Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 11.08.2007 00:02

Jak zapewne wielu forumowiczów czytało Istnieje legenda, że Bóg stwarzając świat i rozdzielając ziemię pomiędzy narody zapomniał o Chorwacji. Kiedy Chorwaci upomnieli się o u Boga o swój kawałek ziemi , Ten musiał przyznać , że o nich zapomniał .
A , że chciał być sprawiedliwy to oddał im ten piękny kawałek ziemi, który chciał zatrzymać dla samego siebie .
I tu powtarzając za pierwszym wersem chorwackiego hymnu "lijepa nasa " trzeba oddać im oddać słuszność ( i Bogu ) , że kraj jest nad wyraz piękny .

Rzeczywiście, Chorwacja została szczególnie obdarzona przez naturę: przyciąga turystów łagodnym klimatem, oszałamia uroczymi krajobrazami , zachwyca krystalicznie czystym morzem w różnych odcieniach .
No właśnie z czym kojarzy nam się Chorwacja : z morzem , słońcem , malowniczymi miasteczkami przycupniętymi u podnóża potężnych gór .
Chorwacja to również fantastyczne zabytki starożytności, średniowiecza i renesansu.
Chorwacja to także 1.100 skąpanych w słońcu wysp i wysepek .
Chorwacja to przepyszna kuchnia i mniamuśne chorwackie wina..
Chorwacja to ciepła i przezroczysta woda Jadrana , błękit nieba, dźwięki cykad , słodki zapach lawendy, cyprysów i oleandrów .
Niemożliwym byłoby nie ukochać takiego miejsca na ziemi .
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 11.08.2007 00:38

Ewo-ireno !

Przez Ciebie :wink: pójdę dziś późno spać.
Ale nic to!

Bo warto było !
Oj ... warto :)
Twoją relację czytało się doskonale.

Pozdraviam serdecznie
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 11.08.2007 15:47

Ewo-ireno - trafną puentą zakończyłaś swoje opowiadanie.Chociaż może to jeszcze nie koniec???
Ale wymieniłaś chyba wszystkie powody ,dla których tam jeździmy :)
nowybutch
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowybutch » 11.08.2007 17:24

bravo bravo bravo - przeczytałem 2 razy a za kilka dni tam będę - już nie mogę się doczekać !!!
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 30.08.2007 20:33

Ewo-ireno Ty to masz pisane. Wybieram się z żonka, córka (17 m-cy) oraz synem (3 latka) na Krk (Baska) 10 września w ciemno - jeśli można prosić o jakieś namiary (głównie adresy) - wielkie dzięki adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 10.09.2007 19:32

A ja po tej lekturze zawitam tam chyba za rok.
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 29.10.2007 21:57

Jesień już pełną gębą , na dworze deszczowo i ponuro , zatem więcej czasu aby posiedzieć w domu . I czas też zrobić powakacyjne porządki : uporządkować zdjęcia , wyrzucić notatki , rachunki . No właśnie rachunki .
Dostały mi się pod ręce rachunki z wyjazdu do Chorwacji i myślę , że dopełnieniem pięknych wspomnień i wzniosłych słów o tym pięknym kraju będzie mniej wzniosłe , ale jakże praktycznie finansowe podsumowanie opisanych wakacji :
1. apartament 9 noclegów ( razem z taksami ) - 600 euro ( ok. 2.300 zł )
2. paliwo ( olej napędowy) - ok. 500 zł
3. opłaty drogowe - ok. 200 zł
4. wyżywienie ( z Polski) - ok. 200 zł
5. wyżywienie + napoje ( kupowane na miejscu ) - ok. 1.000 zł
6. inne wydatki na miejscu ( bilety , przejażdżki , itp.) - ok. 300 zł
7. różne inne : assistance , buty , kremy , stroje itp. - ok. 300 zł

To tak w wielkim zaokrągleniu , bo wydatki na pewno jakieś jeszcze były , ale gdzieś tam się zgubiły w hierarchii klasyfikowania : czy to wydatki urlopowe , czy nie . Np. 800 zł autocasco akurat wypadało przed urlopem zapłacić , ale jest to wydatek na cały rok i nie można powiedzieć , że był to wydatek tylko urlopowy .
Wyszło około 4.800 zł na 4 osoby dorosłe i dziecko .
Ale co tam liczyć , najważniejsze , że był to urlop długo i ciągle wspominany , a wcześniej jeszcze dłużej oczekiwany .

Dla podkreślenia smaku wspomnień jeszcze kilka zdjęć z Baski , m.in. skanowane dwie widokówki , które tak bardzo wpadły mi w oko . Bardzo bym sie ucieszyła , gdyby moja relacja przyczyniła się do tego , iż ktoś z forumowiczów wybierze Baskę jako cel swojego urlopu i , że moje opisy i wspomnienia pomogą się zorientować czego tam oczekiwać .

00.jpg


01.jpg
Ostatnio edytowano 20.12.2015 16:41 przez ewa-irena, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 29.10.2007 23:24

Ewo-ireno :D fantastyczne wspomnienia z wakacji, no i tak wspaniale napisane :!:
Dobrze, że wrzuciłaś tu teraz ten mały suplemencik, bo dzięki temu nie przegapiłam Twojej relacji :roll:. Na forum jestem od niedawna, nie sposób dotrzeć :cry: do wszystkich ciekawych rzeczy, jakie tu są, a w każdym bądź razie trzeba na to dużo czasu. Tym bardziej cieszę :lol: się, że nie ominęła mnie Twoja opowieść.
I kto wie, może po trzech sezonach w Dalmacji, dzieki Tobie w przyszłym roku odkryję Krk :?: :idea:
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 04.11.2007 18:40

Powiem tak!!! Jestem zszokowany coś takiego to czyta się jak jakąś powieść biograficzną. Przeczytałem jednym tchem. Gdzieś w tym czasie byłem naprzeciw w Novi Vindolski. Zastanawiałem się tez nad Baską ale tak jakoś wyszło inaczej. Ale jeszcze raz wielkie dzięki za relację mało kto tak potrafi :lol:
dychy4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dychy4 » 19.04.2008 11:25

Ewo-Ireno,
Wybieram się w czerwcu do Baski - (jak zawsze w ciemno - tak jakoś lubię).
W jakich rejonach Baski szukać kwatery (dzielnica, ulica), żeby było:
-w miarę blisko do plaży (jadę z dwójką dzieci i całym ich majdanem)
-spokojnie (patrz dzieci).
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 12:25

dychy4 napisał(a):...W jakich rejonach Baski szukać kwatery (dzielnica, ulica), żeby było:
-w miarę blisko do plaży (jadę z dwójką dzieci i całym ich majdanem)
-spokojnie (patrz dzieci).....

ZAROK
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 19.04.2008 12:41

http://www.cromaps.com/vacmap/plan_grada_baska.htm
http://www.rivaturist-baska.hr/Plan_Baska.jpg
Nie byłabym sobą gdybym nie poleciła ulicy Rapskiej , gdzie byłam - bo blisko do plaży - jakieś 150m , blisko do centrum .
Oprócz kwatery w której byłam na tej ulicy było jeszcze kilka całkiem ładnych .
Nie polecam wybierać ulic w centrum ( na mapce - tych po prawej stronie patrząc na ekran) . Bo tam jest ścisła zabudowa , prawie żadnych podwórek przy kwaterach , a z dziećmi to raczej niedogodność .
Jeśli chcesz troszkę dalej - do plaży jakieś 300-400m - to możesz wybrać ulice "wcześniejsze" do Rapskiej czyli Losinjska , Gorica . Kvarnerska , Velebitska , albo "wyżej" Radica , Zagrebacka .
Dobra na zakwaterowanie jest też dzielnica Zarok ( np. ul. Bodulska , Primorska) - na mapce nie widać tej dzielnicy , ale położona jest dalej w "lewym rogu mapki" . Do plaży stamtąd jest blisko , jednak do centrum dalej , ale to nie problem bo można dotrzeć łatwo i szybko ciuchcią , albo spacerkiem z dziećmi tak około pół godzinki.
W czerwcu myślę , że bez problemu znajdziesz kwaterę jadąc w ciemno i będzie spokojnie . My byliśmy w ostatnich dniach czerwca i też nie było jeszcze tłoczno , zaczęło się w lipcu .
Życzę przyjemnego pobytu w tym pięknym miasteczku , chociaż dla mnie każde miejsce , gdzie znalazłam się w Chorwacji i gdzie mam nadzieję jeszcze się znaleźć , jest piekne .
W razie dalszych pytań chętnie odpowiem
Pozdrawiam - Ewa
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 16:18

ewa-irena napisał(a):....Dobra na zakwaterowanie jest też dzielnica Zarok ( np. ul. Bodulska , Primorska) - na mapce nie widać tej dzielnicy , ale położona jest dalej w "lewym rogu mapki" .....

Zarok to ta część fotki na lewo od czerwonej kreski
Obrazek
Pozdrav
dychy4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dychy4 » 22.04.2008 22:30

Dziękuję Szanownym Forumowiczom za rady!
Jakby co - do zobaczenia w Basce!

dychy4.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.02.2009 12:13

ewa-irena napisał(a): ... Bardzo bym sie ucieszyła , gdyby moja relacja przyczyniła się do tego , iż ktoś z forumowiczów wybierze Baskę jako cel swojego urlopu i , że moje opisy i wspomnienia pomogą się zorientować czego tam oczekiwać ...


masz jak w banku :D

szukam, szukam i zbieram info na 2009

jak euro nie dobije do 10 zeta to zapewne cro w nadchodzacym sezonie odwiedzimy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Baska 2007 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone