Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 24.07.2009 14:31

Ja wyjeżdżałem o 4.00 ze Słupska. Była niedziela więc ruch znikomy, co najważniejsze brak tirów a to znaaacznie przyspiesza podróż. Prędkość średnio 120-130 km/h na autostradzie, bez szaleństw, bo 3 osoby na pokładzie i bagaże, a że generalnie nie lubię zawrotnych prędkości to spokojnie sobie jechałem. W Oekotelu byliśmy o 18.30. Nie ukrywam że nieco czasu na stacjach zajęło mi tankowanie samodzielnie LPG :) (walka z adapterem). No i odpoczynki bo byłem jedynym driverem. Trasa z tego co widzę ta sama. Opóźnienie też miałem przez szukanie stacji w Austrii z LPG. Dlatego też specjalnie nie kombinowałem z szukaniem objazdu tych tuneli.
Biggi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biggi » 24.07.2009 14:58

No ja wlasnie mam zamiar sobie spokojnie jechac, tak okolo 120-130 km/h
Jakos specjalnie mi na predkosci na bahnie nie zalezy.
Kurde caly czas rozwazam droge przez Czechy i sam nie wiem.. Czy nadlozyc w D, czy tluc sie przez PL?
Hmm...czyli musialbym wyruszyc okolo 2.00 z Gdyni zeby jakos na ta 18.30 byc w Grazu.

Aha....czyli adapter do LPG potrzebny w D?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 24.07.2009 15:46

No z Gdyni do Słupska masz ok 1-1,5 godz jazdy, potem do Kołbaskowa jeszcze ze 2 lekko. Niby od ciebie bliżej przez PL ale....czuję że nie będziesz żałował jak polecisz zaplanowana trasą. Jak pojedziesz w sobotę albo niedzielę to powinieneś dość szybko przejechać do Kołbaskowa bo tirów nie będzie i mały ruch o tej godzinie. A w DE i dalej to już lekko bo prosto i szeroko :)
Co do adaptera to ja miałem, kupiłem przed wyjazdem. Ale powiem ci że skorzystałem ze 2 razy bo jest sporo stacji z "naszymi" końcówkami. A poza tym zwykle obsługa ma różne końcówki i nie ma problemu żeby pożyczyć.
Biggi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biggi » 24.07.2009 15:48

Dzięki za info...
wiec chyba pozostane przy trasie przez D. :)

Mam nadzieję ze sie uda :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 24.07.2009 15:59

A co się ma nie udać :) Ja jechałem pierwszy raz w życiu za zachodnią granicę. Pierwszy raz tak daleko na południe i w ogóle tak daleko (wcześniej max Słowacja). Autem 10 letnim kupionym 1,5 miesiąca wcześniej. Z zieloną kartą którą dostałem dwa dni przed wyjazdem :) Pełen obaw co do stacji LPG po drodze. Dusza na ramieniu, ale jak to się mówi byle do przodu i nie rozbić samochodu :D Dałem radę! Dla nas ludków z Pomorza to jest gruba wyprawa więc nie dziwię się pytaniom i wątpliwościom, bo sam byłem w panice. Powodzenia!
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 24.07.2009 17:43

Biggi napisał(a):Dzięki za info...
wiec chyba pozostane przy trasie przez D. :)

Mam nadzieję ze sie uda :)

Witam
Jedż spokojnie,bez obaw.Trasa sprawdzona ,jechałem tamtędy
już 4 razy.Kołbaskowo-Berlin/ring w kierunku Hamburga/Potsdam,-
Regensburg-Passau-Graz-objazd Mariboru/Mureck-Lenart-Ptuj/-Macelj.
Powodzenia i szerokiej drogi.
Pozdrawiam
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.07.2009 21:44

Biggi, jak jedziesz z Gdyni i chcesz przez Niemcy max 120-130 to szybciej Ci wyjdzie przez Polskę. Do Szczecina dojedziesz w tym samym czasie co do Łodzi, a od Łodzi już masz dwupasmówkę do samego Cieszyna. Tyle mojego zdania :)
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 25.07.2009 10:29

a sluchajcie to rondo nieszczesne jestw ktorym miejscu dokladnie?? Jesli pojade przez Mureck->Lenart i Ptuj to juz to rondo omine ? Czy na Ptujem ono jest jeszcze?
pawlos72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlos72 » 25.07.2009 11:32

grax napisał(a):a sluchajcie to rondo nieszczesne jestw ktorym miejscu dokladnie?? Jesli pojade przez Mureck->Lenart i Ptuj to juz to rondo omine ? Czy na Ptujem ono jest jeszcze?



Skrzyżowanie drogi 437 na Maribor z A1. Droga przez Mureck została "wymyślona" właśnie po to, żeby owe rondo ominąć.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 25.07.2009 13:24

wlasnie, bo tyle czytam juz o tym ze mi sie pomieszalo :) pojade przez Mureck...i bedzie ok. :)
dzieki
maciomon
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciomon » 25.07.2009 16:45

Ja wyruszam przez z Ustki tą trasą:
http://www.tinyurl.pl?2iBNM3UF

troche dlugi link :D

Rok temu jechalem do Włoch i gdzies w okolicach Villach lub Salzburga (nie pamietam stalem w 4 godzinnym korku na autostradzie. Czy dalej cos takiego jest. Nie bd tamtędy jechał w tym roku. Pytam się z ciekawości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2009 16:51

maciomon napisał(a):...troche dlugi link :D....

Już nie bo Ci go skróciłem.
Na przyszłość sam skracaj tak długie linki bo się forum "rozjeżdza" :twisted:
Np. za pomocą tego programu: www.tinyurl.pl
maciomon
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciomon » 25.07.2009 16:56

dzięki :D
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 25.07.2009 18:56

Biggi napisał(a):Witajcie

Ja mam w planach wyruszyć z Gdyni około 8.08. Nie wiem o której spokojnie wyruszyć aby dojechać na nocleg w okolicach Grazu (Oekotel).


Także obieram trasę przez Niemcy, Austrię, Słowenię (Lenart, Ptuj) a potem juz Zagrzeb, Pula.
Chętnie skorzystam z opcji objazdów tuneli, ale jeśli dużo kręcenia jest to może na spokojnie zabulę i przejadę. Się zobaczy :)

Freyu pytanie, ile czasu zajęła Tobie podróż ze Słupska do Grazu?

Moja trasa : Gdynia, Berlin (północny Berliner Ring), Regensburg, Passau, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj (poprzez ulicę Zagrebską do Trzec, aby ominąc rondo) Zagrzeb, Pula.
Do Puli wydaje mi się bliżej i szybciej będzie przez Villach, Udine, Triest- Słowenie bez winniet przejedziesz / bo to nie są drogi expresowe i tylko 30 km/.Ja co roku jade tą trasą i jest bardzo dobra. Miłych wakacji.
Grzeję czarnym Chryslerem Concorde 3.2 V6 z elpedżi :)
Biggi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biggi » 25.07.2009 23:43

Dzięki za słowa otuchy... Ja po prostu zawsze mam szczęscie i jak auto na krótkich trasach się super sprawuje, to jak zawsze gdzieś dalej sobie pojade to kwasa odwali. A lawetą mi się nie chce wracać spod Austrii :)

Nie no, dobra maszyna, może przewrażliwionyjestem.

Kurde zapomniałem o zielonej karcie. Trzeba mieć takie rzeczy czy normalnie na zwykłym OC poginam itp. Nie pamiętam jak to bywało jak 10 lat temu ze starszymi do D jeżdziłem.

Zawodowiec, no właśnie cały czas się zastanawiam nad jazdą przez Polskę, ale kurde szkoda mi auta na te dziurawe drogi.
Wiesz, mogę sobie pozwolić na jazdę 150 km/h ale nie kręci mnie taka jazda :) Sam nie wiem.
Zaproponowałbyś wtedy jakąś konkretną trasę? Tak żeby w sobotę wcześnie rankiem wyjechać i pod wieczór się gdzieś w drodze kimnąć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone