Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Babia Góra- krótka fotorelacja

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Babia Góra- krótka fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.06.2010 13:15

03.06.2010- 06.06.2010

-Wchodzimy na Babią :!:

Jak powiedziałam, tak się stało i w czwartek rano obraliśmy kierunek: Zawoja.

Czwartek

Czwartkowy wieczór był wieczorem barowym :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na grzane wino, to przez dłuższy czas na pewno nie spojrzę :twisted:

Piątek

Piątek nie zachwycał pogodą, więc postanowiliśmy wybrać się do Zakopanego, a Babią Górę zostawić na sobotę.

Po pierwszych 5 minutach pobytu na Krupówkach przypomniałam sobie, dlaczego nie lubię Zakopanego :twisted:

Obrazek

Obrazek

Do tego jeszcze sprzedawcy bańkowych pistoletów i strzelających kulek... 8O

Wielka Krokiew czeka ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej zaczęlo się wypogadzać, na sobotę zapowiadają słońce, więc najwyższy czas, żeby chmury poszły wek* :lol:
* poszły precz ;)

Gdzieś w okolicach Zawoi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I moja ulubiona Rasta owieczka 8)

Obrazek

Obrazek

I jak to zwykle ze mną bywa, nie obyło się bez zagłaskiwania pasterza :wink:

Obrazek

... Babia Góra czeka, więc odpuściliśmy sobie wieczorne, piątkowe barowanie i grzeczniutko poszliśmy wcześnie do łóżeczka.
Babią Górę według podań usypała kobieta wielkolud, a z wielkoludami nie ma żartów, więc trzeba być wypoczętym :)

c.d.n......
Ostatnio edytowano 05.04.2013 10:19 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.06.2010 13:18

Też się kiedyś na nią wdrapię :twisted: na razie zazdraszczam i czekam :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.06.2010 14:48

Witam, witam :)

Ciąg dalszy będzie jutro, bo jakoś w pracy robota się zrobiła i czasu brak :roll:
;)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 07.06.2010 15:02

Teraz już się nie wdrapię. :(

Byłem na niej 40 lat temu. To ona jeszcze stoi? :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 07.06.2010 15:49

Roksa_ napisał(a):Po pierwszych 5 minutach pobytu na Krupówkach przypomniałam sobie, dlaczego nie lubię Zakopanego :twisted:


Mam takie same odczucia co do Zakopanego.
Nie cierpię Zakopanego , drożyzna ( w zeszłym roku wracając z Cro po drodze 4 -dniowy wypad do Zakopsa - kasy wydane w 4 dni prawie tyle samo co 10 dni w Cro) , tłum ludzi i kosmiczne korki na Zakopiance. :evil:

Podróż z Krakowa do Zakopanego parę lat temu , która trwała bite 5 godz. zapamiętam do końca życia. :evil:

Ilekroć tam już byłem , zawsze sobie powtarzam że nigdy więcej do Zakopsa , ale zawsze dam się namówić żonie na kolejny wypad do Zakopsa chociażby będąc w pobliżu nawet przejazdem. 8O
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.06.2010 07:46

jan_s1 napisał(a):Byłem na niej 40 lat temu. To ona jeszcze stoi? :wink:


Stoi i ma się dobrze, ale sądząc po ilości ludzi, którzy ją odwiedzają, to w końcu zadepczą Babią jak nic ;)
Ostatnio edytowano 08.06.2010 08:11 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.06.2010 08:10

Sobota

Pobudka o 7, rzut okiem za okno.... słoneczko świeci, super :)
Wmuszamy w siebie śniadanie, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni jeść o tak wczesnej porze :roll: ( w pracy to tak zwykle o 9.30 jakieś kanapki wcinam i tak się jakoś przyzwyczaiłam ;))

Ruszamy na Krowiarki....

Polecam po dordze, fajne miejsce do zjedzenia i posiaduch :twisted:

Obrazek

Trasa- Schronisko na Markowych Szczawianch, Akademicka Perć i powrót czerwonym szlakiem.

Niebieski szlak do Schroniska jest przyjemną, leśną wędrówką, bez podejść.

Obrazek

Obrazek

Po ok. 20 minutach marszu po prawej stronie widać Mokry Staw, który po ostatnich deszczach przybrał trochę wody...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

.... a mijane po drodze źródełka wody stały się torochę bardziej wartkie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobnych źródełek jest po drodze podobno 18, nie zatrzymywałam się przy wszystkich ;)

W końcu dochodzimy do rozstaju szlaków, żółty odbija w lewo na szczyt Babiej, nazywany jest Akademicką Percią. My idziemy do schroniska więc przed nami jeszcze 15 minut marszu.

A oto i schornisko:

Obrazek

Niedawno wyremontowane według mnie jakoś nie pasuje do otoczenia, takie murowane i nie "schroniskowe" , ale to tylko moje odczucie, bo mojemu towarzyszowi wędrówki się podoba :twisted:

c.d.n.....
Ostatnio edytowano 05.04.2013 10:21 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.06.2010 09:32

maniust napisał(a):Mam takie same odczucia co do Zakopanego.
Nie cierpię Zakopanego , drożyzna


Oj, drożyzna :roll: Ja bym może i coś kupiła, bo lubię takie różne badziewka z wycieczek na półce stawiać, ale nie mogłam się do straganów dopchać :lol:

maniust napisał(a):Ilekroć tam już byłem , zawsze sobie powtarzam że nigdy więcej do Zakopsa , ale zawsze dam się namówić żonie na kolejny wypad do Zakopsa chociażby będąc w pobliżu nawet przejazdem. 8O


Wyznaję zasadę Tatry- Tak, Zakopnae- Nie :wink:
Chociaż, co kto lubi :)

P.s. Właśnie zmieniłam się z Croentuzjasty na Cromaniaka :lol: :lol: :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.06.2010 10:56

Roksa_ napisał(a):...

P.s. Właśnie zmieniłam się z Croentuzjasty na Cromaniaka :lol: :lol: :lol:

Gratulejszyn :D ale kiedy będzie wejście :?: .... doczekać się nie mogę i przebieram łapami w miejscu ...... :lol:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.06.2010 12:27

Ja też chętnie pooglądam widoki ze szczytu :D
Ale zanim tam dojdziecie może będą też jakieś przygody w pokonywaniu Perci Akademickiej. A był śnieg?
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 08.06.2010 13:12

no fajnie.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.06.2010 14:28

Lidia K napisał(a):Ja też chętnie pooglądam widoki ze szczytu :D
Ale zanim tam dojdziecie może będą też jakieś przygody w pokonywaniu Perci Akademickiej. A był śnieg?


Widoki ze szczytu zachwycały :)
Perć Akademicka rzeczywiście zrobiła na mnie wrażenie- łańcuchy, klamry... :wink:
Śnieg widać było po prawej stronie wchodząc właśnie Percią Akademicką, ale na samym szlaku nic białego nie leżało ;)

Ufff, że też na koniec dnia zawsze jakaś robota wpadnie i nie ma czasu na pisanie i wklejanie fotek... zapraszam jutro, bo będą widoczki ;)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 08.06.2010 14:36

Witaj Babko :lol: Pozdrawiam Cię serdecznie i melduję tylko, że dołączam :lol: I będę cierpliwie czekać na wejście.
Ten kombinat schroniskowy też miałam okazję już oglądać. No cóż... :D
Pisz spokojnie :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14796
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.06.2010 15:27

edit
Ostatnio edytowano 08.06.2010 19:08 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.06.2010 17:15

Roksa_ napisał(a):Wyznaję zasadę Tatry- Tak, Zakopnae- Nie

Owszem Tatry tak jak najbardziej , ale po Słowackiej stronie. :)

Wspaniałe ścieżki górskie , doliny (Kwaczańska , Demanowska ) , jaskinie i rewelacyjna Łomnica z przepięknym widokiem na Tatry :)

W 2005, 2006 i 2008 roku zwiedziliśmy z żoną praktycznie prawie całe Tatry Słowackie :)

Dopiero od zeszłego roku przesiadka na Cro :lol:
Następna strona

Powrót do Polska



cron
Babia Góra- krótka fotorelacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone