Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie z 1,5rocznym dzieckiem ? (2nd wizyta w CRO) :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
no_fear
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 16.08.2012 08:06

Witam Wszystkich :D
bez zbędnego rozpisywania się, trochę suchych faktów - w CRO byliśmy tylko raz (w 2009): tydzień w Tučepi, tydzień w Šimuni (na Pagu).
Sporo zwiedziliśmy, sporo "snoorkowania" (na Pagu).

W tym roku sytuacja zmieniła się diametralnie bo wybieramy się do CRO z 1,5rocznym Małym Terrorystą :lol:

Czego oczekujemy ?
- plaża z piaskiem/bardzo drobnym żwirkiem (z naciskiem na to pierwsze)
- bardzo łagodne zejścia do wody, duże płycizny
- deptaki co by było gdzie popchać "spacerówkę"
- niezbyt daleko (od Krakowa) :wink: ze względu na juniora wiercipiętę i trasę bez noclegu...

Plan jest taki, że tydzień w jednym miejscu, tydzień w innym.
Ze względu na potomka raczej stacjonarnie z niewielką ilością zwiedzania.
Termin wyjazdu 1.09, czyli po sezonie, oczywiście w ciemno.

Na forum, przy okazji tematu małych dzieci, najczęściej pojawia się Baška na Krk.
I ta miejscówka została wybrana na 1 lub 2 tydzień pobytu 8)

Doradźcie co wybrać na drugą miejscówkę ? :)
egi77
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) egi77 » 16.08.2012 13:40

Witam,
to ja się podczepię do pytania:)
jedziemy w tym roku (planowany wyjazd również 1.09) w dwie rodziny 2x (2+2), dzieci w wieku 1, 2, 5 i 6 lat do Chorwacji. Jedziemy w ciemno. No i nie możemy się zdecydować gdzie? Najpierw był plan że wyspa Ciovo (Okrug Gornji) potem, że wyspa Rab (Lopar), no a teraz poczytałam sobie na forum o miasteczku Pakostane i sama nie wiem na co się zdecydować??? Co byście radzili? Dodam, że nie koniecznie chcemy cały czas siedzieć na miejscu, planujemy 2 wycieczki + w drodze powrotnej Plitvice. Na miejscu chodzi nam o fajną plażę (piasek, drobny żwirek), w miarę blisko apartamentu, deptak i miasteczko żeby wieczorem było gdzie pójść na spacerek i dobre jedzonko.
Piraraq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 16.08.2012 14:27

Ja ruszam koniec sierpnia, początek września również z małymi dziećmi i też rozważałem Pakostane, ale w końcu padło na Primosten, kawałek dalej ale podobno lepiej :]
Juliaanna
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juliaanna » 16.08.2012 14:40

Witam :)
Ja tez parę miesięcy temu miałam dylemat gdzie jechać z tak małym dzieckiem. My jedziemy 1.09 z 15 miesięczną córką z Wawy do Baski na Krk. Po przestudiowaniu forum zdecydowaliśmy się na tę miejscowość właśnie ze względu na plaże i łagodne zejście do morza. Wszyscy polecają dzielnicę Zarok.
Jedźcie w nocy. Z Krakowa blisko do granicy a dalej to już same autostrady :)
meeg
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 16.08.2012 14:44

Widzę, że mamy dzieci prawie w identycznym wieku :D . Ja z moim małym zaliczyłam już w tym roku wyjazd do Chorwacji w lipcu - synek miał wtedy 13 miesięcy. Byliśmy w Primosten.
meeg
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 16.08.2012 15:02

no_fear napisał(a):(...)
W tym roku sytuacja zmieniła się diametralnie bo wybieramy się do CRO z 1,5rocznym Małym Terrorystą :lol:

Czego oczekujemy ?
- plaża z piaskiem/bardzo drobnym żwirkiem (z naciskiem na to pierwsze)
- deptaki co by było gdzie popchać "spacerówkę"
- niezbyt daleko (od Krakowa) :wink: ze względu na juniora wiercipiętę i trasę bez noclegu...
(...)

Kilka moich spostrzeżeń po pobycie z synkiem (13 mcy) - kamyczki IMO są bezpieczniejsze niż piasek. Kamyk nawet jeśli dziecko włoży do buzi to łatwiej szybko go wyjąć a piasek czy żwirek - nie poradziłabym chyba sobie z ciągłym wygrzebywaniem piasku i drobiazgów z rączek i buzi :wink:
Kamyczki były niczym małe skarby - synek wybierał je sobie do wiaderka i o dziwo segregował je kolorystycznie - tzn białe były niefajne a wszystkie ciemniejsze albo czerwone fajne :mrgreen:
Mimo kamieni nie nabił sobie ani jednego guza czy siniaka na plaży.

Woda - u nas sprawdziło się specjalne kółko dla takich maluchów (dostosowane do wagi dziecka ze specjalnymi majtkami trzymającymi) - i wtedy nie ważne było czy woda jest płytka czy głębsza. Na płyciźnie gdy były fale synek bał się siedzieć więc u nas sprawdzały się kąpiele na trochę głębszej wodzie w kółku.

Ważne aby plaża była blisko domu - w każdej chwili można coś donieść, wrócić na spanko, itp - my mieliśmy plażę pod apartamentem i to naprawdę było świetne ułatwienie.

Jedyny problem - uszy!!!! Niestety musiała się nalać do uszek woda, potem wieczorem jakiś wiaterek i ...zapalenie. Niestety mieliśmy trochę stresu. I teraz też wiem, że bardzo ważna jest bliskość do przychodni i apteki tak na w razie czego :wink: Ja na szczęście miałam blisko :) ok. 500m do przychodni i apteki lub 30 km do przychodni przy klinice dziecięcej w większym mieście.

Byliśmy w Primosten - jechaliśmy z Lublina (ok. 1345km), też na raz, bez noclegu tylko z dłuższymi niż zwykle przerwami na relaks dla dziecka - np ok. 3 godz. nad Balatonem. Bez problemu dojechaliśmy. Synek nie marudził w drodze.

Jako stacje przy autostradzie w Cro polecam Tiffon z Marche - mają fajny placyk zabaw dla dzieci i bardzo dobrze wyposażoną łazienkę np. czysty kącik do przewijania.
JoannaG
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 17.08.2012 07:39

meeg napisał(a):
Kilka moich spostrzeżeń po pobycie z synkiem (13 mcy) - kamyczki IMO są bezpieczniejsze niż piasek. Kamyk nawet jeśli dziecko włoży do buzi to łatwiej szybko go wyjąć a piasek czy żwirek - nie poradziłabym chyba sobie z ciągłym wygrzebywaniem piasku i drobiazgów z rączek i buzi :wink:
Kamyczki były niczym małe skarby - synek wybierał je sobie do wiaderka i o dziwo segregował je kolorystycznie - tzn białe były niefajne a wszystkie ciemniejsze albo czerwone fajne :mrgreen:
Mimo kamieni nie nabił sobie ani jednego guza czy siniaka na plaży.

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia po kilku pobytach z moimi dzieciakami na różnych plażach, drobne kamyszki są dużo lepsze niż włażący wszędzie i brudzący wszystko piasek :)
no_fear
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 17.08.2012 13:56

dziękuję za odpowiedzi i poproszę więcej :D

Przekonaliście mnie co do plaży z drobnymi kamyczkami. Teraz muszę przekonać małżowinkę :boss:
Tak więc modyfikując moje pierwotne założenia:

- plaża z małymi kamyczkami/drobnym żwirkiem
- deptaki do jazdy "spacerówką"
- niezbyt daleko (powiedzmy bliżej niż Primošten)

Gdzie polecacie pojechać ? :wink:
mikrus
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus » 17.08.2012 14:26

My jedziemy 2 września z 1,5 rocznym synkiem i wciąż wertujemy miejscowości, bo nie lubimy jeździć wciąż w to samo miejsce. Jeden z potencjalnych celów to Tucepi albo coś bliżej. Jesteśmy otwarci na współpracę :)
no_fear
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 20.08.2012 09:54

wg mnie Tucepi jest bardzo fajnym wyborem :)

moja kolejna koncepcja to:
tydzień na Krk - Baška
promem na Rab
tydzień gdzieś w okolicach Lopar

dobry plan ? :lol:

ew. gdzie na Rabie warto się ulokować z małym dzieckiem ?
przypominam to będzie już WRZESIEŃ więc tłumów (mam nadzieję) nie będzie
tomekxkonc
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekxkonc » 20.08.2012 16:49

Witam wszystkich:)

Ja wybieram się z żoną i z dwoma synami ( 8 i 3 lata) do Pakostane. Jest to nasz pierwszy wyjazd rodzinny do Chorwcji, wczesniej bylem zona jeszcze przed slubem. Przegladalem sporo ofert, jak najblizej morza, w miare blisko centrum, z plaza piasek lub drobny zwirek i wybralismy Pakostane. Jest tez to dobra baza wypadowa , aby zwiedzic Zadar, wodospady Krk, Kornati, Biograd...nie jest nigdzie daleko.Jesli macie jakies doswiadczenia z pobytu w Pakostane to prosze o info...
Pozdrav
Tomek
baak4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) baak4 » 20.08.2012 17:21

Witam
Proponuje zostać w domu i pojechać za rok jak dziecko będzie lepiej stało na nogach :D
zorinka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 20.08.2012 19:51

Z takim podejściem to nic tylko siedzieć w domu:)
no_fear
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 24.08.2012 09:42

baak4 napisał(a):Witam
Proponuje zostać w domu i pojechać za rok jak dziecko będzie lepiej stało na nogach :D

do do mnie ?
synek stoi na nogach na tyle dobrze, że dziadkowie mają powoli problem z bieganiem za nim :lol:

jest BARDZO ruchliwy i w zasadzie cały czas biega / spaceruje :wink:
nie posiedzi w miejscu...

Stąd zależy mi na płaskiej, szerokiej i nie zbyt zatłoczonej plaży...
zorinka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 24.08.2012 15:38

Dlatego wrzesień będzie idealny. Nigdzie nie będzie tłoków. Nasz brzdąc ma 2 latka i to już będzie 3 jego podróż więc bez obaw:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019