Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 24.02.2009 23:28

Mag napisał(a):Czy w Breli jest i może ktoś korzystał z rejsu kilkugodzinnego lub jednodniowego, jeżeli tak to jakie rady w tym temacie?


Fishpicniki :lol:
Mag
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 17.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mag » 25.02.2009 00:04

Dzięki "Opiekunie" za linka. Znalazłem tam prawie wszystkie potrzebne informacje :D
Ale brakuje mi jednej informacji, czy z Breli można bezpośrednio się zabrać na fishpicnic, czy jednak nie? Niestety rakija nie idzie w parze z podjechaniem autem, ale to już problemik do rozwiązania w trakcie pobytu w Breli. Jeszcze raz wielkie dzięki za info :wink:
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 25.02.2009 08:45

Z Breli pływają dwa stateczki do Jelsy i na Bol(to jedna wycieczka) ale mnie osobiście nieodpowiadały-za małe jednostki pływające. W CRO nie mozna mieć ani promila alkoholu we krwi zatem albo jazda albo rakija.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.02.2009 09:30

krzysiek M. napisał(a): W CRO nie mozna mieć ani promila alkoholu we krwi zatem albo jazda albo rakija.


Nie prawda 0,5 promilka można mieć :wink:

Informacje dla kierowców

Chorwacja honoruje polskie prawo jazdy. Turysta powinien obowiązkowo posiadać dowód rejestracyjny pojazdu i OC. Z dniem 17.06.2008 r. w Chorwacji wszedł w życie nowy Kodeks Drogowy wnoszący wiele istotnych zmian w stosunku do poprzednich uregulowań, m.in.:

▪ zakaz prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu (dla kierowców w wieku 16-24 lata oraz zawodowych, wykonujących pracę - 0,0 promille, dla pozostałych - 0,5 promille). Nie przestrzeganie powyższego przepisu grozi karą pieniężną (od 700 do 2100,- EURO), odebraniem prawa jazdy na rok lub dwa, ew. karą pozbawienia wolności do 6 miesięcy,
▪ obowiązek prowadzenia pojazdów z włączonymi światłami mijania, z wyjątkiem pory dziennej przy dobrej widoczności w okresie letnim (kara ok. 70,- EUR),
▪ obowiązek posiadania kamizelki odblaskowej dla kierowcy i każdego pasażera.

Ponadto aktualne pozostały inne przepisy, m.in.:
▪ zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego, z wyjątkiem systemu hands free
▪ obowiązek posiadania kasku dla uczestników ruchu drogowego korzystających z pojazdów jednośladowych,
▪ surowe kary w stosunku do kierowców parkujących w niedozwolonych miejscach (ten przepis rygorystycznie jest przestrzegany przez chorwacką policję drogową, zwłaszcza w stosunku do turystów. Pojazdy parkujące w niedozwolonych miejscach najczęściej w krótkim czasie są odholowywane na parkingi policyjne, a kierowcy obłożeni wysokimi karami pieniężnymi).
▪ obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach zajętych przez kierowcę i podróżnych,
▪ obowiązek posiadania w pojeździe trójkąta ostrzegawczego i apteczki,
▪ dopuszczalnej prędkości na drogach publicznych:
- na autostradach do 130 km/godz.
- na drogach szybkiego ruchu do 110 km/godz.
- na pozostałych drogach do 90 km/godz.
- w miejscach zabudowanych do 50 km/godz.
- dla pojazdów holujących drugi pojazd do 40 km/godz.


źródło - http://www.zagrzeb.polemb.net/index.php?document=41
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 25.02.2009 09:36

OK mam stare dane ale dla bezpieczeństwa swojego i innych użytkowników dróg proponuje nie pic ani kropelki!
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2009 09:41

pizza od ok. 50 KN
faktycznie nietanio :@(
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 25.02.2009 09:53

Fishpicnic- spacerkiem do Baśki, a tam w porcie są chyba 3 statki odbywające właśnie takie wycieczki. Polecam drewnianą krypę, zawija na Hvar do Vrboski oraz na Bol- Złoty Róg na wyspie Brać.

Pozdrawiam i już zazdroszczę Breli, Grzegorz.

Obrazek

Vrboska, wyspa Hvar
Mag
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 17.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mag » 25.02.2009 10:20

[Fishpicnic- spacerkiem do Baśki, a tam w porcie są chyba 3 statki odbywające właśnie takie wycieczki. Polecam drewnianą krypę, zawija na Hvar do Vrboski oraz na Bol- Złoty Róg na wyspie Brać.]
Dzięki Grzegorzu, rozumiem, że korzystałes z takiego rejsu i jest godny polecenia :D
Od centrum Breli, spacerkiem jaka będzie odległość do Baśki? Cena od osoby? Czas trwania? Pytam o szczegóły bo będziemy w 3 rodzinki i z dziećmi.
POzdrawiam
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 25.02.2009 14:40

Krystof:

jak planujesz do Breli z Gdanska ??
Bedziesz tlukl sie przez cala Polske czy pojedziesz na zachod i przez Niemcy/Austria/Slowenia ??
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2009 14:54

jak planujesz do Breli z Gdanska ??
Bedziesz tlukl sie przez cala Polske czy pojedziesz na zachod i przez Niemcy/Austria/Slowenia ??


Zdecydowanie preferuję niemiecką autobanę. To "tylko" 300 kilometrów dalej, ale się opłaca. Zazwyczaj pierwszego dnia robimy 1200 km, czyli dojeżdżamy do Graz. Dzięki temu na miejscu jesteśmy "w obiad" (Jezu, już się na to cieszę! Pierwszy dzień to petadra - tak fajnie ciepło!)

W tym roku trochę sięjeszcze waham z dojazdem (czy nie pęknąć i nie wybrać wariantu martorologicznego przez RP), bo miałem zamiar jechać (ze względów krajoznawczych) przez BiH (Srajewo, Mostar - z resztą wiesz już o tym z innego wątku ;@) ).
Przez Berlin - Leipzig - Regensburg - Graz robi mi się z tego 2300 km - tyle, co do Barcelony albo Neapolu :@( Muszę to przemyśleć.

Tak, czy siak, preferuję wariant niemiecki, K.
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 25.02.2009 15:05

[/quote]Zdecydowanie preferuję niemiecką autobanę. To "tylko" 300 kilometrów dalej, ale się opłaca. Zazwyczaj pierwszego dnia robimy 1200 km, czyli dojeżdżamy do Graz. Dzięki temu na miejscu jesteśmy "w obiad" (Jezu, już się na to cieszę! Pierwszy dzień to petadra - tak fajnie ciepło!)
Tak, czy siak, preferuję wariant niemiecki, K.[/quote]

No to bedziesz przejezdzal obwodnica mojego miasta :)
sluszna koncepcja :)
ja tez planuje zrobic sobie nocleg pod Grazem (Oekotel) i po sniadaniu wio do Breli :) - w sumie wyszlo mi 1600 km - i widoczki pikne :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2009 15:20

jeśli jeszcze nie rezerwowałeś Oekotelu, to może rozważ nocleg kawałek dalej? mógłbyś jeszcze rano coś zwiedzić (w Słowenii), albo uciec przed sobotnimi korkami?
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 25.02.2009 15:27

Krystof napisał(a):jeśli jeszcze nie rezerwowałeś Oekotelu, to może rozważ nocleg kawałek dalej? mógłbyś jeszcze rano coś zwiedzić (w Słowenii), albo uciec przed sobotnimi korkami?


juz zarezerwowalem w Oekotelu, a Slowenie chce obejsc "bokiem"
nie mam zamiaru placic 30 EUR za 20 km autostrady :evil:
polecono mi fajna alternatywna trase przez Slowenie zeby nie zachaczyc o autostrade
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2009 15:35

polecono mi fajna alternatywna trase przez Slowenie zeby nie zachaczyc o autostrade
to dawaj (póki nie usuną nam tego wątku :wink: )
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 25.02.2009 15:54

Krystof napisał(a):
polecono mi fajna alternatywna trase przez Slowenie zeby nie zachaczyc o autostrade
to dawaj (póki nie usuną nam tego wątku :wink: )


ok 8)
ostatni (chyba) - jednak chyba przedostatni zjazd przed granica A/SLO na miejscowosc Mureck (droga Nr B69), tam przekraczasz granice (most nad rzeka Mur) i walisz bocznymi drogami (Nr 433 do miejscowosci Lenart v Slovenskich Goricach, pozniej Nr 229 do Ptuj a dalej to juz normalnie E59 do granicy z CRO)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone