Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z weekendowych wyjazdów Bracki Supetar i nie tylko

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 04.08.2017 08:20

Byłam w maju ubiegłego roku "na tulipanach" i było niesamowicie. W Amsterdamie też spędziłam kilka godzin więc jestem ciekwa Twoich wrażeń. Kwitnące tulipany tak mnie zachwyciły, że w przyszłym roku chciałabym pojechać ponownie.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 04.08.2017 16:34

Witam wszystkich razem i z osobna.
:papa:

Nie będę ukrywać był to wyjazd organizowany - mój pierwszy w życiu (kolonie się nie liczą) z grupą i przewodnikiem dziś mówi się pilotem.

Jak w małym co nie co pisałam jadę z Karoliną i tak już pewnie zostanie Karola lub Tomasz będzie na pokładzie.

No dobra w czwartek ostatni angielski rozszerzony zaliczony jedziemy - klepiemy wpłatę i sobotę widzimy się na Zachodnim o 3 rano.

I wystartowaliśmy w programie panoramiczne zwiedzanie :?: :?: :?:
Cóż to takiego :?: :?: :?: panoramiczne :mrgreen:
Po prostu przejazd autokarem, wyskakiwanie i wskakiwanie (nie było tak źle jak się czyta )

Pierwszy Alexandreplatz.

1-DSC_0004.JPG


1-DSC_0007.JPG


1-_DSC5874.JPG


1-DSC_0009.JPG


1-DSC_0010.JPG


Wieża telewizyjna jest chyba głównym punktem na który obieramy azymut gdy samodzielnie odwiedzamy Berlin.
Berlin dziś to miasto budowa, rozbudowa metra, wymiana komunistycznych, monumentalnych gmachów na beton i szkło itd.

1-DSC_0014.JPG


1-DSC_0015.JPG


1-DSC_0016.JPG


Nie jest to moja pierwsza wizyta w Berlinie od 1987 r. odwiedzam to miasto dość cyklicznie, więc nie będę się rozpisywać, bo ten odcinek naszej podróży potraktowałam dość sentymentalnie i nie słuchałam naszej przewodniczki.

1-DSC_0024.JPG


1-DSC_0026.JPG


cdn
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 04.08.2017 19:11

21monika napisał(a): mój pierwszy w życiu z grupą i przewodnikiem dziś mówi się pilotem.

Monika kiedyś musi być ten pierwszy raz :oczko_usmiech:
I nawet wiem z jakim biurem pojechałaś :lool:
My na razie z nimi nie jeździmy. Obraziliśmy się na nich :twisted:
Ale wycieczki z nimi są super. Mają dość dobrych pilotów.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15666
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2017 20:46

W Berlinie nie byłam to z ciekawością i popatrzę i poczytam....
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 08.08.2017 22:29

krakusowa napisał(a):
21monika napisał(a): mój pierwszy w życiu z grupą i przewodnikiem dziś mówi się pilotem.

Monika kiedyś musi być ten pierwszy raz :oczko_usmiech:
I nawet wiem z jakim biurem pojechałaś :lool:
My na razie z nimi nie jeździmy. Obraziliśmy się na nich :twisted:
Ale wycieczki z nimi są super. Mają dość dobrych pilotów.


Aniu pierwszy raz i od razu trafiamy w pilota mojego dobrego znajomego. 8O tak więc mały szok, bo Michał jest rezydentem w Afryce a tu taki mały myk.
I czemu obraża na biuro.
My w ostatniej chwili wpłacaliśmy kasę i w drogę. To był skok na głęboką wodę w naszej :( sytuacji.
A było super
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 08.08.2017 22:32

piekara114 napisał(a):W Berlinie nie byłam to z ciekawością i popatrzę i poczytam....


Zapraszam i polecam chociaż ja wolę Poczdam :D
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 10.08.2017 22:33

Tym czasem Wyspa Muzeów. :D
1-_DSC5887.JPG


Fajne miejsce na ciekawe foty chwilkę przed nami byli nowożeńcy. :)

1-DSC_0036.JPG


Ale my dalej zaglądamy w ,,ciekawe,, miejsca 8)

1-DSC_0044.JPG


I przez ramię artystów :mrgreen:

1-DSC_0046.JPG


1-DSC_0049.JPG


To tu spotkamy starożytny Egipt :( Niemcy prawdopodobnie mają najwięcej eksponatów z starożytnego Egiptu :hut:

1-DSC_0051.JPG


1-DSC_0054.JPG


1-DSC_0055.JPG


Pchli Targ omijamy łukiem. :papa:

1-DSC_0058.JPG


Nad Wyspą Muzeów w pigułce pochylamy się na chwilkę i pędzimy dalej :papa:

1-DSC_0057.JPG


Cdn
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 10.08.2017 23:21

Nooo i kręcimy się w kółko :D

1-DSC_0019.JPG


1-DSC_0042.JPG


1-DSC_0060.JPG


1-DSC_0061.JPG


Fajne schody....

1-DSC_0068.JPG


1-DSC_0071.JPG


1-DSC_0073.JPG


1-DSC_0074.JPG


Czy Wy również macie chęć czasami tak z góry Waszą latorość potraktować :evil: :evil: :evil:

1-DSC_0078.JPG


I ROWERY widok, który będzie prześladował nas podczas tej wyprawy :mrgreen:

1-DSC_0080.JPG


1-DSC_0081.JPG


Cdn
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 12.08.2017 08:23

Wyspa Muzeów to taki fenomen muzealny. Mieści się w centrum Berlina na wyspie rzeki Sprawy.
Muzeum im. Bodego (niem. Bodemuseum), Muzeum Pergamońskie (niem. Pergamonmuseum), Nowe Muzeum (niem. Neues Museum), Starą Galerię Narodową (niem. Alte Nationalgalerie) oraz Stare Muzeum (niem. Altes Museum). W zbiorach Wyspy Muzeów znajdują się głównie eksponaty archeologiczne oraz dzieła sztuki z XIX w. jest to jeden z największych kompleksów muzealnych świata.

To tyle w skrócie o miejscu gdzie byliśmy.

1-DSC_0087.JPG


Katedra w Berlinie – ewangelicka katedra, znajdująca się w Berlinie. Została zbudowana w latach 1894-1905 według planów architekta Juliusa Carla Raschdorffa z Pszczyny w stylu późnego, włoskiego renesansu. Wikipedia

1-DSC_0088.JPG


1-DSC_0089.JPG


1-DSC_0092.JPG


1-DSC_0095.JPG


A to dwie (kiedyś) świątynie po bokach bliźniacze budowle i zupełnie różnych wyznań.

Naszym kolejnym celem jest Gendarmenpmarkt, ponoć najpiękniejszy plac Berlina. Na pewno na każdym zrobi odpowiednie wrażenie :)Zdobią go dwie XVIII-wieczne bliźniacze świątynie: barokowa, wybudowana dla gminy francuskiej (Französischer Dom) oraz niemiecka dla luteranów (Deutscher Dom).

1-DSC_0097.JPG


Lewo i prawo

W wieży kościoła francuskiego działa Muzeum Hugenotów (wstęp 2 euro), a w kościele niemieckim urządzono wystawę (wstęp wolny) prezentującą dzieje niemieckiego parlamentaryzmu… Hmm, brzmi szalenie interesująco, prawda? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

1-DSC_0098.JPG


I na wprost

Oba kościoły godzi znajdujący się na środku placu Dom Koncertowy (Konzerthaus), kolejny projekt F. Schinkela. Obiekt znany jest z popisowych występów Berlińskiej Orkiestry Symfonicznej.

1-DSC_0099.JPG


:mrgreen: pstrykamy na dwa aparaty, będzie co oglądać :D

1-DSC_0102.JPG


Nooo i macie bańki mydlane :mrgreen:

1-DSC_0111.JPG


1-DSC_0112.JPG


1-DSC_0113.JPG


Już dobrze macie dość baniek :D

1-DSC_0116.JPG


Cdn
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 13.08.2017 08:48

Nadal Berlin

,,Berlin nie jest taki jak reszta Niemiec” – powiedziała mi mieszkająca tu przyjaciółka przed naszym przyjazdem. Jest dużo swobodniej niż w innych landach. Ludzie są otwarci, kolorowi i bardzo luzaccy. Nie uświadczymy tu słynnego niemieckiego drygu, dystansu i porządku. Ten klimat sprzyja masowej imigracji. Jednych przyciąga możliwość pracy, rozwoju, pieniędzy…a innych właśnie ta specyficzna – bez barier i ograniczeń – atmosfera.,,

1-DSC_0117.JPG


1-_DSC5998.JPG


Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

1-DSC_0119.JPG


1-DSC_0126.JPG


1-DSC_0127.JPG


Las betonowych słupów, Pofalowane morze w kolorze szarym. Cmentarz. Takie moje skojarzenia budził. Naprawdę fascynujący projekt.

1-DSC_0121.JPG


1-DSC_0122.JPG


Pomnik Pomordowanych Żydów Europy – Ofiar Holokaustu (Holocaust Mahnmal), poświęcony pamięci 6 mln żydowskich ofiar hitlerowskiej III Rzeszy.
Ogromny plac z rzędami równo stojących betonowych bloków o różnej wysokości, przedzielone wąskimi ścieżkami.

Z tego co przekazała nam Pani przewodnik jest wielu przeciwników tej lokalizacji - centrum miasta, ogromny plac i tylko słupy. Deweloperzy już wiedzieli by co tu postawić :mrgreen:

Znajduje się tu również podziemne multimedialne centrum informacji, gdzie w kilku salach przedstawiono ofiary i miejsca zagłady II wojny światowej, w tym niemieckie obozy koncentracyjne na polskich ziemiach (wstęp wolny).

1-DSC_0124.JPG


Cdn
Ostatnio edytowano 19.08.2017 07:42 przez 21monika, łącznie edytowano 1 raz
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 15.08.2017 19:10

Jak Berlin to .....

1-DSC_0129.JPG


Ewenement ludzik w kapeluszu :mrgreen:

1-DSC_0130.JPG


Przebiegamy przez galerię, skrótem :D

1-DSC_0133.JPG


Gdy przed nami pojawił się słynny serialowy Hotel

1-DSC_0134.JPG


cdn
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 18.08.2017 23:23

I wreszcie przed nami :D

1-DSC_0139.JPG


Jako punkt spotkań trudno określić gdzie było więcej ludzi :mrgreen:

1-DSC_0136.JPG


Pod którym obiektem ?

1-DSC_0140.JPG


Tylko konin żal ..... tak w słońcu, słocie i zimnie :D

1-DSC_0142.JPG


1-DSC_0152.JPG


1-DSC_0147.JPG


cdn
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 19.08.2017 06:37

21monika napisał(a): ... miejsca zagłady II wojny światowej, w tym polskie obozy koncentracyjne (wstęp wolny).

niemieckie obozy koncentracyjne na ziemiach polskich
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 19.08.2017 07:37

_Piotrek_ napisał(a):
21monika napisał(a): ... miejsca zagłady II wojny światowej, w tym polskie obozy koncentracyjne (wstęp wolny).

niemieckie obozy koncentracyjne na ziemiach polskich


Zgadzam się z Tobą i już poprawiam :D
Sami kaleczymy historię :twisted: :twisted: :twisted: a później jesteśmy ździwieni 8O że inni to robią.

Dzięki za uwagę.
Pozdrawiam
Monika
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 19.08.2017 07:48

:D
Brama Brandenburska
Brama Brandenburska (Brandenburger Tor) to prawdopodobnie najabrdziej rozpoznawalny zabytek Berlina. To jedyna spośród 18 bram wchodzących w skład dawnych murów miejsko-akcyzowych (Akzisemauer), która przetrwała do czasów współczesnych. Ustyowana jest na zachód od historycznego centrum miasta, na skrzyżowaniu reprezentacyjnej alei Unter den Linden z ulicą Ebertstraße.

Została wzniesiona w latach 1788-1791 według projektu Carla Gottharda Langhansa na zlecenie króla pruskiego Fryderyka Wilhelma II. 12 kolumn doryckich (po 6 z każdej strony) tworzy 5 monumemtalnych przejść. Na górze umieszczono rzeźbę 4-konnej kwadrygi, prowadzonej przez rzymską boginię zwycięstwa - Wiktorię. Konstrukcja jest wzorowana na greckiej monumentalnej bramie zwanej Propyleje, znajdującej się na Akropolu.

1-DSC_0159.JPG


Brama Brandenburska wielokrotnie była w swojej historii traktowana jako symbol: w czasach pruskich - pokoju i potęgi królestwa, po bitwie pod Jeną-Auerstedt - siły Napoleona, podczas rządów Nazistów - symbolem partii, w czasach Muru Berlińskiego - symbolem podziału, aż w końcu po 1989 r. - symbolem Zjednoczonych Niemiec.

Obecnie zabytek jest magnesem przyciągającym turystów oraz miejscem spotkań Berlińczyków. To tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości, imprezy masowe, koncerty czy demonstracje polityczne. Również tutaj obchodzi się najhuczniejszego sylwestra w całym mieście.
Ciekawe czy i w tym roku będzie po tym wszystkim co dzieje się w Europie :twisted: :twisted: :twisted: :( :( :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Z weekendowych wyjazdów Bracki Supetar i nie tylko - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone