Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czysty, spokojny, zacieniony camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008
Czysty, spokojny, zacieniony camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 08.01.2009 20:41

Zaraz zapewne zostane ochrzan od kilku uzytkownikow forum, ze juz bylo wiele razy itd.
Lecz: wybieram sie do chorwacji drugi raz i chcialbym tam spedzic udane wakacje, dlatego wlasnie prosze o porade.
Chcialbym spedzic wakacje na spokojnym kampingu, polozonym niezbyt blisko morza ( te blisko morza raczej sa zatloczone).
Odleglosc od plazy moze byc nawet 1 kilometr lub nieco wiecej. Lubimy chodzic wiec nawet polgodzinne dojscie do plazy nie stanowi dla mnie i mojej rodziny problemu.
Kolejna sprawa to toalety i prysznice. Nie znosze bylejactwa, wiec toaleta musi byc czysta a prysznic nie tylko czysty ale i z goraca woda caly czas.
Kamp musi byc oczywiscie zacieniony( im bardziej tym lepiej).
Chodzi mi raczej o jakis maly przydomowy kamping choc niekoniecznie.
Jak na razie po lekturze forum wygrywa Kamp pod maslinom ktory znajduje sie jednak na samym koncu chorwacji i nie zawsze jest spokojny :wink: .
Tak wiec przypomne: toalety i prysznice musza byc na 5, musi byc w miare spokojnie, duzo cienia a jesli chodzi o odleglosc od plazy to juz nie jestem zbyt wybredny.
ps. to moj pierwszy temat wiec prosze potraktujcie mnie ulgowo :? :smo:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 09.01.2009 10:15

Witaj. Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to kwestia tego w jakim terminie wybierasz się do HR - czy to srodek sezony czy tez może czerwiec/wrzesień. Przy wyborze kempingu ma to bardzo duże znaczenie, patrząc na kryteria wyboru jakie podałeś.

W moim osobistym przekonaniu zdecydowaną większośc kempingów w HR można uznać za spokoją i cichą - nawet spore kempingi takie jak Adratic w Primosten, swego czasu Rudine w Orasac'u to miłe, spokojne miejsca, na dobrym pozimie, z pięnymi plażmi i bardzo dobrze położone.
Zatem kolejne pytanie czy masz jakiś rejon, który Cię interesuje - piszesz, że rejon Dubrovnika to już nieco za daleko.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.01.2009 10:31

Witaj. Pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa to dlaczego w tym dziale?
Jest dział "Kempingi" i tam czytania do woli.
W Relacjach poczytasz gdzie kto był i jak się podobało.
Miłej lektury
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 10.01.2009 01:00

Witaj. Pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa to dlaczego w tym dziale?

Hmm, pierwszy temat i juz gafa. :oops:
Przepraszam ale chyba z braku doswiadczenia na forum nawet nie myslalem o tym w jakim dziale zamieszczam ten temat.
Jesli to mozliwe prosze moderatorow/administratorow o przeniesienie tego tematu do dzialu Kampingi.
W Relacjach poczytasz gdzie kto był i jak się podobało.

Przeczytalem juz ladnych pare relacji w ktorych czesto opisane sa kampingi zaraz kolo plazy.
Witaj. Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to kwestia tego w jakim terminie wybierasz się do HR - czy to srodek sezony czy tez może czerwiec/wrzesień. Przy wyborze kempingu ma to bardzo duże znaczenie, patrząc na kryteria wyboru jakie podałeś.

A ja wlasnie wybieram sie chyba w najbardziej obleganym terminie 25 lipca - 10 sierpnia i kampingi kolo plazy w tym czasie sa zapchane na maxa.
W tym roku tylko przechodzilem przez kamping w Omisiu (nie pamietam nazwy, ale to ten najwiekszy zaraz kolo plazy) i to co tam zobaczylem przerazilo mnie. Namiot kolo namiotu, scisk, zero prywatnosci ale musze przyznac ze toalety byly czyste.
W tym roku spedzilismy tydzien na kampingu Kupari 10 kilometrow za dubrovnikiem. Bylo spokojnie, trawiaste podloze, dobrze zacieniony ok 700 metrow do najblizszej plazy, lecz nie polecilbym go nikomu ze wzgledu na stan sanitariatow.
W toaletach jeszcze bylo znosnie ale pod prysznicem to porazka. Zapchane , brudne i smierdzace. Myjac sie stalem po kostki w wodzie.
Pytam wiec o taki spokojny, zacieniony kamp, z czystymi sanitariatami najlepiej dalej od plazy ze wzgledu na termin naszego urlopu.
Jesli chodzi o rejon to nie mam preferencji, bylem tam tylko raz na Zupie dubrovackiej wiec mam jeszcze wiele do zobaczenia.
Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.01.2009 12:31

cchhee napisał(a):
W Relacjach poczytasz gdzie kto był i jak się podobało.

Przeczytalem juz ladnych pare relacji w ktorych czesto opisane sa kampingi zaraz kolo plazy.


Koło plaży wcale nie musi znaczyć, że kamping będzie zatłoczony i brudny. Ze swojej strony polecić mogę kamp Pod Masilną, nad którym już się zastanawiasz. Poszperaj jeszcze w relacjach, w których opisywane są kampy w okolicach Makarskiej. My już dwa lata z rzędu spędzamy kilka dni na kampie Male Ciste- blisko morza, ale czysto miło- w relacjach znajdziesz zdjęcia i dokładne opisy.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 10.01.2009 19:26

Male Ciste- blisko morza, ale czysto miło-

Wstapie tam i jesli mi sie spodoba to zostane, jesli nie to pojade dalej (pod masline). Dzieki Roksa
Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.01.2009 19:44

Poszperaj jeszcze na forum i nie ograniczaj się tylko do tych dwóch miejsc. Lepiej mieć listę większej ilości kampów, żeby później było z czego wybierać.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 10.01.2009 20:46

Powiem tak..... w HR 99% kempingów jest nad morzem w przeciwieństwie do np. Korsyki.
Polecem lekturę działu Kempingi bo ciężko opisać wszelkie uwagi i sugestie co do kempingów o których pisaliśmy. Poczytaj a potem ewentaulnie popytaj o kwestie, które być może nie zostały opisane :D
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 11.01.2009 00:42

I jak będziesz szukał i czytał to poszukaj o Campie Lili Jagodna (Hvar). Dla takiej plaży warto tam jechać! Zacieniony i owszem a do plaży dość daleko... ale w dół. :lol:
olcia18_19
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia18_19 » 11.01.2009 11:54

Polecam campLanterna nowe sanitariaty i caly czas z ciepla woda :) cienia tez jest bardzo duzo ;) jest tam bardzo ladnie :) polecam naprawde
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 11.01.2009 13:15

Dzieki za sugestie, poczytam o tych kampach troche.
Aha, zapomnialem jeszcze napisac ze potrzebuje troche miejsca na moj namiot ktory jest 3,2 metra szeroki , 7,3 m dlugi i 2,2 m wysoki.
Czy na kampach, male ciste, lili, lanterna znajde miejsce dla takiego namiociku :) .
Czytalem na forum ze pod maslinom nie bedzie z tym problemu.
Pozdrawiam
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 11.01.2009 15:59

Zobacz ten
http://www.ac-lisicina.hr
Jest niedaleko tego dużego w Omisiu (piszesz że byłeś) w stronę gór. Tak dosłownie wciśniety między skały. Położenie śliczne i jak tam byłem (nie mieszkałem tylko podjechałem go zobczyć - byłem na IVO pod Omisiem) na przełomie lipca i sierpnia to było dużo miejsca nawet na wielkie namioty. Pewnie dlatego, że jest dokładnie tak jak byś chciał - daleko od plaży. na stronie internetowej maja mało zdjęć, ale chyba sa na GoogleEarth. A co do toalet (nie zaglądałem) ale jeśli chodzi o HR to nie ma obawy - na pewno są OK.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 11.01.2009 16:39

m_cowboy napisał(a):byłem na IVO pod Omisiem


IVO-DUCE-Proszę podaj swoją opinię o tym campie. (ogladałem stronę internetową, ale nie ma to jak opinia kogoś kto przebywał bezpośrednio. Jeżeli posiadasz jeszcze wiedzę o campach MORE i MIROSLAV rownież w DUCE to napisz parę słów ( położenie, warunki, ewentualnie cena itp.
W roku 2009 planuję w tej mjsc. spedzić tranzytowo jedną noc na campie.
GAJUS
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 11.01.2009 17:15

Gajus.ems napisał(a):
m_cowboy napisał(a):byłem na IVO pod Omisiem


IVO-DUCE-Proszę podaj swoją opinię o tym campie. (ogladałem stronę internetową, ale nie ma to jak opinia kogoś kto przebywał bezpośrednio. Jeżeli posiadasz jeszcze wiedzę o campach MORE i MIROSLAV rownież w DUCE to napisz parę słów ( położenie, warunki, ewentualnie cena itp.
W roku 2009 planuję w tej mjsc. spedzić tranzytowo jedną noc na campie.
GAJUS


Camp Ivo jest czysty, bezpieczny - właściciel prawie cały czas się tam kręci - widziałem nawet jak gonił "obcych", którzy chcieli przejść przez camp na plażę. Toalety OK, czyste, kilka razy dziennie sprzatane. Ogólny standard - jak na mały, prywatny kemping - OK.
Właściciel Ok - stara się zrobić taką rodzinną atmosferę.
Jak to w tamtym rejonie - góry praktycznie wyrastaja z morza więc siłą rzeczy kemping (inne też) jest mały, bo i miejsca mało. Jest wciśniety między drogę (bardzo, bardzo, ruchliwa) a morze. Mieszkam w cichej okolicy, więc dopiero po kilku dniach przyzwyczaiłem się do hałasu - szczególnie w nocy. W dzień jest wprost niewyobrażalny, gigantyczny korek na wiele kilometrów więc auta stoją i jest ciszej...:)
W zalężności od terminu może być problem z miejscem - nawet na mały namiot. Chyba, że na jedną noc ci nie zależy to na wielkim Galebie w Omisiu na pewno znajdzie się miejsce.
Co do cen, to te, które są na stronie internetowej http://www.ivansarolic.from.hr/cijenik.html
trzeba traktować orientacyjnie..:) - jak będzie miejsce od ulicy to ok, ale jak takie "lepsze" od morza to będzie drożej (niewiele)
Co do innych kempingów, które wymienasz - nie pamiętam tych nazw, ale tam jest na prywatnych działkach jeden obok drugiego kilka lub nawet kilkanaście kampów. Wszystkie pełne w sezonie. Połowa lokatorów to Niemcy (emeryci), którzy siedzą tam od kwietnie/maja do pażdziernika.
Jadaccy
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jadaccy » 11.01.2009 17:20

forum/viewtopic.php?t=19993&highlight

poszukałam za Ciebie, tu powinieneś znaleźć wszystko co potrzeba o tym miejscu.

czołem :!:
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czysty, spokojny, zacieniony camping
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone