Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[Istria] Fajne miejsca dla młodych ludzi - gdzie jechac?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shin0bi69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2013
[Istria] Fajne miejsca dla młodych ludzi - gdzie jechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) shin0bi69 » 04.06.2013 15:44

W Chorwacji byłem wielokrotnie, ale najczęściej była to Dalmacja. Zazwyczaj jeździłem w rejony Šibenika - moja ulubiona miejscowość to Pakoštane - byłem tam kilkukrotnie.

Tym razem planuje wyjazd z kilkoma znajomymi (średnia wieku około 25 lat) i chciałbym dla odmiany pojechać na Istrie (choć "nie upieram się"). Szukam fajnego miejsca, podobnego do wymienionego Pakoštane. Zależy mi na:
- ładnym wybrzeżu / plaży
- miasteczku i restauracjach do których z apartamentu dojdę na piechotę
- plaży blisko apartamentu
- atrakcji dla młodych ludzi, tj. sporty wodne (skutery, narty), wypożyczalnie łódek, puby/restauracje, "żyjącego miasteczka"
- ceny w granicach rozsądku

Zupełnie nie wiem gdzie się kierować jeśli chodzi o Istrię i byłbym wdzięczny za propozycje. Jeśli ktoś jest w stanie polecić to interesują mnie również konkretne miejsca zakwaterowania (apartamenty).

Dodatkowo spytam czy w pełni sezonu również "bez strachu" można jechać "w ciemno" czy lepiej coś zarezerwować (zazwyczaj jeździłem początkiem września i zawsze znajdowałem apartament na miejscu bez żadnych problemów)?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 04.06.2013 15:54

Propozycji pewnie będzie tyle ile miast na Istrii, a że to polskie forum to coś mi mówi, ze i więcej :)

W tym roku też po raz 1 jedziemy na Istrię i nasze koła (co prawda przez Salzburg ale jednak.. ) kierujemy w stronę Rovinj.
Miasto, które jeśli chodzi o plaże, wybrzeża, restauracyjki, zabytki, atrakcje dla młodszych i starszych, większej reklamy nie wymaga. :)

A ceny hmm... w tym roku za kwaterkę w Rovinj płacimy mniej niż dwa late temu w Breli lub rok temu w Trogirze - więc cenowo tez jest przystępnie.



Pozdrav



PS no i te plaże... już o Valalcie i samym Rovinj jako bazie wypadowej choćby do Włoch nie wspominając.
shin0bi69
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shin0bi69 » 04.06.2013 16:19

cronaturki napisał(a):A ceny hmm... w tym roku za kwaterkę w Rovinj płacimy mniej niż dwa late temu w Breli lub rok temu w Trogirze - więc cenowo tez jest przystępnie.


Tzn. ile placicie i za co (pokoj? apartament)? Nawet nie wiem jakich cen oczekiwac w pelnym sezonie i czy bedzie to drozej niz w Dalmacji...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 04.06.2013 19:55

W Breli płaciliśmy 50 Eur za dobę za tak zwany apartament (pokój, sypialnia, kuchnia, łazienka, balkon z widokiem na Adria)
W Trogirze 45 za podobny standard.

Średnie ceny na Rovinj to około 50 eur. Nam sie udało odszuakc fajną kwaterkę za 40 EUR.
dynastia15
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dynastia15 » 01.07.2013 10:54

Hej, mam gorąca prośbę bo oglądam te zdjęcia i oglądam i nic z nich nie wynika,czytam i czytam i dalej nic.
Kto mi doradzi, szukam miejscowości na Istrii z plażą żwirową, nie beton i nie głazy...czy Poreć to dobry wybór czy Rovinj...Byłam w Cro już klika razy ale zawsze bardziej na południu: Makarska był żwirkowa plaża śliczna, Vodice też żwirkowa...kto był na Istrii proszę o pomoc jakie miasto z podobną plażą...
A tak w świetle dyskusji o cenach kwater to ja za apartament na 3 osoby w Makarskiej w zeszłym roku płaciłam 25Eur a w Vodicach 30Eur ;) Tu jeszcze nie mam bo tak nagle wyszedł ten wyjazd na Istrię jako dodatek do wyprawy w góry na Słowenii :)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
[Istria] Fajne miejsca dla młodych ludzi - gdzie jechac?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone