Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.12.2007 09:21

PAP - podziwiam Was wszystkich :!: (Ciebie, Żonę, Lenkę i Jasia)
Ja będąc w Twoim wieku i z małymi dzieciakami nigdy nie odważyłbym się na taka eskapadę. 8O

Panie i Panowie - czapki z głów przed Tą Rodzinką :hut:

:papa: :papa: :papa: :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.12.2007 10:06

No to Hvar "zaliczyliście" z przygodami :? i to właśnie on dostał aż dwa punkty karne 8O :( ale wcale się nie dziwię... Stęchła nora za 60 oiro :?: 8O Grecja może być tańsza :D

Pozdrav i czekam na dalsze odcinki, ale.... Ty się prześpij wreszcie 8O , bo nie dokończysz tej fantastycznej opowieści :lol: :papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.12.2007 11:11

Leszek Skupin napisał(a):.... Ty się prześpij wreszcie 8O , bo nie dokończysz tej fantastycznej opowieści :lol: :papa:


Leszku, plavac'u,

Dzięki za troskę o mój sen :D :D , ale nie bójcie się, dam radę :D :D ... mam nadzieję :lol: :lol: :lol:

Co do Hvaru, to pewnikiem pogoda ujmowała mu uroku, natomiast ewidentnie niektórym mieszkańcom sie w d... poprzewalało z tego natłoku turystów :( ... w bilansie, Hvar nie stał się naszym ulubionym miejscem w HR ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.12.2007 11:32

Janusz Bajcer napisał(a):PAP - podziwiam Was wszystkich :!: (Ciebie, Żonę, Lenkę i Jasia)
Ja będąc w Twoim wieku i z małymi dzieciakami nigdy nie odważyłbym się na taka eskapadę. 8O

Panie i Panowie - czapki z głów przed Tą Rodzinką :hut:

:papa: :papa: :papa: :papa:


Januszu,

Dzięki za słowa uznania :) , ale ja dalej się upieram, że przy dobrej organizacji to nie jest jakiś epokowy wyczyn :D . Natomiat też baaaardzo ważne, aby WSZYSCY w grupie chcieli i lubili tak spędzać czas :!: Jak czytam relacje innych, w których piszecie, że przez kilka dni pod rząd od rana była plaża i sobie próbuję wyobrazić nas tak spędzających czas, to nie potrafię, gdzie dla nas max 2 godziny plaży raz na kilka dni to jest szczyt naszych możliwości :D ... bo Lenka zaczyna się nudzić, Jasiek jest ogólnie upierdliwy, Małżonka niezależnie od użytego kremu stwierdza, że się już spaliła, a mnie z bezczynności ogarnia senność i wolałbym uciąć sobie drzemke w zaciszu pokoju a nie pocić się w słońcu :lol: :lol: :lol:

Czyli jak mówi przysłowie: 'dla każdego coś miłego' :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.12.2007 11:49

typ napisał(a):Kurcze, PAP, ale ty dociekliwy jesteś! Oglądając swój film czułeś się pewnie jak Sherlock Holmes, a co najważniejsze - osiągnąłeś cel!
Jeśli to rzeczywiście oni to.... powtórzę, że świat jest mały.


Nie, nie, to nie tak :) ... Po prostu zapadły mi w pamięci słowa Kulki, że chodząc po sibenickiej starówce widział i słyszał Polaków ... mnie też jak przez mglę w pamięci pojawiała się kobieta z aparatem, która mnie wymijała, i chyba też mówiała po polsku ... stąd jak oglądałem ich relację z Zadaru lepiej się przyjrzałem ich postaciom, a potem podczas edycji filmu to już było zwyczajne, przypadkowe olśnienie, kiedy na jednym z ujęć patrzę i ... oczom nie wierzę :lol: :lol:


typ napisał(a):Zaczynam wierzyć że jednak zamieścisz całą relacje, nie przerwiesz w połowie :-)....
Czekam cierpliwie na "albańskie odcinki". Pewnie na początku stycznia się pojawią ;-)


To widzę, że twoja wiara rośnie :D A ja od początku wiem, że jak się czegoś podjąłem, to po to aby skończyć :!: :D :D

Co do 'albańskich odcinków' to ja wiem na co czekasz :D , ale w tak zwanym między czasie, poleciłbym Tobie i Innym :papa:, również 'czarnogórskie odcinki' z przejazdem przez Durmitor na czele :D , a to już za ... 4 odcinki 8O :D ...

Pozdrawiam,

PAP
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.12.2007 12:34

W tym samym czasie gdy wyspa Hvar witała Was deszczem, my zmagaliśmy się z nim płynąc z Braču do Šibenika...

Ten odcinek Twojej relacji wywołał miłe wspomnienia... Rok wcześniej udało nam się nacieszyć hvarskimi krajobrazami przy zdecydowanie lepszej 8) pogodzie. Obrazek
Nie musieliśmy :wink: również przynawać wyspie punktów ujemnych, być może dlatego, że spanko mieliśmy zarezerwowane nie w samych Hvarze, ale w małej :P zatoczce 6 km od miasta. Na zwiedzanie twierdzy i jej okolic wyruszyliśmy tą samą starą drogą co Wy Obrazek, chociaż zdecydawwanie 'wygodniej' i krócej byłoby nową trasą. Miasto Hvar w sierpniu jest zdecydowanie bardziej zatłoczone Obrazek Obrazek, tak więc mimo jego uroku, po kilku godzinach w takim tłumie ma się już dość. Na szczęście spokojna zatoczka na resztę dnia jest blisko :) . Jelsa ma fajny klimacik, chociaż pod koniec sierpnia nie było tam aż tak cicho, jak w Twojej relacji. Obrazek Obrazek. Najkorzystniejsze wrażenie z tych większych hvarskich miejscowości wywarł na mnie Stari Grad, w którym nie byliście... Obrazek Obrazek. Podobała mi się również Vrboska Obrazek Obrazek, a już zupełnie zauroczyły mnie małe wioski przy bocznych drogach wewnątrz wyspy... Wrócę więc jeszcze kiedyś na Hvar z wielką przyjemnością :) .

A tymczasem z zainetresowaniem będę śledzić kolejne etapy Waszej wyprawy. Pozdrawiam serdeczne :papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.12.2007 14:53

PAP
Podziwiam, zazdroszczę...dawno takiej relacji nie było. :lol:

Czekam na więcej
zygi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 27.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygi » 10.12.2007 15:07

PAP-ie, ładny ten nowy avatarek.

Pozdrawiam :papa:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 10.12.2007 15:20

Oj... Szkoda, że tak się złożyło, że takie macie wspomnienia z Hvaru... Ja to mam takie, że na pewno bym tam wróciła czym prędzej :hearts:
Malo i Velo Grablje, świt w maisteczku Hvar, zmierzch w Starim Gradzie - eeeech.... :lol:

Ps. Chyba dlatego wymieniłeś avatarek, bo teraz, po tym nocnym pisaniu, wyglądasz pewnie jak zombie i w żaden sposób nie przypominasz siebie z początków tej relacji :D
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.12.2007 15:33

shtriga napisał(a): Chyba dlatego wymieniłeś avatarek, bo teraz, po tym nocnym pisaniu, wyglądasz pewnie jak zombie i w żaden sposób nie przypominasz siebie z początków tej relacji :D


shtriga,

Nieee :lol: :lol: :lol: ...

A zmiana, bo tak mnie naszło :D :D ... a jak już chcemy dorobić jakąś mądrą teorię :D , to zdjątko przedstawia wiadomo kogo :D , a zrobione jest na zakończenie wyprawy w hotelu w Beogradzie ... więc Ci wszyscy co się po cichu martwią 'jak te biedne dzieci to zniosły' będą mogli zobaczyć, że całkiem dobrze :D :D

Pozdrawiam,

PAP
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 10.12.2007 15:56

PAP napisał(a):Po dotarciu do pokoju podejmujemy rutynowe czynności higienistyczne, które dziś stają się dodatkowo urozmaicone. Otóż podczas kąpieli Jasia, odbywającej się w wanience postawionej na naszym łóżku, w trakcie wyjmowaniu czystego już Jasia z wody, ten nogą zahacza o brzeg wanienki, co powoduje, że część wody rozlewa się na łóżko :roll: 8O :? .

Za to właśnie Was podziwiam. Niezależnie czy z takimi przygodami czy bez, właśnie te codzienne zabawy przy obsłudze młodego, codziennie w innym miejscu... to wymaga wyższej logistyki i niesamowitej współpracy całej drużyny. Czapki z głów.

PAP napisał(a):Sytuacja zmusza nas do tego, czego szczególnie nie lubię, czyli poszukiwania noclegu 'z marszu'.

Jak się ma młodzież pod opieką to się nie dziwię że nie lubisz :) Super sobie poradziliście z zaklepaniem tylu noclegów, każdego w innym miejscu, w paru krajach, większości na jedną noc, no a potem z trzymaniem się planu.
Już dawno chciałem spytać tylko zapominałem - czy gospodarze nie chcieli zaliczek? Przy tylu miejscach w które by trzeba wysłać kasę, koszty wszystkich przesyłek razem wzięte by nie były tanie 8O

Napisałeś o starej prawdzie że tam gdzie duży ruch turystyczny to statystycznie więcej miejscowych się rozbestwia. Tego rodzaju przejść na Hvarze nie mieliśmy chociaż byliśmy już 3 razy, może dlatego że zwykle byliśmy na małym kampie. Mieliśmy za to mieszane doświadczenia z hvarską służbą zdrowia, tak jak wszędzie zdarzają się zarówno wspaniali ludzie jak i ludziska. No ale tak jak wtedy napisałem dla mnie Hvar to duży kawałek mojego życia i jeszcze nie raz tam wrócę :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.12.2007 16:48

PAP napisał(a):
Lidia i Kulka,

A tych Turystów poznajecie :?: :lol: :lol: :lol:

Obrazek


Dziś właśnie montowałem film z pobytu w Sibeniku i ... na jednym ujęciu zobaczyłem te dwie postacie :D , które wydały mi się znajome ze zdjęć z waszej relacji z Zadaru ... dokonałem porównania 'wzrokowego' i na 99,9% jestem pewien, że to WY 8O 8) :roll: :lol: :lol:



Agent PAP stanął na wysokości zadania i wykrył naszą obecność w Szybeniku faktycznie jak na Holmesa przystało :D

My też oczom nie wierzyliśmy widząc się na fragmencie czyjegoś filmu........ 8O

A swoją drogą nam niestety nie przyszło do głowy używać swojej kamery w trakcie spaceru po mieście, gdyby tak było, może moglibyśmy również mieć nagranego PAP-a z rodziną :wink: ale o szczegółach, kiedy po umysłowym wysiłku przypomnieliśmy sobie gdzie też mogliśmy się spotkać piszemy tutaj
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.12.2007 17:52

dangol napisał(a):Ten odcinek Twojej relacji wywołał miłe wspomnienia... Rok wcześniej udało nam się nacieszyć hvarskimi krajobrazami przy zdecydowanie lepszej 8) pogodzie.


dangol'ko,

To fakt, że przy lepszej pogodzie wygląda to fajniej ... ja się będę jednak trochę upierał, że z pogodą czy bez, są w HR miejsca ładniejsze niż Hvar ... moim skromnym zdaniem to dzieło dobrego marketingu wyspy ... ale oczywiście wspomnienia, które każdy z nas wywozi z danego miejsca są wypadkową WIELU elementów, więc możemy 'kłócić' się w tej materii jeszcze długo :D :D ... ale nie będziemy, prawda :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.12.2007 17:56

el_guapo napisał(a):PAP
Podziwiam, zazdroszczę...dawno takiej relacji nie było. :lol:

Czekam na więcej


el_guapo,

Wielkie dzięki :) , ale bez przesady :) , ... chyba, że na myśli masz takiej taaaaasiemcowatej :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.12.2007 18:14

zawodowiec napisał(a):
PAP napisał(a):Po dotarciu do pokoju podejmujemy rutynowe czynności higienistyczne, które dziś stają się dodatkowo urozmaicone. Otóż podczas kąpieli Jasia, odbywającej się w wanience postawionej na naszym łóżku, w trakcie wyjmowaniu czystego już Jasia z wody, ten nogą zahacza o brzeg wanienki, co powoduje, że część wody rozlewa się na łóżko :roll: 8O :? .

Za to właśnie Was podziwiam. Niezależnie czy z takimi przygodami czy bez, właśnie te codzienne zabawy przy obsłudze młodego, codziennie w innym miejscu... to wymaga wyższej logistyki i niesamowitej współpracy całej drużyny. Czapki z głów.

PAP napisał(a):Sytuacja zmusza nas do tego, czego szczególnie nie lubię, czyli poszukiwania noclegu 'z marszu'.

Jak się ma młodzież pod opieką to się nie dziwię że nie lubisz :) Super sobie poradziliście z zaklepaniem tylu noclegów, każdego w innym miejscu, w paru krajach, większości na jedną noc, no a potem z trzymaniem się planu.
Już dawno chciałem spytać tylko zapominałem - czy gospodarze nie chcieli zaliczek? Przy tylu miejscach w które by trzeba wysłać kasę, koszty wszystkich przesyłek razem wzięte by nie były tanie 8O

Napisałeś o starej prawdzie że tam gdzie duży ruch turystyczny to statystycznie więcej miejscowych się rozbestwia. Tego rodzaju przejść na Hvarze nie mieliśmy chociaż byliśmy już 3 razy, może dlatego że zwykle byliśmy na małym kampie. Mieliśmy za to mieszane doświadczenia z hvarską służbą zdrowia, tak jak wszędzie zdarzają się zarówno wspaniali ludzie jak i ludziska. No ale tak jak wtedy napisałem dla mnie Hvar to duży kawałek mojego życia i jeszcze nie raz tam wrócę :D


zawodowiec,

Różnica między 'obsługą' młodzieży w domu i na wyjeździe jest taka, że w tym drugim wypadku trzeba wszystkie klamoty wnieść na górę z samochodu, a na drugi dzień znieść tam ponownie :lol: :lol: :lol: ... ale to bardzo dobrze robi na linię, prawie jak chodzenie po górach :lol: :lol: ... tylko widoki mniej ładne (przeważnie) i bardziej monotonne (ta sama klatka schodowa x 8 wieczorem i x 8 rano :lol: :lol: )

Co do rezerwacji, to zaliczki były tylko dwie (2) :D ... jedna w Zadarze, ale tam była opcja zaliczkowania kartą kredytową, więc zero opłat przelewowych ... druga w Sv Stefanie w MNE, ale tam było kilka dni i rozumiem, że chcieli się zabezpieczyć ... we WSZYSTKICH POZOSTAŁYCH miejscach, po wymianie kilku maili z właścicielem / managerem obiektu kończyło się na tym, że zgadzali się trzymać bez zaliczki, acz prosili żeby na początku września im to jeszcze mailowo potwierdzić :) ... ale też prawda, że to było po sezonie :)

Co do szukania 'z marszu' to jest jeszcze taki argument, że to zwyczajnie wymaga czasu ... a tak jadę jak w ogień i nie tracę czasu na poszukiwania ... a jak tych noclegów jest ok 30, to już jest na czym oszczędzać ten czas :roll: :idea: :!: :D ... myślę też, że porównując 'za wczasu' kilka ofert na internecie można znaleźć lepszą kwaterę za mniej i ma się lepszą siłę negocjacyjną, bo właściciel wie, że łatwo możemy mu podziękować ... a jak jestem o 20:00 przed drzwiami z dwójką zmęczonych dzieci w samochodzie, to on /ona wie, że jestem w pewnym sensie zdany na ich łaskę :(

Pozdrawiam,

PAP
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone