Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 16.07.2013 10:40

madziorka hihi napisał(a):w jakie okolice smigacie? my nadal nie zdecydowalismy i jestesmy malo zorientowani co do warunkow dla dzieci glownie...

jedziemy do Starigrad - Paklenica
izunia23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 19.07.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 16.07.2013 14:12

agus87 uważaj na ten parasol z Biedronki. Ja go kupiłam w zeszłym roku i wylądował w śmietniku. My z tż mieliśmy zakupiony w Chorwacji natomiast Biedronkowy odstąpiłam szwagrowi. Chłopaczysko położyło się pod nim, bo w cieniu fajnie i zasnął sobie. Gdy się obudził okazało się, że jest spalony jak nie wiem. Parasol jest tak słabo wykonany, że przepuszcza promienie słoneczne i nie chroni przed nimi.

annte ja miałam przepisany Amoksiklav antybiotyk i na podróż polfergan.
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 18.07.2013 10:13

agus87 napisał(a):witam
ja również w zeszłym roku byłam w Chorwacji z córką, miała wtedy 16 miesięcy
chodziła od dobrych 5 miesięcy, więc fajnie
samą podróż zniosła super
z domu wyjeżdżaliśmy o 18, o 22 zasnęła
spała całą noc z małą przerwą na mleczko ok.5 rano
i spała do 9 :)
co prawda za radą lekarza dałam jej łyżeczkę diferganu wcześniej już wypróbowanego (moja córka to atopik, ma atopowe zapalenie skóry, ja również, difergan nam pomaga w mega zaostrzonych sytuacjach gdy wysypki się nasilają w nocy je rozdrapujemy)
o 11.30 byliśmy na miejscu
także podróż super
jeżeli chodzi o sam pobyt, byłam w szoku
sama plaża, woda, kamyczki, córka zachwycona
a co najlepsze
wszystkie wysypki, alergie, z nas poschodziły - sól wyżarła hhehe

w tym roku również jedziemy
za 9 dni :)
córka od kwietnia nie nosi pieluchy, obawiam się trochę o trasę ze względu na brak pampersa - częstsze przystanku, no i jak się w nocy przebudzi na siusiu to nie ma siły, do pampka nie zrobi :D

i tak jak pisali koledzy powyżej
- woda niegazowana do przegotowywania do robienia mleczka
- herbatki granulowane lub soki z przetworów do rozcienczania - ja kupowałam również owoce i gotowałąm kompoty
- zupki miałam kupne z gerbera i hippa, teraz córka je wszystko, ale będę gotowała trochę zupek i zagotuję :)
- podkłady higieniczne do przebierania
- mokre chusteczki
- dużo zabawek i książeczek na podróż
- kremy z wysokimi filtrami
- coś chłodzącego po opalaniu dla maluchów również
- klamerki do prania
- płyn do prania/płukania - po kąpieli w morzu ręczniki były sztywne od soli, trzeba było je codziennie przepłukiwać chociaż


ja zawsze na plażę brałam wodę niegazowaną do przemycia buzi w razie pochlapania słoną wodą


jeżeli chodzi o biegunkę
POLECAM SUSZONE JAGODY
gotujesz z nich herbatę, ideał na rozwolnienie
ja miałam całą masę leków również panthenol w zapasie, w razie wu
no i wszystkie inne leki

no i mega dużo ciuchów letnich
ja zabrałam mało i musiałam prać, szkoda czasu :P
książeczka zdrowia w razie wu, akt urodzenia
niech sobie są schowane
kupiłam córci też taką podkładkę dmuchaną pod szyjkę, bo zawsze jak zasypia w foteliku samochodowym to ma pas od buzi odciśnięty


kupiłąm dzisiaj parasol plażowy
w biedronce za 18 zł, jako, że mamy box dachowy to śmiało można pakować
inaczej bym zainwestowała w namiot
no i kapelusiki na słoneczko
miałąm 3, bo co chwile córka zamaczała, tak wariowała w wodzie
no i zakupiłam również zestaw do "piasku" a raczej żwirku, łódeczki plastikowe, koneweczki i takie tam
no i kapoczek do kąpania
łódeczkę dmuchaną już mam
jeszcze coś kombinuję :)

no i nie stresuj się, będzie dobrze, im więcej się będziesz martwić tym mniej udane wakacje będą








Dzięki za cenne wskazówki :) Przed wyjazdem wybierzemy się do lekarza po jakieś leki w razie W.
A powiedz jaki dokument wyrabialiście dziecku? Paszport czy dowód?
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 18.07.2013 11:33

witam

jedziemy do Podstrana jednak,
wyrobiamy paszporty dzieciom (na 5 lat, oplata 30zl)
my na dowodach dojedziemy

pozdrawiam
Emeren
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 23.09.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 18.07.2013 11:43

Jako ze cenne porady dla jadacych pierwszy raz z dziecimi (tak jak my),to... Jezeli zabraknie wam :) sprzetu dmuchanego albo zapomnicie go zabrac to po drodze zatrzymajcie sie w KONZUM-ie, sprzet 3 razy tanszy niz w miejscowosciach wypoczynkowych. W drodze na Riwiere Makarska jeszcze w Splicie kupilismy dmuchana lodke za 29 Kun a na miejscu w Podgorze takie samo cudo za 100 :). Ot, uroki miejscowosci turystycznych :).
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 18.07.2013 11:47

Mam coraz mniej obaw ,dzięki Wam :) jedyne czego się naprawdę obawiam to ,że Mały się pochoruje, ale w końcu nie jedziemy do Sudanu tylko do Chorwacji a to "dosyć" cywilizowany kraj ;D
Macie orientację ile się czeka na paszport?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.07.2013 20:32

reggaelove8778 napisał(a):Mam coraz mniej obaw ,dzięki Wam :) jedyne czego się naprawdę obawiam to ,że Mały się pochoruje, ale w końcu nie jedziemy do Sudanu tylko do Chorwacji a to "dosyć" cywilizowany kraj ;D
Macie orientację ile się czeka na paszport?

Na paszport czeka się do miesiąca czasu.

To nie "dość" cywilizowany kraj - to cywilizowany kraj.
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 18.07.2013 20:57

izunia
toż to jestem w szoku
w życiu bym nie pomyślała, że może być słabszej jakości i przepuszczać promienie 8O
no ale prawda jest taka, że córka w południe idzie spać więc albo ja albo mąż idzie z nią na drzemkę
ja kocham słoneczko :twisted:


reagge
paszport wtedy tymczasowy na rok
w Ostrowie czeka się 5 tygodni, w Kaliszu 2 tygodnie, robiliśmy w kaliszu
teraz wyrobiłam jej na 5 lat :wink:
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 18.07.2013 23:55

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
My jedziemy na początku sierpnia do Slatine na Ciovo (Trogir). Wyjeżdżamy z okolic Koszalina na dzień, bo inaczej nie damy rady, ale nasza mała lubi jeździć więc drogi się tak nie boję. Zakupiliśmy już dvd, bajki, piosenki, zabawki, itd.
Wyrobiliśmy małej paszport, czekaliśmy miesiąc. Wyrobiliśmy też sobie EKUZ i wykupujemy asistans na auto, i zieloną kartę, bo chcemy pojechać do Mostaru.
Muszę wybrać się do lekarza, żeby przepisał mi właśnie antybiotyk jakiś na wszelki wypadek i syropek na drogę, też w razie co.

Mamy basenik dla małej z "daszkiem", parasol chyba zakupimy na miejscu, bo nie stać nas na wynajem ciężąrówki!
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 21.07.2013 18:26

jesli chodzi o paszport to nam powiedziano, ze czas oczekiwania jest do miesiaca, ale juz po 2 tyg mozna sie dowiadywac czy nie jest do odebrania

annte u nas na poczatku tez byla slatine obstawiana
ale juz kwatera zarezerwowana w podstranie wiec nie zmieniamy

pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2013 18:47

annte napisał(a):Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Muszę wybrać się do lekarza, żeby przepisał mi właśnie [url]antybiotyk jakiś na wszelki wypadek[/url] i syropek na drogę, też w razie co.

[b[/b]

Oczywiście wiesz kiedy będzie trzeba podać ten antybiotyk?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
z Wawy z 7 latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 21.07.2013 21:37

My planujemy wyjazd około 11 lub 12 sierpnia z 7 letnim synem. Wyruszamy z Wawy.
Chcemy jechać przez Węgry.
Jedziemy pierwszy raz.
Właśnie w rejony Makarskiej. Ja będę kierował na zmianę z żoną.
O której najlepiej wyjechać ? Z rana czy na noc.
Najlepiej jak byśmy dotarli tam w południe by znaleźć noclegi.

Pozdrawiam
Tomek
xxlgreg_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2007
Re: z Wawy z 7 latkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxlgreg_ » 21.07.2013 22:43

wikol napisał(a):My planujemy wyjazd około 11 lub 12 sierpnia z 7 letnim synem. Wyruszamy z Wawy.
Chcemy jechać przez Węgry.
Jedziemy pierwszy raz.
Właśnie w rejony Makarskiej. Ja będę kierował na zmianę z żoną.
O której najlepiej wyjechać ? Z rana czy na noc.
Najlepiej jak byśmy dotarli tam w południe by znaleźć noclegi.

Pozdrawiam
Tomek


Ja napiszę tak jak czuję i jadę.
Pojechaliśmy w tym roku w czwórkę (żona - nie prowadzi, córka - 10 lat nie prowadzi, córka - 11 miesięcy nie prowadzi) ze Śląska. Ponieważ tylko ja jechałem a nie lubię jeździć po ciemku wyjechaliśmy o 3.30 i dojechaliśmy o 16.05 do Mimic (20 km od Makarskiej w stronę Omisa). Droga PL-CZ-SLO-HU-CRO super kilka przystanków i na miejscu.
Co do Twojego pytania. To wszystko zależy jak drogę znoszą dzieci i jak Wy. Ja niestety jestem jedynym kierowcą w rodzinie i preferuję jazdę dzienną - wyjechaliśmy nad ranem ze względu na to że duża część trasy dzieci śpią a nie jest noc (kompromis). Wy macie dwoje kierowców więc ja osobiście polecałbym wyjazd późnym wieczorem. Ale.
1. Po moich znajomych (przyjechaliśmy w 7 rodzin) stwierdzam że je istnieje tzw. statystyczny kryzys "solidarny". Tzn. obie osoby ogarnie kryzys w tym samym czasie. Więc oboje kierowców jest tak samo zmęczonych w tym samym czasie. Jeśli Was to nie dotyczy zdecydowanie polecam wyjazd późnym wieczorem.
2. Zależy w jaki dzień chcecie jechać. Na pewno nie możecie wyjechać tak żeby być w sobotę na ranem - południem w okolicach granicy - Zagrzebia (Lucko) bo władujecie się w korki. Wyjazd późnym wieczorem w piątek = 99% szans na korki w Chorwacji w sobotę. Wyjazd w sobotę o 3.00 z Polski to w zależności od miejsca wjazd do Chorwacji 10-16
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.07.2013 07:46

My jedziemy z jednym dzieckiem. Jestem przygotowany że może trochę marudzić w podróży. Trasę Warszawa Międzyzdroje wytrzymuje więc nie powinno być źle. Zastanawiam się czy jechać w niedziele wieczorem czy w poniedziałek rano.
Żona woli kierować przez Polskę w dzień ponieważ nie lubi jeździć w nocy. Ja natomiast mogę jechać w nocy / zresztą mi wszystko jedno / Także wychodzi że powinniśmy jechać popołudniu.
I teraz zastanawiam się czy jechać w niedziele czy poniedziałek.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 22.07.2013 07:52

my własnie zazwyczaj mamy "kryzys solidarny" :D (fajna nazwa) dlatego nie mozemy jechac na noc. Raz jak młodsza córka była mała pojechalismy na noc i to była droga przez mękę. Potem musiała się przyzwyczaić i nauczyc jeździć długie trasy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone