Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Do Czarnogóry przez Bośnię czy Serbię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.07.2019 16:33

zbig99 napisał(a):Czeka mnie trasa powrotna z Czarnogóry przez Serbię-Węgry lub Bośnię-Węgry. Mam plan wstąpić w drodze powrotnej na 2-3 dni do Budapesztu stąd ten dylemat. 2 lata temu znajomi jadąc do Bułgarii stali w korku na granicy Węgiersko-Serbskiej aż 3h. Czy możecie mi doradzić jaką trasę wybrać, biorąc pod uwagę głównie postoje na granicy. Czy macie może jakieś aktualne informacje? Będę wracał z Czarnogóry w poniedziałek w drugiej połowie sierpnia.

obok głównego przejścia autostradowego Serbia - Węgry są 2 "lokalne"...mniejsze, mniej oblegane, z których można zawrócić w razie czego...
ale uwaga, jedno z nich czynne tylko w określonych godzinach...
zjazd na przejścia z autostrady głównej oznaczony chyba białymi dużymi tablicami...
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 09.07.2019 22:18

Bodek1 napisał(a):Ważne jest w jakim dniu ta granica.
W ub.r. z Czarnogóry (Zabljak)przez Bośnie do Węgier Harkany planowane baseny potem M6 do Budapesztu.
Pusto, szybko .
Przez Serbię bym nie jechał.
Skąd jedziesz z Montenegro.
W ub.r jeszcze monastyr Ostróg
zwiedziłem w drodze z Albanii.

skoro o tym wspomniałeś, to zadam szybkie pytanie: czy dojazd do Ostrogu jest rzeczywiście taki straszny jak go opisują?
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.07.2019 17:38

zdecydowanie nie
beagm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.07.2019 16:37

hej, trasa do Czarnogóry przez Bośnię zaliczona z powodzeniem. Mam pytanie odnośnie powrotu. Jednocześnie przestrzegam remont tunelu w okolicy Zenicy przed Sarajewem może być sporym problemem. My w stronę Sarajewa przejechaliśmy "od ręki", ale w przeciwnym kierunku korek miał z 3 km !! (środa ok. godz 18-19) Dlatego wracając rozważam trasę przez Gradacac. Czy ktoś ma info czy tam nie ma obecnie niespodzianek w postaci remontów ?
1.jpg
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.07.2019 08:08

beagm napisał(a):Dlatego wracając rozważam trasę przez Gradacac. Czy ktoś ma info czy tam nie ma obecnie niespodzianek w postaci remontów ?

Nie jechałem, ale coś remontują, zobacz tutaj:
https://bihamk.ba/bs/spi/stanje-na-cesti-u-bih#
BraveSirRobin
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 14.07.2019 14:16

beagm napisał(a):hej, trasa do Czarnogóry przez Bośnię zaliczona z powodzeniem. Mam pytanie odnośnie powrotu. Jednocześnie przestrzegam remont tunelu w okolicy Zenicy przed Sarajewem może być sporym problemem. My w stronę Sarajewa przejechaliśmy "od ręki", ale w przeciwnym kierunku korek miał z 3 km !! (środa ok. godz 18-19) Dlatego wracając rozważam trasę przez Gradacac. Czy ktoś ma info czy tam nie ma obecnie niespodzianek w postaci remontów?

Jechałem tą trasą dwa razy. Pierwszy raz z ciekawości, a drugi raz, bo chciałem zobaczyć twierdzę Srebrenik. Trasa jest dość wolna, mi wyszło chyba wolniej niż pokazuje google. Dużo zabudowań, ograniczeń, malownicza jest tylko część trasy.
Ale twierdza jest rewelacyjna ;)

DSC_4005 (800x533).jpg
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.07.2019 00:02

Pudelek napisał(a):
Bodek1 napisał(a):Ważne jest w jakim dniu ta granica.
W ub.r. z Czarnogóry (Zabljak)przez Bośnie do Węgier Harkany planowane baseny potem M6 do Budapesztu.
Pusto, szybko .
Przez Serbię bym nie jechał.
Skąd jedziesz z Montenegro.
W ub.r jeszcze monastyr Ostróg
zwiedziłem w drodze z Albanii.

skoro o tym wspomniałeś, to zadam szybkie pytanie: czy dojazd do Ostrogu jest rzeczywiście taki straszny jak go opisują?

Masz na myśli Monastyr Ostrog?

Nie wiem skąd te straszności - droga spoko. Tylko ne wiem na jakiej zasadzie wpuszczają pod sam Monastyr, lub na parking nieco niżej - i trzeba podejść.
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 19.08.2019 16:28

Którą trasę wybrać przez Bośnię czy Serbię? Doradźcie coś pod kątem korków na granicy itp.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2019 06:38

zbig99 napisał(a):Którą trasę wybrać przez Bośnię czy Serbię? Doradźcie coś pod kątem korków na granicy itp.

Jeżeli nie jedziesz przez Röszke, to korki na podobnym poziomie; ja zwykle wybieram wjazd od BiH, efektowniej widokowo i nie tak męczący przejazd jak przez Serbię od A1 do granicy z Czarnogórą.
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 21.08.2019 07:19

te kiero napisał(a):
zbig99 napisał(a):Którą trasę wybrać przez Bośnię czy Serbię? Doradźcie coś pod kątem korków na granicy itp.

Jeżeli nie jedziesz przez Röszke, to korki na podobnym poziomie; ja zwykle wybieram wjazd od BiH, efektowniej widokowo i nie tak męczący przejazd jak przez Serbię od A1 do granicy z Czarnogórą.

Droga powrotna też przez BiH? W tamtą stronę jechałem przez Chorwację, gdzie spałem w okolicach Plitvickich Jezer. Teraz z powrotem chce zwiedzić Budapeszt ale do końca nie wiem, która trasa będzie szybsza. Przejechałem już serpentynami przy jeziorze Szoderskim tak więc adrenaliny przy jeździe serpentynami szerokimi na 1 samochód nad przepaścią mam już w sumie dosyć. :-). Czy trasa przez BiH jest pod tyn kątem lepsza?
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2019 07:56

Główne drogi płn/pd w BiH to normalne wymiarowo drogi krajowe jak u nas + kilkadziesiąt km autostrady Sarajevo-Zenica; oczywiście droga na Budapeszt z Czarnogóry szybsza chorwackimi autostradami, pytanie czy Cię nie przykorkuje na przejściach Karasovici i Neum
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 21.08.2019 08:03

te kiero napisał(a):Główne drogi płn/pd w BiH to normalne wymiarowo drogi krajowe jak u nas + kilkadziesiąt km autostrady Sarajevo-Zenica; oczywiście droga na Budapeszt z Czarnogóry szybsza chorwackimi autostradami, pytanie czy Cię nie przykorkuje na przejściach Karasovici i Neum

Przez Chorwację nie będę wracał. W sumie to 200 km dłuższa droga do Budapesztu. Przez BiH nawigacja pokazuje mi 20 min szybciej i 50km krócej niż przez Serbię. Zmroziły mnie opowieści na forach, że przez BiH to krowy na krętych górskich drogach itd
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 28.08.2019 07:31

Wybrałem wariant przez Serbię. Wyjazd w poniedziałek o 06:40 z Utjeha. Dojazd do Budapesztu dopiero o 22:30. Autostrada zaczęła się dopiero przed Belgradem. Po drodze straciłem 1,5 h na granicy SRB/HUN (masakra) i ok. 1h przez remonty dróg w Serbii. Do tego przerwa na obiad i tankowanie ok. 1,5h. Trasa widokowo super ale zdecydowanie zbyt długa, zrobiłem 900 km przez prawie 16h. Reasumując. Polecam Wam podróż przez Chorwację do Czarnogóry.
bercik68
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik68 » 02.09.2019 10:43

Moim zdaniem każda trasa, jak powszechnie wiadomo, ma swoje plusy i minusy. Do Utjehy/Czarnogóra ze względów krajoznawczych jechałem z Wrocławia z dwoma noclegami. Pierwszy na Węgrzech w Peczu, a drugi w Sarajewie. Trasa z Sarajewa do Czarnogóry widokowo przepiękna, ale jakość nawierzchni na poziomie drogi gminnej a i to nie zawsze. Przejechałem raz i zupełnie wystarczy. Dla odmiany powrót zaplanowaliśmy przez Chorwację z noclegiem w Zagrzebiu. Trasa z Utjehy w okolice Splitu około 300 km zajęła mi prawie 10 godzin. Wyjechaliśmy około piątej rano w sobotę 17.08. Pierwszy korek do promu przez Zatokę, następny dłuższy postój granica Czarnogóra/Chorwacja. Później już jakoś lepiej, ale wiadomo że na granicach swoje trzeba odstać.
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.01.2020 21:19

Mam prośbę o pomoc: jaka trasa byłaby Waszym zdaniem najszybsza z Warszawy do Novego Sadu w Serbii :?:
Maps google jako najszybszą pokazuje przejazd przez Czechy (Ostrawa - Brno - Brzecław), Słowację (Bratysława), Węgry (Gyor - Budapeszt - Szeged). Ale czy z Waszego bogatego doświadczenia to rzeczywiście najszybsza trasa :?:
Będę wdzięczny za pomoc :) .
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Do Czarnogóry przez Bośnię czy Serbię - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019