Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 23.02.2009 23:45

Krystof napisał(a):
Dokładnie Krzysztofie, byłem w północnej części Breli w Jarduli. Ściślej przy ul. Kristici niedaleko kościoła. To jeszcze dalej od centrum niż Scit w stronę Pisaka.


Sękju :@) Ja się przymierzam do Scit 57 - w googlach wygląda to na koniec Breli właśnie. Twoje zdjęcia przypominają mi miejsce, które penetrowałem na googlowskich mapach - stąd pytanie (dokładnie chodzi o zdjęcie plaży z cyplem, na którym jest jakaś taka sezonowa knajpka, takie coś na końcu Breli przed mini-portem, zdaje się ... obawiam sięjednak, że może to być zbiego okoliczności - tamich miejsc są tam zepewne setki :wink: ).
Pozdrawiam, Krystof

aha. jak oceniasz możliwość wycieczek rowerowych (połowa lipca, przedpołudnie, popołudnie) tym nadmorskim "betonem" do Baskiej Vody? Da się jechać, czy porozjeżdżam turystów ;@) ?


Ścit to nie koniec Breli - pozwolę sobie wkleić mapkę :)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 73c2fb0f66
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 23.02.2009 23:48

Krystof napisał(a):
Dokładnie Krzysztofie, byłem w północnej części Breli w Jarduli. Ściślej przy ul. Kristici niedaleko kościoła. To jeszcze dalej od centrum niż Scit w stronę Pisaka.


Sękju :@) Ja się przymierzam do Scit 57 - w googlach wygląda to na koniec Breli właśnie. Twoje zdjęcia przypominają mi miejsce, które penetrowałem na googlowskich mapach - stąd pytanie (dokładnie chodzi o zdjęcie plaży z cyplem, na którym jest jakaś taka sezonowa knajpka, takie coś na końcu Breli przed mini-portem, zdaje się ... obawiam sięjednak, że może to być zbiego okoliczności - tamich miejsc są tam zepewne setki :wink: ).
Pozdrawiam, Krystof

aha. jak oceniasz możliwość wycieczek rowerowych (połowa lipca, przedpołudnie, popołudnie) tym nadmorskim "betonem" do Baskiej Vody? Da się jechać, czy porozjeżdżam turystów ;@) ?


Z jazdą rowerem będzie problem ta promenada to od 2 do 4 metrów szerokości. Poza tym przed Baśką kończy się deptak i 300-400metrów trzeba przejść,przejechać plażą po kamyczkach.
Można tą trasę zrobić bardzo wcześnie rano
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 24.02.2009 09:18

No to zadam pytanie z innej beczki...czy dużo jest jeżowców u wybrzeży Breli ?? (Jardula) mam dziecko w wieku 7 lat i nie chciał bym żeby wlazł w amoku na jednego :)
a może jakieś obuwie doradzicie ?? zastanawiałem się nad piankowymi butkami....ale czy wytrzymają "atak" jeżowca ??

pozdr.
horas
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 24.02.2009 09:26

horas napisał(a):a może jakieś obuwie doradzicie ?? zastanawiałem się nad piankowymi butkami....ale czy wytrzymają "atak" jeżowca ??

pozdr.
horas


forum/viewtopic.php?t=10818&highlight=buty+dziecka
:wink:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 24.02.2009 09:52

horas napisał(a):No to zadam pytanie z innej beczki...czy dużo jest jeżowców u wybrzeży Breli ?? (Jardula) mam dziecko w wieku 7 lat i nie chciał bym żeby wlazł w amoku na jednego :)
a może jakieś obuwie doradzicie ?? zastanawiałem się nad piankowymi butkami....ale czy wytrzymają "atak" jeżowca ??

pozdr.
horas


Nie jest dużo ale się trafiają. W Jarduli udało mi się nadepnąć :?
Na szczęście byłem w butach...
Ostatnio edytowano 24.02.2009 09:56 przez Tomasz W, łącznie edytowano 1 raz
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 24.02.2009 09:52

jorgus111 napisał(a):
horas napisał(a):a może jakieś obuwie doradzicie ?? zastanawiałem się nad piankowymi butkami....ale czy wytrzymają "atak" jeżowca ??

pozdr.
horas


forum/viewtopic.php?t=10818&highlight=buty+dziecka
:wink:


dzięki jorgus za linka ;)
sprawa jasna...Allegro albo lokalny sklep ;)

a może ktoś się wypowie czy w Breli/Jardula dużo jest jeżowców ??
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.02.2009 10:13

Torac - dzięki za informacje:
- faktycznie ten Scit, to niemal centar ;@) - oglądałem swój App w googlach i wyglądał, jak na końcu świata!
- zniechęcam się do tych rowerów cholernych :cry: a miało być tak aktywnie :roll:

Horas:
- w Breli (wiem, mimo, że nie byłem :wink: ) plaża jest drobnokamykowa - to samo z dnem - jeżowiec za takim czymś nie przepada.
Jeżowce mają el dorado na skałach, w których są liczne szczeliny (czyli bardziej północ Chorwacji) - mogą tam sobie siedzieć w jamkach albo przyklejone do kamienia.
Jeżowiec na żwirku to przypadek (może uciekł z zoo?).
Za to pełno ich będzie w pobliżu kamieni, skał itp - jak dziecko ich będzie unikać, to prawdopodobieństwo, że w coś wdepnie jest małe (chociaż ja akurat wdepnąłem w jedynego jeżowca na plaży - córka chciała mi go pokazać i podczas poszukiwań odczułem go pod bosą stopą 8) ).

Od czasu pierwszego wdepnięcia zawsze mam w apteczce kilka igieł (do strzykawek) - tym wyciąga się kolce najlepiej.

A tak w ogóle, to jeżowce są bardzo fajne - u nas ich nie ma, więc są egzotyczne - fajnie je dziecku pokazać i opowiedzieć - że szkielet okrągły, że gęba pod spodem, że chwytne kolce, ŻE SUSZYĆ NIE WOLNO, bo kona w męczarniach a i tak prześmierdnie, że łatwo samca od samicy odróżnić, że jadalne są, że siętakie białawe też zdarzają itp - jestem fanem jeżowców :wink:
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 24.02.2009 10:32

Krystof napisał(a):Horas:
- w Breli (wiem, mimo, że nie byłem :wink: ) plaża jest drobnokamykowa - to samo z dnem - jeżowiec za takim czymś nie przepada.
Jeżowce mają el dorado na skałach, w których są liczne szczeliny (czyli bardziej północ Chorwacji) - mogą tam sobie siedzieć w jamkach albo przyklejone do kamienia.
Jeżowiec na żwirku to przypadek (może uciekł z zoo?).
Za to pełno ich będzie w pobliżu kamieni, skał itp - jak dziecko ich będzie unikać, to prawdopodobieństwo, że w coś wdepnie jest małe (chociaż ja akurat wdepnąłem w jedynego jeżowca na plaży - córka chciała mi go pokazać i podczas poszukiwań odczułem go pod bosą stopą 8) ).

Od czasu pierwszego wdepnięcia zawsze mam w apteczce kilka igieł (do strzykawek) - tym wyciąga się kolce najlepiej.

A tak w ogóle, to jeżowce są bardzo fajne - u nas ich nie ma, więc są egzotyczne - fajnie je dziecku pokazać i opowiedzieć - że szkielet okrągły, że gęba pod spodem, że chwytne kolce, ŻE SUSZYĆ NIE WOLNO, bo kona w męczarniach a i tak prześmierdnie, że łatwo samca od samicy odróżnić, że jadalne są, że siętakie białawe też zdarzają itp - jestem fanem jeżowców :wink:


Krystof,
dzięki za obszerne info w sprawie jeżowców
czy ja dobrze zrozumiałem, że Ty również będziesz w lipcu w Breli ??
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.02.2009 10:39

Tak, robię wszystko, by tam być (ok. 11.- 25.07.), choć nie mam jeszcze sprecyzowanych planów (w senie 100% pewności i rezerwacja).
Po zeszłorocznej zamienie Kro na Hiszpanię mam apetyt na nowości :wink: Może wystarczy mi przejazd przez BiH z zaliczniem Sarajeva i Mostaru? Jeszcze nie wiem ...

pzdr, K.
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 24.02.2009 11:10

Krystof napisał(a):Tak, robię wszystko, by tam być (ok. 11.- 25.07.), choć nie mam jeszcze sprecyzowanych planów (w senie 100% pewności i rezerwacja).
Po zeszłorocznej zamienie Kro na Hiszpanię mam apetyt na nowości :wink: Może wystarczy mi przejazd przez BiH z zaliczniem Sarajeva i Mostaru? Jeszcze nie wiem ...

pzdr, K.



Ja będę od 18-07 do 01-08, app zarezerwowany i zaliczka w drodze !!
Planuję wycieczki do Splitu, Dubrownika, Mostaru i Sarajewa :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.02.2009 11:19

i Sarajewa


... ambitny plan! K.
WiolaW
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiolaW » 24.02.2009 11:33

krzysiek M. napisał(a):Krystof ....Ja się przymierzam do Scit 57 ...
Wybieram się do Scit 32. Podejrzewam ,że twoja miejscówka będzie bardziej na zboczu niż moja. Mój domek stoi jako trzeci na stoku licząc od promenady.
Fajne plaże i spokój. Niedaleko znajduje się mały sklepik czynny chyba całą dobę :D Można w nim kupić pieczywo, jedzonko,piwo,arbuzy i inne. Fajnie rano wyglądają pielgrzymki wczasowiczów 'za chlebem " z całego Scitu.
Do skałki jakieś 10 min spacerkiem. Do portu dobre 40 minut,ale nie warto bo port mało ciekawy. Plaże rewelacja. Za każdym zakrętem promenady inna plaża . Moja ulubiona jest dokładnie pod naszym domkiem . Mała zatoczka otoczona z 2 stron skałami. No ale oczywiście jej nie polecam bo po co mi na niej tłok :D [/b][/u]


No to moze bedziemy sąsiadami , bo my bedziemy mieszkać Scit 34. a w jakim terminie jedziecie (my 24.06-04.07)?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.02.2009 11:41

No to moze bedziemy sąsiadami , bo my bedziemy mieszkać Scit 34. a w jakim terminie jedziecie (my 24.06-04.07)?

:roll:
robię wszystko, by tam być (ok. 11.- 25.07.), choć nie mam jeszcze sprecyzowanych planów (w senie 100% pewności i rezerwacja)

:wink:
horas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) horas » 24.02.2009 11:45

robię wszystko, by tam być (ok. 11.- 25.07.), choć nie mam jeszcze sprecyzowanych planów (w senie 100% pewności i rezerwacja)

:wink:[/quote]

zrób wszystko by tam być od 18-07 do 01-08 :)
to napijemy się Rakiji ;)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.02.2009 12:40

spoko, to końcówka naszego pobytu ;@)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone