Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja w cztery tygodnie

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
zum
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zum » 02.12.2010 10:40

Mogę powiedzieć tylko skromne... DZIĘKUJĘ.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.01.2011 16:23

Dziękując jeszcze raz szczególnie serdecznie Wam, którzy zabraliście glos na koniec tych moich wspomnień, pozwalam sobie odpowiedzieć na jedno, wcześniejsze pytanie.

Crayfish napisał(a):Masz gdzieś mapkę poglądową całej swojej podróży ?

Próbowałem coś takiego stworzyć małym nakładem pracy, ale efekty mnie nie zadowalają. Póki co, muszą jednak wystarczyć.

Zamieszczam poniżej przybliżone mapki tureckiej trasy. Czemu trzy, a nie jedną?
Nie wiem, jak zmusić google do przepłynięcia Dardaneli - stąd krótka mapka pierwsza. Poza tym, gdy google osiągnął literkę "Y", nie udało mi się kontynuować trasy, dlatego reszta jest na mapce trzeciej.

Oto rzeczona trasa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.01.2011 18:30

Jesteś Wielki. Dzięki.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.01.2011 19:18

Franz napisał(a):
Nie wiem, jak zmusić google do przepłynięcia Dardaneli -

Ha ... a myślałem że to ja taka ofiara i nie potrafię.
Próbowałem kiedyś wyznaczyć/wyrysować w googlach moją trasę do Syrii i z powrotem i też się nie dało.
Nie powiem żeby mi ulżyło, ale "się usprawiedliwiłem". :)

Moje Tureckie trasy to podobne były (trochę) ... jedna to od A (Edirne) do K i dalej do Aleppo - Damaszek, a powrotna od Damaszek - Palmyra ... L ; D ; I do A.

Teraz wiem co straciłem nie będąc od M do Y.

Dzisiaj ja prawie szyfrem ! ;) :D

Pozdrawiam
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.01.2011 19:52

Franz napisał(a):Nie wiem, jak zmusić google do przepłynięcia Dardaneli


Viamichelin jest bardziej skore do współpracy.
[Prawy klik - wyjazd]
[Prawy klik - etap]
[Prawy klik - etap]
[... ]
[Prawy klik -przyjazd]

http://www.viamichelin.pl/web/Mapy-plany

np:
Obrazek

---------------
Ale Twoje dzieło wystarczająco oddaje podróż.

Edit:
A i w tych waszych tez znalazłem wyjście:

Obrazek

Trzeba zaznaczyć opcję "pieszo" - czerwone kółko na obrazku.
I dużo przybliżać tak żeby punkty gdzieś koło przeprawy promowej złapać.


PZDR.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.01.2011 22:49

mariusz-w napisał(a):Próbowałem kiedyś wyznaczyć/wyrysować w googlach moją trasę do Syrii i z powrotem i też się nie dało.

Ufff.... :lol:

Crayfish napisał(a):Edit:
A i w tych waszych tez znalazłem wyjście

Oo! :)
A wiesz może jeszcze, jak przedłużyć alfabet? ;) Zależałoby mi, żeby całą trasę przedstawić na jednej mapce. To znacznie ciekawiej wygląda. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.01.2011 22:59

Franz napisał(a):A wiesz może jeszcze, jak przedłużyć alfabet? ;)

Próbowałem obejść przez maps.google.co.jp, ale nie dał się przechytrzyć i zastosował łacińskie znaczki.

Może przy kodowaniu na japoński by poszło?
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.01.2011 23:26

Franz napisał(a):A wiesz może jeszcze, jak przedłużyć alfabet? ;) Zależałoby mi, żeby całą trasę przedstawić na jednej mapce. To znacznie ciekawiej wygląda.


No alfabetu nie udało mi się przedłużyć. Faktycznie jest ograniczony.

.. Ale może coś takiego:
Łatwo zmienia trasę, a można dodawać swoje punkty po kolei je numerując:
Obrazek

http://www.bing.com/maps

Mapa dość dokładna.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 12.05.2012 00:44

Franz napisał(a):Dziękując jeszcze raz szczególnie serdecznie Wam, którzy zabraliście glos na koniec tych moich wspomnień, pozwalam sobie odpowiedzieć na jedno, wcześniejsze pytanie.


Co do pytań...

Śledzę chyba wszystkie Twoje posty a tutaj pozwalam sobie zapytać (jak się uda to coś niecoś adoptuję Twojego):

Jak wygląda sprawa z nocowaniem na "dziko" (pod namiotem) w Turcji - można?
Jak to wygląda w Rumuni, Bułgari? (nawiązuję do Twoich innych tematów)


Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2012 11:13

gego napisał(a):Śledzę chyba wszystkie Twoje posty a tutaj pozwalam sobie zapytać (jak się uda to coś niecoś adoptuję Twojego)

Bardzo się cieszę, kiedy się znajdują również inni zwolennicy bardziej "dzikiego" poznawania świata. :)

gego napisał(a):Jak wygląda sprawa z nocowaniem na "dziko" (pod namiotem) w Turcji - można?
Jak to wygląda w Rumuni, Bułgari? (nawiązuję do Twoich innych tematów)

Nie zainteresowałem się tym, jak to wygląda formalnie. W praktyce w żadnym z wymienionych przez Ciebie krajów nie ma z tym najmniejszego problemu - nigdzie nie natknąłem się na ani jeden przejaw niechęci. Zdarzało mi się - kiedy z kimś rozmawiałem na miejscu, zdradzając mój sposób nocowania, że zapraszano mnie na nocleg pod dachem.

Czasami się też zdarzało, że ktoś przejeżdżający w pobliżu się mną zainteresował. Po objaśnieniach z mojej strony kończyło się na uścisku dłoni i życzeniach miłego pobytu.

Pozdrawiam,
Wojtek
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 12.05.2012 13:24

Franz napisał(a):
Nie zainteresowałem się tym, jak to wygląda formalnie. W praktyce w żadnym z wymienionych przez Ciebie krajów nie ma z tym najmniejszego problemu - nigdzie nie natknąłem się na ani jeden przejaw niechęci. Zdarzało mi się - kiedy z kimś rozmawiałem na miejscu, zdradzając mój sposób nocowania, że zapraszano mnie na nocleg pod dachem.

Czasami się też zdarzało, że ktoś przejeżdżający w pobliżu się mną zainteresował. Po objaśnieniach z mojej strony kończyło się na uścisku dłoni i życzeniach miłego pobytu.



To praktycznie w wielu postach wszyscy powtarzają, no ale chcę potwierdzenia naocznego kogoś kto był, zobaczył, doświadczył...

Pytałem też w innym temacie, ale się zdubluję
Jak wygląda sprawa z kartą KGS w Turcji?
Trzeba ją wykupić? można płacić zwykłymi kartami? gotówką?

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2012 14:32

gego napisał(a):Jak wygląda sprawa z kartą KGS w Turcji?
Trzeba ją wykupić? można płacić zwykłymi kartami? gotówką?

Ten temat jest mi zupełnie obcy. Do niczego taka karta nie była mi potrzebna. Autostrady nie były mi po drodze, jako że nastawiałem się za każdym razem na zwiedzanie, a zwykłe drogi są w Turcji całkiem przyzwoite i raczej puste.

Podczas pierwszego objazdu Turcji na moście przez Bosfor płaciłem gotówką. Podczas drugiego nie płaciłem w ogóle, gdyż do Azji jechałem przez Gelibolu, a przy powrocie do Europy na moście się nie płaci.

Pozdrawiam,
Wojtek
zum
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zum » 20.05.2012 12:48

gego napisał(a):
Franz napisał(a):...
Pytałem też w innym temacie, ale się zdubluję
Jak wygląda sprawa z kartą KGS w Turcji?
Trzeba ją wykupić? można płacić zwykłymi kartami? gotówką?

Pozdrawiam


2 lata temu tylko i wyłącznie KGS. Brak możliwości zapłacenia zwykłą kartą lub gotówką. Moje pierwsze spotkanie z ichnimi bramkami skończyło się zablokowaniem bramki, korkiem za mną, włączeniem alarmu na bramce i pomocą jakiego Turka biegającego między bramkami i ratującego takich ja ja, miał swoją kartę i kasował z niej przejazdy nieszczęśników - oczywiście biorąc za to 2-3x tyle co kosztowało by mnie gdybym miał kupioną kartę.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.06.2013 18:09

Już się dawniej zastanawiałem, co zrobić z tą dziwną relacją, która powstała w niezwykły sposób - jako doklejki do relacji Janusza. Potem (tu ukłon w stronę Janusza) moje wpisy zostały wydzielone jako odrębna relacja. Jednak to, co powstało, zaczynało się w środku, ciągnęło do końca wyjazdu, przechodziło w początek i kończyło się znowu w środku wyjazdu - na granicy turecko-armeńskiej...

Poza tym, początkowo były to same fotki, potem opatrzone krótkim komentarzem, wreszcie opisy stopniowo się poszerzały. Krótko mówiąc - absolutne dziwactwo.

Jednak nie mialem jakoś ochoty ani pomysłu, jak to uporządkować. Teraz się okazało, że znikają sukcesywnie fotki z początku tej relacji:

tony montana napisał(a):Tam później sporo zdjęć Ci się nie ładuje :(


Zatem chyba nie pozostaje mi nic innego, jak się jednak za to wziąć.

FUX napisał(a):Polecam.

http://picturepush.com

Dziękuję.
Wtedy polecany był fotosik, dlatego się na niego zdecydowałem, a efekt dziś widoczny... :?

Później się dowiedziałem, że istnieje możliwość zamieszczania zdjęć bezpośrednio na forum. Wprawdzie prawie rok temu i to zawiodło, ale po jakimś czasie pojawiła się możliwość dołączania zdjęć do poszczególnych wpisów, więc chyba przy niej pozostanę.

W najbliższym czasie przyjrzę się temu wyjazdowi ponownie i mam nadzieję, że coś z tego wyniknie.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.06.2013 19:56

Franz napisał(a):
Jednak nie mialem jakoś ochoty ani pomysłu, jak to uporządkować. Teraz się okazało, że znikają sukcesywnie fotki z początku tej relacji:

tony montana napisał(a):Tam później sporo zdjęć Ci się nie ładuje :(


Zatem chyba nie pozostaje mi nic innego, jak się jednak za to wziąć.


Nie widzę tego inaczej, szkoda tak zostawić bez tylu obrazów, zapewne zacnych :)

Franz napisał(a):Wtedy polecany był fotosik, dlatego się na niego zdecydowałem, a efekt dziś widoczny... :?



No właśnie ja się też nad tym zastanawiam - co będzie jak mi się (i innym) cały ten fmix wysadzi w powietrze?
Tam moje wszystkie foty leżą ... relacje pozostaną bez zdjęć :(

Nie mam ich aż tyle co Ty, Wojtku ale kilka jest - katorżnicza trochę robota ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Turcja w cztery tygodnie - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone