Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wyłowić jakieś muszle?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Co to jest?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.07.2014 08:57

To periska. Chroniona. Można za to iść do pierdla.
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 04.07.2014 09:20

Za pustą muszlę??? No nie.... 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2014 09:22

m.a.c. napisał(a):Za pustą muszlę??? No nie.... 8O


http://slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/t ... fault.aspx
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.07.2014 09:22

" I danas je aktivan zakon o zaštiti prirode koji perisku svrstava u apsolutno zaštićenu vrstu i ukoliko se osoba zatekne sa periskom morati će izdvojiti 500 kuna kazne."

"Stroga zaštita

U Jadranskom moru periska je opasno prorijeđena. Na nekoliko lokacija još postoje njena nešto brojnija naselja, dok se drugdje obično nailazi na rijetke primjerke. Zato je i stavljena pod strogu zaštitu. Prema Zakonu o zaštiti prirode, strogo zaštićene životinje - a školjka je živo biće - »zabranjeno je namjerno hvatati, držati i/ili ubijati, namjerno oštećivati ili uništavati njihove razvojne oblike, gnijezda ili legla, te područja njihova razmnožavanja ili odmaranja... prikrivati, držati, uzgajati, trgovati, uvoziti, izvoziti, prevoziti i otuđivati ili na bilo koji način pribavljati i preparirati«.
"
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 04.07.2014 09:30

Za bardzo jestem przywiązany do moich kun... Trza będzie oddać morzu co z morskie...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2014 09:31

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.07.2014 09:32

Janusz Bajcer napisał(a):
m.a.c. napisał(a):Za pustą muszlę??? No nie.... 8O


http://slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/t ... fault.aspx


...z połowu z użyciem czołgów, i nie ma uprawnień do wykonania działań podwodnych... to nie dziwota, że dostał 5000 kun grzywny.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2015 20:32

marosmaro Jak wyczyściłeś te muszle z macicą perłową w środku? Mam takich kilka tylko są porośnięte z zewnątrz i nie wiem jak czyścić, aby warstwy perłowej nie uszkodzić.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 13.09.2015 21:03

piekara114 napisał(a): marosmaro Jak wyczyściłeś te muszle z macicą perłową w środku? Mam takich kilka tylko są porośnięte z zewnątrz i nie wiem jak czyścić, aby warstwy perłowej nie uszkodzić.


Właściwie to ich nie czyściłem były prawie takie jak na zdjęciu. Mycie w ciepłej wodzie (szczoteczką do zębów) suszenie w piwnicy czekanie żeby przestały śmierdzieć (jakiś tydzień) i lakier. W tym roku udało mi się znaleźć rekordową jak dla mnie na Pagu plaża Plat była na około 15 metrów przy wyspie woda się zrobiła nagle o jakieś 10 stopni zimniejsza. W sumie to był czysty przypadek bo tam nie było widać dna zeszłem sobie po pionowej skale i leżały dwie nie daleko od siebie pierwszy raz je tylko zobaczyłem i zastanawiałem się czy dam radę ale poszło nawet nieźle.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 13.09.2015 21:17

Janusz Bajcer napisał(a):
m.a.c. napisał(a):Za pustą muszlę??? No nie.... 8O


http://slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/t ... fault.aspx



Tzn.że mi się upiekło :oops:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 13.09.2015 21:25

Też czytałem co napisał "Janusz" teraz sporadycznie coś wyciągam musi być na prawdę ładne.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.09.2015 21:30

marosmaro napisał(a):Też czytałem co napisał "Janusz" teraz sporadycznie coś wyciągam musi być na prawdę ładne.

Jak dla mnie to przede wszystkim martwe...
Nie podoba mi sie podejście miejscowych do tego co wyławiają, często przez przypadek...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.09.2015 21:39

Ja wyciągam, aby inni mogli zobaczyć na plaży. Szczególnie jakieś dzieciaki. Rozgwiazdy, jeżowce, ośmiornice... Potem wraca to do morza.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 13.09.2015 21:41

Dla mnie to tylko martwe (puste) nigdy bym nie wyciągnął czegoś żywego żeby się pochwalić muszlą. Ale spotkałem kilka razy takich co tak robili i cieszyli się jak się otwiera.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 13.09.2015 21:44

Bocian napisał(a):Ja wyciągam, aby inni mogli zobaczyć na plaży. Szczególnie jakieś dzieciaki. Rozgwiazdy, jeżowce, ośmiornice... Potem wraca to do morza.


W kiedyś też tak robiłem ale teraz mam fajny aparacik z którym często wypływam i robię filmiki i zdjęcia też fajnie widać po przyjeździe na dużym ekranie w ful hd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wyłowić jakieś muszle? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone