Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Czarnogóry przez Bośnię czy Serbię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.07.2019 17:33

zbig99 napisał(a):Czeka mnie trasa powrotna z Czarnogóry przez Serbię-Węgry lub Bośnię-Węgry. Mam plan wstąpić w drodze powrotnej na 2-3 dni do Budapesztu stąd ten dylemat. 2 lata temu znajomi jadąc do Bułgarii stali w korku na granicy Węgiersko-Serbskiej aż 3h. Czy możecie mi doradzić jaką trasę wybrać, biorąc pod uwagę głównie postoje na granicy. Czy macie może jakieś aktualne informacje? Będę wracał z Czarnogóry w poniedziałek w drugiej połowie sierpnia.

obok głównego przejścia autostradowego Serbia - Węgry są 2 "lokalne"...mniejsze, mniej oblegane, z których można zawrócić w razie czego...
ale uwaga, jedno z nich czynne tylko w określonych godzinach...
zjazd na przejścia z autostrady głównej oznaczony chyba białymi dużymi tablicami...
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 09.07.2019 23:18

Bodek1 napisał(a):Ważne jest w jakim dniu ta granica.
W ub.r. z Czarnogóry (Zabljak)przez Bośnie do Węgier Harkany planowane baseny potem M6 do Budapesztu.
Pusto, szybko .
Przez Serbię bym nie jechał.
Skąd jedziesz z Montenegro.
W ub.r jeszcze monastyr Ostróg
zwiedziłem w drodze z Albanii.


skoro o tym wspomniałeś, to zadam szybkie pytanie: czy dojazd do Ostrogu jest rzeczywiście taki straszny jak go opisują?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.07.2019 18:38

zdecydowanie nie
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.07.2019 17:37

hej, trasa do Czarnogóry przez Bośnię zaliczona z powodzeniem. Mam pytanie odnośnie powrotu. Jednocześnie przestrzegam remont tunelu w okolicy Zenicy przed Sarajewem może być sporym problemem. My w stronę Sarajewa przejechaliśmy "od ręki", ale w przeciwnym kierunku korek miał z 3 km !! (środa ok. godz 18-19) Dlatego wracając rozważam trasę przez Gradacac. Czy ktoś ma info czy tam nie ma obecnie niespodzianek w postaci remontów ?
1.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.07.2019 09:08

beagm napisał(a):Dlatego wracając rozważam trasę przez Gradacac. Czy ktoś ma info czy tam nie ma obecnie niespodzianek w postaci remontów ?


Nie jechałem, ale coś remontują, zobacz tutaj:
https://bihamk.ba/bs/spi/stanje-na-cesti-u-bih#
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 14.07.2019 15:16

beagm napisał(a):hej, trasa do Czarnogóry przez Bośnię zaliczona z powodzeniem. Mam pytanie odnośnie powrotu. Jednocześnie przestrzegam remont tunelu w okolicy Zenicy przed Sarajewem może być sporym problemem. My w stronę Sarajewa przejechaliśmy "od ręki", ale w przeciwnym kierunku korek miał z 3 km !! (środa ok. godz 18-19) Dlatego wracając rozważam trasę przez Gradacac. Czy ktoś ma info czy tam nie ma obecnie niespodzianek w postaci remontów?

Jechałem tą trasą dwa razy. Pierwszy raz z ciekawości, a drugi raz, bo chciałem zobaczyć twierdzę Srebrenik. Trasa jest dość wolna, mi wyszło chyba wolniej niż pokazuje google. Dużo zabudowań, ograniczeń, malownicza jest tylko część trasy.
Ale twierdza jest rewelacyjna ;)

DSC_4005 (800x533).jpg
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.07.2019 01:02

Pudelek napisał(a):
Bodek1 napisał(a):Ważne jest w jakim dniu ta granica.
W ub.r. z Czarnogóry (Zabljak)przez Bośnie do Węgier Harkany planowane baseny potem M6 do Budapesztu.
Pusto, szybko .
Przez Serbię bym nie jechał.
Skąd jedziesz z Montenegro.
W ub.r jeszcze monastyr Ostróg
zwiedziłem w drodze z Albanii.


skoro o tym wspomniałeś, to zadam szybkie pytanie: czy dojazd do Ostrogu jest rzeczywiście taki straszny jak go opisują?

Masz na myśli Monastyr Ostrog?

Nie wiem skąd te straszności - droga spoko. Tylko ne wiem na jakiej zasadzie wpuszczają pod sam Monastyr, lub na parking nieco niżej - i trzeba podejść.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 19.08.2019 17:28

Którą trasę wybrać przez Bośnię czy Serbię? Doradźcie coś pod kątem korków na granicy itp.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2019 07:38

zbig99 napisał(a):Którą trasę wybrać przez Bośnię czy Serbię? Doradźcie coś pod kątem korków na granicy itp.

Jeżeli nie jedziesz przez Röszke, to korki na podobnym poziomie; ja zwykle wybieram wjazd od BiH, efektowniej widokowo i nie tak męczący przejazd jak przez Serbię od A1 do granicy z Czarnogórą.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 21.08.2019 08:19

te kiero napisał(a):
zbig99 napisał(a):Którą trasę wybrać przez Bośnię czy Serbię? Doradźcie coś pod kątem korków na granicy itp.

Jeżeli nie jedziesz przez Röszke, to korki na podobnym poziomie; ja zwykle wybieram wjazd od BiH, efektowniej widokowo i nie tak męczący przejazd jak przez Serbię od A1 do granicy z Czarnogórą.

Droga powrotna też przez BiH? W tamtą stronę jechałem przez Chorwację, gdzie spałem w okolicach Plitvickich Jezer. Teraz z powrotem chce zwiedzić Budapeszt ale do końca nie wiem, która trasa będzie szybsza. Przejechałem już serpentynami przy jeziorze Szoderskim tak więc adrenaliny przy jeździe serpentynami szerokimi na 1 samochód nad przepaścią mam już w sumie dosyć. :-). Czy trasa przez BiH jest pod tyn kątem lepsza?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2019 08:56

Główne drogi płn/pd w BiH to normalne wymiarowo drogi krajowe jak u nas + kilkadziesiąt km autostrady Sarajevo-Zenica; oczywiście droga na Budapeszt z Czarnogóry szybsza chorwackimi autostradami, pytanie czy Cię nie przykorkuje na przejściach Karasovici i Neum
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 21.08.2019 09:03

te kiero napisał(a):Główne drogi płn/pd w BiH to normalne wymiarowo drogi krajowe jak u nas + kilkadziesiąt km autostrady Sarajevo-Zenica; oczywiście droga na Budapeszt z Czarnogóry szybsza chorwackimi autostradami, pytanie czy Cię nie przykorkuje na przejściach Karasovici i Neum

Przez Chorwację nie będę wracał. W sumie to 200 km dłuższa droga do Budapesztu. Przez BiH nawigacja pokazuje mi 20 min szybciej i 50km krócej niż przez Serbię. Zmroziły mnie opowieści na forach, że przez BiH to krowy na krętych górskich drogach itd
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 28.08.2019 08:31

Wybrałem wariant przez Serbię. Wyjazd w poniedziałek o 06:40 z Utjeha. Dojazd do Budapesztu dopiero o 22:30. Autostrada zaczęła się dopiero przed Belgradem. Po drodze straciłem 1,5 h na granicy SRB/HUN (masakra) i ok. 1h przez remonty dróg w Serbii. Do tego przerwa na obiad i tankowanie ok. 1,5h. Trasa widokowo super ale zdecydowanie zbyt długa, zrobiłem 900 km przez prawie 16h. Reasumując. Polecam Wam podróż przez Chorwację do Czarnogóry.
bercik68
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik68 » 02.09.2019 11:43

Moim zdaniem każda trasa, jak powszechnie wiadomo, ma swoje plusy i minusy. Do Utjehy/Czarnogóra ze względów krajoznawczych jechałem z Wrocławia z dwoma noclegami. Pierwszy na Węgrzech w Peczu, a drugi w Sarajewie. Trasa z Sarajewa do Czarnogóry widokowo przepiękna, ale jakość nawierzchni na poziomie drogi gminnej a i to nie zawsze. Przejechałem raz i zupełnie wystarczy. Dla odmiany powrót zaplanowaliśmy przez Chorwację z noclegiem w Zagrzebiu. Trasa z Utjehy w okolice Splitu około 300 km zajęła mi prawie 10 godzin. Wyjechaliśmy około piątej rano w sobotę 17.08. Pierwszy korek do promu przez Zatokę, następny dłuższy postój granica Czarnogóra/Chorwacja. Później już jakoś lepiej, ale wiadomo że na granicach swoje trzeba odstać.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.01.2020 22:19

Mam prośbę o pomoc: jaka trasa byłaby Waszym zdaniem najszybsza z Warszawy do Novego Sadu w Serbii :?:
Maps google jako najszybszą pokazuje przejazd przez Czechy (Ostrawa - Brno - Brzecław), Słowację (Bratysława), Węgry (Gyor - Budapeszt - Szeged). Ale czy z Waszego bogatego doświadczenia to rzeczywiście najszybsza trasa :?:
Będę wdzięczny za pomoc :) .
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Czarnogóry przez Bośnię czy Serbię - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone