Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz na wyspę Pag do Pagu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009
Pierwszy raz na wyspę Pag do Pagu

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 31.07.2009 11:18

Witam
Jadę pierwszy raz do Chorwacji 21.08 na wyspę Pag do miasta Pag.
Dużo czytałem na forum i oglądałem zdjęcia z wyspy. Jestem pod wrażeniem. Nie za bardzo lubię zatłoczone miejskie plaże. Z opisów forumowiczów, którzy byli w tych rejonach wynika, że wzdłuż zatoczki od miejscowości Pag w kierunku Bosany i dalej do Metajny znajduje się wiele małych plaż. Z tego co zaobserwowałem wynika że wokół zatoki można przejechać autem. Chodzi mi o bezpłatne małe plaże, czy tam parkuje się przy drodze bezpłatnie? chciałem troszke pojeździć po wyspie myślałem o Mandre, Novalji, Lun. Plaża Isola - jest bardzo zatłoczona? Czy bez problemu tam dojadę? Ktoś może wybiera się w te rejony w tym czasie?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 31.07.2009 11:49

Droga od Pagu w stronę Bosany jest asfaltowa, potem przechodzi w szutrową, parkujesz wszędzie za darmo przy drodze, bądź ciut dalej w takich pseudo zatoczkach parkingowych. W sezonie śliczne zatoczki plażowe są niestety zatłoczone, szybko również pojawia się tam cień. Na plażę Sv. Duh jest wjazd praktycznie do samej wody :D (niestety :? na szczęście plaża duża i można sobie miejsce spokojne znaleźć), aczkolwiek za wjazd się płaci, 10 kun o ile dobrze pamiętam. Raz tam byliśmy i wystarczyło.
Jednocześnie im dalej od Pagu w stronę plaży sv. Duh tym mniej ludzi, za wyjątkiem oczywiście sv. Duha. Weź w informacji turystycznej w Pagu mapkę plaż, będziesz miał przegląd co i gdzie.
Plaża "Isola" to plaża w zatoce Girenica, trafisz łatwo jadąc od Mandre musisz pilnować lustra, które jest po prawej stronie przy drodze, wtedy skręcasz w lewo i szutrową drogą między murkami i pastwiskami dla owiec podjedziesz do samej plaży. Jadąc z drugiej strony oczywiście odpowiednio odwrotnie ;) Jest tam dom, który ma prywatny parking, ale jak zapytasz gospodarzy czy możesz stanąć to się zgodzą. Plaża jest urocza i jak dla nas była jedną z lepszych.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 31.07.2009 12:02

helen i mi się te informacje przydadzą, ponieważ we wrześniu na Pag się wybieram.
Dzięki i pozdrawiam serdecznie! :)
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 31.07.2009 14:22

Ktoś zna dobrze miasteczko Pag, mam adres kwatery Put rupe 3; na jednych mapach podaje mi że to gdzieś w centrum na innych w ogóle nie ma jak podam kod pocztowy podaje że to przy wjeździe do miasta trasą 106 od strony północnej
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 31.07.2009 14:30

Ja 19.08 startuję do Novalji na Pag.
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 31.07.2009 14:38

evil napisał(a):Ja 19.08 startuję do Novalji na Pag.


Jak będziesz jechał? Ja myslę że pojadę polecaną trasą Słowacja,Austria,Słowenia,Chorwacja a powrót Węgry,Słowacja,Polska
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 31.07.2009 14:47

bartom napisał(a):
evil napisał(a):Ja 19.08 startuję do Novalji na Pag.


Jak będziesz jechał? Ja myslę że pojadę polecaną trasą Słowacja,Austria,Słowenia,Chorwacja a powrót Węgry,Słowacja,Polska


ja śmigam Czechy,Austria,Słowenia
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 31.07.2009 19:05

ja sie wybieram 15.08 z krakowa ale zamierzam jechac przez wegry .
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 31.07.2009 19:58

To ja też się dopisze :D
Też startuję na Pag - wyjazd 19.08 miejsce docelowe ostatecznie chyba Grad Pag :D Jadę Czechy, Austria, Słowenia.

A tak się jeszcze podłącze, z której strony miasta lepiej szukać noclegu - wschodnia czy zachodnia część?
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 01.08.2009 09:46

helen napisał(a):
Plaża "Isola" to plaża w zatoce Girenica, trafisz łatwo jadąc od Mandre musisz pilnować lustra, które jest po prawej stronie przy drodze, wtedy skręcasz w lewo i szutrową drogą między murkami i pastwiskami dla owiec podjedziesz do samej plaży.

Lustro ? - w tym roku go nie było, ale inny szczegól to że jak trzeba skręcić do GIRENICY to w drugą stronę jest szutrowa dróżka do takiej wysokiej wieży.
A propos HELEN czy wiesz dokąd prowadziła ścieżka która odbijała (gdzieś w połowie dróżki do Girenicy) w prawo - jadac do morza. Dalej widziałem jakiś asfalt i zastanawiam sie czy nie wyjedzie się nim aż w Kolan? Zaś na samym wjeździe do Kolan -jadąc od Novalii jest drogowskaz do konoby z opisem 1500 m - myślałem, że te dróżki się łączą.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 01.08.2009 09:54

bartom napisał(a):Witam
Zatoczki od miejscowości Pag w kierunku Bosany i dalej do Metajny. Z tego co zaobserwowałem wynika że wokół zatoki można przejechać autem.

Jak już zaparkujesz to sprawdź czy ścieżka dochodzi do samej plaży, bo nie wszystkie schodzą z klifiów aż do morza. Niektóre biegną równolegle bez zejśc do plaży.
Polecam plaże przy południku "piętnastym" - taki okrąg z kamykiem dla upamiętnienia, że tamtędy biegnie południk 15.
Druga nasza ulubiona zatoczka w tym rejonie to dokładnie 3000m od skrzyżowania gdzie skręcasz do Sv.Duh - czyli musisz jechać od drugiej strony (zejście przy skrzynce podłączeniowej do prądu)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.08.2009 11:08

Knicz Mirosław napisał(a):
helen napisał(a):
Plaża "Isola" to plaża w zatoce Girenica, trafisz łatwo jadąc od Mandre musisz pilnować lustra, które jest po prawej stronie przy drodze, wtedy skręcasz w lewo i szutrową drogą między murkami i pastwiskami dla owiec podjedziesz do samej plaży.

Lustro ? - w tym roku go nie było, ale inny szczegól to że jak trzeba skręcić do GIRENICY to w drugą stronę jest szutrowa dróżka do takiej wysokiej wieży.
A propos HELEN czy wiesz dokąd prowadziła ścieżka która odbijała (gdzieś w połowie dróżki do Girenicy) w prawo - jadac do morza. Dalej widziałem jakiś asfalt i zastanawiam sie czy nie wyjedzie się nim aż w Kolan? Zaś na samym wjeździe do Kolan -jadąc od Novalii jest drogowskaz do konoby z opisem 1500 m - myślałem, że te dróżki się łączą.

Nie było lustra? Było, toż to dzięki niemu wiedzieliśmy gdzie skręcić. Byliśmy między 14 a 24 lipca.A zaraz niedaleko po skręcie był osioł :D po lewej stronie, taki przytulaśny ;). Jak ktoś będzie jechać proszę po pysiu od nas wygłaskać, przychodzi na wołanie nawet z końca "łąki". Przypominam sobie tą ścieżkę w prawo, ale tez nie wiem dokąd ona prowadziła.
W Kolanie pozdrawiał nas zawsze taki starszy pan siedzący na murku, raz po jednej raz po drugiej stronie, zależnie od tego, gdzie był cień .
A co do plaż między Pagiem a Sv.Duhem:
Przykładowy "parking":
Obrazek
Droga z jednej z plaż:
Obrazek
Wskazane sandały, klapki raczej nie bardzo ;)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 01.08.2009 19:16

helen napisał(a):
Knicz Mirosław napisał(a):
helen napisał(a):
Plaża "Isola" to plaża w zatoce Girenica, trafisz łatwo jadąc od Mandre musisz pilnować lustra, które jest po prawej stronie przy drodze, wtedy skręcasz w lewo i szutrową drogą między murkami i pastwiskami dla owiec podjedziesz do samej plaży.

Lustro ? - w tym roku go nie było, ale inny szczegól to że jak trzeba skręcić do GIRENICY to w drugą stronę jest szutrowa dróżka do takiej wysokiej wieży.
A propos HELEN czy wiesz dokąd prowadziła ścieżka która odbijała (gdzieś w połowie dróżki do Girenicy) w prawo - jadac do morza. Dalej widziałem jakiś asfalt i zastanawiam sie czy nie wyjedzie się nim aż w Kolan? Zaś na samym wjeździe do Kolan -jadąc od Novalii jest drogowskaz do konoby z opisem 1500 m - myślałem, że te dróżki się łączą.

Nie było lustra? Było, toż to dzięki niemu wiedzieliśmy gdzie skręcić. Byliśmy między 14 a 24 lipca.A zaraz niedaleko po skręcie był osioł :D po lewej stronie, taki przytulaśny ;). Jak ktoś będzie jechać proszę po pysiu od nas wygłaskać, przychodzi na wołanie nawet z końca "łąki".

Sorki przypominam sobie jakieś okrągłe lusterko, ale osioła nie była - szkoda bo osiołki spotkaliśmy dopiero na rozjezdzie Żigljen - Caska
Obrazek Obrazek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 01.08.2009 19:32

Osioł z Girenicy:
Obrazek
i osiołki trzy, te o których piszesz.
Obrazek
Kupowaliśmy tam raz pomidory (pyszne i tanie 5 kun/kg) i b.dobry prosek.
W ten sam dzień była na HRT1 relacja z Pagu i reportaż o rodzinie, do której należy ten stragan. Warte uwagi są tam wybitnie głośne cykady :)
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 02.08.2009 15:32

Wiecie gdzie jest może plaża Filino? Na mapce satelitarnej nie można jej zlokalizować
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz na wyspę Pag do Pagu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone