Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Transfogarska

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 22.06.2006 09:10

Pomijając to wszystko, ja jednak poczekam na kogoś kto wytłumaczy czemu tam tak jest zazwyczaj :D . To nie jest coś oczywistego - dla mnie, a trochę się włóczyłam do wysokości 3 tys. :D . Może Zawodowiec nam wytłumaczy? On to się zna na pewno!

A niezawodny to naprawdę ma pecha, że mu w "stosunkowo niewysokich górach" (to był mój cytat) :wink: zazwyczaj tak "drastycznie" mu się :wink: warunki zmieniają z każdym 100m :) . Sorrrrry - żartowałam - wybacz :D . Nie jest tak drastycznie :D . Naprawdę!
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 22.06.2006 09:35

shtriga napisał(a):Może Zawodowiec nam wytłumaczy? On to się zna na pewno!


No właśnie - niech się wypowie Zawodowiec :wink: tudzież inny "górołaz"

A co do ilości śiegu i opadów w tamtym regionie to trzeba też pamiętać że Karpaty południowe stanowią granicę między klimatem śródziemnomorskim a kontynentalnym a w tatkich miejscach wszystko jest mozliwe
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 22.06.2006 09:53

shtriga napisał(a):A niezawodny to naprawdę ma pecha, że mu w "stosunkowo niewysokich górach" (to był mój cytat) :wink: zazwyczaj tak "drastycznie" mu się :wink: warunki zmieniają z każdym 100m :) . Sorrrrry - żartowałam - wybacz :D . Nie jest tak drastycznie :D . Naprawdę!


:-) ehh te skojarzenia :-)
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 23.06.2006 14:06

Jeżeli jest ktoś zainteresowany tym tematem to sporo informacji znajdziecie pod adresem:
http://www.bulgaricus.com/forum/viewtopic.php?id=2717
tez przyjemne forum

pozdrawiam "niezawodnego"
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.06.2006 02:05

shtriga napisał(a):Może Zawodowiec nam wytłumaczy? On to się zna na pewno!

:lol: :lol: :lol:
Z doświadczenia wiem że doświadczenie w tej kwestii nic nie podpowie. Długoterminowe prognozy pogody w górach zwykle nie mają sensu, wszystko jest tak nieprzewidywalne że w Fogaraszach może śnieg leżeć całe lato i jeszcze dopada a w Tatrach się szybko stopi, albo odwrotnie, albo jeszcze inaczej :)
Spytajcie jakiegoś synoptyka, ja wbrew nazwie jezdem amator :lol:

A co do wpływu ukształtowania terenu na zaleganie śniegu - typowania Typowe są bardzo fachowe 8)
Poprzednia strona

Powrót do Rumunia - România



cron
Trasa Transfogarska - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone