Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BiH - slalom między minami: maj 2023

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 27.05.2020 07:37

W tych budach były psy?
A fajne są te mgły nad wodą. :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.05.2020 19:38

korbaczik napisał(a):W tych budach były psy?

Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem: były w pobliżu i przykolegowały się do nas.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.05.2020 18:13

Pliva

B97.jpg


B98.jpg


Jajce

B99.jpg


B100.jpg
MirekB235
Cromaniak
Posty: 1337
Dołączył(a): 08.08.2019
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekB235 » 29.05.2020 12:28

Piękny widok na Jajce. Wodospad będzie?

M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.05.2020 14:48

MirekB235 napisał(a):Piękny widok na Jajce. Wodospad będzie?

Wodospad w tym wątku już pokazałem. Tym razem również podjechaliśmy, ale tonął we mgle.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 30.05.2020 09:49

Słodkie psiaki! :!: Potraktowały Wasze stopy jak poduszki....... :mrgreen: :mrgreen:
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.05.2020 18:05

elfik99 napisał(a):Słodkie psiaki! :!: Potraktowały Wasze stopy jak poduszki....... :mrgreen: :mrgreen:

Wyglądało na to, że chcą być adoptowane...

Pozdrawiam,
Wojtek
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 31.05.2020 18:13

Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):Słodkie psiaki! :!: Potraktowały Wasze stopy jak poduszki....... :mrgreen: :mrgreen:

Wyglądało na to, że chcą być adoptowane...

Pozdrawiam,
Wojtek

Faktycznie słodziaczki :) chociaż w górach to częściej można spotkać agresywne psy pasterskie :( Franz opisywałeś takie spotkania, byłam naprawdę mocno zaniepokojona ich potencjalnie nieszczęśliwym finałem, bo gdzie wtedy zwrócić się o pomoc i co najważniejsze skąd dowiedzieć czy pies był szczepiony... jeżeli jeszcze jest po co pytać... :?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.06.2020 20:33

ZytaS napisał(a):Faktycznie słodziaczki :) chociaż w górach to częściej można spotkać agresywne psy pasterskie :( Franz opisywałeś takie spotkania, byłam naprawdę mocno zaniepokojona ich potencjalnie nieszczęśliwym finałem, bo gdzie wtedy zwrócić się o pomoc i co najważniejsze skąd dowiedzieć czy pies był szczepiony... jeżeli jeszcze jest po co pytać... :?

Fakt, że zdarzają mi się groźnie wyglądające spotkania. Jednak do tej pory kończyło się na ogół na ostrzegawczych rysach na łydkach po psich kłach, podczas gdy spokojnie mogłyby ugryźć, gdyby taka była ich zawziętość.

Kiedy nie tak dawno w Macedonii doskoczyło do mnie kilkanaście ujadających psów pasterskich - z daleka od właścicieli, którzy mogliby je odwołać - po prostu usiadłem na trawie i zacząłem robić posiłek. Po chwili przestały ujadać, potem większość się oddaliła, a dwa zostały ze mną, ale już w całkowitym spokoju - nawet kiedy po śniadaniu ruszyłem w dalszą drogę.

Pozdrawiam,
Wojtek
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 01.06.2020 20:40

Franz napisał(a):
ZytaS napisał(a):Faktycznie słodziaczki :) chociaż w górach to częściej można spotkać agresywne psy pasterskie :( Franz opisywałeś takie spotkania, byłam naprawdę mocno zaniepokojona ich potencjalnie nieszczęśliwym finałem, bo gdzie wtedy zwrócić się o pomoc i co najważniejsze skąd dowiedzieć czy pies był szczepiony... jeżeli jeszcze jest po co pytać... :?

Fakt, że zdarzają mi się groźnie wyglądające spotkania. Jednak do tej pory kończyło się na ogół na ostrzegawczych rysach na łydkach po psich kłach, podczas gdy spokojnie mogłyby ugryźć, gdyby taka była ich zawziętość.

Kiedy nie tak dawno w Macedonii doskoczyło do mnie kilkanaście ujadających psów pasterskich - z daleka od właścicieli, którzy mogliby je odwołać - po prostu usiadłem na trawie i zacząłem robić posiłek. Po chwili przestały ujadać, potem większość się oddaliła, a dwa zostały ze mną, ale już w całkowitym spokoju - nawet kiedy po śniadaniu ruszyłem w dalszą drogę.

Pozdrawiam,
Wojtek

No to tylko pozazdrościć zimnej krwi 8O, jeżeli wyjazd do BIH dojdzie do skutku, to planuję wyposażyć siebie i rodzinę w jakiś gaz do obrony przed takimi spotkaniami w górach... a może po prostu wziąć kilka krakowskich albo żywieckich Nasze wędliny cieszą się wszak dobrą sławą :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.06.2020 23:51

ZytaS napisał(a):jeżeli wyjazd do BIH dojdzie do skutku, to planuję wyposażyć siebie i rodzinę w jakiś gaz do obrony przed takimi spotkaniami w górach... a może po prostu wziąć kilka krakowskich albo żywieckich Nasze wędliny cieszą się wszak dobrą sławą :wink:

Osobiście optowałbym za drugim rozwiązaniem...
Chociaż wspomniane psy macedońskie nie tknęły posmarowanego chleba, który w ich stronę na dłoni wyciągałem.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.06.2020 18:18

Chociaż wspomniane psy macedońskie nie tknęły posmarowanego chleba, który w ich stronę na dłoni wyciągałem.

Oto jeden z nich:

P2300878.JPG


Pozdrawiam,
Wojtek
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 02.06.2020 20:01

Franz napisał(a):
Chociaż wspomniane psy macedońskie nie tknęły posmarowanego chleba, który w ich stronę na dłoni wyciągałem.

Oto jeden z nich:

P2300878.JPG


Pozdrawiam,
Wojtek

Trudno ocenić jakie ma zamiary :? Swoją drogą w Tatrach jest bezwzględny zakaz wprowadzania psów (nie wiem jak z pasterskimi). My zawsze podróżujemy z pieskiem (takim "kieszonkowym") i tutaj jest dodatkowe niebezpieczeństwo, bo duże psy jakoś nie lubią tych mniejszych... :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.06.2020 23:39

ZytaS napisał(a):Swoją drogą w Tatrach jest bezwzględny zakaz wprowadzania psów (nie wiem jak z pasterskimi). My zawsze podróżujemy z pieskiem (takim "kieszonkowym") i tutaj jest dodatkowe niebezpieczeństwo, bo duże psy jakoś nie lubią tych mniejszych... :papa:

Zakładam, że jeśli jest wypas, to i psy pasterskie mają wystawione przepustki.
Co do spotkań obcych psów, to z moich obserwacji wynika, że więcej ujadania pochodzi o psa na smyczy (jeśli ten drugi jej nie ma).

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: BiH - slalom między minami: bałkański sezon 2019, cz2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.06.2020 18:13

Skrótową prezentację zeszłorocznej majówki na terenie Bośni kończą poniższe dwie fotki.

Jajce

B101.jpg


Zakole Vrbasu

B102.jpg


A dla porównania to samo zakole w jesiennych barwach z naszej listopadowej wizyty

B103.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BiH - slalom między minami: maj 2023 - strona 229
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone