Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 25.08.2014 15:12

Ten, który ty opisywałeś na Gruzie przy tej małej kanonierce to wiem gdzie jest... można jeszcze wyżej pojechać na Lapad i tam też taniej stanąć, dobra bo się oftop robi ;-)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.08.2014 01:23

kubek_77 napisał(a):No własnie za darmo oznacza nie płacę za "atrakcje dla auta", a płacę za atrakcje dla rodziny! To przecież oczywiste... no może... nie aż tak.
Co do tych parkingów za 5 Kn/h cenna informacja, jakbyście mogli podać ją tym co to pozostawiają auta na parkingach przy marketach Konzum (np przy porcie) to by było super!!! Zakupów nie idzie zrobić ;-) a i pan z ochrony jakiś taki nerwowy... ;-) biega i "atakuje" tych biednych turystów co to się "sprytem" wykazują.I na szczęście to nie my - Polacy jesteśmy tymi "spryciarzami".

Teraz już nieco jaśniej :)
Co do tego parkingu przy Konzumie w porcie... Wolałbym już ze Srebreno iść na piechotę niż z tego portu ;-)
cyganteria
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 04.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyganteria » 08.09.2014 21:58

fajne filmiki z wjazdu i zjazdu. Wyjazd na Sv. Jure chyba trudniejszy. Jutro jadę do Dubrovnika i zamierzam wjechać na SRD, kolejka dol-góra i zjazd. okaże sie...

Dzisiaj byliśmy. Generalnie samochodem nie ma za dużo komplikacji. Wjazd na SRD w porównaniu do Sv.Jure to pikuś.

Dubrovnik w opcji wjazd na SRD, zjazd kolejką do miasta, przed zachodem słońca na górę i zjazd samochodem w nocy. Problemów z parkowaniem nie było. Kolejka 100/os w dwie strony.
top
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) top » 13.07.2015 17:12

Witajcie Wszyscy Chorwacjomani.....
Jestem tu nowy, aczkolwiek "już" dwa razy w Chorwacji byłem :)
Mój "pierwszy" raz to Trogir w 2014 (za namową ślubnej) - cudownie było!!
W tym roku (2015) wybór padł na Dubrownik...(tym razem sam namawiałem)
Dokładniej mówiąc, lokum było w Bosance, opodal góry SRD. Cicho, spokojnie, siesko..., kozy... :)
Choć dopiero wróciłem, już bym znów pojechał :)
Czytając (przed wyjazdem) posty dotyczące drogi na Bosankę, całą drogę zastanawiałem się nad tym podjazdem.... Stromo, wąsko, krzyki kobiet..... Nic z tych rzeczy!!!! Może i wąsko, może ciut stromo, ale dech w piersiach zapiera nie podjazd, ale widok na Adriatyk! Pokonywałem tą drogę przynajmniej 2-4-6 razy dziennie i nie stanowiło to problemu. Ot, po prostu wyczuć silnik, sprzęgło, ręczny hamulec i w drogę :)
Gorzej gdybym miał drogę Bosanka - Dubrownik, pokonywać pieszo :) W sumie blisko, ale stromo, a schody z Bosanki, mało wygodne. W dodatku (chyba) brak drogi pieszej przy Jadrance.

Gorąco polecam lokum na Bosance, choć brak sklepu, a w pobliskiej Konobie ceny raczej wysokie.
Pitrasiliśmy więc sami z owoców morza dostępnych na targu w Dubrowniku (może inaczej... ja i młodszy syn jedliśmy, a żona i starszy gotowali).
top
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) top » 13.07.2015 17:27

I znów ja :)
Wybaczcie grafomanię, ale chcę podzielić się z Wami moimi odczuciami z pobytu w Dubrowniku...
Co mogę polecić w okolicach tego cudownego miasta?
Ano to...
- Kupari - opuszczone hotele (zwiedzając trzeba uważać pod nogi), plaża o dość małym zaludnieniu,
- Herceg Novi i Kotor (Czarnogóra),
- Plaża u stóp opuszczonego hotelu Belvedere w Dubrowniku,
- Opuszczony hotel Belvedere (uwaga jest "Ochrona" i kamerki),
- Mostar (muzułmańsko - chrześcijański gród w BIH),
- muzeum wojny na górze SRD,
- i zapewne wiele innych ciekawych miejsc, których nie udało mi się zwiedzić
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.07.2015 17:40

top napisał(a):...

Wysłałam do Ciebie @ (bo Ty chyba jeszcze na PW nie możesz odpowiadać :wink: ),
będę wdzięczna za odpowiedź 8) .
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 03.08.2015 23:02

Dzisiaj byliśmy i przy wjeździe na SRD niespodzianka - droga zamknięta, bo kładą nową nawierzchnię. Jak długo, to nie mam pojęcia. Na szczęście 50 metrów dalej jest zatoczka i można było foty porobić i podziwiać panoramę Dubrownika. Pewnie to nie to samo co z samej góry ale zawsze coś. Tak, że jak na dzisiejszy dzień to dotrzeć na górę można kolejką albo ewentualnie pieszo, co przy dzisiejszej temperaturze ok. 43 stopnie nie jest ciekawym rozwiązaniem.
CroTisiU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTisiU » 05.09.2015 10:50

Byliśmy wczoraj informuje że droga skończona jest i otwarta zrobili nową nawierzchnię wrażenia Bezcenne!!! Polecam każdemu rewelacja i przeurocza knajpka Panorama na szczycie trochę drogo ale czego się nie robi ma wakacjach obiadek zaliczony w pięknych okolicznościach pleneru z cudownym widokiem na Dubrownik i wyspę Lokrum :) :smo: :smo:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 16.09.2015 15:21

CroTisiU napisał(a):Byliśmy wczoraj informuje że droga skończona jest i otwarta zrobili nową nawierzchnię wrażenia Bezcenne!!! Polecam każdemu rewelacja i przeurocza knajpka Panorama na szczycie trochę drogo ale czego się nie robi ma wakacjach obiadek zaliczony w pięknych okolicznościach pleneru z cudownym widokiem na Dubrownik i wyspę Lokrum :) :smo: :smo:


Dzięki za info ,bo ja wybieram się do Dubrownika ze Stonu za jakieś 3 dni.
Czy pamiętasz w jakich godzinach otwarta ta jest ta Panorama?
Czy np o 10 rano można coś zjeść? :hut:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: A1 do Dubrownika ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 19:19

Dzięki Janusz. Chętnie skorzystam że wskazówek.

Mam pytanie czy droga samochodem na SRD jest faktycznie trudna i wąska.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: A1 do Dubrownika ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 21.02.2016 19:25

Drogę na Srd można obejrzeć na mapach Google: Klik

Problemy mogą być tylko przy dużym natężeniu ruchu. Zdarza się, że trzeba cofać do zatoczki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: A1 do Dubrownika ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2016 19:28

pablos77 napisał(a):Mam pytanie czy droga samochodem na SRD jest faktycznie trudna i wąska.

To już nie do mnie - w Dubrowniku byłem, ale nie byłem na SRD.
No i to pytanie nie w tym wątku. :wink:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: A1 do Dubrownika ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 19:32

Krzychooo napisał(a):Drogę na Srd można obejrzeć na mapach Google: Klik

Problemy mogą być tylko przy dużym natężeniu ruchu. Zdarza się, że trzeba cofać do zatoczki.


Dzięki Krzychu widziałem to i właśnie kombinuje. Chcemy odwiedzić Dubrownik ale wiem że są problemy z parkingami. Myślałem wyjechać na górę i kolejką na dół i pozwiedzać. Potem z powrotem na górę i opuścić Dubrownik. Nie wiem czy do dobry pomysł :hut:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: A1 do Dubrownika ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.02.2016 19:41

pablos77 napisał(a):
Krzychooo napisał(a):Drogę na Srd można obejrzeć na mapach Google: Klik

Problemy mogą być tylko przy dużym natężeniu ruchu. Zdarza się, że trzeba cofać do zatoczki.


Dzięki Krzychu widziałem to i właśnie kombinuje. Chcemy odwiedzić Dubrownik ale wiem że są problemy z parkingami. Myślałem wyjechać na górę i kolejką na dół i pozwiedzać. Potem z powrotem na górę i opuścić Dubrownik. Nie wiem czy do dobry pomysł :hut:


Tu poczytaj. Nie wiem czy koszta bujania się tym wagonikiem nie przekroczą kosztów parkingu.

parkingi-w-dubrovniku-t35553.html
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 19:50

:D Dzięki. Muszę wybrać takie rozwiązanie żeby dzieci nam nie padły podczas zwiedzania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone