Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

autobusem do Chorwacji- gdzie sie zatrzymać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zofik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.03.2014
autobusem do Chorwacji- gdzie sie zatrzymać

Nieprzeczytany postnapisał(a) zofik » 31.03.2014 14:26

Witam wszystkich, jestem tu nowa, ale czytam forum już od dawna. Zamierzam wybrać się ze znajomymi do Chorwacji autobusem. Możemy się zatrzymać od Zadaru po Split. Jedziemy pierwszy raz, dlatego nie skupiamy się na konkretnej destynacji, chcemy się zapoznać z Chorwacją i wybrać dobre miejsce blisko większych miast, abyśmy mogli dotrzeć do nich komunikacją lokalną. Macie jakieś pomysły?
Może ktoś z Was ma takie doświadczenia? Bardzo proszę o pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2014 14:32

zofik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zofik » 02.04.2014 09:15

Dziękuję, wybraliśmy Split ale ceny wynajmu są droższe niż np w Zadarze. Dużo muszę jeszcze poczytać na tym forum...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.04.2014 11:29

zofik napisał(a):Dziękuję, wybraliśmy Split ale ceny wynajmu są droższe niż np w Zadarze. Dużo muszę jeszcze poczytać na tym forum...

Split to nie miejsce na wypoczynek (drugie co do wielkości miasto w kraju; węzeł komunikacyjny, przemysł itp.); zwiedzanie obowiązkowo, ale nie pobyt. Przejrzyj istniejące już na forum podobne tematy
klik
Pozdrawiam
zofik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zofik » 02.04.2014 11:45

No i o taką odpowiedź mi chodziło :D Dziękuję. Szukam fajnego miejsca blisko większego miasta. Mamy zamiar plażować codziennie, ale chciałabym też codziennie coś nowego zobaczyć, gdzieś pojechać, popłynąć promem na jakąś wyspę. I nie wydać fortuny na komunikację miejską :) Może okolice Trogiru? Na przykład Arbanija? Chyba nie będziemy mieć problemu, żeby stamtąd wybrać się do Splitu? Myślałam też o okolicach Zadaru.
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 22.04.2014 12:29

My z narzeczonym byliśmy w zeszłym roku też autobusem w Cro, a konkretnie w Brodaricy koło Sibenika. Dojazd bezproblemowy. Z Sibenika można dojechać bez problemu autobusem do Brodaricy, choć przystanek na którym zatrzymuje się autobus z Polski jest baaaaardzo daleko od centrum miasta i przystanków z których można jechać dalej do Brodaricy. My skorzystaliśmy z usług taksówki (chyba niecałe 70 kun) na którą namiar wisiał w kawiarence koło przystanku na którym wysiedliśmy. Taksówkę można było bez problemu zamówić mieszanką polskiego i angielskiego, a jak się jest w kilka osób, nie wychodzi wcale tak dużo drożej niż bilety na autobus komunikacji miejskiej.

Brodarica sama w sobie też jest bardzo urokliwa i raczej spokojna - idealna na plażowanie :hut:
Jeśli szukacie właśnie spokojniejszej miejscowości na trasie PL - CRO, to ja osobiście polecam bardzo :D

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
autobusem do Chorwacji- gdzie sie zatrzymać
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone