Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie pojechać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agil
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.02.2014
Gdzie pojechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agil » 04.02.2014 00:31

Witam.
Jestem tu nowa... :D . W Chorwacji wypoczywałam niejednokrotnie i jak wszyscy tu, jestem nią zauroczona.
W tym roku ponownie chciałabym spędzić wakacje w Cro, ale nie mam pomysłu gdzie. Polećcie mi proszę jakieś miłe klimatyczne miasteczko, z fajnymi knajpkami, plażami, najlepiej w środkowej lub południowej Dalmacji.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 04.02.2014 08:05

gdzie jechać
Polecam ten wątek na pewno coś wybierzesz.

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.02.2014 08:47

Witaj na forum.

Zobacz tu :arrow: Baska Voda...a może coś innego?
:mrgreen:

Pozdrawiam
numenor
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.04.2014
Gdzie pojechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenor » 23.04.2014 00:26

Witajcie!
Wybieramy się pierwszy raz na wakacje do Chorwacji. Jedzie nas 3 rodziny (3 małżeństwa i w sumie 5 dzieci - do 4 lat). Część z nas chce głównie się byczyć, a część także pozwiedzać. Doradźcie, w jakim regionie/miejscowości najlepiej szukać noclegu. Pozdrawiam
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 29.04.2014 19:50

Słuchajcie odpowiedź na pytanie dokąd pojechać, uzależniona jest też od wymagań. Czy interesuje Was miejscowość oblegana, ze sklepami, knajpami i przeludnionymi plażami? Czy raczej małe , klimatyczne miasteczko z 2 sklepami i 2 restauracjami? Ale za to czysta i pusta niemal plaża? Ja w ub roku po raz pierwszy byłam w Cro ze swoją rodzinką i przyjaciółmi i również zadawałam podobne pytania. Przeczytałam sporo informacji na tutejszym forum i wiedzieliśmy już ,że miejscowości które są głownie na tapecie odpadaja. Baska Voda, Makarska, Omis, owszem piękna widoczki, plaże i tam również zawitaliśmy na chwilę. Jednak widząc tłumy na plaży to odpuściliśmy plażowanie. Wrócliliśmy tam jednak we wrześniu kiedy wiekszosc wróciła już do kraju i wtedy mają swoj urok. Jednak bardzo zadowoleni byliśmy ze swojej miejscówki, małej mieścinki POdstrana, w okolicach Splitu. Do wyżej wymienionych miejscowości było bardzo blisko więc z powodzeniem umijaliśmy sobie czas na zmiany i zwiedzanie. Jedynym minusem to apartament tuż nad Jadranka-bardzo ruchliwą, głośną droga. Na to zwracajcie uwagę przy szukania apartamentów. Sądzę,że wszystko pozostałe Was zachwyci. Chorwacja jest cudowna i w tym roku wracamy tam z utęsknieniem choć nadal jeszcze nie zdecydowaliśmy o miejscowości. POzdrawiam!
rafalmatysiak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.03.2016
gdzie pojechać?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalmatysiak » 19.03.2016 22:59

Witam.
Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość.
Pierwszy raz chcemy wybrać się do Chorwacji. Mamy samoloty do:Osijek, Pula, Rijeka lub Zadar. Nie wiemy na co się zdecydować. Rodzina 2+1 (8 lat), wypoczynek i trochę zwiedzania. Chcemy wynająć samochód na miejscu na całe dwa tygodnie, to istnieje możliwość przemieszczania się i nie spania tylko w jednym miejscu. Mile widziane by było miejsce gdzie jest baza nurkowa i atrakcje dla dziecka.
Myślałem o Soline ewentualnie Zadar i na jakąś wyspe potem ale zdam się na opinie specjalistów.
I ostatnie pytanie mam dwie daty kiedy lepiej lecieć:
1. 21.06-09.07
2. 12.07-26.07
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
Rafał
Użytkownik usunięty
Re: gdzie pojechać?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2016 23:42

W Osijeku trudno ponurkować 8)

Nikt za was nie podejmie decyzji :roll:

Co do bazy nurkowej, to tu jest ściąga:
http://aquamatic.pl/baza-chorwacja-metajna-wyjazdy

Czyli pasuje Zadar :wink:
Bo baza jest na wyspie Pag, a Zadaru jest tam najbliżej

Wszystko jest na forum.
Jak to ma być samodzielna wyprawa, to czeka Was sporo lektury :!:
e4r5t
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 21.05.2013
Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) e4r5t » 02.04.2016 12:06

Witam. Jak pogoda dopisze to prawdopodobnie jedziemy do PAG, ale z Wrocławia wg google map jest to 1200km i ok 12 godzin jazdy, jedziemy tam tylko na 4 dni i w sumie szkoda tracić aż tyle czasu na dojazd i tak się zastanawiamy czy jest coś na samym początku również ciekawego jak wyspa pag? Patrzyłem na rijeka ale jakieś same budynki i chyba nic ciekawego tam nie było;) interesują nas raczej ładne widoki, nie jedziemy tam imprezowac, rtlko odpocząć i zwiedzić ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.04.2016 12:14

e4r5t napisał(a):Witam. Jak pogoda dopisze to prawdopodobnie jedziemy do PAG, ale z Wrocławia wg google map jest to 1200km i ok 12 godzin jazdy, jedziemy tam tylko na 4 dni i w sumie szkoda tracić aż tyle czasu na dojazd i tak się zastanawiamy czy jest coś na samym początku również ciekawego jak wyspa pag? Patrzyłem na rijeka ale jakieś same budynki i chyba nic ciekawego tam nie było;) interesują nas raczej ładne widoki, nie jedziemy tam imprezowac, rtlko odpocząć i zwiedzić ;)


W sumie na Pagu nie ma nic ciekawego. Kamienie same.
Rijeka wygrywa - bo i budynki, sklepy, dużo samochodów, fabryki - jest co zwiedzać. I widoki są pewnie na dużo ładniejsze miejsca :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.04.2016 12:59

e4r5t napisał(a):Witam. Jak pogoda dopisze to prawdopodobnie jedziemy do PAG, ale z Wrocławia wg google map jest to 1200km i ok 12 godzin jazdy, jedziemy tam tylko na 4 dni i w sumie szkoda tracić aż tyle czasu na dojazd i tak się zastanawiamy czy jest coś na samym początku również ciekawego jak wyspa pag? Patrzyłem na rijeka ale jakieś same budynki i chyba nic ciekawego tam nie było;) interesują nas raczej ładne widoki, nie jedziemy tam imprezowac, rtlko odpocząć i zwiedzić ;)


:arrow: klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html

:papa:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.04.2016 17:53

Krk.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.04.2016 19:01

Istria. Zależnie od upodobań widokowych oraz rodzaju preferowanych miejscowości wypoczynkowych: wschodnie bądź zachodnie wybrzeże. Pula nie. Do zwiedzania - masa miejsc.
Na Pagu sobie dużo nie pozwiedzacie, wyspa jest lepsza do plażowania, a z tym w maju niepewnie.
Rijeka?... Pasjonaci terenów przemysłowych?... :roll: :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.04.2016 19:33

Zdecydowanie polecam Istrie. Do zwiedzania więcej niż na Pagu.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.04.2016 19:41

+ jaskinie w Słowenii.
Użytkownik usunięty
Re: Pag co bliżej, a również pięknie? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2016 19:52

e4r5t napisał(a):Witam. Jak pogoda dopisze to prawdopodobnie jedziemy do PAG, ale z Wrocławia wg google map jest to 1200km i ok 12 godzin jazdy, jedziemy tam tylko na 4 dni i w sumie szkoda tracić aż tyle czasu na dojazd i tak się zastanawiamy czy jest coś na samym początku również ciekawego jak wyspa pag? Patrzyłem na rijeka ale jakieś same budynki i chyba nic ciekawego tam nie było;) interesują nas raczej ładne widoki, nie jedziemy tam imprezowac, rtlko odpocząć i zwiedzić ;)


Rijeka jest spoko ale na jeden dwa dni - poza tym, widok na port i rafinerię ;) Może jednak Istria z np. Rovinj i okolica albo wyspa Krk? Ewentualnie, trochę bliżej - Słowenia czyli Piran/Koper/Izola :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone