Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzych222
Odkrywca
Re: CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 04.07.2013 15:03

Kilka moich wskazówek:
Cel jest taki żeby i rodzice i dzieci mieli trochę odpoczynku na wyjeździe - dlatego mamy swoje podstawowe wymagania których się trzymamy jeżdżąc z naszymi pociechami.

1.Mała miejscowości - góra dwa sklepy i dwie knajpy i płaski deptak wzdłuż morza do wieczornych spacerów - w małych miejscowościach ilość trampolin, straganów z chińszczyzną itp. jest minimalna - czego oko nie widzi tego dziecku nie żal, i nie ma ciągłego: mogę to?, mogę tu ? kup mi proszę plssssss ......... jesteś taki kochany tatusiu .....
2. Apartament na uboczu i najlepiej tak żeby dzieciaki można było wypuścić samopas na podwórko bez obawy że wpadnie pod samochód, skuter ect.
3. W zasięgu max 15 min samochodem odpowiednia plaża - tzn:
- łatwo do niej dojść z pełnym zakulbaczeniem (jeden dzieciak na barana, drugi za jedną rękę, w drugiej ręce lodówka turystyczna + plecak na którym wiszą płetwy z jednej strony a z drugiej przypięty parasol oraz inne niezbędniki typu siatka na rybki, zabawki do wody itp.)
- bez jeżowców
- płytkie zejście do wody
- niezatłoczona - tak żeby można było rozbić obozowisko z parasolem, usiąść w cieniu z zimnym piwem, dzieciom założyć pływaczki, spuścić ze smyczy do wody i mieć święty spokój nie szukając ich cały czas wzrokiem w tłumie.

P.S. szukanie plaży z naturalnym cieniem nie ma sensu - tam jest przeważnie tłocznie a parasol plażowy zapewnia cień wszędzie.
izunia23
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 05.07.2013 17:35

Witam.
W zeszłym roku pojechaliśmy wówczas z 15-sto miesięczną córunią do Makarskiej w ciemno. Wyjazd był około 15 sierpnia na 2 tygodnie. Dwa dni przed wyjazdem poszłam z małą do lekarza rodzinnego żeby profilaktycznie przebadał małą czy przypadkiem nic tam się u niej nie rozwija typu jakiś wirus czy inne ustrojstwo. Lekarka przepisała nam antybiotyk o wszechstronnym działaniu i syropek na podróż, który działał uspokajająco i nasennie. Dodatkowo poleciła inne lekarstwa, które moga nam się przydać. W samą podróż wybraliśmy się około godziny 16. W aucie miałam przygotowane zupełnie nowe bajeczki, ktorych dziecię wcześniej nie widziało, dvd na zagłówek (ale kompletnie jej nie interesowało). Miałam również podgrzewacz samochodowy do mleka, który sprawdzil się w 100%. Dodatkowo do jedzenia był chlebek i słoiczkowe deserki. W związku z tym, że bałam się tamtejszego jedzenia dla dziecka zrobiłam w słoiczki pomidorową i na miejscu co drugi dzień gotowałam ryż i mała była zachwycona. Oczywiście okazało się, że tamtejsze jedzenie zbytnio nie szkodzi jej na jeszcze mało rozwinięty żołądek. Na plaży nie sprawdzil się namiocik bo robiła się w nim sauna za to dmuchany basenik był rewelacją. Mała dziennie spała tylko raz około godziny. Na plażę jeździliśmy do miejscowości obok - Krvavicy. Wieczorami wychodziliśmy na miasto a mała zasypiała w wózku.
reggaelove8778
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 06.07.2013 10:38

krzych222 i izunia23 dziękuję za nowe wskazówki :) coraz bardziej zaczynam myśleć o wyjeździe 1 września... chciałabym uniknąć "dzikich tłumów" :)
izunia23
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) izunia23 » 06.07.2013 17:46

W Makarskiej "dzikie tłumy" są na porządku dziennym. Podobno w tym roku turyści z Rosji, Ukrainy i BIH musza mieć wizy w związku z wejściem do UE i masowo odwołują rezerwacje. Jest nadzieja, że będzie mniej ludności. Faktem jest jednak to, że idąc promenadą czujesz się jakbyś szła w PL bo więcej polaków niż obcokrajowców.
My w tym roku też jedziemy do Makarskiej około 9 sierpnia. Mała ma już 2 lata i 3 miesiące a mimo to boję się podróży.
reggaelove8778
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) reggaelove8778 » 07.07.2013 13:13

Iza nic o tych wizach nie wiedziałam ,bardzo dobra wiadomość :) Ojjj Polaków bardzo dużo ale co poradzić ,kto pojedzie raz ,ten się zakocha i wraca każdego roku :) Znajomi pojechali pierwszy raz w Czerwcu i tak się zakochali ,że jadą drugi raz w Sierpniu!!! ;D
annte
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 11.07.2013 23:13

Izunia23 pamiętasz jaki to był antybiotyk i jaki syropek? My jedziemy w sierpniu i nasza mała też będzie miała 15 miesięcy. najbardziej boję się, że przypęta się jakaś choroba, chociaż mała nie choruje. Braliście parasol na plażę?
agus87
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 15.07.2013 21:32

witam
ja również w zeszłym roku byłam w Chorwacji z córką, miała wtedy 16 miesięcy
chodziła od dobrych 5 miesięcy, więc fajnie
samą podróż zniosła super
z domu wyjeżdżaliśmy o 18, o 22 zasnęła
spała całą noc z małą przerwą na mleczko ok.5 rano
i spała do 9 :)
co prawda za radą lekarza dałam jej łyżeczkę diferganu wcześniej już wypróbowanego (moja córka to atopik, ma atopowe zapalenie skóry, ja również, difergan nam pomaga w mega zaostrzonych sytuacjach gdy wysypki się nasilają w nocy je rozdrapujemy)
o 11.30 byliśmy na miejscu
także podróż super
jeżeli chodzi o sam pobyt, byłam w szoku
sama plaża, woda, kamyczki, córka zachwycona
a co najlepsze
wszystkie wysypki, alergie, z nas poschodziły - sól wyżarła hhehe

w tym roku również jedziemy
za 9 dni :)
córka od kwietnia nie nosi pieluchy, obawiam się trochę o trasę ze względu na brak pampersa - częstsze przystanku, no i jak się w nocy przebudzi na siusiu to nie ma siły, do pampka nie zrobi :D

i tak jak pisali koledzy powyżej
- woda niegazowana do przegotowywania do robienia mleczka
- herbatki granulowane lub soki z przetworów do rozcienczania - ja kupowałam również owoce i gotowałąm kompoty
- zupki miałam kupne z gerbera i hippa, teraz córka je wszystko, ale będę gotowała trochę zupek i zagotuję :)
- podkłady higieniczne do przebierania
- mokre chusteczki
- dużo zabawek i książeczek na podróż
- kremy z wysokimi filtrami
- coś chłodzącego po opalaniu dla maluchów również
- klamerki do prania
- płyn do prania/płukania - po kąpieli w morzu ręczniki były sztywne od soli, trzeba było je codziennie przepłukiwać chociaż

ja zawsze na plażę brałam wodę niegazowaną do przemycia buzi w razie pochlapania słoną wodą

jeżeli chodzi o biegunkę
POLECAM SUSZONE JAGODY
gotujesz z nich herbatę, ideał na rozwolnienie
ja miałam całą masę leków również panthenol w zapasie, w razie wu
no i wszystkie inne leki

no i mega dużo ciuchów letnich
ja zabrałam mało i musiałam prać, szkoda czasu :P
książeczka zdrowia w razie wu, akt urodzenia
niech sobie są schowane
kupiłam córci też taką podkładkę dmuchaną pod szyjkę, bo zawsze jak zasypia w foteliku samochodowym to ma pas od buzi odciśnięty

kupiłąm dzisiaj parasol plażowy
w biedronce za 18 zł, jako, że mamy box dachowy to śmiało można pakować
inaczej bym zainwestowała w namiot
no i kapelusiki na słoneczko
miałąm 3, bo co chwile córka zamaczała, tak wariowała w wodzie
no i zakupiłam również zestaw do "piasku" a raczej żwirku, łódeczki plastikowe, koneweczki i takie tam
no i kapoczek do kąpania
łódeczkę dmuchaną już mam
jeszcze coś kombinuję :)

no i nie stresuj się, będzie dobrze, im więcej się będziesz martwić tym mniej udane wakacje będą
agus87
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 15.07.2013 21:34

ja miałam amoksiklav zapobiegawczo od lekarza
http://www.doz.pl/leki/p1871-Amoksiklav ... _zawiesina
tabletki
w razie jakiejś choroby miałam dać córce pół
miała 15 msc

wiadomo, że przeciwbóle i inne takie obowiązkowo
aha i polecam wziąć wodę utlenioną w razie wu no i plasterki
ita
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 16.07.2013 08:05

zamiast wody utlenionej octenisept - doskonały do dezynfekcji i nie szczypie ;)
madziorka hihi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 16.07.2013 08:26

witajcie.

Wyruszamy w nasza pierwsza podroz do chorwacji z dwojka dzieci,
ale nie mam obaw , bo na codzien duzo sie przemieszczamy, niekoniecznie po kilkanascie godzin, ale zmiany lubimy i nasze dzieci rowniez
choroby moga zdarzyc sie wszedzie, najwazniejsze to zabrac cos przeciw-goraczkowego/bolowego
reggaelove8778 my rowniez jedziemy z rzeszowa, pod koniec sierpnia
jeszcze nie sprecyzowalismy miejsca ale tak do godziny za trogirem planujemy, okolice omis-mimice....
rozgladam sie za kwaterami powoli,
pozdrawiam i moze do zobaczenia
head
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) head » 16.07.2013 08:33

Hej, za niecały miesiąc my jedziemy z naszymi dziećmi z których najmłodszy synek będzie miał skończone 3 miesiące jak wsiądziemy do auta. Jedziemy w to samo miejsce co rok temu więc warunki znamy (były ekstra). Po powrocie napisze jak minęła podroż bo to jest jedyne co nas niepokoi w tym momencie.
madziorka hihi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 16.07.2013 08:39

w jakie okolice smigacie? my nadal nie zdecydowalismy i jestesmy malo zorientowani co do warunkow dla dzieci glownie...
Emeren
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 16.07.2013 08:45

Dojechalismy do Chorwacji z dwojgiem dzieci. Jeden dwa lata drugi dwanascie. Atak nastapil w drodze ze strony raczej malo spodziewanej :) Mlodszy prawie ciagle spal albo dal sie spacyfikowac bajkami na laptopie za to drugi od poczatku marudzil...niewygodnie, glosno, cieplo, ile jeszcze....ech....nastolatek :) Dopiero pod koniec trasy mlodszy stracil cierpliwosc i niestety trzeba go bylo wysadzic na godzine z fotelika. W sumie to on z nas wszystkich mial najgorzej ze wzgledu na ograniczone ruchy w ciasno dopasowanym foteliku przywiazany pasami. Teraz jak widzi nasz samochod to az sie krzywi na mysl o wejsciu do niego :/.
Co do miejsca dla malych dzieci...wiem ze drozej ale im blizej plazy tym lepiej. Nasz apartament jest oddzielony od plazy tylko promenada wiec wychodzimy na nia tak jakby do pokoju obok. Jestesmy w Podgorze...dzisiaj troche wieje i smigamy na wycieczke do Splitu :)
tomeq77
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 16.07.2013 09:19

reggaelove8778 napisał(a):Będziemy jechać z Rzeszowa więc nie jest tak bardzo daleko, oczywiście wyjazd na noc.

To tak jak my. Na noc to wg mnie jedyna opcja z 8 i 1,5-rocznym dzieckiem

Planujemy tak ok 26 sierpnia wyjechać i spędzić ok 10 dni
Na celowniku mamy Południową Dalmację ,podoba nam się Tucepi ale mam obawy ,że będą straszne tłumy i Mały będzie przeszkadzał plażowiczom...? Po za tym jest tam chyba dosyć drogo...
Chciałam coś zarezerwować ale ceny przez internet KOSMOS 70-85 E za 3 osoby?

My wyruszamy 24.08 po południu.
W połowie maja zarezerwowałem apartament 2+1 niedaleko Szybenika na 9 noclegów za łącznie 440E.

pozadrawiam
agus87
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 16.07.2013 09:56

owszem, po octenisepcie szczypie szczypie :)
ale po co wyadać 20 zł jak można zapłacić 3 zł za atomizer z wodą utlenioną
ja miałam waciki LEKO nasączone spirytusem - ot taka alternatywa dla octeniceptu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

CENNE PORADY DLA JADĄCYCH PO RAZ PIERWSZY Z MAŁYMI DZIEĆMI! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019