tys zł.
Jestem przekonany że możecie jechać w ciemno i na koniec sierpnia z pewnością coś znajdziecie.
Na waszym miejscu jednak bym nie wybrał wybrzeża Od Omiś do Dubrovnika ze względu na stromizny w miejscowościach, a przez to utrudnioną komunikację dla tej osoby. Schodki, schody i jeszcze raz schodki. Nie jest to regułą bo w każdej z tych miejscowości są domy przy samym nabrzeżu a co za tym idzie w miarę normalne wyjście na zewnątrz na plażę i promenady. Ale jeśli już znajdziecie kwaterę w drugiej, trzeciej linii zabudowy to raczej już na pewno będą stopnie do pokonania i to zapewniam nie będą 10-15. Podaj mi swojego e-meila. Jedna Pani Polka się ze mną skontaktowała i myślę że mam coś właśnie dla was idealnego w okolicach Rogoznicy w Środkowej Dalmacji choć teren już mocno poszarpany skałki itd. Ten domek jest położony na płaskim terenie a co najważniejsze do wody też płasko no i tanio!!!
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 09.06.2010 16:51

mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 09.06.2010 16:57

a i jeszcze jedno pytanie bo z tego co tu wyczytałem to wielu ludzi poleca żeby płacić gdzie się da kartą (podobno korzystniej ) czy nie ma problemu z płatnością katami maestro i visa elektron ??
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.06.2010 17:02

Dwa lata temu nie miałem problemów (visa elektron), w zeszłym roku na forum nikt nie sygnalizował problemów więc...
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 09.06.2010 17:06

pawel4545 napisał(a):a i jeszcze jedno pytanie bo z tego co tu wyczytałem to wielu ludzi poleca żeby płacić gdzie się da kartą (podobno korzystniej ) czy nie ma problemu z płatnością katami maestro i visa elektron ??
Nie ma problemu z płaceniem kartami j.w. :)
A tak przy okazji może by tak utworzyć dział pt. Chorwacja dla niepełnosprawnych.
Ostatnio edytowano 09.06.2010 17:12 przez jasio, łącznie edytowano 1 raz
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 17:10

Ok wysłałem :D Tylko dzwońcie od razu czy w ogóle jest wolny termin. A zdecydujecie się po naradzie. Zadajcie wszystkie pytania jakie was interesują zapewne odpowie co i jak.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 17:23

Jeśli chodzi o karty faktycznie nigdy z tym problemu nie było. Inna sprawa jak Twoje banki rozliczają te transakcje? Właśnie dziś byłem w swoim banku i w przypadku karty VISA przy koncie Płacisz zarabiasz WBK ( bo konta o różnym charakterze i nazwach maja różne karty choć bank ten sam) to rozliczanie też odbywa się rożnie. W przypadku mojego konta wygląda to tak Visa rozlicza sama bezpośrednio z danej waluty na złotówki plus 2.8% przy każdej transakcji. Wniosek jeden prócz płatności winiety na Węgrzech i musowego tankowania samochodu nie będę używać karty bo się traci za wiele. Każda operacja 2.8% buhhhaa Weź gotówkę Euro i Kuny zakupisz na granicy Chorwackiej reszta w złotówkach wymienisz w banku Chorwackim nawet chyba bez prowizji.
Jedno zrobić powinieneś udaj się do swojego banku i zaciągnij języka pokaż jakimi kartami dysponujesz i będziesz wiedział dużo więcej.
No są też bankomaty w Chorwacji
:D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.06.2010 18:09

Od 3 lat jeżdżę do Chorwacji i jako osobie niepełnosprawnej jest ciężko znaleźć dostosowany apartament.

Mój pierwszy pobyt to Zivogosce Blato, mała cicha miejscowość blisko Makarskiej z niewielką promenadą. Mieszkając w pierwszej linii brzegowej nie miałam żadnych większych problemów z poruszaniem się.

Drugi mój pobyt to camping Holiday Villag Zaton, cały dostosowany dla niepełnosprawnych. :) . Opisałam w relacji: forum/viewtopic.php?t=23498&start=0]

Właśnie wróciłam z z wyspy KRK. Piękna , malownicza miejscowość Baśka jest dostosowana dla niepełnosprawnych. A dogodną kwaterę można znaleźć w dzielnicy Zarok.

A takie ciekawe informacje znalazłam w necie:
:arrow: http://podroze.onet.pl/1145511,wiadomosci.html

PS. Wszędzie bez problemu płaciliśmy kartą Visa.

Pozdravki.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 18:41

I jak skontaktowaliście się?
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 09.06.2010 19:08

jasio napisał(a):
pawel4545 napisał(a):a i jeszcze jedno pytanie bo z tego co tu wyczytałem to wielu ludzi poleca żeby płacić gdzie się da kartą (podobno korzystniej ) czy nie ma problemu z płatnością katami maestro i visa elektron ??
Nie ma problemu z płaceniem kartami j.w. :)
A tak przy okazji może by tak utworzyć dział pt. Chorwacja dla niepełnosprawnych.

A co mialoby sie znajdowac w tym dziale?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 09.06.2010 19:31

>1. Czy na 4 dorosłe osoby na powiedzmy 8-9 dni wystarczy nam 6tys zł ?

Tak

>2. Jedna z osób porusza się na wózku (bardzo sprawnie i samodzielnie) >czy macie jakieś sprawdzone kwatery ulokowane na parterze z grubsza >dostosowane do osób niepełnosprawnych??

Tak
Polecam sprawdzone przeze mnie kwatery:
- Kozino k.Zadaru
villaibis.com (niestety nie parter, ale łagodne dojście do plazy)
apartamenty Buljan (niestety nie parter, ale łagodne dojście do plazy)

-Tribunj
Apartamenty "Podvrh" (parter, plaża 8m, niestety wejście na nią nie dla osoby na wózku)
No i "moja" Vesna, która nie ma strony w necie (parter, plaża jak wyżej)

>3. W który region Cro polecacie jechać i co zwiedzić ?

Śr. Dalmacja (od północy: Nin, Zadar, Sibenik, Krka, Primoszten, Trogir, Split)

>4. Czy jest szansa że jeśli wyjedziemy w ciemno pod koniec sierpnia >znajdziemy jakiś w miare komfortowy apartament/ pokoje??

Jest szansa, ale z niepełnosprawną osobą (czyt. wózek) zmniejsza Wam się "katalog" ofert do: parteru, blisko plaży
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 09.06.2010 19:31

Lubuszanin napisał(a):
jasio napisał(a):
pawel4545 napisał(a):a i jeszcze jedno pytanie bo z tego co tu wyczytałem to wielu ludzi poleca żeby płacić gdzie się da kartą (podobno korzystniej ) czy nie ma problemu z płatnością katami maestro i visa elektron ??
Nie ma problemu z płaceniem kartami j.w. :)
A tak przy okazji może by tak utworzyć dział pt. Chorwacja dla niepełnosprawnych.

A co mialoby sie znajdowac w tym dziale?
Chociażby to o czym pisze Ania W parę postów wstecz .
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 09.06.2010 20:21

Na wszystkie te pytania sa juz odpowiedzi.Jeszcze raz, dwa, 100 razy beda ludzie o tym pisac? Fakt dla ulatwienia mozna zrobic temat np "Cro bez barier", ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze aby zwiedzic chorwackie, zabytkowe miejsca, to bez pomocy bliskich sie nieda. Trzeba wybierac apartamenty blisko morza, parter wtedy uda sie nam poprostu nieco oszukac rzeczywistosc.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 09.06.2010 21:58

Lubuszanin napisał(a):Na wszystkie te pytania sa juz odpowiedzi.Jeszcze raz, dwa, 100 razy beda ludzie o tym pisac? Fakt dla ulatwienia mozna zrobic temat np "Cro bez barier", ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze aby zwiedzic chorwackie, zabytkowe miejsca, to bez pomocy bliskich sie nieda. Trzeba wybierac apartamenty blisko morza, parter wtedy uda sie nam poprostu nieco oszukac rzeczywistosc.
I właśnie chodzi o to żeby osoby które są niepełnosprawne mogły w jednym miejscu pisać gdzie i jak ...
Ale to już zależy od " władzy " tego forum :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wyjazd do chorwacji ?? kilka pytań??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone