Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fajnie było - właśnie wróciłem z Żuljany

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
buczyn
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) buczyn » 25.07.2005 19:36

emtomek napisał(a):Właśnie wróciłem z płw. Pljesac z Żuljany. (...) Pytajcie ... chętnie odpowiem...


Za tydzien rowniez wybieram sie na plw. Peljasac (Trpanj). W zwiazku z tym mam pytania:
1. Jade samochodem na gaz. Jest tam jakas stacja z tym paliwem w poblizu?
2. Jak wygodniej tam dojechac, ladem czy wpakowac sie na prom z Ploce?
jarekc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekc » 26.07.2005 07:10

Dzieki za podpowiedź.
Jadę pierwszy raz i planuje pobyt kilkudniowy w zulianie. Co warto zabrać?, czy rzeczy cenniejsze np kamerę, aparat mozna gdzieś zostawić na kempingu?
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 26.07.2005 07:27

buczyn napisał(a):
emtomek napisał(a):Właśnie wróciłem z płw. Pljesac z Żuljany. (...) Pytajcie ... chętnie odpowiem...


Za tydzien .... ?

Niestety, ja mam auto tylko na benzynę - nie zwracałem uwagi na LPG.
Co do dojazdu - ja preferowałem lądem. Wydaje mi się, że do Żuljany czasowo wbrew pozorom wyjdzie na to samo (promy kursują nieco rzadziej niż tramwaje :lol: ), a na pewno warto zwiedzić urocze zakątki Pljesaca. Droga bardzo fajna - oczywiście asfalcik...
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 26.07.2005 07:38

jarekc napisał(a):Dzieki za podpowiedź.
Jadę pierwszy...

Na Chorwacji byłem już chyba 5 razy ... nigdy nie spotkałem się z kradzieżą. A camp Vucine jest małym, cichym i spokojnym miejscem.... niewiele ma wspólnego z molochami np z Istrii. Mało namiotów, mili ludzie, w zasadzie to tak jak większość turystów - nawet nie zamykałem namiotu idąc do wody :lol: Może dlatego że byłem poza sezonem... W każdym bądź razie na campie nie ma "boxów", "sejfów" ani "skrytek" wynajmowanych przez gospodaży, bo nie ma takiej potrzeby. Pod tym względem Chorwaci mają inną mentalność ... ale z drugiej strony na campie jest przecież dużo obcokrajowców.. :twisted:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 26.07.2005 08:22

emtomek napisał(a):
buczyn napisał(a):
emtomek napisał(a):Właśnie wróciłem z płw. Pljesac z Żuljany. (...) Pytajcie ... chętnie odpowiem...


Za tydzien .... ?

Niestety, ja mam auto tylko na benzynę - nie zwracałem uwagi na LPG.
Co do dojazdu - ja preferowałem lądem. Wydaje mi się, że do Żuljany czasowo wbrew pozorom wyjdzie na to samo (promy kursują nieco rzadziej niż tramwaje :lol: ), a na pewno warto zwiedzić urocze zakątki Pljesaca. Droga bardzo fajna - oczywiście asfalcik...


Poza tym lądem wychodzi nawet taniej ... :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Fajnie było - właśnie wróciłem z Żuljany - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone