Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jakub367
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 01.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub367 » 24.07.2018 16:58

Szanowni forumowicze, po raz czwarty spędzę swój urlop w Chorwacji. Tym razem padło na Omiś. Poprzednie trzy razy pokonywałem drogę "na raz", tym razem chciałbym gdzieś zatrzymać się na noc i rozłożyć trasę. Bardzo prosiłbym Was o polecenie sprawdzonych noclegów w drodze do Cro.
- Mogą to być Węgry lub coś po przekroczeniu granicy węgiersko - chorwackiej. Proszę Was o pomoc. :hut:
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 24.07.2018 17:17

Polecamy w Nagikanizsa hotel Mini, nocowaliśmy w tym miesiącu
Lukasz2810
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasz2810 » 25.07.2018 09:09

Witam. Ja do Chorwacji jadę na początku sierpnia. Wyjeżdżam w niedziele rano i chciałbym się zapytać o jakieś bezpieczne miejsce po przekroczeniu granicy z Chorwacją gdzie można trochę się przespać w samochodzie ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2018 09:18

Lukasz2810 napisał(a):Witam. Ja do Chorwacji jadę na początku sierpnia. Wyjeżdżam w niedziele rano i chciałbym się zapytać o jakieś bezpieczne miejsce po przekroczeniu granicy z Chorwacją gdzie można trochę się przespać w samochodzie ?

Na parkingu przy dużej stacji benzynowej.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 25.07.2018 14:34

Od zawsze dziwią mnie rodzinne jazdy z PL do HR bez noclegu po drodze. Męczące i niebezpieczne. Szczególnie ze wschodniej i północnej Polski.
Jadąc z LU zawsze zatrzymujemy się na Węgrzech. Trasa wygląda tak: LU-Eger (H) - odcinek krótszy ale bez autostrad. Eger (H) - HR, I - odcinek dłuższy ale prawie wyłącznie autostrady. Dla mnie to podział optymalny na dwa równe czasowo odcinki po 8-10 godz. spokojnej i bezpiecznej jazdy. Po drodze można coś dodatkowo zwiedzić tracąc 2-3 godz.
A Eger? Oprócz noclegu oferuje fajne zabytki, doskonałe wina, świetne kąpieliska, wybitne jedzenie i takie tam. W tym roku jadać do I i z powrotem zaliczyliśmy Eger dwa razy po dwa noclegi, co dało możność skorzystania z atrakcji węgierskich.
Lukasz2810
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasz2810 » 25.07.2018 16:33

Janusz Bajcer napisał(a):
Lukasz2810 napisał(a):Witam. Ja do Chorwacji jadę na początku sierpnia. Wyjeżdżam w niedziele rano i chciałbym się zapytać o jakieś bezpieczne miejsce po przekroczeniu granicy z Chorwacją gdzie można trochę się przespać w samochodzie ?

Na parkingu przy dużej stacji benzynowej.

A po przekroczeniu granicy Słowenii gdzieś w pobliżu są takie stacje ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2018 16:38

Nie jeżdżę przez Słowenię.
Szukaj na GM.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2018 22:19

Jeżeli ktoś szuka noclegu przy "Starej Drodze"czyli D1 mogę z czystym sumieniem polecić apartamenty "Chalet River" w miejscowości Veljun pomiędzy Karlovac a Slunj. https://goo.gl/maps/BhfqD7g4G9s
Apartamenty znajdują się nad samą rzeką Koraną jakiś kilometr od D1, trzeba zjechać szutrową drogą w dół. Cisza i spokój, idealne miejsce na odpoczynek w trasie. Jedyny minus ze są tylko trzy łóżka, więc dla rodziny 2+1. Nie ma problemu ze zwierzętami, nie biorą dopłaty. Kontakt niestety tylko przez Booking (płaciłem 40 euro za trzy osoby), chciałem wziąć bezpośrednie namiary, ale Pani dała nam klucze i tyle ją widzieliśmy :wink:
Nam się tak spodobało że w przyszłym roku może zostaniemy tam na dwa dni :wink:

nocleg1.jpg
nocleg2.jpg
nocleg.jpg

Jakby ktoś miał jakieś pytania, lub potrzeba więcej zdjęć to chętnie pomogę :papa:
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 31.07.2018 12:32

Raz a dobrze mi powiedzcie, oficjalnie można czy niemożna spać na stacjach paliw w Chorwacji? I jak to wygląda nieoficjalnie.
nitros
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitros » 31.07.2018 20:57

Wyjezdzamy 21.08 do Makarskiej z płn zach Polski Nocleg przy jednym kierowcy jest u nas niezbędny. Może mógłby ktoś polecić fajny niedrogi najlepiej okolice płd Czech lub płn części Austrii. Pozdrawiam
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 02.08.2018 11:47

Cześć! Polecam Ci tutaj: http://nartywaustrii.eu/ pomiędzy Wiedniem, a Grazem. Spałem u nich już 6 razy, 15km od autostrady, w malowniczej alpejskiej miejscowości, gdzie można dobrze i tanio zjeść i przy okazji zrobić sobie spacer z pięknymi widokami. Pensjonat prowadzą przesympatyczni Polacy (odpada bariera językowa). Zapewniam Cię, że będziesz bardzo zadowolony. Pozdrav :papa:
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 02.08.2018 12:59

@macvw
100 € bez śniadania, to tanio nie jest ......
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 02.08.2018 13:25

czy ktoś może polecić jakieś "fajne" spanie na +/-
tym odcinku:
https://goo.gl/maps/o9VDGydYEHD2
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 08.08.2018 11:02

Ja osobiście polecam w drodze do HR Apartman Max w Zagrzebiu
Idealne dla 6-7 osobowej rodzinki
Śpimy tam już od dwóch lat.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 12.08.2018 11:35

599 napisał(a):czy ktoś może polecić jakieś "fajne" spanie na +/-
tym odcinku:
https://goo.gl/maps/o9VDGydYEHD2

Witajcie
Polecamy Motel, pizzeria, ACTROS Nova Topola, czynny całą dobę.
Pozdrawiam
Ryszard
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone