Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Okrug Gornji...jak ktoś ma pytania:)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olixon
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.04.2010
Wróciłem z Okrug Gornji...jak ktoś ma pytania:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) olixon » 20.07.2010 13:38

Jak w temacie jeśli ktoś się wybiera na Ciovo i ma kilka pytań co do miejscowości Okrug to śmiało pisać byłem tam pierwszy raz ale na pewno wróce:)
ASHA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASHA » 20.07.2010 15:16

Ja mam pytanie. Czy możesz polecić fisch picnic, chodzi o łajbę jaką popłynąć i które plaże polecasz. My wyjeżdżamy do Slatine czyli Ciovo. Pozdrawiam serdecznie. :D
Lucrezia Borgia
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2010
Też chętnie spytam.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lucrezia Borgia » 20.07.2010 15:25

Planuję wyjazd na Ciovo i jedyne, czym odrobinę się przejmuję, to słuchy, że morze bywa tam niezbyt czyste. Przede wszystkim ponoć od strony Slatine (bo to Split pewnie "śmieci"). Jak po drugiej stronie, czyli "Udolnych"? No i czy ludu są na plażach tłumy nieprzebrane, czy można oddychać? Z góry pięknie dziękuję.
Lucrezia Borgia
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lucrezia Borgia » 20.07.2010 15:26

Znaczy Okrugach nie Udolnych - to poprawka.
psdynów
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) psdynów » 20.07.2010 19:24

ja tez właśnie wróciłem z ciavo, tez bylem w slatinie, Polece ci jedno miejsce, nie plaże, jak wrócisz napisz jak ci sie podobało. Jak będziesz jechać przez ciavo , miniesz kościół po lewej, zjedziesz w dol, znow po lewej boisko, prawej piekarnia jedz dalej :) dojedziesz do konca asfaltu tam sa laze platne, ale bardziej dzikie, wejsciowka 10 kun, chyba ze wstaniesz o 8 to za darmo. ale nie o tym mialem pisac jak juz dojedziesz do konca asfaltu, cofnij sie do pierwszej drogi miedzy domami bedzie kierunkowskaz na kościołek i zakaz rochu, nie przejmuj sie nim i jedz do gory, zobacz okolice tego kosciola, potem zejdz na dol do plazy i powiedz co o tym sadzisz :), napisz na e-maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, pozdrawiam RObert R jesli masz jakies pytania chetnie odpowiem
psdynów
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) psdynów » 20.07.2010 19:30

a co do brudnych plaz, to tak i nie :) porownac z nasza woda to jest bardzo czysta, ale jak porównasz wode z pełnego morza a zatoki to jest różnica, a brud to przeważnie poodrywane glony i taskie tam, czasem jaks reklamoweczka:) ale dla malych dzieci polecam. Chesz wiedziec jaka jest tam woda, jak jest cieply dzien i prady sprzyjaja, wchodzisz do wody jak do przestudzonej wody w wannie:) bez zatrzymywania sie :) woda w morzu jest chłodniejsza, ale za to czystsza, jak masz jakies pytania, to chetnie odpowiem adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, pozdrawiam RObert
olixon
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) olixon » 21.07.2010 10:20

hmmm...woda czy brudna???na pewno na całym odcinku naszego Bałtyku nie znajdziesz czystszej wody:)pływałem po powierzchni sobie woda o głębokości ok 10m i widać idealnie dno:)kolor wody przepiękny...ja wolałem dziką plażę niż Copacabanę....za głośno tam itp....ale wieczorem fajne miejsce na spacer...nie byłem na fish picnicu...jedyne co to wzięliśmy wycieczkę za 170kun, ogólnie raczej nie warto jedyne fajne miejsce podczas tej wycieczki to Maslenica(wioska rybacka) piękna woda widoki jak z bajki pojedyncze małe wysepki na morzu...po prostu superr....Polecam pizzerie Leonardo tuż obok przystani...pyszne jedzenie szczególnie Pizza Picante...co do cen myślałem, że będzie taniej, ale nie było najgorzej...Pizza od 30 do 40kun,piwko duże 15kun,wielki mięsny talerz na dwie osoby 150kun...śmiało można wypłacać z bankomatu w nagłych wypadkach...mam konto w PKO BP wyplaciłem 200 kun policzyło mi jako 118 zł + 10zł prowizja...płacenie kartą ponoć bardziej opłacalne ale nie płaciłem ani razu, więc się nie wypowiadam.Trogir leży około 3km od Okruga....koszt przepłynięcia 15kun dorosły 10 kun dzieci.Stateczki odpływają z przystani co około 30min...nie wiem co tam więcej...powiem jedno polecam CIOVO i Okrug Gornji było super Warto jak cholera:)
ASHA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASHA » 21.07.2010 12:01

Dzięki Robert, z przyjemnością zobaczymy plazę. Jedziemy pierwszy raz
i ogólnie mamy wątpliwości co do trasy i wybranego miejsca. Na forum jest tak mnóstwo informacji i tak róznych opinii, ze pierwszakom jest cięzko to ogarnac i wtedy sprawdzają sie takie spontaniczne rady. Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam. :)
psdynów
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) psdynów » 21.07.2010 20:26

"woda brudna" to za mocne słowa, ale jest różnica w przejrzystości pomiędzy otwartym morzem a zatoka, ale i tak uważam ze u nas tak czystej wody nie znajdziecie. Ja tam tez bylem pierwszy raz i jestem bardzo zadowolony :)
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 21.07.2010 22:41

ASHA napisał(a):Dzięki Robert, z przyjemnością zobaczymy plazę. Jedziemy pierwszy raz
i ogólnie mamy wątpliwości co do trasy i wybranego miejsca. Na forum jest tak mnóstwo informacji i tak róznych opinii, ze pierwszakom jest cięzko to ogarnac i wtedy sprawdzają sie takie spontaniczne rady. Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam. :)


W zeszłym roku byliśmy na Ciovo ,mieliśmy masę obiekcji po przeczytaniu relacji na forum.W tym roku pojechaliśmy dalej okolice Dubrownika,i
doszliśmy do wnioski ,że na Ciovo było super.Tak więc polecam.Woda jest super ja pływałam na głębokości ok,8 m i widziałam dno.
:D
Lucrezia Borgia
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lucrezia Borgia » 22.07.2010 08:14

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za informacje. A może jeszcze ktoś by mi powiedział, jak jest z tym wydostawaniem się samochodem z Ogrugu? Ponoć wąskie uliczki i duże korki. Chciałabym trochę pojeździć po okolicy i nie uśmiecha mi się wystawanie w korku na starcie :( Sadzicie, że na przełomie sierpnia i września będzie już luźniej?
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 22.07.2010 09:28

co do przejazdów przez most z i na wyspę zobacz tutaj

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=558031&highlight=#558031
jarross
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2010
plażde

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarross » 22.07.2010 14:00

Witam
Czy ktoś może powiedzieć mi czy na wyspie ciovo jest gdziekolwiek, jakakolwiek plaża piaszczysta
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 22.07.2010 14:14

Czy ktoś może powiedzieć mi czy na wyspie ciovo jest gdziekolwiek, jakakolwiek plaża piaszczysta


nie
jarross
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarross » 22.07.2010 14:28

A koleżanka twierdzi uparcie że jest w Mastrince
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciłem z Okrug Gornji...jak ktoś ma pytania:)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone