Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 14:32

jogi66 napisał(a):Widzisz każdy woli coś innego.Ja wolę jazdę bezstresową a Ty wolisz omijanie płatnych odcinków i co za tym idzie tracic czas. :D

Ależ ja się wcale nie stresuję - znam bardzo dobrze objazdy, bo jeździłem po Słowacji bardzo często. Tak jak już wcześniej wspominałem - nie mam ochoty płacić Słowakom za 25 km pseudoautostrad około 60 PLN, a tym bardziej dodawać pieniędzy naciągaczom z PZMot-u.
Winiety na Węgry kupię przez stronę internetową ( która jest już odpowiednio zabezpieczona). Na Słowacji być może bym stanął i kupił winiety, ale kiedyś dostałem je dopiero na 3 stacji benzynowej. Gdy policzyłem czas jaki zmarnowałem na szukanie winiet doszedłem do wniosku, że pojadę drogą boczną i będzie szybciej. Róznica czasowa przejazdu pseudoautostradą i drogą boczną ( wg. Googla) jest około 7 min :D
Myślę, że taki czas jest wart 1 czy 2 butelek dobrego wina :D

Każda sroczka swój ogon chwali :lol: [/b]
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 20.06.2011 14:36

Jest jeszcze opcja jazdy autostradą Żylina - Bratysława. W zeszłym roku tak jechalem i byłem szybciej nad Balatonem, nad którym śpie niż dwa lata temu przez Barwinek - Miszkolc - Balaton. Ze wzgledu na podobno paskudną jazdę po "Gierkówce" z Warszawy na Śląsk pewnie się zdecyduję na wariant sprzed dwóch lat. Zresztą nie wiem jeszcze jak pojadę. Zobaczymy. Mam jeszcze do wyjazdu 1,5 miesiąca.
rid
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rid » 20.06.2011 15:02

M@rlon napisał(a):Róznica czasowa przejazdu pseudoautostradą i drogą boczną ( wg. Googla) jest około 7 min :D

Dokładnie o to chodzi, stresować się nie ma czym a oddać prawie za nic kilkanaście euro gdy zaraz będzie tyle okazji do ich wydania to żal i tyle.
rid
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rid » 20.06.2011 16:18

Właśnie zakupiłem 2 szt. winiet na Węgry. Płatne kartą kredytową 7,14 euro/szt. Z konta obciążyło po 28,40 zł/szt.
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 23.06.2011 18:40

Macie rację zawsze kupowałem winietki na słowację ponieważ nie chcialo mi się objeżdżać ale w tym roku nie dam im zarobić 14E za te dziury i pseudo autostrady , na węgry to co innego kupiłem przez internet super sprawa. 8)
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 24.06.2011 12:57

VONPLES napisał(a):
Goniaa napisał(a):Mam pytania dotyczące granicy Węgry- Chorwacja.
Czy na nowym przejściu jest już obecnie zaplecze takie lub podobne jak na starym? Chodzi mi o kantor, kawusię, WC i miejsce do przekimania ;)
I czy ewentualnie nadal można kierować się na starą granicę, czy jest ona tylko dla TIR-ów?


Nie wiem o jakie przejście pytasz...ale w ubiegłym roku na przejściu Letnye..też liczyłem na "skromny obiad". NIESTETY...bramka i autostrada nie ma kantorów fast foodow NIE MA NIC...żeby coś zjeść musieliśmy zjechać z autocesty i dołożyć 30 km...przy okazji dostać za wycieraczką mandat za ...parkowanie w Cakovecu!! 10


Rzeczywiście na nowym przejściu w Letenye nie ma żadnego zaplecza gastronomicznego (jechałem przez nie na początku czerwca tego roku) ale jest jeden kantor choć z "dziadowskimi" kursami. Jeżeli chodzi o stare przejście to widziałem jak osobówki też tam się kierują, choć sam przejechałem przez nowe.
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 24.06.2011 13:22

Ja za każdym razem jadę na stare przejscie ponieważ tak jak pisałeś na nowym nic nie ma a na starym jest jakieś zaplecze paliwo,lpg,sklep i jakiś tam kantor oczywiście wymiana jest nie bardzo opłacalna ale coś jest 8)
ati7
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ati7 » 26.06.2011 19:35

w tamtym roku autostrada pokierowała mnie na nowe przejście,
podpowiedzcie proszę jak jechać na stare, strzelam że trzeba zjechać na Leteneye?
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 26.06.2011 22:40

Sprawa jest prosta nie mam ci co tłumaczyć wejdź na targeo masz wszystko jak na dłoni możesz sobie wydrukować lub wprowadzić do automapy.
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 27.06.2011 11:10

Na innym forum przeczytałem, iż R4 (obwodnica Svidnika) nie jest już płatna.Tablice przy drodze z zaznaczeniem winiety sa przekreślone. Jakaś promocja czy co? :lol:
grenio
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grenio » 27.06.2011 11:49

Wojtek napisał(a):Na innym forum przeczytałem, iż R4 (obwodnica Svidnika) nie jest już płatna.Tablice przy drodze z zaznaczeniem winiety sa przekreślone. Jakaś promocja czy co? :lol:


Mi mapa 6.8.1 wyznacza ominiecie tej obwodniczki i jazde przez miasto, ale na stronie http://www.ndsas.sk/mapa/12389s jak zaznacze pojazdy do 3,5T to wyświetla że można tą obwodnicą pomykać bez winiety.
Sam już nie wiem
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 27.06.2011 16:50

Jest około 1200m różnicy tak że dla świętego spokoju można objechać a ichniejszą policją to nigdy nic nie wiadomo 8)
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 28.06.2011 22:20

Witajcie
Dla niektórych moja prośba zabrzmi jakbym był leniwcem, ale muszę się przyznać do porażki ponieważ zupełnie pogubiłem w niektórych postach oraz mapach typu targeo odnośnie trasy i możliwości uniknięcia opłat za winiety np. w Słowacji. Nie jeździłem nigdy na takich trasach a z nawigacji korzystałem tylko po Warszawie, więc tak naprawdę jest mi ona a raczej ustalanie optymalnej trasy zupełnie obce.

W związku z tym mam do Was wielką prośbę. Czy ktoś z Was jest w posiadaniu zaznaczonej na mapie trasy (np. wraz z objazdami autostrady na Słowacji - czy w ogóle warto?) przez Słowację/Węgry (Budapeszt)/do Chorwacji?
Jeżeli nie posiadacie a jesteście w stanie oznaczyć taką trasę na Google Mapach również będzie mi bardzo miło.

Nie ukrywam, że będzie to dla mnie niebywała pomoc?

Obecnie jestem na etapie zaznaczania na papierowej mapie trasy z Google Maps ale nie wiem czy jest ona rzeczywiście najlepszą trasą.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Wojtek
grenio
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grenio » 28.06.2011 23:03

Marceli Szpak napisał(a):Witajcie
Dla niektórych moja prośba zabrzmi jakbym był leniwcem, ale muszę się przyznać do porażki ponieważ zupełnie pogubiłem w niektórych postach oraz mapach typu targeo odnośnie trasy i możliwości uniknięcia opłat za winiety np. w Słowacji. Nie jeździłem nigdy na takich trasach a z nawigacji korzystałem tylko po Warszawie, więc tak naprawdę jest mi ona a raczej ustalanie optymalnej trasy zupełnie obce.

W związku z tym mam do Was wielką prośbę. Czy ktoś z Was jest w posiadaniu zaznaczonej na mapie trasy (np. wraz z objazdami autostrady na Słowacji - czy w ogóle warto?) przez Słowację/Węgry (Budapeszt)/do Chorwacji?
Jeżeli nie posiadacie a jesteście w stanie oznaczyć taką trasę na Google Mapach również będzie mi bardzo miło.

Nie ukrywam, że będzie to dla mnie niebywała pomoc?

Obecnie jestem na etapie zaznaczania na papierowej mapie trasy z Google Maps ale nie wiem czy jest ona rzeczywiście najlepszą trasą.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Wojtek


Tu masz ładnie opisane forum/viewtopic.php?t=20577
a w tym roku prawdopodobnie dochodzi obwodnica Swidnika zaraz za Barwinkiem chociaż nie ukrywam że prawdopodobnie jest ona bezpłatna dla aut do 3.5T
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 29.06.2011 07:56

@grenio - no właśnie to "prawdopodobnie" do mnie nie przemawia stąd moja prośba o pomoc :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone