Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 04.07.2013 16:03

Kilka moich wskazówek:
Cel jest taki żeby i rodzice i dzieci mieli trochę odpoczynku na wyjeździe - dlatego mamy swoje podstawowe wymagania których się trzymamy jeżdżąc z naszymi pociechami.

1.Mała miejscowości - góra dwa sklepy i dwie knajpy i płaski deptak wzdłuż morza do wieczornych spacerów - w małych miejscowościach ilość trampolin, straganów z chińszczyzną itp. jest minimalna - czego oko nie widzi tego dziecku nie żal, i nie ma ciągłego: mogę to?, mogę tu ? kup mi proszę plssssss ......... jesteś taki kochany tatusiu .....
2. Apartament na uboczu i najlepiej tak żeby dzieciaki można było wypuścić samopas na podwórko bez obawy że wpadnie pod samochód, skuter ect.
3. W zasięgu max 15 min samochodem odpowiednia plaża - tzn:
- łatwo do niej dojść z pełnym zakulbaczeniem (jeden dzieciak na barana, drugi za jedną rękę, w drugiej ręce lodówka turystyczna + plecak na którym wiszą płetwy z jednej strony a z drugiej przypięty parasol oraz inne niezbędniki typu siatka na rybki, zabawki do wody itp.)
- bez jeżowców
- płytkie zejście do wody
- niezatłoczona - tak żeby można było rozbić obozowisko z parasolem, usiąść w cieniu z zimnym piwem, dzieciom założyć pływaczki, spuścić ze smyczy do wody i mieć święty spokój nie szukając ich cały czas wzrokiem w tłumie.

P.S. szukanie plaży z naturalnym cieniem nie ma sensu - tam jest przeważnie tłocznie a parasol plażowy zapewnia cień wszędzie.
izunia23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 19.07.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 05.07.2013 18:35

Witam.
W zeszłym roku pojechaliśmy wówczas z 15-sto miesięczną córunią do Makarskiej w ciemno. Wyjazd był około 15 sierpnia na 2 tygodnie. Dwa dni przed wyjazdem poszłam z małą do lekarza rodzinnego żeby profilaktycznie przebadał małą czy przypadkiem nic tam się u niej nie rozwija typu jakiś wirus czy inne ustrojstwo. Lekarka przepisała nam antybiotyk o wszechstronnym działaniu i syropek na podróż, który działał uspokajająco i nasennie. Dodatkowo poleciła inne lekarstwa, które moga nam się przydać. W samą podróż wybraliśmy się około godziny 16. W aucie miałam przygotowane zupełnie nowe bajeczki, ktorych dziecię wcześniej nie widziało, dvd na zagłówek (ale kompletnie jej nie interesowało). Miałam również podgrzewacz samochodowy do mleka, który sprawdzil się w 100%. Dodatkowo do jedzenia był chlebek i słoiczkowe deserki. W związku z tym, że bałam się tamtejszego jedzenia dla dziecka zrobiłam w słoiczki pomidorową i na miejscu co drugi dzień gotowałam ryż i mała była zachwycona. Oczywiście okazało się, że tamtejsze jedzenie zbytnio nie szkodzi jej na jeszcze mało rozwinięty żołądek. Na plaży nie sprawdzil się namiocik bo robiła się w nim sauna za to dmuchany basenik był rewelacją. Mała dziennie spała tylko raz około godziny. Na plażę jeździliśmy do miejscowości obok - Krvavicy. Wieczorami wychodziliśmy na miasto a mała zasypiała w wózku.
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 06.07.2013 11:38

krzych222 i izunia23 dziękuję za nowe wskazówki :) coraz bardziej zaczynam myśleć o wyjeździe 1 września... chciałabym uniknąć "dzikich tłumów" :)
izunia23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 19.07.2010
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 06.07.2013 18:46

W Makarskiej "dzikie tłumy" są na porządku dziennym. Podobno w tym roku turyści z Rosji, Ukrainy i BIH musza mieć wizy w związku z wejściem do UE i masowo odwołują rezerwacje. Jest nadzieja, że będzie mniej ludności. Faktem jest jednak to, że idąc promenadą czujesz się jakbyś szła w PL bo więcej polaków niż obcokrajowców.
My w tym roku też jedziemy do Makarskiej około 9 sierpnia. Mała ma już 2 lata i 3 miesiące a mimo to boję się podróży.
reggaelove8778
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 07.07.2013 14:13

Iza nic o tych wizach nie wiedziałam ,bardzo dobra wiadomość :) Ojjj Polaków bardzo dużo ale co poradzić ,kto pojedzie raz ,ten się zakocha i wraca każdego roku :) Znajomi pojechali pierwszy raz w Czerwcu i tak się zakochali ,że jadą drugi raz w Sierpniu!!! ;D
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 12.07.2013 00:13

Izunia23 pamiętasz jaki to był antybiotyk i jaki syropek? My jedziemy w sierpniu i nasza mała też będzie miała 15 miesięcy. najbardziej boję się, że przypęta się jakaś choroba, chociaż mała nie choruje. Braliście parasol na plażę?
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 15.07.2013 22:32

witam
ja również w zeszłym roku byłam w Chorwacji z córką, miała wtedy 16 miesięcy
chodziła od dobrych 5 miesięcy, więc fajnie
samą podróż zniosła super
z domu wyjeżdżaliśmy o 18, o 22 zasnęła
spała całą noc z małą przerwą na mleczko ok.5 rano
i spała do 9 :)
co prawda za radą lekarza dałam jej łyżeczkę diferganu wcześniej już wypróbowanego (moja córka to atopik, ma atopowe zapalenie skóry, ja również, difergan nam pomaga w mega zaostrzonych sytuacjach gdy wysypki się nasilają w nocy je rozdrapujemy)
o 11.30 byliśmy na miejscu
także podróż super
jeżeli chodzi o sam pobyt, byłam w szoku
sama plaża, woda, kamyczki, córka zachwycona
a co najlepsze
wszystkie wysypki, alergie, z nas poschodziły - sól wyżarła hhehe

w tym roku również jedziemy
za 9 dni :)
córka od kwietnia nie nosi pieluchy, obawiam się trochę o trasę ze względu na brak pampersa - częstsze przystanku, no i jak się w nocy przebudzi na siusiu to nie ma siły, do pampka nie zrobi :D

i tak jak pisali koledzy powyżej
- woda niegazowana do przegotowywania do robienia mleczka
- herbatki granulowane lub soki z przetworów do rozcienczania - ja kupowałam również owoce i gotowałąm kompoty
- zupki miałam kupne z gerbera i hippa, teraz córka je wszystko, ale będę gotowała trochę zupek i zagotuję :)
- podkłady higieniczne do przebierania
- mokre chusteczki
- dużo zabawek i książeczek na podróż
- kremy z wysokimi filtrami
- coś chłodzącego po opalaniu dla maluchów również
- klamerki do prania
- płyn do prania/płukania - po kąpieli w morzu ręczniki były sztywne od soli, trzeba było je codziennie przepłukiwać chociaż


ja zawsze na plażę brałam wodę niegazowaną do przemycia buzi w razie pochlapania słoną wodą


jeżeli chodzi o biegunkę
POLECAM SUSZONE JAGODY
gotujesz z nich herbatę, ideał na rozwolnienie
ja miałam całą masę leków również panthenol w zapasie, w razie wu
no i wszystkie inne leki

no i mega dużo ciuchów letnich
ja zabrałam mało i musiałam prać, szkoda czasu :P
książeczka zdrowia w razie wu, akt urodzenia
niech sobie są schowane
kupiłam córci też taką podkładkę dmuchaną pod szyjkę, bo zawsze jak zasypia w foteliku samochodowym to ma pas od buzi odciśnięty


kupiłąm dzisiaj parasol plażowy
w biedronce za 18 zł, jako, że mamy box dachowy to śmiało można pakować
inaczej bym zainwestowała w namiot
no i kapelusiki na słoneczko
miałąm 3, bo co chwile córka zamaczała, tak wariowała w wodzie
no i zakupiłam również zestaw do "piasku" a raczej żwirku, łódeczki plastikowe, koneweczki i takie tam
no i kapoczek do kąpania
łódeczkę dmuchaną już mam
jeszcze coś kombinuję :)

no i nie stresuj się, będzie dobrze, im więcej się będziesz martwić tym mniej udane wakacje będą
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 15.07.2013 22:34

ja miałam amoksiklav zapobiegawczo od lekarza
http://www.doz.pl/leki/p1871-Amoksiklav ... _zawiesina
tabletki
w razie jakiejś choroby miałam dać córce pół
miała 15 msc

wiadomo, że przeciwbóle i inne takie obowiązkowo
aha i polecam wziąć wodę utlenioną w razie wu no i plasterki
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 16.07.2013 09:05

zamiast wody utlenionej octenisept - doskonały do dezynfekcji i nie szczypie ;)
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 16.07.2013 09:26

witajcie.

Wyruszamy w nasza pierwsza podroz do chorwacji z dwojka dzieci,
ale nie mam obaw , bo na codzien duzo sie przemieszczamy, niekoniecznie po kilkanascie godzin, ale zmiany lubimy i nasze dzieci rowniez
choroby moga zdarzyc sie wszedzie, najwazniejsze to zabrac cos przeciw-goraczkowego/bolowego
reggaelove8778 my rowniez jedziemy z rzeszowa, pod koniec sierpnia
jeszcze nie sprecyzowalismy miejsca ale tak do godziny za trogirem planujemy, okolice omis-mimice....
rozgladam sie za kwaterami powoli,
pozdrawiam i moze do zobaczenia
head
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 14.07.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 16.07.2013 09:33

Hej, za niecały miesiąc my jedziemy z naszymi dziećmi z których najmłodszy synek będzie miał skończone 3 miesiące jak wsiądziemy do auta. Jedziemy w to samo miejsce co rok temu więc warunki znamy (były ekstra). Po powrocie napisze jak minęła podroż bo to jest jedyne co nas niepokoi w tym momencie.
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 16.07.2013 09:39

w jakie okolice smigacie? my nadal nie zdecydowalismy i jestesmy malo zorientowani co do warunkow dla dzieci glownie...
Emeren
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 23.09.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 16.07.2013 09:45

Dojechalismy do Chorwacji z dwojgiem dzieci. Jeden dwa lata drugi dwanascie. Atak nastapil w drodze ze strony raczej malo spodziewanej :) Mlodszy prawie ciagle spal albo dal sie spacyfikowac bajkami na laptopie za to drugi od poczatku marudzil...niewygodnie, glosno, cieplo, ile jeszcze....ech....nastolatek :) Dopiero pod koniec trasy mlodszy stracil cierpliwosc i niestety trzeba go bylo wysadzic na godzine z fotelika. W sumie to on z nas wszystkich mial najgorzej ze wzgledu na ograniczone ruchy w ciasno dopasowanym foteliku przywiazany pasami. Teraz jak widzi nasz samochod to az sie krzywi na mysl o wejsciu do niego :/.
Co do miejsca dla malych dzieci...wiem ze drozej ale im blizej plazy tym lepiej. Nasz apartament jest oddzielony od plazy tylko promenada wiec wychodzimy na nia tak jakby do pokoju obok. Jestesmy w Podgorze...dzisiaj troche wieje i smigamy na wycieczke do Splitu :)
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 16.07.2013 10:19

reggaelove8778 napisał(a):Będziemy jechać z Rzeszowa więc nie jest tak bardzo daleko, oczywiście wyjazd na noc.


To tak jak my. Na noc to wg mnie jedyna opcja z 8 i 1,5-rocznym dzieckiem

Planujemy tak ok 26 sierpnia wyjechać i spędzić ok 10 dni
Na celowniku mamy Południową Dalmację ,podoba nam się Tucepi ale mam obawy ,że będą straszne tłumy i Mały będzie przeszkadzał plażowiczom...? Po za tym jest tam chyba dosyć drogo...
Chciałam coś zarezerwować ale ceny przez internet KOSMOS 70-85 E za 3 osoby?


My wyruszamy 24.08 po południu.
W połowie maja zarezerwowałem apartament 2+1 niedaleko Szybenika na 9 noclegów za łącznie 440E.

pozadrawiam
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 16.07.2013 10:56

owszem, po octenisepcie szczypie szczypie :)
ale po co wyadać 20 zł jak można zapłacić 3 zł za atomizer z wodą utlenioną
ja miałam waciki LEKO nasączone spirytusem - ot taka alternatywa dla octeniceptu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone