Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziurki... czyli Brač i Istria 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.02.2016 23:30

Janusz Bajcer napisał(a):
Mikromir napisał(a):.

Jedziemy na Istrię


Ja jadę :lol: :idea:


Liczyłam na Ciebie - w końcu jesteś specem od tego kawałka Chorwacji. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.02.2016 00:05

Mikromir napisał(a):Liczyłam na Ciebie - w końcu jesteś specem od tego kawałka Chorwacji. :wink:

Dziękuję - nie wiem czy jestem specem - nie znam całej Istrii....

Mirko nazwał mnie kiedyś ambasadorem :wink:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 24.02.2016 09:39

Mikromir napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Mikromir napisał(a):.

Jedziemy na Istrię


Ja jadę :lol: :idea:

:wink:


I też

Istria to nasze drugie podejście do CRO :D
A pierwsze to właśnie Senj, zresztą Senj odwiedziliśmy i w tym roku wracając z CRO. A te górki i agrafki :wink: przy Senj to cała kwintesencja wakacji, bo my z płaskiego więc każde górki cieszą.

Czekam na cd.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2016 12:41

21monika napisał(a):Istria to nasze drugie podejście do CRO :D
A te górki i agrafki :wink: przy Senj to cała kwintesencja wakacji, bo my z płaskiego więc każde górki cieszą.

Zjazd do Senj był naprawdę ciekawy, pod względem agrafek bardziej emocjonujący niż ten do Bolu. :mrgreen:

...

Co do Istrii - właściwie, po relacjach Janusza (link wyżej), bardzo profesjonalnej karawaningowej relacji gusi_s, i wielu wielu innych, mam zamiar zaserwować zamiast faktów raczej garść refleksji. Takie bardziej wrażenia z półwyspu kogoś, kto dotąd nie widział Chorwacji powyżej Pagu. :wink:

Nie ukrywam, że Istria bardzo mnie ciekawiła jako ta inna, poza tym trochę perfidnie :mrgreen: chciałam pokazać mojemu małżonkowi, że na dłużej na Istrię to niekoniecznie warto :oczko_usmiech: - co roku marudzi:
- A po co znowu chcesz jechać tak daleko? Istria też jest w Chorwacji i może nawet nie będzie tak gorąco jak w Dalmacji...

Po bluźnierczym :wink: wyznaniu Piotra postanowiłam też odwiedzić pewnie miejsca, od których normalnie trzymam się z daleka - a niech chłopak pozna też inną twarz Chorwacji. :mrgreen: Było w nich co najmniej... egzotycznie. Żeby nie powiedzieć - śmiesznie. :lol:

To będzie bardzo wyczerpujący, szybki i krótki (3 i pół dnia) bieg ciężkim kłusem przez Istrię w ukropie lejącym się z nieba. Zapraszam. :mrgreen: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.02.2016 13:25

Mikromir napisał(a):To będzie bardzo wyczerpujący, szybki i krótki (3 i pół dnia) bieg ciężkim kłusem przez Istrię w ukropie lejącym się z nieba. Zapraszam. :mrgreen: :wink:

Trzy kolejne wyjazdy na Istrię były składzie 3-rodzinnym.
Pamiętam z pierwszego pobytu na Valkaneli w lipcu 1997 roku taką "gadkę" na plaży po kilku dniach palącego słońca: :wink:

"Jak chwycę kamień i prasnę w to słońce, to może na chwilę się schowa"

Ale nic z tego, choć kamieni kupa :wink: nie było przez kilka dni ani jednej chmurki na niebie :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.02.2016 16:14

Janusz Bajcer napisał(a):
Mikromir napisał(a):.

Jedziemy na Istrię


Ja jadę :lol: :idea:


No to jedźmy 8)
Nam jeszcze kilku dni ( tygodni :?: :wink: ) na Istrii by się przydało spędzić , żeby ją dobrze poznać . Niemal w każdej relacji coś nowego z tej części Chorwacji przykuwa moją uwagę .


Pozdrawiam
Piotr
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2016 19:19

piotrf napisał(a):Nam jeszcze kilku dni ( tygodni :?: :wink: ) na Istrii by się przydało spędzić , żeby ją dobrze poznać .

Też jestem świadoma, że Istrię zaledwie liznęliśmy - może zrobię tam sobie jeszcze kiedyś kilkudniowy przystanek w drodze na południe. :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 24.02.2016 23:16

Mikromir napisał(a):Jak to przypadkiem? :roll:
O Klenovicy kiedyś myślałam

A tak to że podróż była planowana do Czarnogóry przez Sarajewo i Żabljak z noclegiem a później tydzień Buljarica i tydzień Pelješac.
Ale ...mała córeczka zaraz za Barwinkiem zaczęła kasłać , kaszleć i nie wiem jak to nazwać więc stwierdziłem że jedziemy do Breli,
a za Zagrzebiem było tylko gorzej ,decyzja była tylko jedna ,( Kenovica) bo blisko i próba u tej samej właścicielki i nawet się udało bo miała parę dni wolne. Na drugi dzień wizyta w przychodni a po czterech dniach odwrót (szkoda mi było małej jak patrzy na niebieską wodę) :cry:
Ale tyle życzliwości i opieki co zaznaliśmy od właścicielki to życzyłbym każdemu (dzwonienie po przychodniach, herbatki , miody różnego rodzaju, maści ,olejki ,

Mikromir napisał(a):potem zjeżdżamy na Senj.

Tą dróżką jechałem kilka razy, piękna :D

Mikromir napisał(a):Niczego mi te okolice nie urywają, jak mam być szczera..

Wydaje mi się że trzeba zjechać do wiosek na nabrzeże ale i tak nie będzie to na pewno Dalmacja,
a Novy Vindolski to bardzo stary kurort sanatoryjny.

Jak wiosenna chlapanina będzie się przedłużać to może wrzucę parę fotek z Klenovicy :wink:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 25.02.2016 07:39

Mikromir napisał(a):.

Jedziemy na Istrię

jadę z Wami :D
chętnie popatrzę, bo w zasadzie Istria jest nam nieznana :roll:
Będąc w Dramajl zrobiliśmy sobie wycieczkę objazdową - Pula, Rovinj
a kilka lat temu wracając z Pagu spędziliśmy na Istrii całe... dwa dni 8O
Zobaczyliśmy trochę więcej niż za pierwszym razem, ale wciąż mało :o za mało :?
Może kiedyś......
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2016 11:00

lotnikwsk napisał(a):Ale ...mała córeczka zaraz za Barwinkiem zaczęła kasłać , kaszleć i nie wiem jak to nazwać więc stwierdziłem że jedziemy do Breli,
a za Zagrzebiem było tylko gorzej ,decyzja była tylko jedna ,( Kenovica) bo blisko i próba u tej samej właścicielki i nawet się udało bo miała parę dni wolne. Na drugi dzień wizyta w przychodni a po czterech dniach odwrót (szkoda mi było małej jak patrzy na niebieską wodę) :cry:


Okropna sytuacja. 8O :( To zawsze jest wakacyjna zmora rodziców - nieprzewidziana choroba dziecka.
Kiedyś podobna sytuacji nam się zdarzyła w drodze nad Bałtyk i zaczęliśmy urlop od antybiotyku i kilkudniowego aresztu syna w mieszkaniu. Raz też w trybie pilnym wracaliśmy z anginą ze Słowacji. :( W Chorwacji na szczęście nie mieliśmy takich "przygód".

lotnikwsk napisał(a):Jak wiosenna chlapanina będzie się przedłużać to może wrzucę parę fotek z Klenovicy :wink:

Najlepiej od razu nawrzucaj :wink: , ja bardzo chętnie obejrzę. :)

krakusowa napisał(a):Będąc w Dramajl zrobiliśmy sobie wycieczkę objazdową - Pula, Rovinj
a kilka lat temu wracając z Pagu spędziliśmy na Istrii całe... dwa dni 8O

To w sumie daje prawie tyle czasu, ile my tam spędziliśmy. :lol: Może też kiedyś wrócimy - mam spory niedosyt zwłaszcza niektórych miejsc w głębi półwyspu.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.02.2016 11:07

Mikromir napisał(a):
Jedziemy na Istrię


Zaryzykuję ... i też jadę 8O :oczko_usmiech: :wink:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.02.2016 11:22

Na szczęście nigdy nie miałem problemów z chorobami dzieci na wyjeździe, ale sporo podstawowych leków dla nic zabieramy plus obowiązkowo zestaw plasterków. Trzy lata temu w Świnoujściu na plaży synek gdzieś rozciął lekko piętę. Lekarz zaliczony, obyło się bez problemów ale jak teraz iść nad wodę z opatrunkiem na stopie?
To wszystko w kraju, gdzie wiesz gdzie się udać, jak się dogadać. Za granicą problem robi się większy.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2016 12:06

mysza73 napisał(a):Zaryzykuję ... i też jadę 8O :oczko_usmiech: :wink:

Spoko, Krk przeżyłaś, to na Istrii też wytrzymasz. :mrgreen: :wink:
No risk, no fun... :oczko_usmiech:

Koenig napisał(a):To wszystko w kraju, gdzie wiesz gdzie się udać, jak się dogadać. Za granicą problem robi się większy.

W Chorwacji nie musiałam na szczęście korzystać z przychodni (też zabieram zawsze pokaźną apteczkę), ale mam nadzieję, że po angielsku dałoby się dogadać. Z tego co czytałam na forum, ludzie raczej pozytywnie mówią o chorwackiej służbie zdrowia.

Natomiast kiedyś mieszkałam podczas wakacji u pewnej lekarki - pediatry, która na co dzień pracowała w szpitalu w Splicie na oddziale dziecięcym. Ręce załamywała, co oni mają w sezonie na oddziale. Masa dzieci po wypadkach, wiele z tych tragicznych zdarzeń do uniknięcia oczywiście, mnóstwo dzieci obcokrajowców właśnie spędzających wakacje w Dalmacji. Makabra!

Przed wyjazdem robię sobie zatem (jak wielu z Was) spis odpowiednich telefonów i myślę o ewentualnych procedurach działania w nagłych wypadkach. Czasami to jest rzeczywiście ryzyko, jeśli się spędza wakacje np. kilkadziesiąt kilometrów od cywilizacji z jakimś utrudnionym dojazdem... :?
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 25.02.2016 12:16

Na Istrię z przyjemnością spojrzę. :)
Byłem raz i to właściwie tylko przejazdem.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.02.2016 12:18

Nefer napisał(a):...Byłem raz i to właściwie tylko przejazdem.

To trochę tak jak ja - też przejazdem. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dziurki... czyli Brač i Istria 2015 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone