Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziurki... czyli Brač i Istria 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2015 17:25

Hollywood napisał(a):wystarczy przejść się w lewo 200 m

W lewo czyli w którą stronę? Na północ czy zachód? Bo nie wiem, jak stoisz. :mrgreen: :wink:

Tak w ogóle - witaj w relacji. 8)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.12.2015 17:31

Mikromir napisał(a):
Hollywood napisał(a):wystarczy przejść się w lewo 200 m

W lewo czyli w którą stronę? Na północ czy zachód? Bo nie wiem, jak stoisz. :mrgreen: :wink:


200m to żadna przecież odległość, można chodzić dziś na jedną plaże jutro drugą... bez przesady :).
Zobaczymy w czerwcu ale coś czuje że to będzie rownie udany wypoczynek jak tegoroczny peljesac :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2015 17:35

andeo napisał(a):jak to mówią ...jakoś to będzie ;)

Dobrze będzie. :wink: Południowa chyba bliżej, z tego co podrzuciłaś.
Stara Podaca na górze mi się podobała. Nawet samochodem tam podjedziesz.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2015 17:39

yzedef napisał(a):200m to żadna przecież odległość, można chodzić dziś na jedną plaże jutro drugą... bez przesady :).
Zobaczymy w czerwcu ale coś czuje że to będzie rownie udany wypoczynek jak tegoroczny peljesac :)

Wiele zależy od tego, czy jedzie się z dziećmi, czy też bez. W Povlji praktycznie dwa miejsca są odpowiednie dla całkiem małych maluchów samobieżnych - rejony plaży przy krzyżu na Puncie, no i cypel w Ticja Luka. Na pozostałe kamulce maluchów bym nie wpuściła. Te
Hollywood napisał(a): kamienie na plaży troszkę większe
przy dzieciach robią dużą różnicę.
Hollywood
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 06.06.2006
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hollywood » 10.12.2015 19:03

W lewo patrząc na morze czyli na zachód, na stronie tego apartmana w którym byłem pojawił się basenik przed domem, wejście do wody przed app raczej ciężkie dla małych dzieci.
To oczywiście moja opinia, dla was ten app w zatoce mógł być perfect.
Home made oliwa w Povlji absolutna rewelacja.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2015 19:31

Hollywood napisał(a):...

Z opisu domyślam się, że to raczej gdzieś na Puncie, tam gdzie tylko droga dla aut i miejsca parkingowe oddzielają pierwszy rząd domów od brzegu. Odwiedzałam te okolice - rzeczywiście, nie byłyby odpowiednie dla naszej ekipy z dziećmi. Tak czy siak musielibyśmy z nimi wędrować do Tičjej Luki, albo jeszcze dalej do plaży przy krzyżu. Ale jakieś domy z basenami tam przed wyjazdem rozkminiałam - villę Iva na przykład. Jak ktoś nie ma maluchów, to fajne miejsce, i fale większe niż w zatoce.

Też sobie przywiozłam oliwę z Povlji - super. :) Tylko za szybko się kończy. :wink:
Ostatnio edytowano 10.12.2015 20:12 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 10.12.2015 20:12

Mikromir napisał(a):Stara Podaca na górze mi się podobała. Nawet samochodem tam podjedziesz.

No już zdążyłam o niej poczytać,na pewno się tam wybierzemy .Szkoda że z Twojej relacji tyle fotek zniknęło :(
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2015 20:15

andeo napisał(a):Szkoda że z Twojej relacji tyle fotek zniknęło :(

Pewna żaba mi zeżarła - jakoś nie mam czasu i weny uzupełniać teraz starej relacji. Żal mi szczególnie tych z Korčuli i Pelješca.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 10.12.2015 20:18

Tak,takie uzupełnianie jest pracochłonne bardzo, a tu nowa relacja się pisze :) myślę że widziałam te zdjęcia ,bo bywałam tam u Ciebie ,ale szkoda ...
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 10.12.2015 20:27

Mikromir napisał(a): Chciałabym mieć chatę na Peljescu, nawet maleńką... :)

Ja też ...
Mikromir napisał(a):
Co do Makłowicza w Dalmacji - chyba nawet on nie przekona mnie do muli z cytrynką... :roll: :wink:

Też kiedys tak miałam :twisted: wszystko tylko nie owoce morza brrrrr
ale pewnego dnia...... będąc w Chorwacji..... w Živogošće Blato przekonałam się i tak już zostało :hearts:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2015 20:44

krakusowa napisał(a):Też kiedys tak miałam :twisted: wszystko tylko nie owoce morza brrrrr
ale pewnego dnia...... będąc w Chorwacji..... w Živogošće Blato przekonałam się i tak już zostało :hearts:

W tym roku spróbowałam panierowanych kalmarów w Splitskiej - hmmm, złe nie były, choć specjalnych uniesień nie doświadczyłam. :roll: Może jeszcze się kiedyś przekonam do tych muli, ale na razie... brrr... :wink:

andeo napisał(a): myślę że widziałam te zdjęcia

Pewnie tak. Ja tam czekam na Twoje fotki z Podacy - nie wątpię, że będą tak piękne jak te, które dziś zawisły na ścianie mojej kuchni: :wink:

P1250934.JPG


P1250935.JPG


Słodkie podziękowanie dla Ciebie: :smo:

P1250931.JPG
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 10.12.2015 21:31

dołączam i ja :mrgreen: fajne pierniczki :wink: pozdrowionka
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.12.2015 10:12

madzia828 napisał(a):dołączam i ja :mrgreen: fajne pierniczki :wink:

Cześć Madziu. :D
Smacznego. :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.12.2015 10:28

O ooo,ale miło ,właśnie piję kawę i takie śliczne pierniki tu na mnie czekają ,że aż szkoda zjeść ;)
Ja jeszcze czekam na moje kalendarze ,też już bym chciała,muszę się uzbroić w cierpliwość .
A co do owoców morza ,no ja jakoś mam podobnie jak Ty Mikromirku ,posmakowałam prawie wszystkiego ,no i jakoś tak bez uniesień,ale myślę,że może za mało próbowałam ,że jeszcze dam szansę i spróbuję gdzie indziej,bo np kalmary i mule jedliśmy w Trpanj w takiej tam bocznej knajpce ,nie specjalnie chyba polecanej i było wszystko gumowe ...gdzie indziej dla porównania trzeba spróbować .Gavuni M jadł w Dalmatinskiej Kući i stamtąd też mamy takie sobie wrażenia ,kiedyś opisywałam.Bocian pisał wtedy ,że rybki chyba jak są już takie za duże, to wtedy bywają gorzkie i te nasze właśnie takie były.Także chyba na złą kuchnię trafiłam ;) Chociaż zupka rybna w Sv Nedjelji była dobra :)

Jak tak już o jedzeniu mówimy ,to ja bardziej mięsożerna jestem i najlepsze jedzenie jakie jadłam,najmilsza obsługa i największe porcje to w Sadrvan w Mostarze ,może uda się tam zajrzeć w przyszłym roku ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Dziurki... czyli Brač i inne zakamarki 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.12.2015 12:35

andeo napisał(a):... najmilsza obsługa i największe porcje to w Sadrvan w Mostarze ,może uda się tam zajrzeć w przyszłym roku ;)


Sadrvan to powinien zostać oklejony forumową naklejką bo chyba wszyscy się tam stołujemy będąc w Mostarze :) tylko że to BiH a nie Cro :? więc nie wiem czy to przystoi :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dziurki... czyli Brač i Istria 2015 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone