Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 05.08.2005 11:09

A ja cierpliwie będę zaglądał :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.08.2005 11:30

Dzięki wszystkim za dobre słowa ale na razie to było tylko takie "wyjechał-zatankował-zapłacił mandat-dojechał" jakich wiele, nie mam się co równać z taką np. relacją Arjano :)
Na razie nie wiem w co ręce włożyć a niedługo pewnie jeszcze jeden krótki wypad, taki "zwykły" do Chorwacji, więc nie wszystko będzie od razu :)

Co ja pieprzę jak niezdrowa dupa, każdy wyjazd w tamte piękne okoliczności przyrody jest niezwykły! :lol:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 05.08.2005 16:36

pozdrowienia dla zawodowca,podzielam jego zamilowanie do Czarnogory..........................moze ktorys z decydentow(piekne slowo)pomyslalby o dodatkowej "zakladce" dotyczacej Czarnogory?????????????????????
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 05.08.2005 23:00

Zawodowiec! Wiem, że jesteś strasznie "vredny" :wink: , znaczy się zapracowany, ale... gdzie jest dzisiejszy odcinek??? 8O :( :?: :!:



Pozdrav :)
Jola
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.08.2005 23:05

Dzięki, Kaszubski! A zamiłowanie mam chyba jednakowe do całych Bałkanów :)
Chwilę czasu mam, serbskie piwko w kuflu, niech się więc opowieść snuje jak górska droga przez Serbię...
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 05.08.2005 23:10

Więc jednak... :D
Warto poczekać! :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.08.2005 23:35

Szybko znajdujemy wspólny język, nie tylko językowo. Górskim doświadczeniem przerastają mnie o głowę, razem lub osobno bywali w Andach, Kanadzie, Alpach, Islandii, Pakistanie, Indiach...

Droga na południe Serbii przez Cacak i Kraljevo mija szybko, aż gdzieś w górach stajemy w korku - roboty drogowe. Mają otworzyć drogę o 12. W kraju gdzie wszystko jest "manana" nie wiemy czy to będzie o 12 dziś czy jutro, na szczęście szybko nas puszczają. Na granicy Kosowa trochę czekamy aż nam wypiszą coś w rodzaju wiz, nie pobierają żadnych opłat. Dalej jedziemy przez Kosovską Mitrovicę, wjeżdżamy na chwilę do stolicy - Prištiny, w mieście wydają się nie obowiązywać żadne przepisy ruchu. Robimy parę fotek i dalej na południe. W kierunku Prizrenu i granicy albańskiej klimaty robią się coraz bardziej bliskowschodnie, a na dwujęzycznych tablicach drogowskazów nazwy serbskie są coraz częściej zamazane farbą.

Obrazek

Obrazek

Na granicy kosowsko-albańskiej w Vrbnicy/Morine chcą od nas kosowskiego ubezpieczenia i są zdziwieni że przy wjeździe do Kosowa nic nam o nim nie powiedzieli. Mówię im że mam zieloną kartę ważną na całą Federację Serbii i Czarnogóry, a oni na to że Kosowo nie ma z Federacją nic wspólnego i jest pod zarządem ONZ. Po chwili negocjacji decydują się nas puścić bez niego ale uprzedzają że przy następnym wjeździe do Kosowa i tak będziemy musieli je kupić, bo Kosowo jest poza systemem zielonej karty.

Pierwsze co nas uderza po wjeździe do Albanii to dużo mniejsza gęstość zaludnienia niż w Kosowie. Droga na razie jest asfaltowa, naokoło piękne górskie widoki. Parę kilometrów za granicą na drodze stoi grupka agresywnie wyglądających nastolatków, jakby coś od nas chcieli, powoli ale zdecydowanie przejeżdżam, w ostatniej chwili niechętnie się rozchodzą coś do nas mówiąc. Dojeżdżamy do miasteczka Kukes, bliskowschodni bałagan i gwar, pytani o drogę miejscowi są przyjaźni.

Jednak na tej stacji benzynowej jakoś na wszelki wypadek nie mamy ochoty tankować, cokolwiek by to nie znaczyło po albańsku :wink:

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.08.2005 00:38 przez zawodowiec, łącznie edytowano 10 razy
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 05.08.2005 23:43

Warto było poczekać. :D



Ale... dlaczego nie widzę zdjęcia??? :( :?:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.08.2005 23:49

Chyba lubi aby go prosić? :D


POzdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 05.08.2005 23:50

niezle wydzielasz emocje
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.08.2005 23:58

Pierwszy raz wstawiam fotki i kombinuję jak koń pod górę, widzicie z jakim skutkiem :)
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 06.08.2005 00:12

5 razy zmieniane, ale zdjęcie jest! :D
Ekstra!!!
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 06.08.2005 00:13

Jakie zdjęcie, sama ikonka zdjęcia, dalej walczę żeby było normalnie widoczne. Dalsze będą musiały być bardziej szczegółowe :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.08.2005 00:14

zawodowiec napisał(a):Pierwszy raz wstawiam fotki i kombinuję jak koń pod górę, widzicie z jakim skutkiem :)



O już jest zdjęcie


Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 06.08.2005 00:16 przez krakuscity, łącznie edytowano 1 raz
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 06.08.2005 00:14

Ja malutkie zdjęcie już widzę. :)
Ale dalsze będą musiały być bardziej szczegółowe. Zdecydowanie!!! :D
Ostatnio edytowano 06.08.2005 00:15 przez Jolanta M, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone