Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 25.08.2014 09:26

Po przeczytaniu niektórych postów spodziewałem się jakiegoś totalnego harda :D , a rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Fantastyczna atrakcja - zarówno sam widok ze szczytu, jak i sama jazda.
Wprawdzie trochę wąsko, ale równo, z mijankami i co najważniejsze z pięknymi widokami.
Jeżeli ktoś jeździ samochodem na co dzień nie powinien mieć żadnych kłopotów.
Osobiście większą trudność sprawiło mi zaparkowanie pod Lidlem w Makarskiej wieczorem :lol:
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 25.08.2014 09:52

JerzyM73 napisał(a):Wróciłem tydzień temu, zaliczyłem SRD- naprawdę warto bo widoki na Dubrownik piękne.Na parkingu 3/4 samochodów to polskie :-) - sporo wolnych miejsc. Co do trudności to nie będę się wypowiadał bo nie chce nikogo obrazić, dodam, że nie jeżdżę w kapeluszu i raz na tydzień.

jak to wygląda w realu proszę zobaczyć





haha uśmiałem się ten citroen widziany w to moje auto. Byliśmy w tym samym dniu na Śrd.

mój wjazd wyglądał tak:


a kolejką jeździ się bardzo wygodnie i widok jest super



Poza tym to chyba najlepszy sposób zwiedzania Dubrovnika pozostawiasz samochód na cały dzień na darmowym parkingu ;-)

a co do sprzęgła ;-) wystarczy mieć automatyczną skrzynię i jeździ się przyjemnie ;-) nawet po takich górkach...
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 25.08.2014 10:05

kubek_77 napisał(a):a co do sprzęgła ;-) wystarczy mieć automatyczną skrzynię i jeździ się przyjemnie ;-) nawet po takich górkach...


Ale z górki na manualu trza :D
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 25.08.2014 10:07

z górki wrzucasz na luz i wystarczy lekko popchnąć... sam pojedzie ;-) tylko dobrze trzeba celować by spadł na Jadrankę, a nie na Jadran ;-)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 25.08.2014 10:35

kubek_77 napisał(a):z górki wrzucasz na luz i wystarczy lekko popchnąć... sam pojedzie ;-) tylko dobrze trzeba celować by spadł na Jadrankę, a nie na Jadran ;-)


Nie daj Bóg uszkodzę coś na Starym Mieście i koszta do końca życia. :lol:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.08.2014 11:26

kubek_77 napisał(a):
Poza tym to chyba najlepszy sposób zwiedzania Dubrovnika pozostawiasz samochód na cały dzień na darmowym parkingu ;-)

No błagam Was.
Co Wy z tym darmowym parkingiem ?
Żeby zjechać i wjechać to na 1 osobę masz już 100Kn.
4 osobowa rodzina to jest całodobowy karnet w strefie 1 w Dubrowniku ! (5-10 minut spacerkiem do starego miasta).
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 25.08.2014 11:49

Tyle, że zapłacisz 20 Kn lub 25 Kn za godzinę parkowania.

Dla rodziny 2 + 2 (2 pełne i 2 ulgowe) zapłaciliśmy 360 Kn w dwie strony (110 Kn za dorosłą i po 70 Kn za dziecko). Oczywiście można powiedzieć, że drogo... jednak tak samo można powiedzieć, że pozostawienie auta na parkingu na kilka godzin w pierwszej strefie parkowania to też droga zabawa.

Dla mnie to frajda i wakacje, więc mogę wydać trochę więcej na przyjemność dla rodziny niż na "przyjemność dla auta".

Jeszcze jedna inf. taka techniczna - na górze nie ma terminali do obsługi kart płatniczych i bilety na kolejkę jedynie za gotówkę można kupić. Jest jednak wyjście dla osób, które jadą w dwie strony, można poprosić o możliwość zapłaty w dolnej stacji (tam już jest terminal). Wtedy obsługa wpuszcza nas do wagonika "za free", a na dole zostajemy skierowani do kasy celem dokonania płatności.
Ostatnio edytowano 25.08.2014 11:54 przez kubek_77, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.08.2014 11:53

Pisano wielokrotnie.
Chcecie wygodnie, w centrum, to płaćcie.
Zostawcie auto kawałek dalej na parkingu i dojedźcie miejskim za kilka kun.
Nawet taksówka w nocy do Soline, 120 kun, wychodzi taniej, niż wielogodzinny parking w centrum.
Miejski stamtąd to 15 kun od głowy w jedną stronę.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 25.08.2014 11:59

JerzyM73 napisał(a):Filmy do końca nie oddają atmosfery tej drogi, mam nadzieję, że nie będziesz zawiedziona


Droga na pewno do najłatwiejszych nie należy, ale wierzę, że dam radę :) Jeździłam w Chorwacji (i nie tylko) po dużo trudniejszych drogach.
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 25.08.2014 12:15

Spokojnie sobie poradzisz, to w zasadzie płaska droga i poza pierwszym zakrętem z źle wyprofilowanym asfaltem jest płasko i prosto.
Pierwszy zakręt po tej prostej widzianej z jadranki jest od wewnętrznej strony za bardzo podniesiony do góry. Można poprawić sobie progi w aucie ;-) Mój pseudovanik przejechał, jednak niższe auta mogą mieć przytartą podłogę ;-) po pokonaniu tego zakrętu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.08.2014 13:28

3 strefa - 10Kn za godzinę. 15 minut spacerkiem wzdłuż nadbrzeża z pięknymi widokami.
Nie spędza się w Dubrovniku 10 czy 15 godzin.
Byłem tam 3 razy w tym roku i po 4-5h starczy na zwiedzanie, spacerowanie czy stołowanie się.
Za każdym razem po 40-50Kn.

Nie mam nic do tych co sobie wjeżdżają kolejką na Srd. TYLKO DZIWI MNIE SKĄD TO "ZA DARMO" ?
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 25.08.2014 14:21

Tak jak wcześniej pisałem tu i w relacji z podróży, 5kn/h w podziemnym parkingu na ul.Vukovarskiej, auto w cieniu, zero tłoku, sporo wolnych miejsc, około 2km spacer po Dubrovniku do samych murów Starego Miasta, a później Srd, wjazd i zjazd autem.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 25.08.2014 14:29

kaeres napisał(a):Nie mam nic do tych co sobie wjeżdżają kolejką na Srd. TYLKO DZIWI MNIE SKĄD TO "ZA DARMO" ?


Pewnie to "za darmo" traktowane jest jako wycieczka kolejką z atrakcjami i widokami na SRD, gdzie za darmo można zostawić samochód, a stare miasto w Dubrowniku przy okazji :mrgreen:

Ja w innym wątku opisywałem ze zdjęciami parking za 5 kun/h z ponad kilometrowym spacerkiem do starego miasta. Dla strudzonych chyba ze 3 przystanki autobusem miejskim :)
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 25.08.2014 14:56

No własnie za darmo oznacza nie płacę za "atrakcje dla auta", a płacę za atrakcje dla rodziny! To przecież oczywiste... no może... nie aż tak.
Co do Dubrovnika i parkingów - ja jeżdżę do Trsteno jako miejsca docelowego moich wakacji. Dubrovnik mam pod nosem i mimo wszystko spędzam w nim nawet więcej czasu niż wskazane 4-5 h. Bardzo lubię wieczór i noc w Dubrovniku. Ostatnio wyjechaliśmy po wczesnym obiadku i zostaliśmy tam do 22 z minutami.
Takie rozwiązanie z górą Śrd można np połączyć z wycieczką na Lokrum. Wpadasz z rana do Dubrovnika, zwiedzasz miasto (lub robisz co tam uważasz), później stateczkiem płyniesz na wyspę Lokrum (tam albo leżysz wśród pawi, albo ganiasz pawie, albo robisz co uważasz) wracasz do miasta stateczkiem o 19. Jesteś głodny więc przysiadasz w jakiejś restauracji by zjeść kolację. Po kolacji dobrze jest przejść się by zobaczyć jak wygląda "miasto nocą"... i już masz cenę tej kolejki prawie w cenie tego drogiego parkingu w 1 strefie.
Można jeszcze wskazać kilka innych sposobów by cena kolejki nie była tak straszna i praktycznie zrównała się z ceną parkingu, ale wierze, że macie wyobraźnię i potraficie bawić się na urlopach, więc nie będę tu wypisywał co można robić w mieście takim jak Dubrovnik by zmarnować bardzo dużo cennego czasu parkingowego.
Co do tych parkingów za 5 Kn/h cenna informacja, jakbyście mogli podać ją tym co to pozostawiają auta na parkingach przy marketach Konzum (np przy porcie) to by było super!!! Zakupów nie idzie zrobić ;-) a i pan z ochrony jakiś taki nerwowy... ;-) biega i "atakuje" tych biednych turystów co to się "sprytem" wykazują.I na szczęście to nie my - Polacy jesteśmy tymi "spryciarzami".
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 25.08.2014 14:59

kubek_77 napisał(a):Co do tych parkingów za 5 Kn/h cenna informacja, jakbyście mogli podać ją tym co to pozostawiają auta na parkingach przy marketach Konzum (np przy porcie) to by było super!!! Zakupów nie idzie zrobić ;-) a i pan z ochrony jakiś taki nerwowy... ;-) biega i "atakuje" tych biednych turystów co to się "sprytem" wykazują.I na szczęście to nie my - Polacy jesteśmy tymi "spryciarzami".


Mówisz i masz :mrgreen:

parkingi-w-dubrovniku-t35553-45.html?hilit=parking%20w%20dubrowniku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone