Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie się wybrać na pierwszy raz

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yenko87
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.05.2014
Gdzie się wybrać na pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) yenko87 » 11.05.2014 19:53

Witam! Razem z moją żoną oraz dwójką przyjaciół (także para) planujemy się wybrać w tym roku do Chorwacji. Wyjazd w okolicach 20 lipca. Nie możemy się zdecydować co wybrać. Raczej miejsce klimatyczne, z ładną plażą, spokojne, gdzie nie ma turysty na turyście. Nastawiamy się głównie na 2 tygodniowy wypoczynek. Jedziemy samochodem, więc jak nas najdzie to możemy jechać do większych miejscowości. Za rady z góry dziękujemy :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.05.2014 20:17

Takich tematów jest sporo, szukaj, czytaj i wyciągaj wnioski :D Każdy lubi co innego
Ostatnio edytowano 11.05.2014 21:32 przez Lechoo, łącznie edytowano 1 raz
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 11.05.2014 20:23

Witam.
Moim skromnym zdaniem to 98% wybrzeża Chorwacji jest piękna. Choć jeszcze wszystkiego nie widziałem. Proponuję jak na początek środkową Dalmację. Można też na wyspę, ich akurat nie brakuje. Choć taki pobyt na wyspie jest droższy.
Czytajcie relacje oglądajcie foty . Na tym forum znajdziecie wszystko , opinie relację o miejscach itd. O spokojne miejsce bez natłoku turystów w lipcu raczej ciężko.
Ja jadę w Czerwcu może będzie mniej tłumnie.
Nadal czerpię opinie z tego forum. Lepsze ono niż najlepszy książkowy przewodnik. Już trzeci raz jedziemy w tym roku do tego pięknego kraju. Tym razem w planach Wenecja potem Półwysep Peljesac i Tucepi. Pewnie podjedziemy do Mostaru i Dubrownika oraz chcemy zobaczyć kilka miejsc na Riwierze Makarskiej. Ogólnie to przejedziemy chyba cały kraj jadąc z Włoch z Punta Sabbioni.
Pozdrawiam.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.05.2014 20:38

Ja powiem krótko Korčula. To było moje pierwsze spotkanie z Chorwacją jechałem tam w ciemno nawet nie wiedziałem jak tam jest nie czytałem forum. Było super. Mała podpowiedź czytaj dużo na naszym forum co zobaczyć gdzie jechać, a na bank będziesz zadowolony. Pozdrawiam życzę jak najwięcej pozytywnych wrażeń.
yenko87
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) yenko87 » 11.05.2014 20:41

Dziękuje za podpowiedzi :)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 11.05.2014 21:02

Jest jeden problem z tym pierwszym razem.
Jak się zobaczy dalmację na pierwszy raz,to potem inny rejon nie wchodzi w rachubę,planuje się istrię a serce podpowiada dalmacja.
Wybór należy do Ciebie.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.05.2014 21:09

mireks napisał(a):Jest jeden problem z tym pierwszym razem.
Jak się zobaczy dalmację na pierwszy raz,to potem inny rejon nie wchodzi w rachubę,planuje się istrię a serce podpowiada dalmacja.
Wybór należy do Ciebie.
Najwyżej zawsze będą mieli daleko do swojego ulubionego miejsca, na ziemi.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 11.05.2014 21:26

Takich miejsc klimatycznych, z ładną plażą, spokojnych i gdzie nie ma turysty na turyście to w Chorwacji jest bardzo dużo, i ciężko w takiej sytuacji coś konkretnego poradzić.

My też wybieramy właśnie takie spokojne miejsca, w tamtym roku była to wyspa Krk i miejscowość Baška ale to był wrzesień, a w tym roku w sierpniu będziemy na wyspie Pag i liczę na to, że znajdziemy tam kilka fajnych plaż gdzie będzie pusto, albo będzie tylko parę osób.
yenko87
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) yenko87 » 11.05.2014 21:35

Jeżeli chodzi o apartamenty to rezerwujecie w Polsce czy szukacie na miejscu? Jest w ogóle szansa na miejscu w lipcu znaleźć coś fajnego?
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.05.2014 21:40

mireks napisał(a):Jest jeden problem z tym pierwszym razem.
Jak się zobaczy dalmację na pierwszy raz,to potem inny rejon nie wchodzi w rachubę,planuje się istrię a serce podpowiada dalmacja.
Wybór należy do Ciebie.


...hihihi stu procentowa prawda :wink:
Ja uważam że klimatyczna Chorwacja zaczyna się od Omisa w stronę południa :wink:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.05.2014 21:42

yenko87 napisał(a):Jeżeli chodzi o apartamenty to rezerwujecie w Polsce czy szukacie na miejscu? Jest w ogóle szansa na miejscu w lipcu znaleźć coś fajnego?


..jedni rezerwują w Polsce
....drudzy szukają na miejscu
....szansa jest że się coś znajdzie na początku lipca
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 11.05.2014 21:44

20 lipca to ja bym w ciemno nie ryzykował. Lepiej trochę przepłacić i mieć spokój, co innego poza sezonem to można wybierać i przebierać.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 11.05.2014 23:00

mervik napisał(a):
mireks napisał(a):Jest jeden problem z tym pierwszym razem.
Jak się zobaczy dalmację na pierwszy raz,to potem inny rejon nie wchodzi w rachubę,planuje się istrię a serce podpowiada dalmacja.
Wybór należy do Ciebie.


...hihihi stu procentowa prawda :wink:
Ja uważam że klimatyczna Chorwacja zaczyna się od Omisa w stronę południa :wink:


A to nie jest prawda :) (moim zdaniem)
Byłem siedem razy w Dalmacji i sześć w Kvarnerze. W tym roku znowu Kvarner :)
Na Korculi byłem sześc razy, znam ją chyba na pamięć - od niej zaczęła się moja przygoda z Chorwacją. Kiedy w 2006 po raz pierwszy na autostradzie za Zagrzebiem nie skręcałem w kierunku Splitu, tylko jechałem w stronę Rijeki, prawie łezka się w oku zakręciła...
I co?
Korcula jest klimatyczna, Elafity cudowne, Dalmacja... mniam, miodzio i co tam jeszcze... Wszystko to prawda. Prawdą jest również to, że w zatoce kvarneńskiej znalazłem całe mnóstwo miejsc o conajmniej takich samych walorach :)
W 2012 wróciłem na Korculę. Z sentymentu :wink:, i też trochę żeby "na chłodno" porównać.
I zdania nie zmieniam. Mogę nawet zaryzykować twierdzenie, że osoba zakochana w Dalmacji, po wizycie np. na Cresie czy Losinj może zacząć myśleć o "zdradzie" :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2014 23:29

Kvarner jest tak samo piękny jak Dalmacja :D

Bajka 8)

Istria jest również bardzo atrakcyjna 8)



Pytanie postawione na początku wątku jest dość bezsensowne, bo ilu ludzi, tyle opinii, każdy ma swoje ulubione miejsca,
a nikt z nas nie zna dokładnie waszych upodobań, co wam się spodoba najbardziej.

Te kryteria podane na początku są zbyt ogólne. Pasują do setek miejsc. :roll:


W tej sytuacji kupcie przewodnik po Chorwacji, poczytajcie forum
i sami podejmijcie decyzję :!:
Kierując się waszą wiedzą z książki i z forum oraz intuicją 8)

Najlepiej wybrać z 3, 4 miejsca do szukania i szukać tam noclegów.
W końcu zdecydować się na konkretną kwaterę.

Wybór dobrej kwatery to połowa sukcesu, a jaka kwatera wam najbardziej odpowiada,
gdzie położona i co najważniejsze za ile, :wink:
to tylko wy wiecie :roll:
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 12.05.2014 21:14

Polecam północną lub środkową Dalmację.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzie się wybrać na pierwszy raz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone