Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.08.2005 23:14

Właśnie tak próbuję :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.08.2005 23:18

Więcej zdjęć Zawodowiec wrzuć do jakiegoś albumu a tu nam podaj jego adres.


Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.08.2005 23:26

Albo gościa zdopingujemy, albo zdenerwujemy - siedzimy tu , czekamy z niecierpliwością ,krążymy jak sępy :lol: a jemu już pewnie z nerwów ręce się trzęsą :lol: :)



Pozdrawiam
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.08.2005 23:28

Nooooooo nareszcie może być jak jest! Nawet lepiej, strona szybciej się ładuje bo jest mały obrazek ale jak się go kliknie to widać cały 8)

Dodałem jeszcze jakieś foty do ostatniego odcinka.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.08.2005 23:44

Kiedyś kombinowałem jechać z Chorwacji do Grecji ale na planach się skończyło. Co sądzisz o Albani, czy trasa przez to państwo jest bezpieczna? Może kiedyś tak pojadę?


Pozdrawiam
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 05.08.2005 23:50

Krakus, z moich doświadczeń i wymiany info z Paszczakami jak najbardziej możesz jechać!
pozdro i dzięki za tfurczy doping :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 06.08.2005 00:59

Jeśli chodzi o dalszą drogę, to mapy Albanii moja (dwusetka) i Czechów (czterysetka) się sporo różnią co do rejonu w który jedziemy. Potem się okaże, że najlepiej korzystać z obu jednocześnie bo informacje się nieźle uzupełniają. We wsi Kolesjan kończy się asfalt, a my odbijamy w lewo, stromym szutrem pod górę. Spotkani miejscowi z powątpiewaniem patrzą na skodzinkę, jeden znający parę słów po niemiecku odradza dalszą jazdę. Oni tam jeżdżą ciężarówkami, busami, bogatsi terenowcami, a najczęstsze są stare merce, doskonale sobie radzące na wybojach. Naszym celem jest wioska Radomire, pod samym Maja Korabit, odległa jeszcze o jakieś 30 km drogą o niewiadomej przejezdności. Kilku facetów wsiada do busika i macha żebyśmy jechali za nimi. Nasz "Niemiec" jeszcze tłumaczy gdzie skręcać. Ruszamy za busem.

Obrazek

Bus musi czasem na nas czekać. Przy przejeżdżaniu większych potoczków płynących przez drogę razem wysiadamy, rozkminiamy jedyną możliwą drogę przejazdu, Czesi mnie pilotują, czasem coś chrupnie o chlapacza albo i o podwozie.

Obrazek

W pewnym momencie Albańczycy muszą już wracać. W godzinę przejechaliśmy chyba mniej niż 1/3 drogi. Dają ostatnie wskazówki gdzie jechać. Wręczam załodze busa Żubrówkę. Falemderit! - dziękujemy!

Parę minut później widzimy za nami naszego busa. Puszczamy go naprzód, pilotuje nas jeszcze przez dwa rozstaja, na trzecim kierowca pokazuje ręką w lewo - tam jedźcie! Magia bakszysza. Nasze obie mapy razem wzięte by tego nie pokazały. Szybko robi się ciemno, makadamski put idzie stromo raz w górę, raz w dół, skodzinka się grzeje na jedynce, wyboje w światłach lamp wydają się większe niż w rzeczywistości. Już zupełnie po ciemku przejeżdżamy most na rzeczce, obie mapy z zadziwiającą zgodnością mówią że to wieś Bushtrice, a więc prawie połowa drogi. Zjeżdżam na dogodne dobudowane podwyższenie obok jakiegoś baraku przy drodze. Czesi namawiają żeby jechać jeszcze kawałek, nie podoba im się to miejsce ale ja i skodzinka jesteśmy już trochę zrąbani więc odmawiamy. Robimy jakieś kanapki, gryzą nas meszki, szykujemy się kimać na dachu baraku. Z domku naprzeciwko wychodzi facet, wita się, trochę na migi i mówiąc "lulishte" proponuje nam spanie na trawniku w jego podwórku. Po chwili narady wjeżdżam przez bramę, rozkładamy się na trawie i zasypiamy pod miliardem gwiazd i meszek.
Ostatnio edytowano 16.04.2008 14:07 przez zawodowiec, łącznie edytowano 1 raz
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 06.08.2005 06:45

Nooo... i niespodzianka! :D
Zawodowiec! Nie dość, że walkę z fotkami zakończyłeś zwycięstwem, to jeszcze dodałeś czwarty odcinek. :D
Było ciekawie, a robi się coraz bardziej...

Oczywiście czekam na następne odcinki, ale i tak chyba przeczytam je hurtem... za tydzień. No, chyba, że mi się uda jeszcze chrupnąć dzisiejszą porcję.

Hej! :) :papa:
Jola
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 06.08.2005 08:26

Może coś jeszcze wrzucę, a jak nie to... też za jakiś czas, może za 2 tygodnie! :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.08.2005 10:42

Ty to chyba lubisz oglądać seriale bo sam piszesz w odcinkach :lol: .
Aż 2 tygodnie potrzebujesz na napisanie c.d.?: :lol:
Ten samochód to wymęczysz okropnie, ale raczej jest nie do zdarcia sam miałem 4 lata, sprzedałem do rodziny a gość już 2 1/2 roku jeździ i sobie chwali.


Pozdrawiam
hubi
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi » 06.08.2005 11:25

No ciekawie, ciekawie. Oczy mi się coraz bardziej otwierają i szczęka powoli opada :lol:
Trochę się zawiodłem, bo miałem nadzieję, że świetnie też władasz albańskim :nice: , no ale cóż, czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.
Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.08.2005 11:26

krakuscity napisał(a):Kiedyś kombinowałem jechać z Chorwacji do Grecji ale na planach się skończyło. Co sądzisz o Albani, czy trasa przez to państwo jest bezpieczna? Może kiedyś tak pojadę?


Pozdrawiam


no krakus,tzn ze kombinujemy tak samo
hubi
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi » 06.08.2005 11:28

kaszubskiexpress napisał(a):
krakuscity napisał(a):Kiedyś kombinowałem jechać z Chorwacji do Grecji ale na planach się skończyło. Co sądzisz o Albani, czy trasa przez to państwo jest bezpieczna? Może kiedyś tak pojadę?


Pozdrawiam


no krakus,tzn ze kombinujemy tak samo


no nie jesteście sami, ja też dumam od dawna :D
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 06.08.2005 11:32

krakuscity napisał(a):Aż 2 tygodnie potrzebujesz na napisanie c.d.?: :lol:

W poniedziałek rano na 2 tygodnie jadę do Chorwacji :) i w międzyczasie mam jeszcze kupę spraw... dziś wrzucę ile zdążę!
pzdr
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.08.2005 11:41

zawodowiec napisał(a):
krakuscity napisał(a):Aż 2 tygodnie potrzebujesz na napisanie c.d.?: :lol:

W poniedziałek rano na 2 tygodnie jadę do Chorwacji :) i w międzyczasie mam jeszcze kupę spraw... dziś wrzucę ile zdążę!
pzdr


zycze w takim razie niezapomnianych wrazen a te raczej gwarantowane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania, Kosowo, Czarnogóra - górski wypad - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone