Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009
Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 16.08.2012 08:06

Witam Wszystkich :D
bez zbędnego rozpisywania się, trochę suchych faktów - w CRO byliśmy tylko raz (w 2009): tydzień w Tučepi, tydzień w Šimuni (na Pagu).
Sporo zwiedziliśmy, sporo "snoorkowania" (na Pagu).

W tym roku sytuacja zmieniła się diametralnie bo wybieramy się do CRO z 1,5rocznym Małym Terrorystą :lol:

Czego oczekujemy ?
- plaża z piaskiem/bardzo drobnym żwirkiem (z naciskiem na to pierwsze)
- bardzo łagodne zejścia do wody, duże płycizny
- deptaki co by było gdzie popchać "spacerówkę"
- niezbyt daleko (od Krakowa) :wink: ze względu na juniora wiercipiętę i trasę bez noclegu...

Plan jest taki, że tydzień w jednym miejscu, tydzień w innym.
Ze względu na potomka raczej stacjonarnie z niewielką ilością zwiedzania.
Termin wyjazdu 1.09, czyli po sezonie, oczywiście w ciemno.

Na forum, przy okazji tematu małych dzieci, najczęściej pojawia się Baška na Krk.
I ta miejscówka została wybrana na 1 lub 2 tydzień pobytu 8)


Doradźcie co wybrać na drugą miejscówkę ? :)
egi77
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) egi77 » 16.08.2012 13:40

Witam,
to ja się podczepię do pytania:)
jedziemy w tym roku (planowany wyjazd również 1.09) w dwie rodziny 2x (2+2), dzieci w wieku 1, 2, 5 i 6 lat do Chorwacji. Jedziemy w ciemno. No i nie możemy się zdecydować gdzie? Najpierw był plan że wyspa Ciovo (Okrug Gornji) potem, że wyspa Rab (Lopar), no a teraz poczytałam sobie na forum o miasteczku Pakostane i sama nie wiem na co się zdecydować??? Co byście radzili? Dodam, że nie koniecznie chcemy cały czas siedzieć na miejscu, planujemy 2 wycieczki + w drodze powrotnej Plitvice. Na miejscu chodzi nam o fajną plażę (piasek, drobny żwirek), w miarę blisko apartamentu, deptak i miasteczko żeby wieczorem było gdzie pójść na spacerek i dobre jedzonko.
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 16.08.2012 14:27

Ja ruszam koniec sierpnia, początek września również z małymi dziećmi i też rozważałem Pakostane, ale w końcu padło na Primosten, kawałek dalej ale podobno lepiej :]
Juliaanna
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juliaanna » 16.08.2012 14:40

Witam :)
Ja tez parę miesięcy temu miałam dylemat gdzie jechać z tak małym dzieckiem. My jedziemy 1.09 z 15 miesięczną córką z Wawy do Baski na Krk. Po przestudiowaniu forum zdecydowaliśmy się na tę miejscowość właśnie ze względu na plaże i łagodne zejście do morza. Wszyscy polecają dzielnicę Zarok.
Jedźcie w nocy. Z Krakowa blisko do granicy a dalej to już same autostrady :)
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 16.08.2012 14:44

Widzę, że mamy dzieci prawie w identycznym wieku :D . Ja z moim małym zaliczyłam już w tym roku wyjazd do Chorwacji w lipcu - synek miał wtedy 13 miesięcy. Byliśmy w Primosten.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 16.08.2012 15:02

no_fear napisał(a):(...)
W tym roku sytuacja zmieniła się diametralnie bo wybieramy się do CRO z 1,5rocznym Małym Terrorystą :lol:

Czego oczekujemy ?
- plaża z piaskiem/bardzo drobnym żwirkiem (z naciskiem na to pierwsze)
- bardzo łagodne zejścia do wody, duże płycizny
- deptaki co by było gdzie popchać "spacerówkę"
- niezbyt daleko (od Krakowa) :wink: ze względu na juniora wiercipiętę i trasę bez noclegu...
(...)



Kilka moich spostrzeżeń po pobycie z synkiem (13 mcy) - kamyczki IMO są bezpieczniejsze niż piasek. Kamyk nawet jeśli dziecko włoży do buzi to łatwiej szybko go wyjąć a piasek czy żwirek - nie poradziłabym chyba sobie z ciągłym wygrzebywaniem piasku i drobiazgów z rączek i buzi :wink:
Kamyczki były niczym małe skarby - synek wybierał je sobie do wiaderka i o dziwo segregował je kolorystycznie - tzn białe były niefajne a wszystkie ciemniejsze albo czerwone fajne :mrgreen:
Mimo kamieni nie nabił sobie ani jednego guza czy siniaka na plaży.

Woda - u nas sprawdziło się specjalne kółko dla takich maluchów (dostosowane do wagi dziecka ze specjalnymi majtkami trzymającymi) - i wtedy nie ważne było czy woda jest płytka czy głębsza. Na płyciźnie gdy były fale synek bał się siedzieć więc u nas sprawdzały się kąpiele na trochę głębszej wodzie w kółku.

Ważne aby plaża była blisko domu - w każdej chwili można coś donieść, wrócić na spanko, itp - my mieliśmy plażę pod apartamentem i to naprawdę było świetne ułatwienie.

Jedyny problem - uszy!!!! Niestety musiała się nalać do uszek woda, potem wieczorem jakiś wiaterek i ...zapalenie. Niestety mieliśmy trochę stresu. I teraz też wiem, że bardzo ważna jest bliskość do przychodni i apteki tak na w razie czego :wink: Ja na szczęście miałam blisko :) ok. 500m do przychodni i apteki lub 30 km do przychodni przy klinice dziecięcej w większym mieście.


Byliśmy w Primosten - jechaliśmy z Lublina (ok. 1345km), też na raz, bez noclegu tylko z dłuższymi niż zwykle przerwami na relaks dla dziecka - np ok. 3 godz. nad Balatonem. Bez problemu dojechaliśmy. Synek nie marudził w drodze.

Jako stacje przy autostradzie w Cro polecam Tiffon z Marche - mają fajny placyk zabaw dla dzieci i bardzo dobrze wyposażoną łazienkę np. czysty kącik do przewijania.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 17.08.2012 07:39

meeg napisał(a):
Kilka moich spostrzeżeń po pobycie z synkiem (13 mcy) - kamyczki IMO są bezpieczniejsze niż piasek. Kamyk nawet jeśli dziecko włoży do buzi to łatwiej szybko go wyjąć a piasek czy żwirek - nie poradziłabym chyba sobie z ciągłym wygrzebywaniem piasku i drobiazgów z rączek i buzi :wink:
Kamyczki były niczym małe skarby - synek wybierał je sobie do wiaderka i o dziwo segregował je kolorystycznie - tzn białe były niefajne a wszystkie ciemniejsze albo czerwone fajne :mrgreen:
Mimo kamieni nie nabił sobie ani jednego guza czy siniaka na plaży.


Mam dokładnie takie same spostrzeżenia po kilku pobytach z moimi dzieciakami na różnych plażach, drobne kamyszki są dużo lepsze niż włażący wszędzie i brudzący wszystko piasek :)
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 17.08.2012 13:56

dziękuję za odpowiedzi i poproszę więcej :D

Przekonaliście mnie co do plaży z drobnymi kamyczkami. Teraz muszę przekonać małżowinkę :boss:
Tak więc modyfikując moje pierwotne założenia:

- plaża z małymi kamyczkami/drobnym żwirkiem
- bardzo łagodne zejścia do wody, duże płycizny
- deptaki do jazdy "spacerówką"
- niezbyt daleko (powiedzmy bliżej niż Primošten)

Gdzie polecacie pojechać ? :wink:
mikrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus » 17.08.2012 14:26

My jedziemy 2 września z 1,5 rocznym synkiem i wciąż wertujemy miejscowości, bo nie lubimy jeździć wciąż w to samo miejsce. Jeden z potencjalnych celów to Tucepi albo coś bliżej. Jesteśmy otwarci na współpracę :)
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 20.08.2012 09:54

wg mnie Tucepi jest bardzo fajnym wyborem :)

moja kolejna koncepcja to:
tydzień na Krk - Baška
promem na Rab
tydzień gdzieś w okolicach Lopar

dobry plan ? :lol:

ew. gdzie na Rabie warto się ulokować z małym dzieckiem ?
przypominam to będzie już WRZESIEŃ więc tłumów (mam nadzieję) nie będzie
tomekxkonc
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekxkonc » 20.08.2012 16:49

Witam wszystkich:)

Ja wybieram się z żoną i z dwoma synami ( 8 i 3 lata) do Pakostane. Jest to nasz pierwszy wyjazd rodzinny do Chorwcji, wczesniej bylem zona jeszcze przed slubem. Przegladalem sporo ofert, jak najblizej morza, w miare blisko centrum, z plaza piasek lub drobny zwirek i wybralismy Pakostane. Jest tez to dobra baza wypadowa , aby zwiedzic Zadar, wodospady Krk, Kornati, Biograd...nie jest nigdzie daleko.Jesli macie jakies doswiadczenia z pobytu w Pakostane to prosze o info...
Pozdrav
Tomek
baak4
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) baak4 » 20.08.2012 17:21

Witam
Proponuje zostać w domu i pojechać za rok jak dziecko będzie lepiej stało na nogach :D
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 20.08.2012 19:51

Z takim podejściem to nic tylko siedzieć w domu:)
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 24.08.2012 09:42

baak4 napisał(a):Witam
Proponuje zostać w domu i pojechać za rok jak dziecko będzie lepiej stało na nogach :D

do do mnie ?
synek stoi na nogach na tyle dobrze, że dziadkowie mają powoli problem z bieganiem za nim :lol:

jest BARDZO ruchliwy i w zasadzie cały czas biega / spaceruje :wink:
nie posiedzi w miejscu...

Stąd zależy mi na płaskiej, szerokiej i nie zbyt zatłoczonej plaży...
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 24.08.2012 15:38

Dlatego wrzesień będzie idealny. Nigdzie nie będzie tłoków. Nasz brzdąc ma 2 latka i to już będzie 3 jego podróż więc bez obaw:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone